Hasło maskowane – jak się logować

bezpieczne korzystanie z bankowości elektronicznej

Dostajemy od Was pytania i komentarze dotyczące hasła maskowanego. Pytacie dlaczego tak naprawdę zostało wprowadzone i jak bez problemów się logować. Logowanie tą metodą nie jest skomplikowane, ale faktycznie, różni się od wpisywania hasła tradycyjnego i na początku może sprawiać trudności. Chcę przypomnieć jak się logować i wyjaśnić jak hasło maskowane zwiększa bezpieczeństwo dostępu do konta.

 

 

Jak wpisywać hasło maskowane?

 

Po wybraniu adresu serwisu bankowości elektronicznej i wpisaniu numeru NIK, wyświetli się plansza, na której należy uzupełnić hasło (obrazek poniżej).


I tu podstawowa sprawa – tego typu hasła nie uzupełniamy w całości. Ani jednym ciągiem znaków. W czasie logowania uzupełniamy jedynie wybrane – aktywne – pola oznaczone kolorem białym. W te pola wpisujemy znaki hasła odpowiadające im kolejnością.  Czyli jeśli hasło to np. „Kowalski123”, a aktywne pola mają nr: 2, 3, 5, 8, 9, 10, to w panel należy wpisać kolejno: o, w, l, i, 1, 2. Trzeba przy tym pamiętać, by zachować odpowiednią wielkość znaków. Jeśli zostaną nam puste pola na końcu, nic w nie nie wpisujemy. Szczegółową instrukcję logowania można znaleźć w tym miejscu: Przewodniku usług BZWBK24 (str. 21)

Przypominam też, że w razie problemów z logowaniem najlepiej kontaktować się z infolinią: 1 9999 lub przesłać maila na adres: pomoc24 [at] bzwbk [dot] pl.

 

 

Dlaczego wprowadziliśmy hasło maskowane?

 

By lepiej chronić pieniądze klientów. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest minimalizacja ryzyka poznania lub przejęcia hasła. Nigdy bowiem całe hasło nie jest wpisywane w czasie pojedynczego logowania. Hasło maskowane zabezpiecza przed poznaniem całego hasła poprzez próbę podejrzenia go przez osobę postronną – to dotyczy szczególnie sytuacji kiedy coraz częściej do konta logujemy się w miejscach publicznych, z urządzeń mobilnych, smartfonów. Stanowi również utrudnienie dla części złośliwego oprogramowania (tzw. keyloggerów), które sczytuje znaki wybierane na klawiaturze.

 

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wymień sobie walutę

7

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • A co jeżeli hasło jest dłuższe niż ilość miejsc na hasło i nie pasuje przy logowaniu

 • Mam problem ze zrozumieniem "HASLA MASKOWANE" czy sa organizowane KURSY DOSZKALAJACE ???
  Dlaczego z KLIJENTELI robi sie idiotöw.Czy ktos potrafi wytlumaczyc o co w tym wszystkim chodzi???

  • Hasło maskowane polega na tym, że nie wpisujesz całego hasła, lecz pojedyncze znaki wskazane przez nas.

   Jeśli masz dodatkowe pytania, zadaj je tutaj. Odpowiem.

   • Dlaczego przy zakładaniu konta nowy klient nie otrzymuje krótkiej instrukcji logowania. Po 3-ch nieudanych blokada. Ten system logowania jest zupełnie odmienny od standardowego – czemu życia nie ułatwić nowemu klientowi, który na samym początku zaczyna się wnerwiać??? Czy mam szukać w Google czy coś dostanę???
    AG

    • Dziękuję za sugestię. Ale przecież my już to dawno temu zmieniliśmy. To znaczy, że nowy klient będzie logował się hasłem zwykłym – bez żadnych utrudnień. Hasło maskowane dostanie tylko ten klient, który świadomie podejmie taką decyzję podczas zakładania konta.

     Czy chcesz logować się hasłem maskowanym, czy zwykłym?

Dodaj komentarz