Ty widzisz tylko wózek…

Wczoraj zakończyła się kampania społeczna „TY WIDZISZ TYLKO WÓZEK” towarzysząca tegorocznym rozgrywkom Polskiej Ligi Rugby na Wózkach. Kampania miała na celu przede wszystkim zmianę wizerunku oraz promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. Zarówno kampanię, jak i rozgrywki wspierał Bank Zachodni WBK.

Sportowa siła, wola walki, talent i determinacja dotyczą wszystkich sportowców, niezależnie od ich stopnia sprawności. Mogły się o tym przekonać osoby, które zetknęły się z kampanią, oraz ci, którzy mieli okazję zobaczyć rozgrywki Polskiej Ligi Rugby na Wózkach.

Pasja i zaangażowanie uczestników potwierdziło nasze przekonanie, że w sporcie zacierają się wszelkie limity i ograniczenia. Sportowcem może być każdy, bez względu na poziom sprawności. Wspieranie osób z niepełnosprawnościami jest ważną częścią naszej działalności. Od siedmiu lat prowadzimy i rozwijamy program Obsługa bez barier, w ramach którego dążymy do zapewnienia pełnej dostępności usług i produktów osobom ze szczególnymi potrzebami.

Rozgrywki odbywające się 15-17 września i 13-15 października w Radomiu zakończyły rundę zasadniczą, wyłaniając osiem najlepszych drużyn. Zespoły te zmierzyły się w walce o tytuł Mistrza Polski 10-12 listopada w Warszawie. W rywalizacji wzięło udział 150 uczestników zrzeszonych w 17 zespołach z całej Polski. Puchar trafił do drużyny Balian Wlkp. Chrzypsko Pniewy, drugie miejsce zajął zespół Flying Wings Rzeszów, a trzecie warszawska drużyna Four Kings.

Serdecznie gratulujemy☺!

Organizatorem turniejów rugby na wózkach jest Fundacja Aktywnej Rehabilitacji (FAR). Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Za koordynację kampanii odpowiadała Fundacja Polska Bez Barier, a partnerem działań był Bank Zachodni WBK. Wsparcie organizacyjne zapewniło Miasto Stołeczne Warszawa.

Więcej o Obsłudze bez barier na stronie www.bzwbk.pl.

Dodaj komentarz