Płatności zbliżeniowe telefonem- HCE prostsze niż myślisz!

BZWBK_HCE

Od teraz masz kolejne powody, aby zostawić portfel w domu. Pierwszym powodem są płatności mobilne BLIK. Drugim, równie dobrym powodem, są płatności zbliżeniowe telefonem, które są już dostępne w aplikacji BZWBK24 mobile.

Zapłać zbliżeniowo to najnowsza usługa oferowana w aplikacji BZWBK24 mobile, dzięki której w prosty sposób zapłacisz za zakupy w całej Polsce.

Aby zacząć korzystać z usługi niezbędny jest telefon działający w oparciu o system operacyjny Android 4.4 (lub nowszy) oraz wyposażony w antenę NFC. Pamiętaj o zainstalowaniu najnowszej wersji aplikacji BZWBK24 mobile. Aby aktywować usługę Zapłać zbliżeniowo zaloguj się do aplikacji mobilnej i skonfiguruj Płatności zbliżeniowe – tam przywita Cię samouczek, który wprowadzi Cię w świat płatności zbliżeniowych. Uwaga! Niektóre telefony pomimo posiadania odpowiedniej wersji systemu Android oraz wyposażenia w antenę NFC nie zapewniają obsługi standardu HCE. Jest to ograniczenie sprzętowe na które Bank nie ma wpływu.

HCE

Jak przygotować telefon do korzystania z płatności zbliżeniowych?

  • Zaloguj się do aplikacji mobilnej BZWBK24 mobile i przejdź do zakładki Zapłać zbliżeniowo.
  • Pobierz nową kartę mobilną (VISA Mobile lub MasterCard Mobile) . Zostanie ona podłączona do wybranego przez Ciebie konta w BZ WBK i będzie widoczna na ekranie telefonu. Karta jest darmowa, co oznacza, że nie ma żadnych opłat miesięcznych za korzystanie ani opłat za wydanie.
  • Wypełnij wniosek aby dodać kartę.
  • Zaakceptuj warunki umowy i prześlij wniosek, który realizowany jest natychmiastowo.
  • Dotknij kartę aby ją włączyć.

HCE

Od tej pory płać zbliżeniowo. Wystarczy odblokować ekran telefonu i przyłożyć go do terminala płatniczego.

HCE

Karty VISA Mobile oraz MasterCard Mobile są aktywne od razu po włączeniu i możesz nimi płacić do kwoty 50zł bez podawania hasła PIN na terminalu płatniczym. Jeśli chcesz realizować telefonem płatności powyżej 50zł nadaj PIN do karty w BZWBK24 internet. Płatności telefonem działają na tej samej zasadzie co zwykłe karty zbliżeniowe.

Zastanawiasz się czy płatności zbliżeniowe telefonem są bezpieczne? Oczywiście że tak . Płatność jest możliwa tylko wtedy, gdy odblokujesz telefon i karta jest włączona. Zakupy powyżej 50 złotych wymagają podania PIN na terminalu płatniczym.

I jak Wam się podobają nasze płatności zbliżeniowe telefonem? Co o nich myślicie? Piszcie w komentarzach!

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

  • Nie działa na koncie <20

    • Jeśli nie masz ukończonych 18 lat lub nie masz dodanego dowodu osobistego do folderu klienta nie będziesz mógł zamówić karty HCE. Jeśli spełniasz te warunki i mimo to wciąż nie możesz zamówić karty – odwiedź jeden z naszych odddziałów.

  • Dlaczego gdy chce dodac karte (aby placic zbilzeniowo) wtskakuje mi komunikat ze opcja jest niedostepna skoro wszystko zrobilem wedlug instrukcji

  • Wszystko zajebiście tylko wasza zacofana aplikacja nie działa na iOS, nie można płacić zbliżeniowo iPhonem. Chyba czas zmienić bank, bo czekam na tą opcje już dobre 2 lata ale widze że nadal w d… WBK ma takich klientów

Dodaj komentarz