STOP zanim podasz smsKod

BZWBK_SMSkod_blog_1200x560Dostajesz z banku SMS, a w nim smsKod. Czytasz wiadomości z smsKodami? A może wyszukujesz tylko cyfry z kodu, aby nie tracić czasu i szybciej potwierdzić transakcję? Nie ryzykuj. Jeśli chcesz dobrze strzec pieniędzy zgromadzonych na Twoim koncie, to uważnie czytaj wiadomość z banku, w której jest podany smsKod.

Zacznijmy od początku…

Co to są smsKody?

To jednorazowe kody, które otrzymujesz z banku na Twój telefon, aby potwierdzić dyspozycje, które składasz w bankowości internetowej i mobilnej.

W bankowości internetowej smsKodem zatwierdzasz np. przelew, dodanie rachunku do listy zaufanych odbiorców, zmianę danych osobowych czy ustawienie limitów transakcji.

Z kolei w bankowości mobilnej za pomocą smsKodu potwierdzasz rejestrację telefonu i tabletu oraz dodajesz numeru telefonu do bazy BLIK.

Jak używać smsKodów?

 1. Zlecasz transakcję, np. przelew, w BZWBK24 internet. Uzupełniasz numer rachunku, odbiorcę i kwotę.
 2. Potwierdzasz transakcję.
 3. Otrzymujesz wiadomość SMS z banku na swój telefon.
 4. Sprawdzasz czy dane transakcji zawarte w wiadomości są zgodne z tymi, które wprowadziłeś w bankowości internetowej..
 5. Wpisujesz smsKod w BZWBK24 internet i zatwierdzasz przelew.

Jak dbać o bezpieczeństwo?

SmsKody to dodatkowe zabezpieczenie dla Twoich dyspozycji internetowo-mobilnych i jednocześnie łakomy kąsek dla przestępców. Gdy przestępca uzyska dostęp do Twojego NIK-u i hasła PIN, a następnie wyłudzi od Ciebie kod SMS, to może w pełni zarządzać Twoim rachunkiem.

Dlatego, poza dbałością o swoje hasła do logowania, stosuj poniższe zasady:

 • Zabezpieczaj telefon, na który otrzymujesz kody z banku (stosuj hasło do blokowania ekranu telefonu, nie udostępniaj go osobom trzecim, ,
 • Jeśli  zgubisz telefon, na który otrzymujesz smsKody, to zablokuj go w banku. Możesz to zrobić telefonicznie pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą danego operatora) lub w najbliższym oddziale. Następnie zgłoś się do swojego operatora telefonii komórkowej po duplikat karty SIM i wróć z nim do oddziału naszego banku, aby odblokować  numer do otrzymywania smsKodów.
 • Nie podawaj nikomu i nigdzie, poza prawdziwą stroną logowania do bankowości internetowej, swojego NIK-u i hasła PIN oraz  smsKodu. Zobacz, jak odróżnić prawdziwą stronę logowania od fałszywej.
 • Nie podawaj smsKodu w trakcie logowania do  BZWBK24 internet  jeśli nie masz uruchomionej takiej usługi. Jeśli system będzie tego wymagał, to niezwłocznie skontaktuj się z nami.
 • Uważnie czytaj pełną treść smsKodu – dane odbiorcy, kwotę, a przede wszystkim nr rachunku odbiorcy i sprawdzaj, czy dane są zgodne z Twoją dyspozycją.

A co dalej? Bankuj z nami wygodnie i bezpiecznie!

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • Niestety nie działa to gdy jest więcej nżz jeden przelew – zazwyczaj tak robię ("paczkuję" żeby nie wysyłać 10 osobnych sms). Wyświetlają się tylko kwoty i kod – nic więcej. Co robić wtedy? naprawdę wysyłać 10 pojedynczych smsów? Nie widzę tego 🙁

 • czy robiąc przelew telefonem tez przychodzi na niego smskod proszę o szybką odpowiedz

 • Przed chwilą wykonałam przelew i nie otrzymałam smskodu. Miałam tę usługę włączoną od dawna i działała poprawnie. W czerwcu tego roku po raz pierwszy nie otrzymałam smskodu przy wysyłce przelewu. Interweniowałam w oddziale banku. Po rozmowie z doradcą przez telefon i wykonaniu próby w oddziale funkcja smskod zadziałała. Dzisiaj znów nie działa. O co chodzi? Może mi to ktoś wyjaśnić? Bank schodzi na psy.

  • zadzwon do operatora twojej sieci telefonicznej zeby odblokowala takie uslugi, ktore prawdobodobnie sama zablokowalas…. to nie wina banku

Dodaj komentarz