Lokalne spotkania – wszechstronna wiedza

Bank Zachodni WBK po raz kolejny organizuje cykl warsztatów i szkoleń dla przedsiębiorców. Wyruszamy w Polskę, aby przybliżyć rodzimym firmom zagadnienia związane z prowadzeniem działalności.

Firmowe Ewolucje lokalnie

Za nami już kilkadziesiąt spotkań, a w całym 2017 roku planujemy ich aż sześćset. Ich tematyka bezpośrednio koresponduje z potrzebami MŚP, które zostały wyrażone w ankietach po zeszłorocznych szkoleniach. Dlatego też w tym roku skupimy się na: handlu zagranicznym, budowaniu firmy w internecie, funduszach unijnych, rekrutacji pracowników, sukcesji w firmie, optymalizacji podatkowej, znaczeniu obrotu bezgotówkowego oraz sposobach pozyskania kapitału i zarządzania finansami w firmie. Każdy przedsiębiorca może znaleźć coś dla siebie. Lista dostępnych warsztatów i szkoleń dostępna jest na portalu firmoweewolucje.bzwbk.pl w zakładce Warsztaty i Szkolenia.

Praktyczna wiedza

Na spotkaniach „Jak skutecznie pokonywać bariery w handlu zagranicznym?” uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu wchodzenia na rynki zagraniczne oraz poznają rozwiązania ograniczające ryzyka prowadzenia biznesu za granicą. Dodatkowo prezentowania jest platforma Santander Trade.com która dostarcza wiele przydatnych informacji o rynku, przepisach celnych oraz podatkowych.

Z kolei na warsztatach dotyczących funduszy unijnych, zainteresowani zdobędą wiedzę na temat krajowych i regionalnych Programów Operacyjnych dostępnych na lata 2014-2020 oaz podstawowych kroków związanych z ubieganiem się o dotacje unijne.

Szkolenie z zakresu rekrutacji pracowników odpowiada na nurtujące pytania pracodawców m.in. jak dziś wygląda rynek pracy, gdzie szukać pracowników, co zrobić aby rozmowa rekrutacyjna była skuteczna oraz jak budować swoją markę już na etapie rekrutacji.

Warsztaty na miarę XXI wieku – „Moja Firma w Internecie” dostarczą wiedzę w zakresie analityki firmowej strony www, jej skuteczności oraz atrakcyjności, a także budowy efektywnej strategii marketingowej w wirtualnym świecie.

Nie brakuje także spotkań stricte finansowych. „Zarządzanie finansami w firmie” oraz „Jak sfinansować rozwój Twojej firmy?” poruszają tematykę rachunkowości finansowej i zarządczej oraz różnych źródeł pozyskiwania kapitału.

Nowością są warsztaty dotyczące sukcesji, które mają uświadomić właścicielom firm rodzinnych jakim wyzwaniem jest ten proces. Nasi eksperci pokazują jak zaprojektować plan przeprowadzenia sukcesji w firmie.

Dodatkowo, uczestnicy mają okazję poznać dobre praktyki i doświadczenia innych przedsiębiorców, czerpać inspirację do rozwoju własnego biznesu oraz nawiązać nowe relacje biznesowe.

Znajdź coś dla siebie i zarejestruj się na wybrane wydarzenie. Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona.

Rejestruj się TUTAJ

 

 

Dodaj komentarz