Rozpoczynamy współpracę z BlogiFirmowe.com!

grafika

Miło nam poinformować, że blog Banku Zachodniego WBK rozpoczyna współpracę z platformą BLOGIFIRMOWE.COM. Będziemy współpracować przy projektach dla małych i średnich przedsiębiorstw, czyli Akademii Przedsiębiorcy i Firmowych Ewolucjach!


BLOGIFIRMOWE.COM to społeczność polskich przedsiębiorców korzystających z blogów w prowadzeniu biznesu.

W lutym 2016 roku na platformie obecnych było ponad 750 firm. Zdecydowana większość z nich to firmy zaliczane do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W serwisie można znaleźć firmy reprezentujące niemal wszystkie sektory gospodarki. Blogi prowadzą firmy dystrybucyjne – sklepy i hurtownie, budowlane, motoryzacyjne, turystyczne, logistyczne, transportowe, technologiczne, restauracje czy biura nieruchomości. Wśród społeczności przedsiębiorców można znaleźć m.in. architektów, handlowców, fotografów, doradców podatkowych czy konsultantów ślubnych.

Wykorzystanie blogów nie ogranicza się wyłącznie do sektora MSP. W Polsce blogi w celach biznesowych prowadzą banki – m.in. Bank Zachodni WBK, ubezpieczyciele, operatorzy telekomunikacyjni czy ogólnopolskie sieci handlowe. Dalszych firmowych inspiracji można szukać w specjalnym katalogu branżowym.

Blog firmy

Blog stanowi także jedno z podstawowych narzędzi wspierających sprzedaż usług i produktów na rynkach zagranicznych. Dotyczy to zwłaszcza segmentu firm technologicznych i sektora innowacyjnego. Od 2014 roku rośnie sukcesywnie liczba polskich firm piszących w języku angielskim, co pomaga w dociaraniu do klientów na rynkach innych niż Polska.

Blog wpływa pozytywnie na budowanie pozycji firmy jako eksperta w swojej branży. Twierdzi tak 85% przedsiębiorców piszących blogi. Właściciele firm i członkowie zarządów wskazują także, że blog pomaga w edukacji klientów (72%) zwłaszcza związanej z innowacyjnymi produktami i usługami oraz podnosi wiarygodność firmy – uważa tak 71% z nich.

Opinie przedsiębiorców znajdują odzwierciedlenie w profilu osób, które przedkładają blog firmy nad jej serwis internetowy. Co czwarta osoba korzystająca z tego zalicza się do innowatorów – sięga po nowe produkty jako pierwsza spośród swoich znajomych, a aż 55% użytkowników robi to wcześniej niż większość. Grupa ta wskazuje także, że blog przedsiębiorstwa stanowi drugie po stronie internetowej najbardziej użyteczne źródło informacji o firmie.

Co roku najlepsze blogi polskich firm są nagradzane w konkursie na BLOG FIRMOWY ROKU. Konkurs jest organizowany we współpracy z uczelniami oferującymi kształcenie w zakresie marketingu internetowego. Najlepsze blogi polskich firm, nagrodzone w grudniu 2015 znajdują się na liście z wynikami.
Współpraca z blogiem BZ WBK

Co najmniej do końca maja, we współpracy z BF będzimy publikować wywiady z przedsiębiorcami. Do rozmów zaprosiliśmy firmy, które wykorzystują lub działają w segmencie nowoczesnych technologii oraz takie, które planują ekspansję na rynki zagraniczne.

Pierwszą rozmowę opublikowaliśmy już na naszym blogu. Wywiad z Pawłem Fornalskim, twórcą jednej z największych platform sprzedaży internetowej w Polsce.

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

  • Ale to jest platforma, na której można sobie założyć bloga, czy taka jakby baza blogów?

    Od jakiegoś czasu prowadzę bloga na platformie Blogger / Blogspot – http://antyhaczyk.blogspot.com
    Tylko jest tam dość sporo ograniczeń ze względu na skrypty. Niby od Google, ale chyba dość mało rozwijany i ze względu na te ograniczenia nie mogę wielu rzeczy zrobić. Dlatego szukam jakiejś nowoczesnej platformy z możliwością łatwej edycji szablonu. do blogowania lub ewentualnie do przeniesienia bloga. Wiem, że można na swojej domenie, ale blogowanie w ramach dużej platformy ma swoje zalety.

Dodaj komentarz