STOP zanim podasz smsKod

BZWBK_SMSkod_blog_1200x560Dostajesz z banku SMS, a w nim smsKod. Czytasz wiadomości z smsKodami? A może wyszukujesz tylko cyfry z kodu, aby nie tracić czasu i szybciej potwierdzić transakcję? Nie ryzykuj. Jeśli chcesz dobrze strzec pieniędzy zgromadzonych na Twoim koncie, to uważnie czytaj wiadomość z banku, w której jest podany smsKod.

Zacznijmy od początku…

Co to są smsKody?

To jednorazowe kody, które otrzymujesz z banku na Twój telefon, aby potwierdzić dyspozycje, które składasz w bankowości internetowej i mobilnej.

W bankowości internetowej smsKodem zatwierdzasz np. przelew, dodanie rachunku do listy zaufanych odbiorców, zmianę danych osobowych czy ustawienie limitów transakcji.

Z kolei w bankowości mobilnej za pomocą smsKodu potwierdzasz rejestrację telefonu i tabletu oraz dodajesz numeru telefonu do bazy BLIK.

Jak używać smsKodów?

 1. Zlecasz transakcję, np. przelew, w BZWBK24 internet. Uzupełniasz numer rachunku, odbiorcę i kwotę.
 2. Potwierdzasz transakcję.
 3. Otrzymujesz wiadomość SMS z banku na swój telefon.
 4. Sprawdzasz czy dane transakcji zawarte w wiadomości są zgodne z tymi, które wprowadziłeś w bankowości internetowej..
 5. Wpisujesz smsKod w BZWBK24 internet i zatwierdzasz przelew.

Jak dbać o bezpieczeństwo?

SmsKody to dodatkowe zabezpieczenie dla Twoich dyspozycji internetowo-mobilnych i jednocześnie łakomy kąsek dla przestępców. Gdy przestępca uzyska dostęp do Twojego NIK-u i hasła PIN, a następnie wyłudzi od Ciebie kod SMS, to może w pełni zarządzać Twoim rachunkiem.

Dlatego, poza dbałością o swoje hasła do logowania, stosuj poniższe zasady:

 • Zabezpieczaj telefon, na który otrzymujesz kody z banku (stosuj hasło do blokowania ekranu telefonu, nie udostępniaj go osobom trzecim, ,
 • Jeśli  zgubisz telefon, na który otrzymujesz smsKody, to zablokuj go w banku. Możesz to zrobić telefonicznie pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą danego operatora) lub w najbliższym oddziale. Następnie zgłoś się do swojego operatora telefonii komórkowej po duplikat karty SIM i wróć z nim do oddziału naszego banku, aby odblokować  numer do otrzymywania smsKodów.
 • Nie podawaj nikomu i nigdzie, poza prawdziwą stroną logowania do bankowości internetowej, swojego NIK-u i hasła PIN oraz  smsKodu. Zobacz, jak odróżnić prawdziwą stronę logowania od fałszywej.
 • Nie podawaj smsKodu w trakcie logowania do  BZWBK24 internet  jeśli nie masz uruchomionej takiej usługi. Jeśli system będzie tego wymagał, to niezwłocznie skontaktuj się z nami.
 • Uważnie czytaj pełną treść smsKodu – dane odbiorcy, kwotę, a przede wszystkim nr rachunku odbiorcy i sprawdzaj, czy dane są zgodne z Twoją dyspozycją.

A co dalej? Bankuj z nami wygodnie i bezpiecznie!

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • Co za idiota wymyślił zmianę formatu smskodu? Na Nokii Lumii przed zmianami przy logowaniu przychodził sms w którym był widoczny smskod i można było go przepisać od razu do aplikacji – teraz smskod jest podany na końcu wiadomości, chcąc go wpisać muszę przejść do wiadomości, a w tym czasie aplikacja kończy działanie. Macie Wy jakieś zasoby RiGICZu? Jak niby mam się teraz zalogować mobilnie do konta, skoro Wasza aplikacja się wywala i nie pozwala na dokończenie logowania?!

  • Sprawdziłem to w telefonie z Windowsem – wszystko działało prawidłowo. Jeśli dalej występuje problem, zadzwoń do nas na infolinię i podaj więcej szczegółów np. model telefonu, wersja Windows, wersja aplikacji.

 • Wiadomo może kiedy skończą się problemy z przesyłaniem SMS kodów??? jak na razie przychodzą z opóźnieniem od kilku do nawet kilkudziesięciu minut,loguję się na konto T-mobile i wszystko ok,modyfikuję ustawienia konta BZWBK24 i dostaję SMS kod,ale wystarczy że w porywie szaleństwa chcę wykonać przelew i zaczynają się problemy.

  • Sławomira Szymańska - 20.06.2017 o 09:08 Odpowiedz

   @Jacek, nie odnotowaliśmy opóźnień w wysyłce wiadomości z smsKodami. Przesyłamy je za pośrednictwem niezależnych od nas operatorów telefonii komórkowej, więc może się zdarzyć, że wiadomości będą opóźnione lub wcale ich nie otrzymasz. Jeśli nie dostaniesz smsKodu, złóż jeszcze raz swoją dyspozycję.

 • witam mam pytanie czy może mi ktoś powiedzieć czy jak zapomniałam hasła zebym mogła się zalogowac czy mogę to załatwić przez komputer czy musze do odziaału jechać pomocy

Dodaj komentarz