Nowa odsłona naszego Raportu Odpowiedzialnego Biznesu


Udostępniliśmy Raport Odpowiedzialnego Biznesu za rok 2016. To już czwarta edycja raportu banku, która jednak odróżnia się od poprzednich innowacyjną formą. Treści raportu dostępne są wyłącznie w wersji online, a do lektury treści zachęca mechanizm grywalizacji. Wyniki grywalizacji wszystkich czytelników raportu zadecydują o realizacji dodatkowego projektu społecznego banku.

Jak mówi Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK, Michał Gajewski W dzisiejszym świecie o zaufaniu do marek i sukcesach firm decydują rzeczy, które niekoniecznie widać sprawozdaniach finansowych. 

Dlatego już od kilku lat publikujemy raporty niefinansowe. Jest to bardzo dobre źródło wiedzy o tym jak działa nasza firma, jaką kulturę organizacyjną wyznajemy i jakimi wartościami kierujemy się w stosunku do otoczenia i siebie nawzajem,.

Raport Odpowiedzialnego Biznesu jest dostępny wyłącznie w wersji online. Przede wszystkim jednak, jest to pierwszy polski raport CSR zawierający mechanizm grywalizacji. Poprzez taką formę, chcemy zachęcić Was do uważnej i aktywnej lektury, ale także włączyć wszystkich czytelników we wspólne działanie na rzecz potrzebujących. Mechanizm jest prosty. Odpowiadamy na 12 pytań dotyczących działań banku. Każda prawidłowa odpowiedź to 10 punktów, które dolicza się do wspólnej puli punktów.  Decydująca dla realizacji projektu społecznego jest suma punktów zebranych przez wszystkich uczestników grywalizacji:

  • jeżeli suma punktów przekroczy 30 tysięcy, w pięciu ośrodkach Karkonoskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Nadzieja” zostaną odmalowane ściany,
  • uzyskanie łącznie 60 tysięcy punktów pozwoli na wymianę podłóg w pokojach dla dzieci,
  • ostatnim stopniem jest suma 100 tysięcy punktów. Osiągnięcie tego poziomu oznacza sfinansowanie zakup wyposażenia do pokoi, w tym mebli.

Remonty w placówkach Karkonoskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Nadzieja”, zostaną zrealizowane ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK a w prace będą zaangażowani wolontariusze banku.

Mamy nadzieję, że szlachetny cel grywalizacji zachęci więcej osób do zapoznania się z treścią naszego raportu ale przede wszystkim będzie dobrym sposobem do popularyzacji idei CSR, wśród osób którym ten termin nie jest jeszcze bliski. Na stronie znajduje się także specjalny, skrócony przewodnik  po odpowiedzialnym biznesie.

Czytaj, klikaj, pomagaj z Bankiem Zachodnim WBK  na www.bzwbk.pl/raport-csr

Dodaj komentarz