Hasło maskowane – jak się logować

bezpieczne korzystanie z bankowości elektronicznej

Dostajemy od Was pytania i komentarze dotyczące hasła maskowanego. Pytacie dlaczego tak naprawdę zostało wprowadzone i jak bez problemów się logować. Logowanie tą metodą nie jest skomplikowane, ale faktycznie, różni się od wpisywania hasła tradycyjnego i na początku może sprawiać trudności. Chcę przypomnieć jak się logować i wyjaśnić jak hasło maskowane zwiększa bezpieczeństwo dostępu do konta.

 

 

Jak wpisywać hasło maskowane?

 

Po wybraniu adresu serwisu bankowości elektronicznej i wpisaniu numeru NIK, wyświetli się plansza, na której należy uzupełnić hasło (obrazek poniżej).


I tu podstawowa sprawa – tego typu hasła nie uzupełniamy w całości. Ani jednym ciągiem znaków. W czasie logowania uzupełniamy jedynie wybrane – aktywne – pola oznaczone kolorem białym. W te pola wpisujemy znaki hasła odpowiadające im kolejnością.  Czyli jeśli hasło to np. „Kowalski123”, a aktywne pola mają nr: 2, 3, 5, 8, 9, 10, to w panel należy wpisać kolejno: o, w, l, i, 1, 2. Trzeba przy tym pamiętać, by zachować odpowiednią wielkość znaków. Jeśli zostaną nam puste pola na końcu, nic w nie nie wpisujemy. Szczegółową instrukcję logowania można znaleźć w tym miejscu: Przewodniku usług BZWBK24 (str. 21)

Przypominam też, że w razie problemów z logowaniem najlepiej kontaktować się z infolinią: 1 9999 lub przesłać maila na adres: pomoc24 [at] bzwbk [dot] pl.

 

 

Dlaczego wprowadziliśmy hasło maskowane?

 

By lepiej chronić pieniądze klientów. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest minimalizacja ryzyka poznania lub przejęcia hasła. Nigdy bowiem całe hasło nie jest wpisywane w czasie pojedynczego logowania. Hasło maskowane zabezpiecza przed poznaniem całego hasła poprzez próbę podejrzenia go przez osobę postronną – to dotyczy szczególnie sytuacji kiedy coraz częściej do konta logujemy się w miejscach publicznych, z urządzeń mobilnych, smartfonów. Stanowi również utrudnienie dla części złośliwego oprogramowania (tzw. keyloggerów), które sczytuje znaki wybierane na klawiaturze.

 

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

  • Bardzo dziwne i trudne do zaakceptowania zmiany wbk bz do przestrzegania przez klientów Zniechęcają do korzystania z usług Banku. Wątpliwe czy chronią przed hakerami. My starsi klienci nie chcemy takich udoskonaleń i zmian.

  • Aby bezpiecznie wpisać hasło to muszę go sobie rozpisać na kartce numerami nie sposób tego zrobić gdy jest ktoś koło mnie GLUPOTA

  • znowu nie idzie sie zalogowac na swoja strone przez bank internetowy. masakra jest jakas

  • marcel.przeslak - 17.03.2016 o 13:36 Odpowiedz

    nie znam mojego hasla na telefon dwa som jak sie odblokuje sie je

  • no wlasnie dziś mój posrany bank zablokowal mi dostep do sezam, tłumaczenie głupiej babie iż chce stare haslo nie poskutkowało, wpisywałem 3 razy poprawnie ale system sfankuje u nich już kiedyś sobie dokładnie tak samo zablokowałem, mam dość zmiany haseł których jestem w posiadaniu kilku tuzinkow dodatkowo kilkunastu pinow brak możliwości podzwietlenia jak to miało w embanku miejsce dodatkowo maskowanie jeśli stworzymy trudne haslo to ciężko się wklepuje ale ja miałem banalnie proste, coz zawiodl ichniejszy system, mysle ze czas powrucic na drzewo i pieniądze trzymać w skarpecie , zmiana pinu plata utrata hasla tez bo trzeba dzwonic i człowiek się nasłucha wcisnj jede później 2 itd. na na kopnie będzie pierdziolic ze cztraba czekac lub będziemy słuchali drętwej muzki drętwego banku ale za moja forse, hasla i wymogi wzrastają mala li terka mala , duza literka znak specjalny @#$%^&*() i po co skoro nic z konta się nie wyrwie bez dodow sms a skoro już ktoś by zdobyl mój telfon to i tak amba bo mam tam pelno haseł kilka tuzinkow bo zwyczajnie się inaczej nie da, jestem ciekaw czy po 11 zmianie hasla da się pisać na nowo te pierwsze nie dam wiary iż system będzie zapamietywal więcej, generalnie chyba zlkikwiduje konta ror bo sa upierdliwe i zamiast zarabiać to oni zarabiają duszac moja kapuchę, ps maila możecie se publikować hehe

Dodaj komentarz