Nowy, lepszy BLIK

Kilka dni temu uruchomiliśmy zakupy bez kodu BLIK. Jest szybciej i nadal bezpiecznie. Nowa wersja aplikacji jest już w sklepach.

Od teraz możecie płacić w internecie bez konieczności podawania kodu BLIK. Jesteśmy jednym z dwóch banków, które dotychczas wprowadziły u siebie takie rozwiązanie.

Jak to działa

Podczas transakcji BLIK przysyłamy Wam powiadomienie. Klikacie w nie, a my przenosimy Was do aplikacji BZWBK24 mobile, gdzie zatwierdzacie całą operację. To tyle.

Jest szybciej

Wszystko odbywa się szybciej, bo nie trzeba generować kodu BLIK ani wpisywać go w przeglądarce internetowej.

…i nadal bezpiecznie

Jednak w dalszym ciągu musicie zaakceptować transakcję w bankowości mobilnej. A żeby to zrobić, trzeba najpierw zalogować się do aplikacji. Po zalogowaniu możecie również obniżyć limity transakcji BLIK. Skorzystajcie z zakładki „Ustawienia” > „BLIK” > „Limity transakcji BLIK” .

Fajne – chcę to.

Żeby płacić bez konieczności wpisywania kodu BLIK, musisz zarejestrować(zaufać) swoją przeglądarkę internetową. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki:

 1. Zrób co najmniej jedną transakcję BLIK w tradycyjny sposób – wpisując sześciocyfrowy kod na stronie sklepu internetowego.
 2. Zaznacz, że od tej pory chcesz płacić bez kodu BLIK.
 3. Na koniec potwierdź rejestrację w aplikacji.

Listą zaufanych przeglądarek można zarządzać w aplikacji mobilnej w zakładce „BLIK” > „Zakupy bez kodu”. Możesz określić, na jak długo przeglądarka ma mieć status zaufanej. Możesz też w dowolnym momencie usunąć ją z listy.

 

Nie wyrzucaj ciastek

Zakupy bez kodu opierają się na zapamiętywaniu ciasteczek w przeglądarce i w Twoim telefonie. Może się zdarzyć, że po wyczyszczeniu przeglądarki lub danych aplikacji, będziesz musiał ponownie dodać przeglądarkę do listy zaufanych.

Nowa wersja aplikacji jest już w sklepach wszystkich trzech systemów operacyjnych, a więc Android, iOS oraz Windows Mobile. Miłego korzystania!

 

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • Witam,
  Mam pytanie. Nie wiem jak zapłacić telefonem w sklepie na iPhone 7. Czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć? Mam konto bankowe i jestem zalogowany w aplikacji mobilnej.
  Z góry dziękuje

 • Niestety nowa wersja aplikacji nie działa na IOS 7.2. Dla mnie to policzek ze strony banku. Mam wydawć kupę kasy na nowszy Iphone? Zaczynam się zastanawiać nad zmianą banku

  • Najwyższą wersją oprogramowania dostępną dla iPhone 4 jest iOS 7.
   Obecnie mamy iOS 10, a pewnie niedługo wyjdzie już wersja 11. Apple już od dłuższego czasu nie wspiera tego modelu.

   Z naszej aplikacji możesz korzystać jeśli masz zainstalowany iOS przynajmniej w wersji 8. Dalsze korzystanie z BZWBK24 mobile na urządzeniach, które nie mają już oficjalnego wsparcia sprzętowego ze strony producenta mogłoby być dla Ciebie niebezpieczne.

 • Dlaczego w przypadku płacenia Blikiem przy korzystaniu z aplikacji Allegro ta skrócona metoda płatności nie uruchamia się i nadal trzeba wpisywać numer kodu?

Dodaj komentarz