Posłuchaj koncertów Santander Orchestra

Wyobraźcie sobie pełną salę i Santander Orchestrę pod batutą światowej sławy dyrygenta Lawrence’a Fostera, grającą utwory nawiązujące do tegorocznej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Brzmi interesująco? To wszystko w ramach 22. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena! Zaczynamy już 26 marca w Warszawie. Potem przyjdzie czas na Poznań i Łódź.

Ponadto publiczność będzie mogła usłyszeć pianistę Łukasza Krupińskiego. W repertuarze znajdą się kompozycje Piotra Czajkowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego oraz Zygmunta Noskowskiego. Przed Wami okazja, aby cofnąć się do przełomu XIX oraz XX wieku i przeżyć piękno muzyki klasycznej z tamtego okresu.

W skład Santander Orchestra wchodzą utalentowani młodzi artyści z polskich uczelni muzycznych, którzy dzięki temu repertuarowi już niebawem zabiorą publiczność o ponad sto lat wstecz. Do czasów, kiedy Polacy wiwatowali odzyskanie niepodległości. Czynili to przecież również poprzez muzykę.

Swój pierwszy koncert Santander Ochestra zagra 26 marca o godzinie 19:30 w Filharmonii Narodowej. Dzień później pojawi się o 19:00 na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a następnego wieczoru w Filharmonii Łódzkiej również o 19:00. Bilety dostępne są na eventim.pl i bilety24.pl

Miasto Data Adres
Warszawa 26 marca, 19:30 Filharmonia Narodowa
Sala Koncertowa, ul. Sienkiewicza 10
Poznań 27 marca, 19:00 Uniwersytet Adama Mickiewicza
Aula Uniwersytecka, ul. Wieniawskiego 1
Łódź 28 marca, 19:00 Filharmonia Łódzka
Sala Koncertowa, ul. Narutowicza 20/22

 

O Santander Orchestra

Pomysłodawcami stworzenia orkiestry są Bank Zachodni WBK oraz Fundacja MyWay, która realizuje projekt przy wsparciu Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Dzięki Santander Orchestra młodzi artyści z całego kraju mają okazję doskonalić swój warsztat pod okiem znakomitych dyrygentów oraz tutorów, którymi są uznani w Polsce i za granicą muzycy i wykładowcy. Zwieńczeniem przygotowań są koncerty w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Polsce.

Tegoroczna  czwarta edycja Santander Orchestra jest wyjątkowa pod każdym względem. Zapraszamy na koncerty i zachęcamy do śledzenia projektu tutaj.

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

Dodaj komentarz