BLIK lat trzy – wsteczny oka rzut

Rok temu pisałem, że BLIK skończył dwa latka. Hej, rodzice! Od trzylatków można już chyba więcej wymagać? Sprawdźmy więc, jak zmienił się BLIK.

1.

Dołączyły nowe banki – BLIK znowu się rozrósł. Czyli mamy:

Alior Bank, Bank Millenium, BZ WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Getin Bank, BGŻ BNP Paribas, Inteligo, Orange Finanse oraz T-Mobile Usługi Bankowe. A ptaszki ćwierkają, że wkrótce do tego grona dołączą również kolejne banki.

2.

Najpopularniejszy jest BLIK w internecie. Zdecydowanie. I to nie tylko dlatego, ze lubimy zakupy online. Pokochaliśmy jego prostotę, szybkość i bezpieczeństwo. Pod tym względem nie ma sobie równych.

Na drugim miejscu uplasowały się wypłaty z bankomatów. Pokazaliśmy, że jednak można inaczej, że karty nie mają monopolu, że można zaprojektować coś lepiej. Dać ludziom więcej komfortu, wygody i bezpieczeństwa. To bardzo dobrze.

3.

BLIK świetnie przyjął się jako alternatywa. Nie dziwi mnie to, bo wydaje mi się, że nie było ambicją twórców całkowite zdominowanie rynku. Na pewno nie po trzech latach. Tymczasem BLIK radzi sobie znakomicie. A ja korzystam i z BLIKA i z karty kredytowej. Bankuję jak chcę.

Zobaczcie, w ciągu 12 miesięcy w 2017 roku zrealizowano 33 miliony transakcji, z czego 22 miliony w internecie. To czterokrotnie więcej niż w ciągu całego 2016 roku. A w ogóle, to rzućcie okiem na poniższą infografikę:

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

Dodaj komentarz