Jakie przelewy można dokonać z rachunku karty kredytowej?

BZWBK_Przelew_z_karty

Co to jest przelew?

Przelew to transfer pieniędzy między różnymi rachunkami bankowymi.

Jakie przelewy można dokonać ?

Z rachunku karty kredytowej można dokonać przelewy złotówkowe (PLN), za pośrednictwem usług BZWBK24:

 • Przelew24 (traktowany jak przelew wewnętrzny):

– na internetowych serwisach aukcyjnych,

– w sklepach internetowych,

– w sklepach dostępnych w bankowości elektronicznej BZWBK24 mobile w usłudze Zakupy Mobilne.

 • Przelew wewnętrzny z jednego rachunku w Banku Zachodnim WBK na drugi (np. z rachunku karty kredytowej na konto osobiste) –opłata 4% min. 10,00 PLN.
 • Przelewy zewnętrzne – wychodzące np.: płatności za prąd, gaz, internet.

Rodzaje przelewów wychodzących

Ze względu na termin wykonania przelewu w Banku Zachodnim WBK mamy do wyboru ich trzy rodzaje:

 1. Zwykły (tzw. Elixir) – najpóźniej u odbiorcy w kolejnym dniu roboczym. Opłata 4% (min. 10 PLN).
 2. Blue Cash –  w kilka minut u odbiorcy. Kwota do 20 000 PLN. Opłata 4% (min. 13 PLN).
 3. Express ELIXIR – w kilka minut u odbiorcy. Kwota do 5 000 PLN. Opłata 4% (min. 13 PLN).

Przelew24:

Przelew24 to usługa dająca możliwość błyskawicznego dokonania zapłaty bez ręcznego wprowadzania danych o transakcji i odbiorcy. Pamiętaj jednak za pomocą Przelewu24 możesz płacić tylko w polskich sklepach i aukcjach internetowych.

W aplikacji BZWBK24 mobile możesz między innymi kupować bilety komunikacji miejskiej, opłacać parkingi, przekazywać dotacje charytatywne.

Przelewy Express Elixir i BlueCash

Express Elixir i BlueCash to systemy dla przelewów natychmiastowych, które dostępne są 24h/7. Nie są jednak dostępne w przypadku przelewów na rachunki Urzędów Skarbowych (US) i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) i organów celnych.

BlueCash: lista banków udostępniających usługę: https://bluecash.pl/spbc/out

Express Elixir: lista banków udostępniających usługę: http://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/

Fast Cash – jednorazowy darmowy przelew środków

Jest to rodzaj przelewu z rachunku karty kredytowej. Może być uruchomiony tylko w momencie wnioskowania o kartę kredytową (w placówce banku oraz poprzez Infolinię).

Usługa Fast Cash daje możliwość skorzystania z limitu karty jeszcze zanim otrzymasz do ręki plastik.

Składając wniosek o kartę kredytową możesz wskazać rachunek, na który mają zostać przelane środki, a także wysokość kwoty przelewu (maksymalnie do wysokości limitu na rachunku karty kredytowej). Środki będą do Twojej dyspozycji najpóźniej następnego dnia roboczego!

Za taki przelew Bank nie pobiera żadnej prowizji, a transakcja ta jest traktowana jako transakcja bezgotówkowa, co nie jest bez znaczenia przy naliczaniu odsetek.

Usługa Fast Cash dostępna jest dla każdej karty kredytowej dostępnej w ofercie Banku. Powstałe w ten sposób zadłużenie możesz rozłożyć na raty korzystając z usługi Ratio.

Ratio, jako alternatywa…

Usługa Ratio pozwala rozłożyć na korzystne raty wybrane przez Ciebie transakcje gotówkowe i bezgotówkowe (w tym przelewy z rachunku karty kredytowej) z ostatnich 30 dni.

W ramach usługi masz możliwość rozłożenia jednej lub kilku transakcji o łącznej wartości nie mniejszej niż 200 zł i nie większej niż 95% limitu na Twojej karcie kredytowej, wybierając od 3 do 72 miesięcznych rat.

Oprocentowanie wynosi 7,99%, a prowizja od uruchomienia 1% min. 5zł.

Usługę można uruchomić poprzez infolinię Banku 1 9999 (opłata za połączenie zgodna z Taryfą operatora) lub portal BZWBK24.

Więcej informacji (w tym ile to kosztuje) znajdziesz TUTAJ

Przykładowa kalkulacja usługi RATIO

ratio5

Odsetki, termin spłaty i opłaty

Przelew z rachunku karty kredytowej traktowany jest jak transakcja bezgotówkowa oznacza to, że odsetki liczone są dopiero po 24 dniach od daty sporządzenia bieżącego zestawienia operacji, czyli można mieć aż do 54 dni bez odsetek! 

Rozróżniamy dwa rodzaje opłat za przelewy z rachunku karty kredytowej:

 1. Przelewy wewnętrzne i przelew24 – 4% min. 10,00 zł,
 2. Przelewy w systemie Express Elixir i BlueCash – 4% min. 13,00 zł.

Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach, oprocentowaniu dostępne na stronie Banku. Stan na 20.09.2016

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wymień sobie walutę

7

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • Przez pomyłkę przelałam na konto karty kredytowej 4000 zł. Miałam więc nadwyżkę na koncie ponad limit . Jak zorientowałam się po kilku dniach , zrobiłam przelew, nie naruszając limitu. Owszem widziałam komunikat o prowizji, ale nie sprawdziłam w tabeli ile ona wynosi. Od kwoty 3500 automat pobrał 140 zl prowizji. Czuję się okradziona, bo nie naruszałam funduszy bankowych.
  Jestem mocno zdegustowana postawą banku .

 • Witam. Dokonałam przelewu z karty kredytowej na konto osobiste została pobrana opłata 4% (260zl) o czy nie wiedziałam . Czy można to jakoś cofnąć bo jednak jest to kosmiczna kwota? Proszę o pomoc. Pizdrawiam

  • Szanowna Pani o opłacie za przelew klienci są informowani w drugim kroku wykonywania dyspozycji przez usług bankowości elektronicznej BZWBK24 Internet, gdzie zamieszczony jest zapis: Za przelew z karty kredytowej są pobierane opłaty – zgodnie z Taryfą opłat i prowizji.
   W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu z infolinią Banku.

 • Witam ostatnio przyznano mi kartę kredytową 6 tysięcy wiem że za przelrew pobierzecie pieniądze Ale chciałabym świadomie to zrobić a nie mogę karta jeszcze nie doszła A chciałabym mieć te pieniądze do dyspozycji jak zrobić przelew gdy ho robie na własne konto jest odrzucany pozdrawiam

 • Aleksander Hus - 06.11.2017 o 19:39 Odpowiedz

  Witam Szanowny Ekspercie BZ WBK. Proszę o wyjaśnienie, ale tak po ludzku. Wiem, że pobranie, przelew z nie moich kwot finansowych czyli z limitu jaki Bank mi przydzielił wiąże się z pobraniem prowizji (4 %). Mam kartę kredytową z limitem 2 tys. Przy wynajmie samochodu limit czyli pieniądze Banku okazały się nie wystarczające. Przelałem wewnętrznie swoje dochody (10 tys PLN) na kartę kredytową. Po tygodniu jak nie było potrzeby mieć tak dużej kwoty na mojej karcie, przelałem (8,5 tys PLN) z powrotem na moje konto ROR w BZWBK. Bank pobrał prowizję 340 PLN z moich dochodów. Szanowny Ekspercie za co Bank pobrał taką PROWIZJĘ – przecież nie skorzystałem, ani nie wydałem żadnych kwot bankowych. Czy Bank nie powinien jeżeli musi pobrać opłatę za przelew (choć przelew był wewnętrzny). Czy zdarza się w Banku tak, że z prywatnych kwot pieniężnych pobierane są prowizje! Prowizja za co – za to, że w waszym Banku od 25 lat trzymam moje fundusze. Z uszanowaniem Aleksander Hus

Dodaj komentarz