Prowadzisz firmę bez konta firmowego? Ważne zmiany dla podatników VAT

Bank Zachodni WBK przygotował ułatwienie dla obecnych klientów indywidualnych, posiadających jednoosobową działalność gospodarczą, które umożliwi otwarcie konta firmowego online. Posiadanie oddzielnego rachunku przeznaczonego na sprawy firmowe daje wiele korzyści.

Czym jest mechanizm podzielonej płatności (split payment)?

Od 1 lipca 2018 r. banki umożliwią firmom dokonywanie płatności z zastosowaniem mechanizmu płatności podzielonej (tzw. split payment) przez otwarcie rachunków VAT dla prowadzonych kont firmowych. Mechanizm podzielonej płatności polega na podziale płatności z faktury VAT (w złotych) w taki sposób, że wartość netto będzie płacona przez nabywcę na rachunek rozliczeniowy dostawcy lub usługodawcy, natomiast kwota podatku VAT będzie płacona na rachunek VAT. Klient nadal będzie wypełniać jeden przelew, na którym wskaże dwie kwoty: wartość brutto oraz wartość podatku VAT.
Środki zgromadzone na rachunku VAT będą cały czas środkami należącymi do klienta, który jednak będzie mógł je wykorzystywać na ograniczone cele – zapłatę zobowiązania VAT do urzędu skarbowego lub zapłatę kwoty odpowiadającej kwocie VAT z faktury otrzymanej od swojego kontrahenta.

Wypełnij poniższy formularz, a doradca oddzwoni do Ciebie w przeciągu mniej niż 5 minut.

Split Payment a konto osobiste

Po wejściu zmian w życie, płatność podzielona dokonana na konto osobiste, zostanie zwrócona przez bank odbiorcy na rachunek zleceniodawcy. Niezbędne stanie się więc posiadanie konta firmowego.

Bank Zachodni WBK przygotował ułatwienie dla obecnych klientów indywidualnych posiadających jednoosobową działalność gospodarczą, które umożliwi otwarcie konta firmowego online. Formalności zostały ograniczone do minimum, wystarczy wybrać parametry konta, potwierdzić swoje dane, wprowadzić dane swojej firmy. Maksymalnie w ciągu 1 dnia roboczego, a z reguły po kilku godzinach klient otrzyma elektronicznie potwierdzenie umowy i dane niezbędne do pierwszego logowania.

→ Zaloguj się i załóż konto firmowe

Jeśli nie jesteś jeszcze klientem BZWBK również możesz otworzyć konto bez wychodzenia z domu.

→ Załóż konto firmowe online

 

 

Konto firmowe Godne Polecenia

Dla jednoosobowej działalności rekomendujemy Konto Firmowe Godne Polecenia, które oferuje m.in.:
• 0 zł za prowadzenie konta jeśli zapłacisz w miesiącu składkę ZUS w wysokości min. 200 zł
• 0 zł* za wszystkie przelewy internetowe do ZUS i US w systemie Elixir
• 0 zł za prowadzenie jednego dodatkowego konta walutowego w wybranej walucie EUR, USD lub GBP

Dobre warunki prowadzenia konta w połączeniu z funkcjonalną i wygodną bankowością internetową i mobilną dają razem doskonałe narzędzie do zarządzania finansami firmy.

Jeśli prowadzisz firmę, która ma większe potrzeby transakcyjne sprawdź ofertę Konta Godnego Polecenia Premium , które oferuje m.in.:
• 0 zł za prowadzenie nieograniczonej liczby dodatkowych kont w PLN i w walutach obcych
• 0 zł* za 100 pierwszych przelewów internetowych realizowanych w systemie Elixir z konta podstawowego w danym miesiącu
• 0 zł* za wszystkie przelewy internetowe w systemie Elixir do ZUS i US

* Opłata za autoryzację operacji dokonywanych poprzez internet tj. usługi bankowości elektronicznej smsKodem wynosi 0,20 zł. (5 pierwszych smsKodów w danym miesiącu jest bezpłatnych). Operacje można również autoryzować tokenem. Wydanie tokena jest płatne. Jednym smsKodem można akceptować wiele przelewów jednocześnie korzystając z funkcjonalności „Koszyka przelewów”.

Pełną ofertę kont firmowych znajdziesz pod tym adresem

Korzystanie z konta firmowego otwiera nowe możliwości

Dla wielu mikro i małych przedsiębiorstw korzystanie z konta osobistego do prowadzenia firmy było naturalne i bardzo wygodne, jednak posiadanie oddzielnego rachunku przeznaczonego na sprawy firmowe daje wiele korzyści. Oto niektóre z nich:

– Oddzielenie spraw firmowych od prywatnych
– Efektywniejsze zarządzanie wpływami i wydatkami
– Większa przejrzystość w przypadku kontroli skarbowej
– Opłaty za konto można wpisać w koszty działalności
– Większa wiarygodność w przypadku starania się o kredyt na rozwój firmy
– Większe możliwości konfiguracji bankowości elektronicznej w przypadku chęci udostępnienia konta dla księgowej czy innych pracowników
– według ustawy z dnia 15.12.2017 o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, od 1.07.2018 r. płatnicy podatku VAT będą musieli posiadać konto firmowe spełniające wymogi ustawy, umożliwiające otrzymywanie i wysyłanie płatności podzielonych.

Masz pytania? Skontaktuj się z naszymi doradcami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy udzielą wyjaśnień zarówno odnośnie zmian w przepisach jak i pomogą Ci wybrać konto najlepiej dopasowane do potrzeb twojej firmy.
61 885 1550
8:00 – 18:00 w dni robocze.
Opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat:

• mechanizmu podzielonej płatności
• oferty banku dla klientów firmowych

Infolinia czynna od pon. do pt. w godzinach 8-18.

Szczegóły oferty banku, informacje o opłatach, prowizjach, oprocentowaniu są dostępne w placówkach banku oraz na stronie internetowej bzwbk.pl. Stan na 23.05.2018 r.

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

Dodaj komentarz