Dobre praktyki banku

24 inicjatyw Banku Zachodniego WBK zostało uwzględnionych w największym ogólnopolskim raporcie Odpowiedzialnego Biznesu w Polsce

W 15. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, znalazła się rekordowa liczba naszych inicjatyw – 13 nowych i 11 długoletnich. Działania realizowane przez bank obejmują aż 6 obszarów odpowiedzialnego biznesu. W skład 13 nowych praktyk wchodzi m.in:

„Finansiaki” darmowy portal edukacji finansowej – Finansiaki.pl, ma za zadanie ułatwić rodzicom i nauczycielom wprowadzanie dzieci w świat pieniędzy i przedsiębiorczości. Portal zawiera materiały dla rodziców dzieci w wieku od 3 lat oraz nauczycieli szkół różnych szczebli, w tym także nauczycieli nauczania początkowego. Portal porusza tematy takie jak: oszczędzanie, zarabianie, bankowość i przedsiębiorczość.

„Po prostu po polsku” – to projekt, którego głównym celem jest uproszczenie komunikacji w banku. Zależy nam, aby nasz język był zrozumiały dla każdego odbiorcy – zarówno klienta jak i pracownika banku. W ramach projektu przeprowadzamy m.in warsztaty z prostej komunikacji dla poszczególnych departamentów.

Jak jeździsz głównym celem akcji jest poszerzanie elementarnej wiedzy o ruchu drogowym i zaszczepienie, szczególnie wśród młodych kierowców, odpowiedzialnych zachowań na drogach. Wraz z ambasadorem projektu, kierowcą wyścigowym Kubą Giermaziakiem, promujemy ideę udzielania pierwszej pomocy, wysoką kulturę jazdy np. poprzez odpowiednie poruszanie się po rondach.

Inne nasze nowe praktyki to: 7 polityk społeczno-środowiskowych, Wolontariat pracowniczy – bankowa zbiórka żywności, „Kredyt na EKOREMONT”, Program Rozwoju Eksportu, Bank Pomysłów, Bank Ambitnej Młodzieży – program grantowy Fundacji Banku Zachodniego, Projekt Halo Tato, Bezpiecznie to wiedzieć i znać, Program Ambasadorzy BZ WBK, Placówki relacyjne Santander Universidades.

Długoletnie praktyki Banku Zachodniego WBK

Obsługa bez barier, Certyfikaty Zielone Biuro, Akademia Przedsiębiorcy, Karta Szkolna, #karierabankiera, Karta Visa Silver „Akcja Pajacyk”, Bank Dziecięcych Uśmiechów – program grantowy Fundacji Banku Zachodniego WBK, Kupuj u sąsiada, Edukacyjne gry online: Twój budżet rodzinny, Business Zone i gra planszowa Liderzy Europy, Santander Orchestra, Firmowe Ewolucje.

Z pełną treścią raportu można zapoznać się tutaj.

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

  • czy gra Twój Budżet Rodzinny jeszcze będzie dostępna? to znakomite narzędzie w edukacji dzieci…

  • Macie kosmiczne ceny krajowych przelewów w walucie!

  • Problem z płatnościami na allegro. Zrobiłem dziś zakupy na allegro i nie mogłem zapłacić przez BZWBK 24, ciekawe czemu? Nigdzie nie ma żadnych komunikatów że coś nie działa albo że jest przerwa techniczna w płatnościach. Porażka

Dodaj komentarz