Zdobądź dofinansowanie swojego startupu!

Bank Zachodni WBK i fundusz Santander InnoVentures szukają w Polsce obiecujących startupów z sektora fintech. W przyszłości na ich rozwój mogą przeznaczyć nawet 200 mln dolarów. Chętnych nie brakuje, a do tej pory wsparcie znalazło 20 firm z całej Europy.

Światowe i polskie banki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, szukają gotowych rozwiązań startupów z branży fintech, w które mogą zainwestować. Do sektora fintech należą firmy, działające w obrębie finansów i nowych technologii. Z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, podbijając globalny rynek finansowy.

Grupa Santander szuka innowacyjnych pomysłów z dziedziny sztucznej inteligencji, technologii blockchain (przechowywanie i przesyłanie informacji o transakcjach w Internecie) oraz Robotic Process Automation (automatyzacja procesów biznesowych). Brzmi skomplikowanie? Raczej jak wyzwanie! Niecodziennie zdarza się przecież okazja do nawiązania współpracy z funduszem Santander, a co za tym idzie i samym bankiem. Jedno jest pewne – jeżeli macie swój startup i dobrze czujecie się w branży fintech… Macie o co walczyć!

Zaczęliśmy od Warszawy i Innovation Day

Twórcy startupów pierwszą okazję do zaprezentowania swoich rozwiązań mieli podczas Innovation Day, który odbył się 21 lutego 2018 roku w Warszawie. Startupy zostały wytypowane przez Biuro Innowacji Cyfrowej Banku Zachodniego WBK. Pomysły były oceniane przez ekspertów funduszu CVC Santander InnoVentures pod kątem kilku kategorii m.in. innowacyjności i stopnia dopasowania do potrzeb klientów.

Fundusz CVC Santander InnoVentures na inwestycje w startupy z branży fintech ma 200 mln dolarów. Jego zadaniem jest znalezienie firm oraz finansowe wsparcie ich projektów, dzięki czemu Grupa Santander pozyska innowacyjne rozwiązania dla swoich klientów. W ciągu pierwszych czterech lat dofinansowanie uzyskało około 20 europejskich firm, które zaprezentowały atrakcyjne pomysły usprawniające działanie płatności, sztucznej inteligencji oraz usług finansowych.

Startupowcy, nie czekajcie i powalczcie o dofinansowanie swojego projektu! Wystarczy, że zgłosicie swój startup na stronie santanderinnoventures.com. Ty pomożesz nam, a my pomożemy Tobie.

Dodaj komentarz