Najlepszy Bank w Polsce PO RAZ CZWARTY!

Bank Zachodni WBK otrzymał nagrody „Best Bank in Poland” i „Best Bank in Poland for SME” w  konkursie Euromoney Awards for Excellence.

W uzasadnieniu werdyktu wskazano na skuteczność Banku w osiąganiu doskonałych wyników finansowych przy równoległej, efektywnej realizacji strategicznego projektu transformacji cyfrowej. Nagroda Euromoney potwierdza, że nasze działania w kierunku adaptacji nowoczesnych technologii dla korzyści i zadowolenia klientów prowadzone są w przemyślany sposób. Jest ona dla nas nie tylko powodem do dumy, ale także zobowiązaniem do podejmowania kolejnych wyzwań .

W uzasadnieniu nagrody dostrzeżono pełne wyzwań otoczenie, w którym Bank Zachodni WBK działa obecnie jako największy bank w Polsce bez bezpośredniego lub pośredniego udziału Skarbu Państwa, uwzględniono także utrzymujące się od dawna, historycznie niskie stopy procentowe ograniczające zyski w sektorze oraz wpływ ochłodzenia w inwestycjach przedsiębiorstw w minionym roku.

Najlepszy bank w Polsce dla małych i średnich firm

Do Banku Zachodniego WBK trafiła też nagroda „Best Bank in Poland for SME”. To wyróżnienie jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ od lat wspieramy rozwój firm: finansowaniem, partnerskim podejściem, wiedzą i inspiracją, a także dostosowywaniem produktów do ich potrzeb.

Euromoney Awards for Excellence dla Grupy Santander

Tradycyjnie w tegorocznej edycji Euromoney Awards for Excellence nagrody zdobyła cała Grupa Santander. Już drugi raz z rzędu otrzymała wyjątkowe wyróżnienie jako najlepszy na świecie dostawca usług bankowych dla sektora MŚP oraz najlepszy bank w Ameryce Łacińskiej. W ramach Grupy tytułem „Best Bank”, oprócz Banku Zachodniego WBK, wyróżnione Chile, Brazylia, Portugalia i Puerto Rico. Grupa Santander wygrała też rywalizację o tytuł Best Investment Bank na lokalnych rynkach w Chile i w Meksyku.

 Oskar dla bankierów

Euromoney Awards for Excellence to jeden z najważniejszych konkursów w sektorze finansowym, wyznaczający benchmarki dla branży bankowej. Nagrody przyznaje opiniotwórczy magazyn biznesowo-finansowy czytany od ponad 50 lat przez najwyższą kadrę kierowniczą, regulatorów i urzędników w ponad 170 krajach. W tym roku przyjęto 1500 zgłoszeń do 20 nagród w kategorii globalnej, ponad 50 nagród w kategorii lokalnej oraz kategorii „Best Bank” dla 100 krajów. Ocen aplikacji dokonywano analizując wskaźniki obiektywne, tj. rentowność, wzrost i efektywność, ale także elementy subiektywne. Nagrody trafiają do banków, które rozwijają się najszybciej, są liderami w konkretnych obszarach swojej działalności oraz wyróżniają się innowacyjnością i stabilnością.

 

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

  • Najlepszy bank, to taki w którym nie ma non stop awarii czy przerw technicznych wpływających na dostępność usług. I na pewno nie jest nim BZWBK…

  • Najlepszy bank w Polsce.Ten bank nie potrzebuje reklamy.Potrafi znależć jako jedyny w Polsce ofertę dla każdego klienta i nie robi selekcji jak inne banki,które biorą tylko klientów z odpowiednim portfelem i innych lekceważy.Bank Zachodni to Bank ,gdzie pracuje zespół profesjonalistów.Inni się reklamują dając promocje coś za zero złotych i wprowadzają w błąd klientów twierdząc ,że mają wyższą kulturę bankowości.Ja wiem i się przekonałem,że Bank Zachodni jest do mojej dyspozycji 24 godziny na dobę.Moje skromne pieniądze są bezpieczne jak nigdzie indziej, a cały zespół Banku Zachodniego nigdy nie daje mi odczuć ,że jestem mało ważnym klientem.

Dodaj komentarz