Konto Godne Polecenia – nowe konto w BZ WBKPaweł Błasiak 19.03.2013

Nie ma darmowych obiadów,  promocje są tylko po to by pod płaszczykiem okazji wkraść się do portfela klienta, a kto chce zaoszczędzić ten płaci dwa razy. Z takimi poglądami można się spotkać na co dzień, co sprawia, że informacje o kolejnej promocji zaczynamy traktować  niewzruszenie, jak informację o tym, że po niedzieli będzie poniedziałek. Ba! traktujemy z nieufnością i szukamy haczyków, na które mamy się złapać. I bardzo dobrze! Lepiej przepuścić okazję, niż dać się „nabić w butelkę”.

Czy można w dzisiejszych czasach otrzymać coś zupełnie za darmo, w dodatku od takiej instytucji jak bank? Bez spełniania dodatkowych warunków, bez umów z drobnym druczkiem, gdzie może się czaić zasadzka? Pytanie może uchodzić za retoryczne,  a  odpowiedź przecząca sama ciśnie się na usta.

Postanowiliśmy odmienić nieco ten stan rzeczy i chcemy zaproponować nowe konto, i to zupełnie za darmo, bez regularnych wpływów i dodatkowych warunków do spełnienia. Konto z którego klienci będą po prostu zadowoleni do tego stopnia, że będą je polecać swojej rodzinie i znajomym, zarówno tym bliższym jak i tym dalszym. Postanowiliśmy wprowadzić takie konto, które byłoby godne ich polecenia.

Chcemy Państwu zaproponować nowe konto osobiste, Konto Godne Polecenia. A dlaczego jest godne polecenia? Oprócz tego, że jest po prostu fajne, mobilne i zawsze „pod ręką”,  istnieje kilka bardziej wymiernych powodów:

 • po pierwsze, bo jego prowadzenie jest za darmo i to beż żadnych warunków,
 • po drugie, bo karta debetowa do tego konta również jest za darmo i również bezwarunkowo,
 • po trzecie, bo oprócz karty debetowej jest naklejka do płatności zbliżeniowych, która także jest za darmo i także bez konieczności spełniania jakichś warunków,
 • po czwarte, piąte, szóste i siódme, bo bezwarunkowo darmowe są również przelewy przez BZWBK24, zlecenia stałe i polecenia zapłaty, do tego bezwarunkowo bezprowizyjne są wypłaty gotówki z bankomatów BZ WBK, Kredyt Banku i PKO BP.

Ale gdzie się podziały te wszystkie warunki, ktoś zapyta? No cóż, jeśli ktoś naprawdę nie może żyć bez takich warunków, to może co miesiąc zapewniać wpływy na konto w wysokości minimum 1000 zł, dokonywać płatności kartą na co najmniej 300zł i wykonać co najmniej trzy przelewy przez BZWBK24, a wtedy otrzyma 50zł co miesiąc. Dodatkowo jeśli ustanowi polecenie zapłaty, to po 12 miesiącach otrzyma 200zł. W sumie ktoś, kto CHCE spełnić dodatkowe warunki, nie płacąc ani złotówki może zyskać nawet 700zł (promocja ważna dla kont założonych do 10 maja 2013 r., sprawdź Regulamin Promocji „Nawet 700 zł czeka na Ciebie”).

I na koniec, po ósme – jak sami widzicie – bo na tym koncie można zarobić i to całkiem nieźle. Zapraszamy do placówek, przyjdź, sprawdź i polecaj dalej.

Promocje
| |
Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim:
 • Facebook
 • Blip
 • Flaker
 • Pinger
 • Wykop
 • Twitter
 • Śledzik


Zobacz także375 odpowiedzi do “Konto Godne Polecenia – nowe konto w BZ WBK”

 1. Darek

  Konto w WBK było moim pierwszym kontem. Najpierw <30, teraz W&Z. Moja pensja wpływa do Państwa banku, mam w nim kartę kredytową, fundusze, kartę internetową. Byłem zadowolony z nowoczesnych rozwiązań wdrażanych przez bank. Mimo to myślałem o przenosinach, bo niestety były tańsze rozwiązania. A tu nagle czytam o koncie godnym polecenia i jeszcze o możliwości zyskania nawet 700 zł. Już chciałem chwycić za telefon i pytać o możliwość zamiany konta W&Z w nowe konto. Ale już widzę, że stary klient nie jest dla Państwa ważny. W sumie nie powinno mnie to dziwić, w końcu pozyskanie nowego klienta jest bardziej zyskowne niż zatrzymanie obecnego. Takie czasy… Czy chociaż można dokonać zmiany posiadanego konta W&Z? I czy można to zrobić przez internet, bo to fajne i mobilne ;)

 2. Jim

  Eeee tam. Milenium ma bez minimalnej wplaty. Daje Wam moja kase a Wy mi jeszcze warunki stawiacie.

 3. Piotrek

  Czy jest możliwość przekształcenia konta <30 na konto Godne Polecenia?

 4. Marek

  Stały klient posiadający inne konto, np. Wydajesz&Zarabiasz, musi spełnić określone warunki, żeby zamienić konto na Konto Godne Polecenia:

  - co najmniej 3 miesiące aktywne ubezpieczenie Ochrona Płatności, minimalna składka 12 zł na miesiąc
  oraz
  - przynajmniej jedno polecenie zapłaty aktywne na obecnym koncie
  lub
  - przynajmniej dwa zlecenia stałe aktywne na obecnym koncie.

  Powyższe informacje otrzymałem w 5 Oddziale BZ WBK w Poznaniu.

 5. MEVO

  Ja nie musiałem spełnić żadnych z powyższych wymagań i zmieniłem konto z <30 na Godne Polecenia. :-)

 6. adamix8888

  wpływ na konto w wysokości minimum 1000 zł, musi być z tytułu wynagrodzenia, czy może to być zwykły przelew zewnętrzny????

 7. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @Darek: @Piotrek: Dotychczasowe konto można zamienić na nowe. Wiąże się to jedna ze spełnieniem określonych warunków – zapraszamy do oddziału, tam uzyskacie Państwo szczegółowe informacje.

  @Jim: Konto jest bezpłatne bezwarunkowo, nie jest wymagana minimalna wpłata. Jest ona natomiast konieczna, jeśli chciałby Pan wziąć udział w promocji „Nawet 700 złotych czeka na Ciebie”.

  @adamix8888: Zgodnie z regulaminem wpływ może być z tytułu wynagrodzenia (lub innego świadczenia np. emerytury, renty). Lista tzw. innych świadczeń nie jest zamknięta, może to być również wpływ z tytułu stypendium, umowy o dzieło, itp. Dodatkowo jeśli klient prowadzi działalność gospodarczą wpływ może być przelewem z konta firmowego klienta. Ze względu na różnorodność źródeł dochodów naszych klientów, nie precyzujemy ich wszystkich. Jeżeli wynagrodzenie nie zostanie uwzględnione w promocji, prosimy o zgłoszenie reklamacji. Każda zostanie rozpatrzona indywidualnie.

 8. Darek

  @Katarzyna Sadowska, Czy te warunki to jakaś tajemnica? Czy są inne dla każdego klienta? Bo jeżeli mam iść do oddziału, żeby usłyszeć to co Marek, to dziękuję bardzo. Nowy klient może założyć konto bez żadnych warunków i może brać udział w promocji. A staremu „wciska” się jeszcze ubezpieczenie? To jest po prostu nie fajne i nie mobilne…

 9. Marek

  Czyli pracownik BZ WBK w końcu oficjalnie przyznał, że jednak jakieś warunki trzeba spełnić, żeby dotychczasowe konto zamienić na Konto Godne Polecenia.

  Byłoby miło, żeby taka informacja dla obecnych klientów pojawiła się także na stronie internetowej banku przy opisie Konta Godnego Polecenia oraz tutaj na blogu w powyższym opisie.

 10. Darek

  Byłem w oddziale. Aby zmienić konto muszę przystąpić na 3 miesiące do ubezpieczenia lub ustanowić polecenie zapłaty (zlecenie stałe), które wykona się min. 2 razy. To nic, że mam ustanowione od kilkunastu miesięcy zlecenie stałe. Jak już odczekam swoje, to mam przyjść jeszcze raz. Można też zrezygnować z usług banku i wrócić za 12 miesięcy. Wtedy nie ma żadnych warunków. Mają Państwo pełne prawo określać warunki Państwa usług. Ale w tym przypadku stracili Państwo dużo w moich oczach…

 11. Pk

  W przypadku zmiany obecnego konta na konto Godne Polecenia, nie bierzemy udziału w promocji „Nawet 700 zł czeka na Ciebie”, prawda?

 12. karaluch

  Mam pytanie odnośnie promocji „700 złotych”:
  zakładam konto indywidualne a następnie występuje o dodatkową kartę dla użytkownika konta (innej osoby). Czy transakcje wykonane dodatkową kartą będą się liczyć do limitu 300 zł?

 13. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @Pk: Tak, promocja obejmuje tylko nowych klientów.

 14. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @karaluch: do promocji zaliczane będą tylko transakcje dokonane kartą/naklejką wydaną dla właściciela konta.

 15. martens

  Jak jest tym kontem. Podobno jest tylko dla nowych klientów, tymczasem gdy wejdę w zakładkę „Oferta dla Ciebie -> Konta złotowe i walutowe” pokazuje mi się „Konto godne polecenia” (posiadam k-to Avocado)

 16. matti

  Konto byłoby godne polecenia gdyby były darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów przynajmniej w kraju. A tak to niestety pozostaje niedosyt.

 17. Marcin

  To ja dopowiem jeszcze jedną „ciekawostkę”, o której „zapomniał” wspomnieć autor wpisu: otóż w przypadku karty do tego konta (która umożliwia zbieranie punktów Payback) WBK pogorszył warunki przeliczania punktów za transakcje na punkty Payback. W pozostałych kartach banku jest to 4 zł=1 pkt Payback a na tym koncie 5 zł=1 pkt Payback.

  Warunki przeliczania punktów Payback w WBK są coraz gorsze, bo w zeszłym roku było to jeszcze 3 zł =1 pkt Payback. A punkty Payback to swoisty cashback: skoro 1000 pkt Payback można wymienić na 10 zł to 1 pkt jest wart 1 gr. Zatem w zeszłym roku cashback wynosił w przybliżeniu mniej niż 0,3%, w tym roku wynosi 0,25%, to na tym koncie już tylko 0,2% (bardziej obrazowo: za każde 100 zł wydane otrzymywaliśmy odpowiednio ok. 33gr, 25gr a teraz dostaniemy 20gr zwrotu)

 18. Adam

  A ja przeniosłem się z WBK do AliorSync i nie żałuję bo jakby nie patrzeć to co w innych bankach staje się standardem to w WBK jest jeszcze prestiżem, płać i o nic nie pytaj bracie :):)

 19. pp

  czy dla uzyskania 200 zł premii polecenie zapłaty ma być aktywne przez 12 miesięcy?

 20. Many

  Na jednym z forum przeczytałem że polecenie zapłaty musi być ustanowione na rach.osoby której dotyczy polecenie zapłaty/odp.z banku/.tymczasem w regulaminie konta par.5 punkt 9 pisze ,zrealizowane zostanie co najmniej jedno polecenie zapłaty z konta godnego polecenia .Nie ma nic o tym na kogo musi być wystawiony rachunek.Moja żona chce założyć konto a umowy, a co za tym idzie faktury są wystawiane na mnie.Proszę o odpowiedż.

 21. Marek

  Dzień dobry,

  Prośba o informację dotyczącą § 3 pkt. 1 – mowa w nim o posiadaniu konta osobistego w BZWBK.

  Pytanie: czy jeżeli posiadam kartę prepaid w BZWBK mogę zostać uczestnikiem promocji „700 zł” na zasadach nowego klienta?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 22. Marcin A.

  Po przeczytaniu powyższych komentarzy, pragnę wyrazić swoje ubolewanie, że klientów dzieli się na obecnych i nowych. Jestem Państwa klientem od 16-ego roku życia, czyli już od 14 lat. I tak mi się odwdzięczacie, że nie mogę brać udziału w korzystnych dla mnie promocjach ? Na szczęście są inne banki na rynku…

 23. Many

  Halo odpowiada ktoś na pytania

 24. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @martens: informacja o koncie jest wyświetlana praktycznie dla wszystkich klientów w BZWBK24. Może je założyć każdy dotychczasowy klient Banku.

  @pp: polecenie zapłaty musi być zrealizowane przynajmniej 1 raz.

  @Many: sprawdzimy i odpowiemy.

  @Marek: tak, w promocji nie mogą brać udziału osoby, które w ostatnich 12 miesiącach posiadały w BZ WBK konto osobiste w PLN.

  @Marcin A: Panie Marcinie, o dotychczasowych klientów staramy się dbać cały czas oferując promocje, w których można zdobywać atrakcyjne nagrody. W ub. r. były to m.in. Bankowa Losomania, w której do wygrania był samochód Audi Q3, telewizory SmartTV smartfony Galaxy SIII i promocja „Zimowe 7%”, gdzie za transakcje kartą w internecie można było dostać zwrot 100 zł. Trwa promocja 50 za 500 (za transakcje kartą można dostać 100 zł i 3. edycja Programu Poleceń. Ten program skierowany jest tylko do aktualnych Klientów, a w dodatku takich, którzy mogą się wykazać pewnym stażem w naszym Banku. W tym przypadku wartość nagród nie jest ograniczona i tylko od uczestnika zależy jak wysoką kwotę może zdobyć.

 25. Darek

  Ja byłbym zadowolony, gdyby nie stawiano warunków przy zmianie konta. Konto mam długo, robię przelewy, mam zlecenie stałe, korzystam z karty kredytowej. Po co robić dodatkowe problemy? Czy jeżeli zlikwiduję zlecenie stałe i utworzę dokładnie takie samo oraz wykona się ono 2 razy – spełnię warunki do zamiany konta?

 26. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @Many: jeśli polecenie zapłaty dotyczy innej osoby niż właściciel konta, nie zostanie zrealizowane.

 27. Many

  A jeżeli faktura jest na dwie osoby ,na właściciela konta i na współmałżonka

 28. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @Many: jeśli faktura wystawiona jest na dwie osoby, to na poleceniu zapłaty należy umieścić dane właściciela konta, który jest jednocześnie odbiorcą faktury.

 29. Anonim

  Prosze udostepnic KGP” konto godne polecenia ” swoim stalym klientom.
  Czy mamy szukac innego banku?

 30. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @Anonim: Dotychczasowi klienci mogą założyć Konto Godne Polecenia. Mogą zrezygnować z dotychczasowego konta, zamknąć je, a następnie otworzyć nowe, mogą też przenieść stare konto na nowe z zachowaniem numeru rachunku, ale tu konieczne jest spełnienie określonych warunków. Nie są one trudne: wystarczy ustanowić na swoim rachunku zlecenie stałe lub polecenie zapłaty za płatności związane z rachunkami (np. prąd, gaz, telefon, itp.) i zrealizować je co najmniej dwukrotnie.
  Można też skorzystać z ubezpieczenia Ochrona Płatności (tu wymagamy min. 3-miesięcznej ochrony ubezpieczeniowej) – obie usługi można uruchomić bez konieczności wizyty w oddziale.

 31. Darek

  Szkoda, że na moje pytanie nie doczekałem się odpowiedzi :( Byłem za to w innym oddziale i tym razem otrzymałem pomoc :) Rozpocząłem proces zamiany konta. Trochę to potrwa – dwa zlecenia muszą się wykonać. Myślę, że wszystkim „stałym” i „starym” klientom chodzi głównie o to, że zostali nieładnie potraktowani. Na 700 zł nie liczę, ale stawianie dziwnych warunków to już jest niepotrzebne.

 32. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  Panie Pawle, przepraszam za brak odpowiedzi i dziękuję za Pańskie komentarze. Zamiana konta wymaga spełnienia warunków, ale staraliśmy się, by nie były trudne. Mam nadzieję, że będzie Pan zadowolony z nowego konta.

 33. Darek

  Zobaczymy za miesiąc. Zdrowych i spokojnych świąt życzę.

 34. hehe

  Do narzekających na to, że nie załapali się na promocję. Sami jesteście sobie winni. To kara za lojalność. Ja już miałem 3 razy konto w BZWBK (po jakimś czasie likwidowałem) i teraz też to założę, po czym od razu ustawię powiadomienia w Outlooku i komórce że za rok mam się go pozbyć (jak skasuję już premię).
  Za rok załapię się na kolejną promocję – tyle że w innym banku haha.

 35. marvin

  Postanowiliśmy odmienić nieco ten stan rzeczy i chcemy zaproponować nowe konto, i to zupełnie za darmo, bez regularnych wpływów i dodatkowych warunków do spełnienia
  Proszę być precyzyjnym.Pisze Pani że nie trzeba mieć regularnych wpływów a w regulaminie stoi jak wół że musi być (nie przelew z innego rachunku 1000 pln) przelew z tytułu wynagrodzenia i to regularnie.Nie mogę sam pzrelewac z innego banku do was 1000 pln – czyli wprowadza pani chcący lub niechcący w błąd.

 36. marvin

  Powinno być Pan a nie Pani.Przepraszam.

 37. Darek

  @hehe Na brak promocji nie narzekam. Nowy klient to kolejna cyferka w ilości klientów ogółem. Stary nie spowoduje wzrostu, więc nie dostanie nagrody. Ja narzekam tylko na warunki, które są stawiane w momencie zamiany konta W&Z na nowe konto. W oddziale uzyskałem podpowiedź, która mam nadzieję pozwoli mi bez przeszkód zamienić konto – ale dopiero w maju. Po co takie utrudnienia? Czy długa historia klienta nie jest cenniejsza niż 2 wykonane zlecenia stałe?

 38. tester

  Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK) 29.03.2013 o 11:09
  @Anonim: Dotychczasowi klienci mogą założyć Konto Godne Polecenia. Mogą zrezygnować z dotychczasowego konta, zamknąć je, a następnie otworzyć nowe, mogą też przenieść stare konto na nowe z zachowaniem numeru rachunku, ale tu konieczne jest spełnienie określonych warunków. Nie są one trudne: wystarczy ustanowić na swoim rachunku zlecenie stałe lub polecenie zapłaty za płatności związane z rachunkami (np. prąd, gaz, telefon, itp.) i zrealizować je co najmniej dwukrotnie.
  Można też skorzystać z ubezpieczenia Ochrona Płatności (tu wymagamy min. 3-miesięcznej ochrony ubezpieczeniowej) – obie usługi można uruchomić bez konieczności wizyty w oddziale.

  Tzn, że trzeba spełnić tylko jeden z wymienionych warunków czy wszystkie poniższe żeby zmienić konto ?

  - Polecenie zapłaty (dwukrotna realizacja jednego polecenia)lub zlecenie stałe (dwukrotna realizacja jednego zlecenia) lub ochrona płatności (3 miesięczna ochrona)

 39. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @marvin: konieczność zapewnienia wpływów z wynagrodzenia w wysokości 1000 złotych dotyczy promocji „Nawet 700 zł czeka na Ciebie”, a nie samego konta.

  @tester: trzeba spełnić jeden z tych warunków.

 40. MariuszT

  Witam Panie Pawle, mam pytanie, jeżeli 2 razy zrealizuję zlecenie stałe np. czynsz w ciągu 1 miesiąca (2 Z.S. w ciągu 1 tygodnia na ten sam rachunek) – to mam rozumieć, że spełnię wymagane warunki i bez problemu dokonam konwersji konta „Wydajesz i Zarabiasz” na „Godne Polecenia”.

  Pozdrawiam
  M.T.

 41. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @MariuszT: zgodnie z zasadami zamiany konta na Konto Godne Polecenia, zlecenie stałe musi dotyczyć płatności rachunku. Jeżeli w razie potrzeby będzie Pan w stanie udokumentować, że dane zlecenie stałe dotyczyło płatności rachunku (np. poprzez okazanie faktury/rachunku) to oczywiście zostanie to uwzględnione.

 42. Darek

  @Paweł Błasiak: W oddziale uzyskałem informację, że zlecenie stałe może dotyczyć również spłaty karty kredytowej i takie ustawiłem. Czyżbym został oszukany? Powiem szczerze, że coraz mniej mi się u Państwa podoba…

 43. MarekS

  Ja juz nic nie rozumiem. Ktoś pisze że miał zlecenia stałe na koncie i mimo wszystko to nie wystarczyło.
  Co mam zrobic najpierw?
  - Pójść do oddziału i powiedzieć że chce dokonać zmiany na nowe konto?
  - Czy najpierw założyc np. zlecenia stałe i po jakimś czasie pójść do oddziału by dokonać zmiany konta?

 44. Dawid J.

  Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK) 2.04.2013 o 11:15

  @tester: trzeba spełnić jeden z tych warunków.

  W oddziale banku oraz na infolinii otrzymałem informację, że trzeba spełnić 2 (słownie: dwa!) warunki, tj. zlecenie stałe/polecenie zapłaty i ochrona płatności.

  To w końcu ile tych warunków? Dwa czy jeden??? Bo w końcu jeden bank, a informacje różne!

 45. lolekanabolek

  Witam
  Mam 2 pytania:
  - czy posiadacze kont oszczędnościowych mogą wziąć udział w promocji ??
  - czy umowę o konto można podpisać tylko w oddziale BZWBK czy można też w oddziale Kredyt Banku??

  Pozdrawiam

 46. Anonim

  „Nie są one trudne: wystarczy ustanowić na swoim rachunku zlecenie stałe lub polecenie zapłaty za płatności związane z rachunkami (np. prąd, gaz, telefon, itp.) i zrealizować je co najmniej dwukrotnie.”

  Ciekawe bo mam dwa polecenia zapłaty realizowane od ponad roku i Pani przy okienku kazała mi się ubezpieczyć i wrócić za 3 miesiące :(

 47. Marian Świętoń

  Z doświadczenia wiem bo założyłem kiedyś konto w Banku bo było NIBY ATRAKCYJNE. Sami widzicie, że zasady są bardzo nie czytelne, a dlaczego, żeby łatwo było później ludzi z pieniędzy obskubać. Chcę zlikwidować konto i co się okazuję, że po kilku latach płacenia za prowadzenie konta jego zamknięcie kosztowało 200złotych ale z koniecznością otworzenia drugiego r-ku którego zamknięcie będzie mnie kosztować też 200 zł. Oczywiście BANK zaraz napisze że to nie prawda ipoprosi mnie o zwrócenie się na piśmie to wszystko wyjaśnią. Wyjaśnienia po miesiącu są zawsze podobne, a mianowicie takie że BANK oczywiście o wszystkim informował np w regulaminie na stronie sto, dwieście lub 300 bardzo drobnym druczkiem i nie widzi podstaw do tego aby klient nie zapłacił potrójnie za to że w przeszłości miał atrakcyjne konto. PORAŻKA!!!!!!!

 48. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @Darek: tak, zlecenie stałe może dotyczyć spłaty karty kredytowej.

  @MarekS: można założyć zlecenie stałe, zrealizować je dwukrotnie i wtedy udać się do oddziału.

  @lolekanabolek: tak, posiadacze kont oszczędnościowych mogą skorzystać z promocji „Nawet 700 zł czeka na Ciebie”. Umowę o konto może Pan podpisać w dowolnej placówce oznaczonej logo BZ WBK lub Kredyt Bank.

 49. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @Dawid J: wystarczy spełnienie jednego z trzech warunków: ustanowienie na swoim rachunku zlecenia stałego lub polecenia zapłaty za płatności związane z rachunkami (np. prąd, gaz, telefon, itp.) i zrealizowanie ich co najmniej dwukrotnie, lub skorzystanie z ubezpieczenia Ochrona Płatności (tu wymagamy min. 3-miesięcznej ochrony ubezpieczeniowej). Przepraszamy jeśli otrzymujecie Państwo błędne informacje.

  @Anonim: jak powyżej, wystarczy spełnienie jednego z powyższych warunków. Nie musi to być ubezpieczenie.

 50. matti

  @Darek: tak, zlecenie stałe może dotyczyć spłaty karty kredytowej.
  @MarekS: można założyć zlecenie stałe, zrealizować je dwukrotnie i wtedy udać się do oddziału.

  Czyli teoretycznie, mogę założyć zlecenie stałe (spłaty karty kredytowej)zaznaczyć częstotliwość spłaty co 1 dzień na kwotę np. 1 zł. Oznacza to, że w ciągu 2 dni zlecenie stałe zrealizuje się dwukrotnie i spełnię warunki :)

 51. DarekZet

  Czy comiesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł można dokonywać z innego konta, czy muszą pochodzić od pracodawcy bądź z innych świadczeń?

 52. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @DarekZet: zgodnie z regulaminem wpływ może być z tytułu wynagrodzenia (lub innego świadczenia np. emerytury, renty). Lista tzw. innych świadczeń nie jest zamknięta, może to być również wpływ z tytułu stypendium, umowy o dzieło, itp. Dodatkowo jeśli klient prowadzi działalność gospodarczą wpływ może być przelewem z konta firmowego klienta. Ze względu na różnorodność źródeł dochodów naszych klientów, nie precyzujemy ich wszystkich. Jeżeli wynagrodzenie nie zostanie uwzględnione w promocji, prosimy o zgłoszenie reklamacji. Każda zostanie rozpatrzona indywidualnie.

 53. DarekZet

  Dziękuję za odpowiedź!
  Wynika z tego, że wpływ z prywatnego konta, nie będzie uwzględniany w naliczaniu premii.

  Byłem dzisiaj w oddziale Banku i poinformowano mnie, że mogę dokonywać wpływu z innego konta (również prywatnego). Najważniejsze żeby na koncie było 1000 zł.
  Ponieważ uznałem, że mogę spełnić warunki uzyskania premii założyłem konto. No cóż teraz je chyba zamknę
  :(

 54. re

  Mam konto 15 lat i jak nas potraktowano?
  Teraz wmawia się nam, że czytać nie potrafimy. Czyli bank zaleca skakanie z banku do banku, przykre.
  Nikt starych klientów nie poinformował o możliwości przejścia na konto godne polecenia. Po tylu listach tu napisanych, nie zmieniono na stronach banku, że każdy może przejść na nowe konto.

 55. Ela

  Witam, dołączyłam do BZWBK gdyż w poprzednim banku w którym byłam 6 lat również polityka względem starych klientów skandaliczna. I tak jest niestety z wszystkimi bankami. A oferty mówią same za siebie: konto bez opłat, karta bez opłat- ale gdzieś tam zawsze trzeba spełnić dodatkowe warunki albo coś jest dodatkowo płatne: tu np. usługi bankowości elektronicznej: bez opłat, ALE po wykorzystaniu pierwszych 5 autoryzacji sms kodem już kasują 0,20 pln. No nic trzeba uważnie śledzić regulaminy, tabele prowizji i opłat. Bo to co jest obowiązujące dziś, niekoniecznie takie będzie jutro. Zobaczymy jak się skończy moja przygoda z tym bankiem. Pozdrawiam wszystkich próbujących znaleźć przyjazny klientowi bank :)

 56. Lukasz

  Podpisałem aneks do umowy zmieniający moje obecne konto na Konto Godne Polecenia. Niestety podpisałem też deklarację przystąpienia do ubezpieczenia „Ochrona płatności”, gdyż zostałem poinformowany w placówce banku, że jest to warunek konieczny przy konwersji konta.

  Z tego co napisał Paweł Błasiak nie jest to niezbędne, dlatego uważam, że zostałem wprowadzony w błąd.

  Czy mogę obecnie wypowiedzieć umowę ubezpieczenia?

  Na jakiej postawie Pani w banku twierdzi, że powinienem to ubezpieczenie opłacać przez 3 miesiące i jaka umowa mnie do tego obliguje?

  Czy posiadają państwo zasady/regulamin zamiany konta na Konto Godne Polecenia i gdzie je można znaleźć?

 57. Janina

  Dzisiaj specjalnie wybralam sie do banku i po raz drugi Pani zapewniala mnie ze wymagane 1000zl moze byc jakimkolwiek wplywem z dowolnego konta(pomimo ze w regulaminie jest ze z wynagrodzenia),podobno bank wyslal zapytanie i taka otrzymali odpowiedz. Tylko konto z polecenia musi miec wplate wynagrodzenia przez 2 miesiace, a do nagrody 700zl moge przelewac sama, zeby tylko byl wplyw na konto min 1000. Moje pytanie:
  1. Jak jest naprawde? Dlaczego klienci dostaja od pracownikow banku rózne informacje?
  2. Pracodawca wynagrodzenie wypłaca osobiscie. Innym moim dochodem jest wynajem mieszkania(odprowadzam podatek do US), ale tu wplaty otrzymuje z konta prywatnego. Czy w takim wypadku jest mozliwosc zaliczenia wplywu na konto do otrzymania nagrody?
  3. Gdzie (przed zakonczeniem konkursu) moge sie dowiedziec czy wplata jest zaliczona?

 58. Łukasz

  Mam dwa pytania które mnie nurtują.
  1. Czy smskody dla „konto godne polecenia” są zawsze i wszystkie darnowe czy tylko 5 pierwszych a następne są płatne?
  2. Czy to „konto godne polecenia” jest tylko promocją/ofertą na rok a po tym okresie zmienią się warunki na mniej korzystne dla klienta?

 59. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @Lukasz: może Pan zrezygnować z ubezpieczenia i zamienić je na inny warunek (zlecenie stałe dotyczące płatności za rachunki, lub polecenie zapłaty). Prosimy jednak o informację w jakim oddziale dokonuje Pan zamiany konta – chcemy się z nim skontaktować i upewnić, że zamiana będzie poprawnie zakończona.

  @Janina: przepraszamy za brak informacji, staramy się to eliminować, jednak zdarzają się sytuacje takie, jak opisana przez Panią. Wpływ na konto musi być z tytułu dochodu – wpływ z tytułu wynajmu mieszkania jest dochodem więc może być uwzględniony w promocji. Podobnie jeśli np. otrzymuje Pani wynagrodzenie gotówką, może Pani wpłacać je na konto. W przypadku gdyby wplata nie została zaliczona do promocji należy złożyć reklamację, którą rozpatrzymy indywidualnie.

  @Łukasz: w Koncie Godnym Polecenia wszystkie SMSkody są bezpłatne. Obecnie nie planujemy zmiany warunków tego konta.

 60. leonidas

  Poleceni założyli w zeszłym tygodniu 7 kont, a na mojej tablicy widnieje tylko (dane zmienione) Jan K.
  Czy to się zaktualizuje czy mamy pisać reklamację?

 61. psma

  Czy wpływ w wysokości 1000 zł może być wykonany w 2 ratach? Pytam, bo mój pracodawca w ten sposób przelewa wynagrodzenie i nie mam na to wpływu, a chciałbym otrzymać obiecaną premię za otwarcie Konta Godnego Polecenia. Pozostałe warunki spełniam.

 62. Lukasz

  @Paweł Błasiak: Bank Zachodni WBK 2 Oddział w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 24. Z ubezpieczenia na pewno zrezygnuje gdyż nie jest mi potrzebne. Korzystam w ciągu miesiąca z kilku poleceń zapłaty (za rachunki) jak i zlecenia stałego, więc nie powinno to stanowić żadnego problemu.

 63. roczyk

  Witam serdecznie.

  Moim głównym kontem w Banku jest Konto<30. Jednak za dwa miesiące kończę 30-kę. Nie ukrywam, że gdy zobaczyłem reklamę Konta Godnego Polecenia, to pomyślałem: no wreeeszcie!!! Nareszcie jeden z największych banków w tym kraju wprowadził ofertę na miarę mniejszej konkurencji.
  Dla mnie oznaczało to tyle, że zamiast Konta Wydajesz&Zarabiasz, którym średnio jestem zainteresowany, a na które z automatu jest zamieniane K<30, będę miał możliwość wyboru KGP. Tak przynajmniej myślałem idąc do oddziału w piękny kwietniowy dzień.

  Jakież było moje zdziwienie, gdy, skądinąd miła, pani spytała mnie: czy dostałem od Banku ofertę z możliwością takiej zamiany. / A na co mi oferta? Przecież Chuck Norris i Iza Kuna mówią, że KGP jest darmowe i każdy może je otworzyć za darmo.
  Otóż nie każdy. Jestem klientem Banku osiem i pół roku. Bank zdążył już niejednokrotnie na mnie zarobić przy kilku prowizjach od kredytów, odsetkach, itp. I żeby zamienić moje K<30 na KGP muszę, uwaga: wziąć debet w koncie, który "teoretycznie nic mnie nie kosztuje" i, kolejna uwaga: kartę kredytową, z której muszę dość intensywnie korzystać, aby zapłacić za nią "stosunkowo niedużo". Staram się odpowiedzialnie podchodzić do finansów i nie potrzebuję żadnego debetu, ani karty kredytowej, za które prędzej czy później przyjdzie mi słono zapłacić.
  Przeciętny Kowalski, który przyjdzie do Banku może otworzyć KGP zupełnie za darmo i jeszcze weźmie udział w konkursie. Ja jako klient z niemałym stażem nie mogę.

  Rozumiem, że ekonomiści Banku pilnują, aby klienci masowo nie przechodzili na konta bezkosztowe. Ale jako żywo przypomina mi to sytuację sprzed kilku lat w polskich sieciach telefonii komórkowej. Nowy (niepewny bo niesprawdzony) klient dostawał lepsze warunki niż klient z kilkuletnim stażem. Absurd, który zresztą odbił się czkawką. Dziś już wszyscy o tym wiedzą uruchamiając Pakiety Ratunkowe Klienta, gdy ten dostanie lepszą ofertę od konkurencji.

  Konkurencja Banku już od dawna ma lepszą ofertę. Cenię jednak Bank za wiele różnych aspektów. Poza tym jesteśmy razem już osiem i pół roku, ale Bank nie pozostawia mi wyboru stawiając zaporowe warunki przy tak prozaicznym produkcie jak darmowe konto.

  Drogi Banku. Jeśli nie zmienisz swojej postawy, to będziemy musieli się rozstać. Szkoda, bo ja bym powalczył jeszcze o ten związek kredytem hipotecznym.

  Uściski gorące.

  trzydziestolatek

 64. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @roczyk: bardzo przepraszam za błędne informacje, jakie otrzymał Pan w oddziale. Warunkiem zamiany konta na Konto Godne Polecenia nie jest zakup karty kredytowej ani uruchomienie limitu kredytowego w koncie. Konto może Pan zamienić ustanawiając na swoim rachunku zlecenie stałe za płatności związane z rachunkami (np. prąd, gaz, telefon, itp.) lub polecenie zapłaty i realizując je co najmniej dwukrotnie, lub korzystając z ubezpieczenia Ochrona Płatności (tu wymagamy min. 3-miesięcznej ochrony ubezpieczeniowej).

  Bardzo prosimy o informację, w którym oddziale uzyskał Pan te informacje. Będziemy się z nim kontaktować i wyjaśnimy to. Jeszcze raz przepraszamy.

 65. marvin

  dlaczego nie mogę założyć konta godnego polecenia dla mnie i dla mojej żony przez internet.Jedno konto wspólne dla dwóch osób.Czy jest taka możliwość a jeśli tak to jak to zrobić?

 66. roczyk

  Witam.
  Taką informację uzyskałem w 1 Oddziale w Legnicy przy ul. Gwarnej 4a.
  Dziękuję za odpowiedź. Trochę mi ulżyło. Niemniej nadal uważam, że stawianie dodatkowych warunków obecnym klientom jest skandaliczne.
  Pozdrawiam.

 67. Anonim

  No tal pracownik oddziału miał plany na sprzedaż a, że trudno to zrobić w sposób uczciwy to się wmawia klientom takie bajki…
  Przykre ale mamy takie czasy ze najważniejsza jest sprzedaż:(((
  a klient jest po to aby go jak najabrdziej oskubać( czytaj: skrosować produktami).

 68. Gustaf

  I chciałem założyć Konto Godne Polecenia, ale w Warszawie i okolicach nie ma ŻADNEGO banku czynnego w sobotę?

  Co mam zrobić, kiedy inne dni mi nie pasują?

 69. znk

  Czy wypłata w ramach cashbacku np. na stacji benzynowej będzie się zaliczać do progu 300 zł ?

 70. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @znk: nie, liczą się tylko płatności za zakupy w sklepach lub internecie.

 71. tom77

  Wiec i ja mam pewna sprawe.Posiadam konto wydajesz i zarabiasz oraz konto walutowe.Dzisiaj sie dowiedzialem,ze teraz co miesiac bede placil za karte 5 zl-czy to nie za duzo tych oplat ?Kolejna sprawa-przysylacie Panstwo „oferta dla Ciebie” gotowka od zaraz ,karta kredytowa i debet w koncie od juz-dla „niby specjalnych klientow” List o tresci :Panie X jest Pan jednym z najlepszych naszych klientow i takie tam bzury…..Podam swoj przyklad=pracuje za granica i mam nieregularne wplywy od kilku lat.Raz pol roku wplywy pod rzad ,raz 3 miesiace pod rzad a czasami przerwa miesieczna w tych wpywach jest jak czekam na nowy kontrakt.Wiec miesiac bez wplywu i zanim pojade i zarobie na wyplate to wychodzi 2 miesiace od ostatniego wplywu-wplywy sa od 5500 zl -7500 zl.Prosze powiedziec czy jak juz oferujecie Panstwo debet odnawialny i specjalne oferty mi/nam bo zapewne takich jak ja zarabiajacych jest duza grupa-to jest szansa ,ze go otrzymamy czy raczej uslyszymy,ze „przykro nam” ale mimo wysokich wplywow nie mozemy nic zrobic ,poniewaz mial Pan/Pani przerwe we wplywach miesiac czasu.Pytam z ciekawosci,poniewaz czasami auto nawali lub wyskoczy niespodziewany wydatek- do wyplaty 2 tygodnie zostalo i taki debet odnawialny to dobra sprawa .Moze warto pomyslec o wszystkich klientach Banku za nim przejda do konkurencji

 72. Stliwa

  mam pytanie, chciałam przejsc z millennium do Waszego Banku. W millennium była podobna promocja, wytrzymali tylko 1,5 roku i zmienili warunki konta. W związku z tym odchodzę, ale nie wiem jeszcze do jakiego banku, bo moze sie okazać ze Wy zmienicie regulamin, a ja nie chce zmieniac co chwile konto

 73. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @marvin: konto może Pan otworzyć online (umowę do podpisania dostarczy kurier), a następnie przekształcić je na wspólne w dowolnym oddziale.

  @Gustaf: może Pan założyć konto online http://www.bzwbk.pl/mikrosite/konta-osobiste/konto-godne-polecenia (umowę do podpisania dostarczy kurier). Kartę do konta otrzyma Pan pocztą, jeśli zawnioskuje Pan o naklejkę zbliżeniową, będzie ona do odbioru w oddziale.

 74. esgald

  Mój pracodawca nie przelewa pensji na konto, tylko wypłaca ją w gotówce. Czy jeżeli będę tę gotówkę co miesiąc wpłacał w okienku/wpłatomacie u Państwa w banku to zostanie to zaliczone jako wpływ wynagrodzenia? I spełnię warunek o wpływie 1000 złotych aby otrzymać premię?

 75. Stliwa

  nadal nie dostałam odpowiedzi , do kiedy jest promocja za darmo konto? czy opłaca sie przechodzic? a moze po kilku miesiącach dostane opłaty?

 76. Marek

  By spełnić warunki promocji „Nawet 700zł czeka na Ciebie” należy dokonać 3 przelewy w danym miesiącu z konta godnego polecenia . Czy jeśli zrealizowane zostaną w danym miesiącu 3 zlecenia stałe (w praktyce przelewy), to czy wymóg 3 przelewów będzie również zaliczony?

 77. stliwa

  mam pytanie
  czy można załozyc dwa konta oddzielnie (małżeństwo) ale pensje na jedno konto wspólne, i przelać dopiero na drugie 1000 zł zeby spełnic warunki promocji czy trzeba kombinować i każdą pensje na dwa oddzielne? skoro zakładamy konto obydwoje, szkoda nie skorzystać z tej promocji i założyc tylko jedno konto.

 78. mciwan

  Jeśli założę konto na początku maja to dopiero w czerwcu muszę spełnić warunek wpływu wynagrodzenia i dokonać operacji kartą na min. 300zł w lipcu aby otrzymać premię?

 79. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @esgald: jeśli pensja jest wypłacana w gotówce i wpłacana osobiście w oddziale, będzie uwzględniona w promocji.

  @Stliwa: nie planujemy wprowadzania opłat za konto. Jeśli zostaną otwarte dwa konta, to na każde z nich należy przelewać oddzielną pensję.

  @Marek: muszą to być przelewy zrealizowane przez usługi BZWBK24.

 80. Marek

  Państwa odpowiedź na moje pytanie nie jest jednoznaczna. Zadam je więc inaczej i usilnie proszę o Państwa odpowiedź na nie. Proszę o odpowiedź „tak” lub „nie”.
  Czy realizacja zlecenia stałego (w praktyce przelewu) zostanie potraktowana jako przelew kwalifikowany do puli 3 wymaganych miesięcznie przelewów?

 81. Darek

  Witam ponownie,

  Wczoraj udało mi się w końcu zamienić konto W&Z na KGP. Chociaż musiałem udać się aż do 2 oddziałów. W pierwszym powiedziano mi, że nie spełniam warunków i mogę złożyć reklamację. Coś jednak szwankuje w komunikacji. Nawet help desk nie był w temacie, chociaż mówiłem że na blogu Pan Paweł twierdził, że spełniam warunki. Widać nie wszyscy czytają bloga ;) Wracając do tematu. W drugim miejscu wszystko było już ok. Dostałem nawet zwrot opłaty za wcześniejszą likwidację poprzedniej karty debetowej. Na każde moje pytanie otrzymałem natychmiastową odpowiedź. Czekam teraz na kartę i naklejkę. Mam nadzieję, że za chwile nie okaże się, że te wszystkie „0″ w ofercie były tylko wabikiem…

 82. marvin

  Opornie idzie to zakładanie konta.BZWBK jest ode mnie w odległości 1 km.Wniosek złożony 21.04.2013 w pon 22.04.2013 umowa wysłana przez bank do mnie .Kurier genialnej firmy In post doręczył przesyłkę po 7 dniach 28,04,2013.Ciekawe kiedy wróci do Państwa i kiedy konto będzie aktywowane (bo chyba nie przed 5 maja ) to dopiero 2 tygodnie….Aliorsync otworzył konto przez przelew z innego banku bez kuriera w 1 dzień….
  Mam nadzieję że zdążę przed 10 maja na koniec promocji mieć aktywne konto.

 83. marvin

  błąd -doręczył kurier przesyłkę 29 kwietnia w pon.

 84. Sławek

  12x50zł + 200 zł daje 800 zł rocznie.
  a nie 700 zł

 85. Stliwa

  par 5 punkt 3 ?
  napisane tak że nie wiem jak to zrozumieć
  Skoro założyłam konto 29 kwietnia, od maja mam ten miesiąc w którym już powinnam spełnić warunki, a w tym paragrafie napisane jest że do 15 dnia miesiąca, czyli do 15 maja mam dostać pensje na konto, zdążyć 3 przelewy i zapłacić kartą 300 zł? promocja jest tylko pierwsze 2 tyg miesiąca?
  zaczynam żałować ze założyłam konto, proszę o wyjaśnienie, ja mam pensje 30 każdego miesiąca.

 86. Stliwa

  mąz założył konto, ja też, ja dostałam karte z chipem a mąz naklejkę, to sa żarty! myślałam że poprzedni bank jest do kitu ale tutaj na wsepie mam dość. Jak posługiwac się naklejką tam gdzie nie ma pay pass???????????????????????????????????????????????

 87. Stliwa

  moja wczorajsza wypowiedź została skasowana, prosze o wyjasnienie?????

 88. Anonim

  Ja również zamieniłam konto <30 na konto godne polecenia. Teraz przez 3 miesiące pobierają mi opłatę 12 zł za ubezpieczenie. Niestety Bz wbk nie traktuje swoich klientów jednakowo. Szwagierka w tym samym punkcie również zamieniała na godne polecenia i nie poniosła żadnych kosztów po tym jak powiedziała, że woli zamknąć konto niż płacić to 12 zł co miesiąc.
  Morał z tego taki lepiej zrezygnować i otworzyć darmowe konto za miesiąc niż zamienić i płacić.

 89. Andrzej

  Witam Państwa. Nie jestem klientem BZ WBK. Na stronę banku wszedłem szukając informacji na temat karty przedpłaconej. Początkowo zainteresowała mnie podstrona z kontem godnym polecenia, jednakże po przeczytaniu wszystkich wpisów z ostatniego okresu widzę, że otwarcie tego konta nie będzie dobrym krokiem. Po pewnym czasie znowu pojawi się nowość a „stary” klient zostanie obarczony jakimiś obwarowaniami i bez ich spełnienia nie będzie miał możliwości skorzystania z nich. Inne utrudnienie to jak zauważyłem – wypłaty bez prowizji tylko w bankomatach 3 banków… Wniosek dla mnie jest tylko jeden – nie opłaca mi się zamykać konta w obecnym banku i otwierać nowego w BZ WBK. A nawet jeśli już to wybrałbym inny. Pozdrawiam serdecznie

 90. Stliwa

  założyłam konto i bardzo żałuję, na szczescie nie zamknęlam jeszcze starego konta, myslałam ze beznadziejnego, ale mam wypłaty ze wszystkich bankomatów, a tych waszych banków jest stanowczo mało w Warszawie, tymbardziej w innym miescie. Na szczeście pensja pójdzie na stare konto. Szkoda ze zawracałam sobie głowę. Mąz nie otrzymał karty tylko naklejkę, której nie chciał. Chyba sobie na czoło naklei! co za potraktowanie!!!! estem w szoku, obydwa konta założyliśmy razem, ja dostałam kartę a mąz naklejkę, ja się poczułam jak idiota a co dopiero mąż?

 91. azlive

  Wielu narzeka, że nie może zmienić rodzaju konta czy pogarszają się na tym koncie warunki Payback. Przecież w tym koncie macie premię 50 zł, a kilka groszy zwrotu z Payback Wam szkoda. Pozatym BZ WBK jest już 3 bankiem w Polsce, więc może dyktować warunki skoro tak wielu klientów mu ufa! Chcecie lepszych warunków, idźcie do młodego banku co robi ciągle promocje.

 92. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @mciwan: tak.

  @Marek: tu chodzi o przelew internetowy, wykonany za pośrednictwem BZWBK24, a nie o zlecenie stałe.

  @Stliwa: pierwszym miesiącem, w którym należy spełnić warunki uprawniające do otrzymania nagrody jest miesiąc kalendarzowy następujący po miesiącu otwarcia konta. Niezależnie od tego czy klient otworzy konto pierwszego czy ostatniego dnia m-ca powinien spełnić warunki promocji w miesiącu następującym po miesiącu otwarcia konta. Jeśli konto zostało otwarte w kwietniu, pierwszym miesiącem w którym sprawdzamy realizację warunków jest maj (od 1 maja do ostatniego dnia maja), przy czym w przypadku transakcji bezgotówkowych kartą pod uwagę bierzemy transakcje dokonane od 1. do ostatniego dnia miesiąca i rozliczone najpóźniej do 15. dnia kolejnego miesiąca.

  Karta do konta powinna dotrzeć najpóźniej w ciągu 14 dni, jeśli ten termin już upłynął, prosimy o kontakt z oddziałem.

  Nie usuwamy komentarzy na blogu, prosimy sprawdzić czy na pewno go Pani opublikowała.

 93. marvin

  15 dzień od złożenia wniosku minął(21 kwiecień 2013).Konto Godne Polecenia nadal nie otwarte.Brawa dla BZWBk i superdoręczyciela Inpostu.Może powinienem pójść na spacer do oddziału w godz 10-17 (niestety pracuję) a do oddziału mam cały 1 km.Nadal nie trace nadziei.Pewno to wina majówki…..

 94. Marcin

  Jednym Z Warunków Uzyskania 50 zł Miesięcznej Premii Jest Dokonać W Danym Miesiącu Operacji Kartą Za Min. 300zł

  Moje Pytanie:

  Czy Płatności Bezgotówkowe Kartą Np. Na Stacji Za Benzynę,
  W Aptece Za Leki, Na Poczcie Za Media, Na Myjni Za Umycie Auta, To Tak Że Operacje Zaliczające I Uprwniające Do Uzyskania 50 zł Premii Za Operacje Kartą Za Min. 300 zł ????

 95. Art

  Jesli ktos chce moze mi polecic to konto w dwoch egzemplarzach tzn. dla dwoch osob ale musialby ten druczek wyslac priorytetem jutro do 15stej albo zeskanowac i mailem to wydrukuje o ile przyjma wyduk, ewentualnie sam wypelnie recznie jako Ty

 96. marvin

  Konto aktywne.Jest sms do logowania.Gdzie mogę sprawdzić datę otwarcia konta? Czy jest to data wniosku z kwietnia czy data dzisiejsza z maja – pierwsze zalogowanie do konta internetowego?Czy konto zostało otwarte w kwietniu czy w maju?
  Pytam bo moja pensja wpływa pojutrze 9 maja i nie zdąże powiadomić pracodawcy by dał przelew do bzwbk tylko dopiero w czerwcu.

 97. Aga

  Proszę o doprecyzowanie dwóch poniższych kwestii:
  1. Chyba dwukrotnie na tej stornie zostało zadane wprost pytanie odnośnie zapewnienia wpływu min 1000zł z innego konta prywatnego. Zwasze asekuracyjnie odpowiadacie, że „może być z tytułu wynagrodzenia (lub innego świadczenia np. emerytury, renty). Lista tzw. innych świadczeń nie jest zamknięta…”. Brak jednoznacznego zaprzeczenia pozostawia nadzieję, że jednak stałe wpływy z innego konta prywatnego też będziecie uwzgledniać (tym bardziej, że akceptujecie możliwość wpłaty gotówki z wynagrodzenia w kasie banku – czy przy wpłacie gotówki w kasie pracownik będzie sprawdzał, czy pieniadze są faktycznie z wynagrodzenia?).
  2. A jeśli złożę u Was zlecenie stałe obciążania mojego innego prywatnego konta kwotą min 1000zł, to uznacie to za wpływ z wynagrodzenia? Podobno kody przelewów z tytułu wynagrodzenia i zleceń obciązających inne konto są przez niektóre banki traktowane tak samo.

 98. JM

  Czy w przypadku gdy mój rachunek osobisty został zamknięty 10 maja 2012r, mogę skorzystać z oferty „Nawet 700 zł czeka na Ciebie” i być uczestnikiem w myśl paragrafu 3 pkt 1 regulaminu zakładając konto dnia 10 maja 2013?

 99. Anonim

  do kiedy trwa promocja

 100. zulik

  Musi być min. 1000 zł wpływu( nie ważne z jakiego źródła). Wiadomo, że bankowi zależy żeby przenosić wynagrodzenie.
  300 zł kartą – chodzi o transakcje bezgotówkowe(płatności przez terminale i zbliżeniowo) ale też zakupy w internecie kartą.

  Szukacie dziury w całym. Na rynku są konta bezpłatne ale mało jest bezpłatnych bezwarunkowo (w razie utraty wpływów nie trzeba zamykać KGP bo i tak nic nie kosztuje).

  I ta stara śpiewka, że tylko dla nowych promocja. Dla starych jest też dużo promocji. A konto może założyć/przekształcić każdy.

 101. Tafik

  Założyłam dzis w oddziale banku Konto Warte Polecenia. Dlaczego bank nie zgadza się na blokadę płatności zbliżeniowych?

 102. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @marvin: data otwarcia konta to data otrzymania sms-a aktywacyjnego. Powinien Pan spełnić warunki promocji w miesiącu następującym po miesiącu otwarcia konta.

  @JM, @Anonim: tak, promocja trwa do 10 maja włącznie.

  @Tafik: w tej chwili jest to niemożliwe.

 103. Tafik

  Kontynuując moje pytanie z 09.05. To że jest niemożliwe zablokowanie płatności zbliżeniowych, to wiem. Zadałam jednak pytanie dlaczego. Czy obsługa płatności zbliżeniowych jest dla banku tańsza?

 104. Limonka

  Mam pytanie.. czy jeśli ta minimalna kwota 1000zł zostanie przelana na konto nie z tytułu wynagrodzenia tylko będzie po prostu zwykłym przelaniem pieniędzy z konta innej osoby na TO konto, to czy też będzie się zaliczać do tej promocji ?

 105. Limonka

  ..i czy Jeśli będzie wykonane Jedno polecenie zapłaty (np. zapłata za internet) to czy To polecenie zapłaty musi być na osobę której jest konto czy może być zrealizowane na inną bliską osobę która opłaca rachunki?

 106. Magda_Z

  Szanowni Państwo

  W dniu wczorajszym o godzinie 23, 10 maja 2013 – złożyłam wniosek o to konto i kartę (Konto Godne Polecenia). Spełniłam paragraf 5 regulaminu oraz dokonam aktywacji konta do 31 maja 2013.

  Proszę o potwierdzenie czy biorę udział w promocji „Nawet 700zł czeka na Ciebie?

 107. cwany-gapa

  Witam,
  Zawarłem Umowę w placówce 10.05.2013 r. i nie zostałem poinformowany o konieczności aktywacji konta w tym samym dniu. Sms aktywacyjny otrzymałem dzisiaj tj. 11.05.2013 r. (nie miałem możliwości zalogowania się wczoraj) to mam rozumieć, iż nie biorę udziału w promocji o w poniedziałek mogę iść zamknąć to konto?

 108. limonka

  Mam pytanie, Czy wpłata tej minimalnej kwoty 1000zł na konto musi być z tytułu wynagrodzenia czy może być po prostu zwykłym przelaniem pieniędzy z innego konta??

  Czy Polecenie Zapłaty (np.opłata za internet) może być wystawione na inną bliską osobę na którą są rachunki w domu czy musi być wystawiona na osobę której jest konto ?? ( bo np konto jest moje a rachunek za gaz czy wodę są na moją mamę więc czy mogę wpisać jej dane czy musi być koniecznie moje dane? bo jest problem ponieważ ja nie posiadam na siebie żadnych rachunków, opłat ) .

 109. levy42

  Przeczytałem wszystkie wpisy i mam dwa pytania/uwagi:

  1.Rozumiem,że żeby zamienić konto >30 czy W&Z na KGP muszę spełnić określone warunki o których wielokrotnie pisano tutaj.A czy mogę po prostu iść do oddziału,zamknąć stare konto i otworzyć KGP? I czy wtedy nie muszę spełniać jakichś śmiesznych warunków z poleceniem zapłaty czy płacić jakieś ubezpieczenia?
  2.Przeczytałem regulamin kont i tak się zastanawiam,czy to KGP to nie jest tylko wabik na nowego klienta.A za rok nastąpi zmiana warunków i konto przestanie być bezpłatne.Analogiczna sytuacja miała miejsce z Kontem dla młodych-w momencie podpisywania umowy gdy miałem 20 lat nikt mi nie powiedział,że jak skończę 26 to moje konto przestanie być bezpłatne.Regulaminy są tak pisane,że bank może w każdym momencie zmienić warunki.A my możemy jedynie w takiej sytuacji uciekać do innego banku..

 110. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @Limonka: jeśli chodzi o polecenie zapłaty, rachunek musi być wystawiony na osobę, która jest posiadaczem konta. W innym przypadku polecenie zapłaty nie zostanie zrealizowane. Jeśli chodzi o wpływy na konto, musi to być wpływ z tytułu dochodu. Nie musi to być wynagrodzenie, może być dochód z innego tytułu.

  @Magda_Z: jeżeli spełni Pani również wszystkie pozostałe warunki uprawniające do udziału promocji, zostanie Pani w niej uwzględniona.

  @cwany-gap: jeśli umowa była zawarta 10 maja w placówce i spełni Pan pozostałe warunki promocji, zostanie Pan w niej uwzględniony.

  @levy4: 1. może Pan zamknąć dotychczasowe konto i otworzyć nowe, ale będzie miał Pan wówczas nowy numer konta.
  2. W tej chwili nie planujemy zmian w tym koncie.

 111. Nieświadoma

  Witam. POsiadam konto godne polecenia w wbk na karcie jest naklejka Mastercard debit… Czy MOgłby mi ktoś powiedzieć do jakiej kwoty mogę zaciagnac debet i czy w każdym sklepie bez problemu transakcja będzie zaakceptowana?

 112. pensjonariusz

  Witam, to pytanie już padło, ale nie wyłowiłem na nie odpowiedzi na blogu. Pracodawca przelewa moje wynagrodzenie na konto w 2 ratach, żadna z nich nie przekracza kwoty 1000 zł. Obie łącznie dopiero dają sumę powyżej 1000 zł. Czy będzie to uwzględnione jako spełnienie warunku o wpływie wynagrodzenia na konto? Proszę o odpowiedź, bo Konto Godne Polecenia już założyłem i teraz nie wiem czy przy spełnieniu pozostałych warunków promocji, mogę liczyć na premię?

 113. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @Nieświadoma: naklejka jest wydana do konta i można nią dokonywać transakcji do wysokości dostępnych na koncie środków.

  @pensjonariusz: w promocji są brane pod uwagę łączne wpływy z tytułu osiąganych dochodów, więc zostanie to zaliczone do promocji.

 114. Łukasz

  Witaj, napisał Pan Paweł Błasiak ((Bank Zachodni WBK) 23.04.2013 o 16:04), że „Kartę do konta otrzyma Pan pocztą, jeśli zawnioskuje Pan o naklejkę zbliżeniową, będzie ona do odbioru w oddziale.” Na stronie: http://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-godne-polecenia/konto-godne-polecenia.html#tab_jak_zamowic
  jest napisane ” Kartę płatniczą do rachunku oraz naklejkę do płatności zbliżeniowych prześlemy pocztą na adres korespondencyjny podany we wniosku”.
  Jak to w końcu jest tą naklejką zbliżeniową?
  Dodam, że w umowie do konta Godne Polecenia jest zapis, że powyższa naklejka jest „integralną częścią umowy”, a żadnej naklejki się nie otrzymuje przy podpisaniu umowy.
  Jako nowy klient jest zaniepokojony faktem, że moje środki na koncie nie są bezpieczne, biorąc pod uwagę, że nie wiem gdzie znajduje się naklejka zbliżeniowa.

 115. Nieświadoma

  Lecz ja nie mam żadnych środków na koncie okazało się że lece na debecie, jestem na minusie jakieś 100zł

 116. Ja

  a ja mam takie pytanie, gdzie po zalogowaniu moge podejrzec tranzakcje obciązające moje konto?
  tzn to co zapłaciłam kartą, mam saldo, mam dostęne środki, kwoty sie róznia ale nie moge znaleźć gdzie podejrzec zablokowane srodki. Zalezy mi na tym żeby sprawdzić czy rzeczywiście moje konto zostało obciązone poprawna kwotą, czy nie jest obciązone dwa razy. Gdzie to można sprawdzić?

 117. qex

  Witam
  Proszę o wyjaśnienie pkt 3 z paragrafu 5 regulaminu tego konta. Czy dobrze myślę, że aby dostać nagrodę np za maj muszę zrealizować transakcje bezgotówkowe do 15 maja? Jeśli konto jest wspólne (żona jest właścicielem a ja drugim właścicielem) to faktycznie do limitu 300zł wliczają się tylko operacje z karty żony (właściciela)? Czy jeśli polecenie zapłaty jest ustanowione na mnie (drugi właściciel) to premia 200zł nie będzie wypłacona?

 118. Piotrek

  Witam!Proszę o informację w sprawie zmiany konta W&Z na KGP.Czy najpierw zmienią mi konto i później muszę spełnić warunki co do zlecenia stałego,polecenia zapłaty czy odwrotnie?I proszę mi wyjaśnić dlaczego w Oddziale Banku w Nowej Rudzie cały czas mi mówią,że tylko wchodzi w rachubę ubezpieczenie lub polecenia zapłaty?Nie chcą uwzględnić zlecenia stałego ani zlecenia spłaty karty kredytowej!Pozdrawiam!

 119. Małgorzata

  Witam
  Proszę o informacje czy konto godne polecenia zawiera jakieś odgórnie limity na dzienny limit wypłaty z bankomatu? W moim oddziale nie mogę uzyskać kwoty większej niż 2000 a koleżanka w innym uzyskała bez problemu limit 8tys . Pani w banku stwierdziła iż bank nie ma podstawy bo na ta chwile jest to nowe konto i nie było dużych operacji. W tej sytuacji bank mnie uziemia wiem ze będę miała duży przelew i nie mogę wypłacić swoich pieniędzy.
  Jak to jest rzeczywiście bo pierwszy raz spotykam się z takim problemem.?

 120. ja

  czy mozna zrezygnować z pay pass? to jest niebezpieczne, poniewaz bez pinu ktos moze obciązyć konto.
  Prosze o informacje jak to zablokować?

 121. PliP

  Czy dobrze rozumiem:
  Mam konto W&Z, a chcę konto Godne Polecenia.
  W takim razie:
  Składam przez BZWBK24 zlecenie stałe za Internet:
  1 płatność 25-V-2013;
  2 płatność 25-VI-2013.
  26 czerwca mam zrealizowane 2 zlecenia stałe i udaję się do placówki Banku – czy w takim układzie bez problemu będę miał przerobione swoje obecne konto W&Z na konto Godne Polecenia?
  Dziękuję za odpowiedź :)

 122. Weronik

  Witam. Gdzie nalezy składac reklamacje z tytułu nie wypłaconej premii na koncie KGP ?

 123. PliP

  W oddziale dowiedziałem się iż muszę ubezpieczyć się przez 3 miesiące lub złożyć zlecenie zapłaty – zlecenie stałe nie jest brane pod uwagę.
  Jaka jest w końcu prawda i gdzie można znaleźć regulamin konta godne polecenia?

 124. Pytanie

  Czy ktoś już otrzymał premię?
  Do kiedy będzie wypłacona?

 125. janusz62

  Kiedy jest przewidziana wypłata premi za kwiecień?

 126. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Panie Łukaszu, naklejka jest wysyłana pocztą, ale obecnie można ją zamówić jedynie w oddziale.

  @Piotrek: najpierw muszą być spełnione warunki, potem dokonywana jest zamiana. Może Pan jak ustanowić zlecenie stałe, ale musi ono dotyczyć płatności za rachunki (telefon, prąd, gaz, internet, itp.). Spłata karty kredytowej nie jest traktowana jako spełnienie warunku umożliwiającego zamianę konta.

  @ja: obecnie nie ma takiej możliwości.

  @Weronik, @pytanie, @janusz62: premia będzie wypłacona do końca maja.

 127. PliP

  a moje pytania nadal bez odpowiedzi :(

 128. Anonim

  Interesuje mnie odpowiedź na pytania Agi:
  Aga 8.05.2013 o 01:12
  Proszę o doprecyzowanie dwóch poniższych kwestii:
  1. Chyba dwukrotnie na tej stornie zostało zadane wprost pytanie odnośnie zapewnienia wpływu min 1000zł z innego konta prywatnego. Zwasze asekuracyjnie odpowiadacie, że „może być z tytułu wynagrodzenia (lub innego świadczenia np. emerytury, renty). Lista tzw. innych świadczeń nie jest zamknięta…”. Brak jednoznacznego zaprzeczenia pozostawia nadzieję, że jednak stałe wpływy z innego konta prywatnego też będziecie uwzgledniać (tym bardziej, że akceptujecie możliwość wpłaty gotówki z wynagrodzenia w kasie banku – czy przy wpłacie gotówki w kasie pracownik będzie sprawdzał, czy pieniadze są faktycznie z wynagrodzenia?).
  2. A jeśli złożę u Was zlecenie stałe obciążania mojego innego prywatnego konta kwotą min 1000zł, to uznacie to za wpływ z wynagrodzenia? Podobno kody przelewów z tytułu wynagrodzenia i zleceń obciązających inne konto są przez niektóre banki traktowane tak samo.

 129. Łukasz

  Proszę o wskazanie oddziału na terenie Olsztyna (warmińsko-mazurskie), w którym można uruchomić polecenie zapłaty. Dodam, że byłem w dwóch oddziałach i w żadnym nie można uruchomić polecenia zapłaty!

 130. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @qex: transakcje mogą być zrealizowane w całym miesiącu, ale muszą być rozliczone do 15-go dnia kolejnego miesiąca. Jeśli konto jest wspólne, będą się liczyły transakcje kartami obydwojga współwłaścicieli. Jeśli polecenie zapłaty będzie dotyczyć płatności za rachunki jednego ze współwłaścicieli, zostanie uznane w promocji.

  @Małgorzata: standardowy dzienny limit dla nowych klientów wynosi 2 tys. złotych. Podwyższenie jest możliwe po ok. 3 miesiącach, kiedy na koncie będą regularne operacje bank będzie miał podstawę, żeby limit zwiększyć.

  @Piip: zlecenie stałe będzie uwzględnione, jeśli będzie dotyczyć płatności za rachunki (internet, telefon, prąd, itp.)

 131. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  @Ja: jeżeli chodzi o transakcje bezgotówkowe dokonane kartą lub naklejką i potwierdzone PINem, ich blokady można zobaczyć w BZWBK24, w zakładce „Karty”, a następnie „Blokady”. W przypadku transakcji zbliżeniowych nie ma takiej możliwości. Należy pamiętać, aby dokonywać transakcji do wysokości salda na koncie.

 132. Leszek

  Warunki spełniłem 300 zł transakcje, ponad 3 przelewy zrobione, przelew od pracodawcy na ponad tyś. zł w kwietniu zrobiony a do dziś nie wpłynęło 50 zł. Kiedy można liczyć na wypłatę premii ?

 133. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Panie Leszku, premia będzie wypłacona do końca maja.

 134. Wojtax

  Witam. Dlaczego nie informujecie Panstwo (pracownicy banku BZ i KB), że premia nie bedzie wypłacona za miesiac w którym zostało założone konto (ten miesiac wypada) tylko kolejny. Dzisiaj złozyłem reklamacje i otrzymałem taka wiadomość. A Pani Katarzyna S. pisze na blogu, że jezeli ktoś założył konto w kwietniu i spełnił warunki otrzyma premie do konca maja….

 135. Łukasz

  Ja również mam pytanie odnośnie tej promocji. Konto Godne Polecenia założyłem końcem kwietnia. Ale od jakiegoś roku mam ponadto karte kredytową. Jednym z warunków promocji jest założenie konta wraz z kartą i zawarcie umowy bankowości elektronicznej. W momencie zakładania konta pani z banku powiedziała mi że ją już mam i nie zawierałem jej w tamtym momencie. Później okazało się że nie mogę przelewów robić. W Banku powiedzieli mi że widocznie umowa nie została zawarta (miałem dostęp pasywny, miałem podgląd na swoje rachunki ale nie moglem dokonywać przelewów). Podpisałem tą umowę już w maju.

  W związku z tym mam pytanie czy przy spełnieniu warunków promocji otrzymam 50 zł i czy zostałem zakwalifikowany do promocji, czy już wszystko przepadło? Nie wiem jak mam traktować ten dostęp „pasywny”. W Banku powiedzieli mi że nie wiadomo dlaczego nie miałem ustalwionego limitu i numeru telefonu. Pozdrawiam

 136. Sylwia

  szkoda ze te bankomaty nie sa za darmo…jednak brakuje mi normalności zeby nie płacic prowizji, szukam bankomatów i nadal jednak korzystam ze starego banku gdzie mam konto jeszcze i bankomaty za darmo i nie musze spełnic żadnego warunku. Tutaj jednak bezsensu.Szkoda ze przechodziłam tutaj, męczy mnie to.Ale po promocji odchodzę w związku z tymi bankomatami. Szkoda, Bankomatów jest bardzo mało w Warszawie, same euronety.
  No szkoda bardzo.

 137. Łukasz

  A co z moim pytaniem z 27.05.2013 o 11:06?

 138. Kamil

  Witam.

  Założyłem konto w marcu. W kwietniu spełniłem wszystkie warunki. Jest 31.05.2013 godzina 23.00 a nadal nie otrzymałem premii 50zł, która rzekomo miała być wypłacona do końca maja.

  W jaki sposób mogę złożyć oficjalną reklamację?

 139. Adrian

  Ja także spełniłem warunki promocji a 50 zł nie widać…. dzisiaj mamy 1 czerwca :-)
  Zgodnie z regulaminem Bank powinien wypłacić premię do końca maja…

 140. janusz62

  Premia została wypłacona.Solidna firma.Dziękuje i pozdrawiam.

 141. kASIA

  CZY DO PROMOCJI 50 ZA 500 WLICZAŁY SIE PRZELEWY INTERNETOWE (NA KONTO INNEJ OSOBY), KTÓRE ZOSTAŁY WYSŁANE Z KONTA????
  PROSZE O ODPOWIEDŹ

 142. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @Łukasz: polecenie zapłaty powinno być uruchomione w firmie, której rachunki chciałby Pan w ten sposób opłacać – proszę o kontakt z tą firmą. Odnośnie drugiego pytania: jeśli spełnił Pan pozostałe warunki promocji, zostanie Pan zakwalifikowany.

  @Kamil, @Aadrian: reklamację prosimy wysłać na adres rzecznik [dot] klienta [at] bzwbk [dot] pl.

 143. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @Wojtax: zgodnie z regulaminem jeśli klient otwiera konto w kwietniu to pierwszym m-cem w którym musi spełnić warunek jest maj, a pierwsza nagroda zostanie wypłacona na koniec czerwca. Dla kont założonych w marcu nagroda była wypłacona pod koniec maja.

 144. Ukasek

  Gdzie znajdę listę bankomatów z których bez dodatkowych kosztów mogę korzystać? Wiem, że PKO, BZWBK i…?

 145. paff

  Witam,

  Czy zmiana limitów na przelewy bez autoryzacji token/sms spowoduje wygaśnięcie promocyjnych warunków?
  Domyślna kwota 500zł to mniej niż jeden z rachunkow które chciałem opłacać zleceniem stałym.

 146. Łukasz

  @Paweł Błasiak dziękuje za odpowiedź. W takim razie może byście zmienili opis w pytaniach i odpowiedziach, bo jest nie prawdziwy!
  http://www.bzwbk.pl/przydatne-informacje/pytania-i-odpowiedzi/konta/pytania-i-odpowiedzi-konta.html
  W sekcji Polecenie zapłaty – wygodny sposób na płacenie rachunków temat: „Jak uruchomić polecenie zapłaty?”.

 147. konserwa

  Przy próbie zamiany konta starego na Konto godne polecenia delikatnie zaproponowano abym przystąpił do ubezpieczenia „Ochrona Płatności” w firmie Aviva. Czy to aby nie jest sprzedaż wiązana i nie powinien się tym zająć UKOiK. Bo ta tzw Ochrona płatności niczym się nie różni od ubezpieczeń zdrowotnych.
  Mam pytanie czy zamiast mamić klientów, takimi ubezpieczeniami nie lepiej uczciwie pobrać opłatę za zmianę charakteru konta a może prawo na to nie pozwala?? Moją umowę zamierzam skonsultować z prawnikami, czy można takie praktyki wymuszać.

 148. sylwia

  chciałam powiedzieć o programie rabatowym. Używając karty do konta godnego polecenia nie ma rabatów!
  to nie prawda ze w Dominium dostaje sie 30%. Ja płaciłam kartą i nie otrzymałam żadnego rabatu. Kontaktując się na stronie (czat) nikt nie potrafił mi odpowiedzieć czy są rabaty czy nie. Nie wpłynęło mi na konto te 30% po zapłaceniu ani na miejscu nie otrzymałam rabatu. Co dalej?

 149. sylwia

  az mi deba włosy stają jak czytam, ze premia nie jest wypłacana ze rekkamacje trzeba pisac????????!!!!! naprawdę? szokujący ten bank

 150. Sylwia

  moja wypowiedz została skasowana! jak tak można?
  prosze o wyjasnienie
  Dlatego iż napisałam ze program rabatowy to nie3 do konca uczciwe postępowanie! piszecie ze 30% dominium daje a ja nic nie otrzymałam płacąc kartą!

 151. qtz

  @Łukasz: Czyżby Pan Błasiak mijał się z prawdą? Ustawa o usługach płatniczych z dnia 19 sierpnia 2011 r. daje wierzycielowi możliwość skorzystania z polecenia zapłaty również w oddziale banku -zarówno we własnym jak i w banku odbiorcy.

  Więcej:
  http://www.kir.com.pl/main.php?p=85920&s=501566

  Oczekuję wyjaśnień.

 152. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  @qtz: oczywiście można tak zrobić. Jednak jeśli polecenie zapłaty uruchomimy u wierzyciela, zrobimy to podczas jednej wizyty – wierzyciel przekaże stosowne dokumenty do banku i usługa zostanie uruchomiona. Jeśli udamy się od razu do banku, będziemy musieli druk polecenia zapłaty dostarczyć następnie do wierzyciela.

 153. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @Sylwia: komentarze na blogu są moderowane, dlatego po ich wpisaniu nie pojawiają się automatycznie, ale czekają na akceptację moderatora. Nigdy nie usuwamy komentarzy z krytycznymi opiniami, a jedynie te, które są niezgodne z regulaminem bloga.

 154. qtz

  @Paweł Błasiak: dlaczego więc koledze Łukaszowi odmówiono przyjęcia takiej dyspozycji w oddziałach? I dlaczego wprowadza Pan klientów w błąd informując, że w celu uruchomienia usługi konieczny jest kontakt z usługodawcą?

 155. Gregor

  czyli wpływ min. 1000 PLN musi być z tytułu wynagrodzenia lub innego świadczenia dochodowego. W takim razie w placówce w której zakładałem konto zostałem wprowadzony w błąd, mimo iż pytałem z 5 razy to otrzymałem informację, że wpływ nie koniecznie musi być wpływem z tytułu otrzymania dochodu, a może być z innego zewnętrznego konta nawet własnego. Czyli nawet jeśli kolejne wpływy będą z tytułu wynagrodzenia to podsumowując nie mam już szans na otrzymanie premii końcowej 200 PLN.

 156. Robert Jankowski

  Witam, mam pytanie odnośnie konta godnego polecenia, zależy mi na spełnieniu warunków otrzymania premii, 8maja otworzyłem rachunek bankowy z polecenia, przez cały miesiąc maj nie wykonywałem żadnych operacji z rachunku, była informacja aby nie wliczać do premii miesiąca w którym się otworzyło konto, początkiem czerwca zapewniłem wpływ wynagrodzenia na konto + 4 przelewy + 4 płatności karta, 8 czerwca przyszedł mi wyciąg z miesięcznego rozliczenia rachunku i okres rozliczeniowy mam naliczany od 8maja do 8 czerwca czy jeśli wszystkie warunki spełniłem miedzy 1 a 8 czerwca to wszystkie operacje liczą mi się do spełnienia warunków otrzymania premii (następny miesiąc kalendarzowy po otwarciu rachunku)??, czy wliczając ten jeden miesiąc od otwarcia rachunku wszystkie operacje powinienem zacząć po 8 czerwca??

 157. ela

  witam mam pytanie odnośnie konta godnego polecenia-czy wpływ min. 1000 PLN musi być z tytułu wynagrodzenia lub innego świadczenia dochodowego czy może być przelany z innego zewnętrznego konta nawet własnego.

 158. Bob

  Ja nie otrzymałem zwrotu w kwocie 50,00zł do końca maja (wymogi spełnione za kwiecień), więc 01.06.br. drogą mailową złożyłem reklamację. W dniu wczorajszym, tj. 10.06., otrzymałem pocztą tradycyjną odpowiedź z Banku, że faktycznie, spełniłem warunki promocji, lecz w wyniku „błędu ze strony Banku”, kwota nie została zaksięgowana na moim Koncie Godnym Polecenie. Ma to nastąpić do 15.06.br., więc cierpliwie czekam :-)

 159. KADE

  Konto Godne Polecenia – założone w maju.

  Dzisiaj wpłaciłem w BZ WBK 1000 zł z mojego wynagrodzenia, które otrzymuje w kasie Spółki – nie mam na potwierdzeniu żadnego tytułu wpłaty. Czy to spełnia warunek premiowania w promocji?

  Pani w okienku poleciła mi wpłatomat kolejnym razem – ale czy po takiej operacji BZ WBK uznaje warunek osobistej wpłaty gotówkowej za spełniony w promocji KONTA GODNEGO POLECENIA???

 160. marvin

  Miałem konto w banku BGŻ z podwyżką .Nigdy przez 3 lata nie zapomnieli wypłacić 50 pln premii.Żeby klient pisał reklamację to już żart skoro system informatyczny tego nie pilnuje.Dziwne w bankach to i wybiórcze bo nie słyszałem by jakakolwiek instytucja finansowa np.nie obciążyła klienta odsetkami za niespłacony kredyt na czas.Ale o to co klientowi się należy o to musimy walczyć sami .Mam nadzieję że nie będę miał problemów z KGP.

 161. qex

  Czy jeśli założyłem konto 15 kwietnia, a pierwsze polecenie zapłaty „ściągnie” pieniądze z konta 20 czerwca to zachowuję szansę na wypłatę 200zł premii czy pierwsze polecenie zapłaty musiało zostać uruchomione do 15 czerwca?

 162. qtz

  @Paweł Błasiak: ponawiam pytanie…

 163. Bob

  W moim przypadku 12.06. to data wypłaty premii w kwocie 50,00zł za kwiecień… Lepiej późno, niż wcale, ale bez reklamacji nie obyło się (01.06.).

 164. Robert Jankowski

  Witam, mam pytanie odnośnie konta godnego polecenia, zależy mi na spełnieniu warunków otrzymania premii, 8maja otworzyłem rachunek bankowy z polecenia, przez cały miesiąc maj nie wykonywałem żadnych operacji z rachunku, była informacja aby nie wliczać do premii miesiąca w którym się otworzyło konto, początkiem czerwca zapewniłem wpływ wynagrodzenia na konto + 4 przelewy + 4 płatności karta, 8 czerwca przyszedł mi wyciąg z miesięcznego rozliczenia rachunku i okres rozliczeniowy mam naliczany od 8maja do 8 czerwca czy jeśli wszystkie warunki spełniłem miedzy 1 a 8 czerwca to wszystkie operacje liczą mi się do spełnienia warunków otrzymania premii (następny miesiąc kalendarzowy po otwarciu rachunku)??, czy wliczając ten jeden miesiąc od otwarcia rachunku wszystkie operacje powinienem zacząć po 8 czerwca??

 165. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @qtz: jak pisał Paweł, polecenie zapłaty najlepiej uruchomić w firmie, z usług której korzystamy, wtedy ta firma skontaktuje się z bankiem i polecenie zapłaty zostanie uruchomione. Warunkiem uruchomienia tej usługi w banku jest złożenie zgody na obciążanie zarówno w placówce Banku, jak i u wierzyciela.

 166. Robert Jankowski

  @Katarzyna Sadowska proszę o odpowiedz na mój post

 167. KADE2

  Wczoraj zamieściłem pytanie (autor: KADE) – rano było na tej www – a teraz go nie ma ? Pytanie było za trudne ?

 168. KADE2

  Wczoraj zamieściłem pytanie (autor: KADE) – jeszcze rano było na tej www – a teraz go nie ma ? Pytanie było za trudne ? czy zwrócić się z tym pytaniem do BLOGÓW EKONOMICZNYCH – bo screen sobie zrobiłem ?

 169. Sylwia

  to znaczy ze premia nie jest wypłacana automatycznie tylko jeszcze trzeba sie o nią prosić pomimo spełnienia tylu warunków? Żałuje ze do alior nie poszłam, bankomaty za darmo, zwrot za płatności kartą, ogólnie lepsze warunki, zamykam to konto.

 170. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Panie Robercie, zgodnie z regulaminem, pierwszym miesiącem, w którym uczestnik powinien spełnić warunki uprawniające do otrzymania nagrody jest miesiąc kalendarzowy następujący bezpośrednio po miesiącu, w którym została zawarta umowa. W opisanym przez Pana przypadku brany jest pod uwagę czerwiec.

 171. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @KADE: jeśli otrzymuje Pan wynagrodzenie w gotówce i wpłaci je Pan w oddziale, zostanie to uznane jako spełnienie warunku promocji.

 172. KADE

  @ Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK) 14.06.2013 o 16:30

  Dziękuję za odpowiedź. Ale w przelewie na moje konto brak jest tytułu (wpłata w kasie oddziału BZ WBK) – czy to jest (nie)istotne ?
  I co się stanie, jeśli wpłacę przez WPŁATOMAT BZ WBK – wszystko ok wtedy ?

  Odnoszę przykre wrażenie, że trochę za dużo niedopowiedzeń w Waszej promocji :(

 173. gregor

  PONAWIAM I PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
  czyli wpływ min. 1000 PLN musi być z tytułu wynagrodzenia lub innego świadczenia dochodowego. W takim razie w placówce w której zakładałem konto zostałem wprowadzony w błąd, mimo iż pytałem z 5 razy to otrzymałem informację, że wpływ nie koniecznie musi być wpływem z tytułu otrzymania dochodu, a może być z innego zewnętrznego konta nawet własnego. Czyli nawet jeśli kolejne wpływy będą z tytułu wynagrodzenia to podsumowując nie mam już szans na otrzymanie premii końcowej 200 PLN.

 174. gregor

  dodatkowo inna placówka potwierdziła, że przelew 1000 PLN może być z dowolnego konta.

 175. qex

  Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie z 13.06

 176. TomaszB

  Orientuje się ktoś czy faktycznie ” promocja ważna dla kont założonych do 10 maja 2013 r. ” ? Czyli nie ma już możliwości założenia konta z tymi premiami ? :(

 177. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @KADE: dopuszczamy możliwość wpłaty wynagrodzenia pobieranego w gotówce, w oddziale Banku. Nie ma tu znaczenia, jaki ta wpłata otrzyma tytuł.

  @gregor: wpływy powinny pochodzić z wynagrodzenia. Jeśli otrzymał Pan błędną informację w oddziale, przepraszamy. Prosimy o złożenie reklamacji i zapewnienie wpływów z wynagrodzenia w kolejnych miesiącach na konto.

  @qex: polecenie zapłaty powinno być zrealizowane co najmniej jeden raz w trakcie trwania promocji.

 178. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @TomaszB: potwierdzam: promocja „Nawet 700 zł czeka na Ciebie” skończyła się 10 maja 2013 r.

 179. KADE

  Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK) 17.06.2013 o 15:37

  A czy wpłata w oddziale poprzez wpłatomat również spełnia warunki promocji ?

 180. Magda

  Pani Katarzyno, może zamiast przepraszać warto by sie zastanowić kogo się zatrudnia, ponieważ ja również zostałam „wprowadzona w bład”, jak to pani dyplomatycznie ujęła, mimo kilkukrotnego pytania o to, czy napewno wpływy na konto Godne Polecenia nie muszą być z wynagrodzenia… Czekam na swoje pieniążki, ponieważ to był właściwie jedyny czynnik, jaki mnie skłonił do założenia tego konta.

 181. gregor

  W takim razie wypadało by poinformować pracowników o warunkach uczestnictwa w programie „Nawet 700 zł czeka na Ciebie”. Rozumiem jeśli takowa informacja, tj. wpłat 1000 PLN z dowolnego źródła, była by przekazana tylko w jednym oddziale, ale skoro już w tym momencie otrzymałem błędną wg Pani informację z trzech oddziałów, to coś jest chyba nie HALLO???
  A druga sprawa czym w takim razie różni się wpływ z innego konta od wpływu w oddziale, który wg Państwa jest honorowany przez program, tytuł przelewu mogę przecież sam nazwać WYNAGRODZENIE.

 182. rom

  Magda – pracownik dobrze Ci powiedział to Ty źle zadałaś pytanie – zgodnie z regulaminem wpływ musi być z tytułu wynagrodzenia lub innego świadczenia… Zgodnie z tym zapisem nie musi to być wpływ z tytułu wynagrodzenia ale może to być np. emerytura,renta. Tak na marginesie trzeba czytać co się podpisuje.

 183. qtz

  @ Katarzyna Sadowska: Pan Paweł pisząc, że „polecenie zapłaty powinno być uruchomione w firmie, której rachunki chciałby Pan w ten sposób opłacać – proszę o kontakt z tą firmą”, nie napisał, że „polecenie zapłaty najlepiej uruchomić w firmie, z usług której korzystamy”, ale wskazał jednoznacznie, że jest to możliwe tylko u usługodawcy. Nie zająknął się nawet na temat możliwości uruchomienia usługi w banku. Nie wyjaśniono nam też, dlaczego w oddziale nie przyjęto takiej dyspozycji -może Panu Łukaszowi należy się jakieś przepraszam ze strony banku?

  @Łukasz: polecenie zapłaty powinno być uruchomione w firmie, której rachunki chciałby Pan w ten sposób opłacać – proszę o kontakt z tą firmą.

 184. Magda

  rom, pewnie że to moja wina.Przecież powinnam wiedzieć,że gdy pracownik trzy razy powtarza:
  „tak, to nie musi być wpływ z wynagrodzenia, może pani przelać sobie tę kwotę z innego prywatnego konta.” to nie należy mu wierzyć…

 185. gregor

  @rom: co do Twojej wypowiedzi to ja też dopytywałem i to nie raz czy wpływ musi być z tytułu wynagrodzenia lub ewentualnie z emerytur, rent itd. Pytanie do pracownika brzmiało: CZY WPŁYW KONIECZNIE MUSI BYĆ Z TYTUŁU WYNAGRODZENIA, EMERYTURY, RENTY, ETC. CZY MOŻE BYĆ TO DOWOLNY PRZELEW NAWET WŁASNY Z INNEGO BANKU? w odpowiedzi usłyszałem – skrótowo: NIEWAŻNE SKĄD WAŻNE ŻEBY BYŁO MIN 1000 PLN.Niemniej jednak zalecają aby ten wpływ był z tytułu jakichś świadczeń dochodowych, aby móc w przyszłości proponować inne produkty – to tak na marginesie. Myślę że Magdzie też o to chodziło, tak więc nie rób z nas idiotów, którzy pytają tylko po to aby pytać, nie czytając regulaminu.

 186. jancio

  Przenoszenie polecenia zapłaty nie działa :(
  Przeniosłem konto do BZ WBK oraz 3 polecenia zapłaty. Musiałem podawać szczegółowe dane dotyczące PZ (mnóstwo cyfr). Okazało się, że z jednego PZ ściągnęło z dwóch kont ( likwidowanego i nowozałożonego w BZ WBK), pozostałe zostały tylko odwołane i operatorzy ślą do mnie pisma żebym zapłacił faktury! A panienka w BZ WBK się tylko uśmiecha i mówi żebym to wyjaśniał z operatorami ponieważ rzekomo ona wszystko zrobiła jak należy. Oczywiście wszystko trzeba załatwiać przez telefon tracąc godziny na „oczekiwanie przyjęcia zgłoszenia”. A miało być tak prosto…

 187. mcleo

  Witam

  Wczoraj wbiłem na swoje konto <30, no i dopatrzyłem się wiadomości z banku o tym że z powodu ukonczenia przeze mnie 30 lat moje konto zmieni sie z dniem 4 lipca na konto Wydajesz & Zarabiasz. Przyznam otwarcie ze jest to dla mnie osobiscie niekorzystne konto, wiec chcialbym zmienic dotychczasowy rachunek na konto Godne Polecenia, ale jak tu wyzej poczytalem sobie to jestem w szoku, ze trzeba spelniac jakies warunki! tylko jesli jest sie STAŁYM KLIENTEM… nowy nie ma zadnych warunków … duzy minus.
  Zatem co mam zrobic, mam skasowac obecne konto i zalozyc sobie nowe jako .. nowy klient? tak trzeba zrobic zeby nie bylo zadnych warunkow? tylko to sie wiaze ze zmiana nr konto co naprawde nie jest mi na reke.

  prosze o odpowiedz, bo bede zmuszony od was odejsc na rzecz innego banku

 188. mk

  Bardzo proszę o odpowiedż: tranzakcje karta zrealizowałem 31.05 ,została zaksiegowana 03.06 nie jestem pewny czy aby otrzymac premię 50zł za czerwiec tranzakcje muszą byc zrealizowana czy zaksięgowane w tym miesiącu?

 189. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @mcleo: może Pan po prostu zamknąć konto<30 i otworzyć Konto Godne Polecenia. Warunki dotyczą sytuacji, kiedy dana osoba chce zachować ten sam numer konta.

 190. mk

  Jesli moje pytanie jest zatrudne dla przedstawiciela banku to gdzie moge je zadac żeby otrzymac jednoznaczną odpowiedź.

 191. ja

  czy reklamacje moge wysyłać za posrednictwem konta internetowego? nie moge znaleźc po zalogowaniu informacji

 192. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @mk: w promocji uwzględniane są promocje rozliczone najpóźniej 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym miały być spełnione warunki promocji. Wspomniana przez Pana transakcja, zostanie uwzględniona w promocji.

 193. piter

  Czytam wpis pracwonika WBK na temat progu 300zł płatności kartą w celu zaliczenia premii :
  „.. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK) 22.04.2013 o 10:22 @znk: nie, liczą się tylko płatności za zakupy w sklepach lub internecie. ”

  Mnie w oddziale i na infolinii powiedziano, że transakcje internetowe się nie liczą a tutaj czytam, że jednak się liczą. To kto w końcu kłamie? Infolinia czy bloger ?
  piter

 194. Zosia

  Kiedy będą dokładnie przelewy z premii za miesiąc maj?? Troche mnie to dziwi ze bank czeka do ostatniego dnia czerwca..

 195. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @gregor: bank ma prawo do nie wypłacenia nagrody w promocji, jeśli nie zostaną spełnione warunki zawarte w regulaminie promocji. Zapewnienie wpływu z tytułu wynagrodzenia lub innego dochodu gwarantuje wypłatę nagrody (oczywiście w przypadku spełnienia pozostałych warunków promocji).

  @jancio, @ja: reklamacje prosimy wysyłać na adres: rzecznik [dot] klienta [at] bzwbk [dot] pl.

  @piter: w promocji uwzględniane są transakcje bezgotówkowe dokonane kartą zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i w internecie.

  @Zosia: nagrody będą wypłacone do końca czerwca.

 196. pensjonariusz

  Witam,
  Premia 50 zł już na konto sobie wpłynęła:) dziękuję bardzo, miła niespodzianka pod koniec tygodnia. Mam pytanie, gdzie mogę ewentualnie się dowiedzieć czegoś na temat swojego ustawionego polecenia zapłaty? Czy dostanę jakąś wiadomość od Banku, kiedy ono będzie uruchomione? Dyspozycję złożyłem ok tydzień temu.

 197. pepe

  Nurtuje mnie jeszcze to polecenie zapłaty, jeden raz znaczy polecenie zapłaty do jednego usługodawcy przez cały rok, czy jednorazowe znaczy np. zlecone w jednym miesiącu polecenie zapłaty rachunku za internet?

 198. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @pepe: oznacza to polecenie zapłaty zrealizowane w co najmniej jednym miesiącu.

 199. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @pensjonariusz: złożona dyspozycja zostanie zrealizowana. Informację o uruchomieniu usługi może Pan uzyskać w oddziale.

 200. Krycha

  Witam,
  Mam pytanie: Konto Godne Polecenia założyłem w maju, czyli w czerwcu muszę spełnić warunki, aby otrzymać nagrodę. W okresie 1-10 czerwca dokonałem płatności kartą i tym okresie zostały one rozliczone-zaksięgowane. Ponieważ międzyczasie otrzymałem (w okolicach 8 czerwca) podsumowanie okresu za miesiąc działania konta, czyli maj/czerwiec, to czy te transakcje ujęte w ww. podsumowaniu to tylko informacja dla mnie, a same transakcje kart są wliczane jako te warunki spełnione w czerwcu? Niepokojąca jest dla mnie informacja na wyciągu za ww. okres i nie wiem czy to tylko normalny bilans z iformacją i czy te transakcje zostaną uwzględnione jako warunki spełnione w czerwcu.

  Czy te płatności kartką w okresie 1-10 czerwca zaliczają się jako warunek do spełnienia w czerwcu ??

  pozdrawiam

 201. Sebastian K

  Witam,

  chciałbym zmienić dotychczasowe konto W&Z na KGP:
  1 – czy można to zrobić on-line, czy muszę udać się osobiście do oddziału?
  2 – czy wystarczy, jeśli na koncie są od wieków ustanowione polecenia zapłaty za rachunki? czy muszą to być nowe polecenia zapłaty?
  3 – czy na pewno ten jeden warunek wystarczy, aby dokonać zmiany konta?

  dziękuję :)

 202. MirekS

  Witam
  tak dla podsumowania :
  1. Fajnie by było aby oficjalnie obecni klienci dostali informację nt. jak zrobić konwersję z innych kont na KGP
  2. Ponieważ póki co nie mamy takiego dokumentu więc po lekturze bloga zapytam :
  - robię np. do 15.07 2 zlecenia na opłatę czynszu i internetu
  - na początku sierpnia idę do Oddziału i dokonuję konwersji
  - kasuję zlecenia stałe
  - mam konto KGP – tu teraz ciekawostka – jakie są warunki tego konta – gdzie znaleźć podsumowanie wszystkich warunków
  pozdrawiam

 203. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Panie Sebastianie, prosimy o ustanowienie polecenia zapłaty na dotychczasowym koncie i zrealizowanie go dwukrotnie, następnie zapraszamy do oddziału, gdzie zamieni Pan konto.

 204. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @Krycha: zgodnie z regulaminem promocji uwzględnione zostaną płatności dokonane od 1 do 30 czerwca (i rozliczone w czerwcu lub najpóźniej do 15 lipca). W przypadku spełnienia warunków promocji, nagroda zostanie wypłacona do końca lipca.

 205. złomek

  Na chwilę obecną jestem zadowolony z KGP, Pozom usług ok., zaczynam interesować się nowym usługami BZ WBK. Poziomem jestem usatysfakcjonowany, oby gorzej nie było a BZ WBK będzie mim podstawowym bankiem. Mój pierwszy bank to BGŻ

 206. Łukasz

  @qtz W temacie Polecenie Zapłaty. W dwóch oddziałach oraz na infolinii zapewniali mnie, że jedyny sposób uruchomienia polecenia zapłaty, to wizyta u wierzyciela. Jedyna informacja, że w oddziale banku można uruchomić polecenie zapłaty widnie na stronie banku.

  Przez bank zostałem przeproszony listownie w odpowiedzi na mojego maila wysłanego do rzecznika banku. W liście tym zostałem zapewniony, że udając się do wskazanego oddziału będę mógł uruchomić polecenie zapłaty.

  Jeżeli pracownik banku mówi, że nie można w oddziele banku uruchomić polecenia zapłaty, to po prostu mija się z prawdą.

 207. marvin

  Premię za czerwiec otrzymałem 17 lipca – 50 pln za KGP.
  Mam jeszcze pytanie jeśli konto otwierałem w maju a warunki w czerwcu oraz lipcu spełniłem – wymagane do polecenia konta, kiedy mogę sie spodziewać nagrody w wys 100 pln?
  Jestem na razie zadowolonym klientem BZwbk i polecam wszystkim KGP.

 208. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @marvin: zgodnie z regulaminem Programu Poleceń nagroda za polecenie konta osobistego zostanie przyznana do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków przez klienta poleconego – w tym przypadku będzie to koniec sierpnia.

 209. grzesiek

  Gdzie jest napisane w regulaminie jakie warunki należy spełnić, aby stare konto konwertować na konto Godne Polecenia?

 210. Paweł

  Grzesiek, dobre pytanie, a do tego: czy w ogóle istnieje gdzieś taki regulamin? Bo jak na razie to tylko na blogu pracownicy wymieniali te warunki nie powołując się na żadne dokumenty.

 211. Damian

  @Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)
  Jak wytłumaczy Pani brak nagrody na koncie jeśli spełniłem warunki w maju i czerwcu? Mamy już sierpień a wciąż rzekomo nie spełniłem warunków…

 212. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @grzesiek, @Paweł: warunki są kwestią wewnętrznych procedur w banku i nie są zapisane w regulaminie kont.

  @Damian: proszę złożyć reklamację na adres rzecznik [dot] klienta [at] bzwbk [dot] pl.

 213. pk

  Czy do promocji „700 zł dla Ciebie” bierze się pod uwagę datę transakcji czy datę księgowania?

 214. Urszula

  Mam pytanie o konwersję konta konto<30 na Konto Godne Polecenia z zachowaniem numeru rachunku.
  Czy jeżeli od kilku lat za pomocą zleceń stałych opłacam rachunki, to czy jest to wystarczające? Rachunki są na mnie, to ja kiedyś złożyłam osobiście te zlecenia online (kilka lat temu) i na pewno 2 razy zlecenia się już wykonały.
  Zamierzam pójść do banku z fakturami (dowodami, że opłaty są na mnie) – czy są to warunki wystarczające do konwersji od ręki na konto KGP?

  Czy jednak zgodnie z regulaminem muszę zlikwidować te zlecenia, następnie założyć ponownie, poczekać aż 2x zostaną wykonane i dopiero mogę pójść do banku? Chodzi o sformułowanie "złoży zlecenie" – kiedy musiały być złożone zlecenia, żeby można to było zaliczyć (i czy mogły być złożone online, czy tylko w oddziale banku)?

 215. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Jeżeli zlecenia stałe zostały uruchomione przed 15.03.2013 r. (przed datą wprowadzenia do oferty KGP) to nie są uwzględniane przy konwersji konta. W takim przypadku klientka powinna ustanowić kolejne ZS lub polecenie zapłaty, ewentualnie skorzystać z oferty ubezpieczenia Ochrona Płatności.
  Zlecenie stałe może zostać uruchomione w oddziale lub przez BZWBK24. Aneks zmieniający konto na KGP klient zawiera w oddziale – po spełnieniu warunków.

 216. Urszula

  A czy liczy się również modyfikacja zlecenia?
  Zlecenie stałe pierwszy utworzyłam kilka lat temu, ale w tym roku na początku kwietnia (czyli po 15.03.2013) dokonałam w nim modyfikacji i w dostępie online widzę przy tej operacji opis „Wykonany (modyfikacja zlecenia stałego)”. Czy to jest równoznaczne z założeniem zlecenia? (de facto w moim rozumieniu zostało wtedy założone nowe zlecenie, bo stare przestało być wykonywane i zaczęło być realizowane nowe, tj. takie samo, ale na inną kwotę)

  Czy jednam muszę założyć nowe zlecenie (np. zlikwidować dotychczasowe i utworzyć je ponownie, tak, żeby było tworzone „od zera”)?

 217. tomasson2

  Ja mam pytanie odnośnie tych dziwnych warunków niezbędnych do konwersji konta z Konta<30 na Konto Godne Polecenia.

  Czy warunek 2 x zlecenie stałe dotyczy tylko zleceń-opłat za rachunki (m.in. gaz, prąd, telefon)? Czy np. można ustanowić zlecenie stałe na jakiekolwiek inne konto (np. konto brata, ojca itp.)??

  Oraz jeszcze pytanie o to czy podczas podpisywania aneksu dotyczącego konwersji na KGP obowiązkowo trzeba wykupić to ubezpieczenie od czegośtam za 12zł???

 218. gosc

  Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK) 5.04.2013 o 15:20

  @Darek: tak, zlecenie stałe może dotyczyć spłaty karty kredytowej.

  To jak w koncu jest? Powiem szczerze ze wydaje mi sie ze tlumaczenie iz konwersja konta zapisana jest w wenetrznych procedurach lamie prawo. Warunki powinny byc jasno okreslone albo w regulaminie konta albo w regulaminie promocji. Potem pojawia sie 1000 pytan NA FORUM do pracownika typu „jakie zlecenia stale mozna wziac pod uwage”. Idiotyzmem jest zlecenie stale za prad, gaz. Przeciez co miesiac te faktury sa inne!

  Jak sie okaze ze bede mial kolejny problem z konwersja i probe wcisniecia mi ubezpieczenia to po prostu sobie dam spokoj i wroce do innego banku jako „glownego” gdzie wszystko mam za darmo.

 219. Maciej

  Witam.

  W zeszlym miesiacu otrzymalem 50zl premie przed 20stym dniem miesiaca.W tym niestety jeszcze nie dostalem, choc warunki zostaly spelnione.Czy termin wyplaty premii jest zmienny ?

  Pozdrawiam

 220. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @Urszula – nie wystarczy modyfikacja, konieczne jest utworzenie nowego zlecenia dot. płatności rachunku.

  @tomasson2 – Konieczne jest ustanowienie zlecenia stałego lub polecenia zapłaty dot. płatności rachunku, (nie dowolne ZS/PZ).
  Alternatywnie Klient może skorzystać z ubezpieczenia ochrony płatności. Te dwa warunki nie muszą występować razem.

  @Maciej – zgodnie z regulaminem promocji, bank ma czas na wypłatę nagrody do końca miesiąca.

 221. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @gosc – musimy sprostować – zlecenie stałe nie może dotyczyć spłaty karty kredytowej. Zlecenie stałe musi dotyczyć płatności za rachunki (np. internet, telefon, czynsz itp.) lub spłaty kredytu.

  Szczegóły dotyczące zasad zamiany konta można uzyskać w oddziale, na infolinii, podajemy też na blogu.

 222. zdenerwowana

  Niestety, mimo iż spełniam wszystkie warunki promocji(co sprawdzono w placówce), nie otrzymałam do tej pory 50 za prowadzenie konta w czerwcu i lipcu. Zastrzeżenia zgłosiłam ustnie do placówki banku 5 sierpnia, 8.08. pisemną reklamację (BZWBK/049748/13) przez panią u której zakładałam konto i dalej nic! (a pani obiecała odpowiedź listowną w ciągu tygodnia) Nie muszę chyba pisać, że decydując na to konto i spełnianie warunków promocji tracę promocję w innym banku. Czuję się oszukana.

 223. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @zdenerwowana – odpowiedź na złożoną reklamację została już do Pani wysłana, a nagrodę za aktywność w lipcu otrzyma Pani do końca sierpnia.

 224. jac

  Pani Katarzyno, skąd (punkt regulaminy poproszę) informacja że polecenie zapłaty tylko za płatności rachunków, a wsparcia charytatywne np. greenpeace nie???

 225. Maciej

  Witam.Czy zasilenie portfela internetowego zalicza sie do promocji zwrotu 10 % wartosci transakcji internetowych w sierpniu ?

  Pozdrawiam

  Maciej

 226. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @jac: jak pisaliśmy, proces zamiany konta na Konto Godne Polecenia jest wewnętrzną procedurą banku, zgodnie z nią, polecenie zapłaty zrealizowane w celu zamiany konta, musi dotyczyć płatności za rachunki.

  @Maciej: o jaki zwrot Pan pyta?

 227. Maciej

  Otrzymałem wiadomość z informacją, że otrzymam zwrot 10% wartości transakcji internetowych, dokonanych kartą przypisaną do konta godnego polecenia.Czy zasilenie np. konta PayPal zalicza się do tej promocji ?

 228. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Panie Macieju, zasilenie konta PayPal nie zalicza się do tej promocji.

 229. Tracyt

  Witam
  W dniu dzisiejszym dokonałem zmiany swojego dotychczasowego konta w BZWBK na konto GODNE POLECENIA (+karta i naklejka) z opcją ubezpieczenia OCHRONA PŁATNOŚCI. Zmiana została dokonana „od ręki”, już widoczna w bankowości elektronicznej. Powiedziano mi że muszę utrzymać ubezpieczenie przez 3 miesiące.
  MOJE PYTANIE:
  Co się stanie w przypadku wcześniejszej rezygnacji z ubezpieczenia (np. jutro)??? W regulaminie ubezpieczenia pisze że mogę zrezygnować w dowolnym momencie, w regulaminie kont (taryfie opłat i prowizji) nie ma o tym słowa…..

 230. tomm

  Nie otrzymałem premii za lipiec mimio że spełniłem warunki. Gdzie mam to zgłosić ? Gdzie interweniować ?

 231. Maciej

  Witam.Wypłat za lipiec dalej nie ma mimo,że byłem zapewniany na infolinii, że do końca miesiąca bank ma czas. Mamy 3 września i to ja mam dzwonić z reklamacją… Poproszę jeszcze o numer pod którym można ustalić kwotę ostatniej raty kredytu wziętego w Żaglu, bo niestety numer podany na umowie odpowiada tylko witamy w banku zachodnim wbk i dalej cisza jak na tym blogu.

 232. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @Tracyt – ustalenia dotyczące zamiany konta to umowa między Klientem, a pracownikiem reprezentującym bank, są oparte na wzajemnym zaufaniu. Jeśli Klient zrezygnuje z ubezpieczenia, nie wywiąże się z ustaleń.

  @Tomm – reklamację prosimy wysłać na adres rzecznik [dot] klienta [at] bzwbk [dot] pl.

 233. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Panie Macieju, nagrody za aktywność w lipcu zostały wypłacone pod koniec sierpnia. Jeśli Klient nie otrzymał nagrody to oznacza, że nie spełnił, któregoś z warunków.
  Żeby przeanalizować przypadek szczegółowo, prosimy o przesłanie na zespol_bzwbk [at] bzwbk [dot] pl końcówkę nr konta (po zerach).

 234. niezadowolona

  Jak to mozliwe, ze mi sciagneli z konto 5 razy po 12 zl? Jestem strasznie zdenerwowana tym faktem

 235. Tomasz

  Witam,
  Czy obecna promocja „Nawet 700 zł czeka na Ciebie – edycja 2” łączy się z promocją poleceń edycji IV? W skrócie czy mogę komuś polecić konto i na tym zarobić 50zł a osoba polecona po spełnianiu warunków miesiąc w miesiąc mogłaby dostać 50zł z polecenia + 700zł z promocji „nawet 700zł czeka na Ciebie”?

 236. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Panie Tomaszu, tak istnieje możliwość skorzystania z obu promocji.

 237. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @niezadowolona, by przeanalizować przypadek prosimy o kontakt z infolinią 19999 lub na rzecznik [dot] klienta [at] bzwbk [dot] pl.

 238. Jazz

  Witam,

  Z kontakt [at] bzwbk [dot] pl otrzymałem odpowiedź, że zgodnie z zapisem Regulaminu IV Edycji Poleceń BZ WBK § 6 pkt 5 Program nie łączy się z innymi promocjami. W związku z powyższym nie jest możliwe połączenie obu promocji.

  Pani Kasiu, więc jak to w końcu jest z tym łączeniem promocji „Nawet 700 zł czeka na Ciebie – edycja 2” z programem poleceń edycji IV?

 239. dave

  Ja, bazując na wypowiedzi podanej na tym blogu założył konto Godne Polecenia korzystając z polecenia. W razie jakichkolwiek sprzeczności, powołam się na popełniony tutaj wpis.

  Swoją drogą to 5 dni na odpowiedź to aż nad to czasu…

 240. pietruszkoa

  czy posiadacz (wyłącznie) konta walutowego i oszczędnościowego w bzwbk może skorzystać z promocji „Nawet 700 zł czeka na Ciebie – edycja 2″

 241. Iwona

  Witam
  Czy konieczne jest przelewanie wynagrodzenia, czy wystraczy dowolna wpłata tysiąca zł, by skorzystać z obecnej promocji „Nawet 700 zł czeka na Ciebie”? Mam sprzeczne informacje na ten temat i nie wiem, czego się trzymać…
  Dziękuję i pozdrawiam

 242. teska

  Witam. Założyłam poprzez www KGP.Zauważyłam,że w umowie zaznaczyłam pomyłkowo brak zgody na działania marketingowe BZWBK co jak rozumiem wyłącza mnie z udziału w promocji? Moje pytanie: Czy takiej zgody można udzielić po aktywacji konta? Telefonicznie bądź przez system transakcyjny lub wizytę w oddziale i czy tego rodzaju zgoda będzie uważana za spełnienie warunku promocji? Pozdrawiam.

 243. A.P.

  Witam. Dlaczego ze strony zniknęły warunki promocji „Płać naklejką II edycja”, w których były poprawione terminy (wydłużone)- do kiedy należy dokonać trzech płatności naklejką?
  Ja założyłam konto do 31.08.2013 ale naklejkę otrzymałam po 15.09.2013. Wówczas na stronie widniały jeszcze warunki II edycji promocji (w obecnych płatności należy dokonać do 15.09 czy do 15.10?)

 244. edek

  i zaliczyli komuś zwykły przelew na 1000zł ze swojego konta w innym banku lub z konta współmałżonka do tej promocji? proszę o info innych użytkowników

 245. maniek

  witam, może ktoś potwierdzić że zaliczyli komuś zwykły przelew (nie z tytułu wynagrodzenia od pracodawcy) na 1000zł z swojego konta w innym banku lub przelew z konta współmałżonka do tej promocji?

 246. Michał

  Szanowni Państwo,
  jesteśmy (4 osoby) zarejestrowanymi uczestnikami Programu Poleceń. Każdy z nas polecił Konto Godne Polecenia i/lub Limit w Koncie kilkunastu osobom które skorzystały z oferty i uruchomiły produkt/y.
  Niestety, tak jak w poprzedniej edycji Programu Poleceń tak i teraz coś jest nie tak.
  Żadnemu z nas w panelu iformacji nie wyświetla się jakakolwiek osoba Polecona. Uzyskaliśmy informację, że aktualizacja listy jest raz na tydzień – co okazuje się zwykłym kłamstwem.
  Stąd moje (nasze) pytanie. Kiedy będzie aktualizacja i jak często będzie powtarzana. Nie chodzi mi o statusy, bo wiadomo, że ta informacja jest weryfikowana na koniec miesiąca ale chodzi o listę osób.

 247. Ewelina

  Witam,

  bardzo proszę o informacje, czy jeżeli wykonam przelew ze swojego konta w innym banku i w tytule podam np. wynagrodzenie za miesiac..to zaliczy mi sie to do promocji? Czy w sytuacji gdy nadawca i odbiorca ( w tym momencie są to moje dane w bankach) sa tacy sami to promocja sie liczy?

 248. pwaloch9

  Czy można płacić karta w koncie godnym polecenia bez srodkow na karcie?mam kartę debetowa wraz z naklejka

 249. dario

  Dlaczego zapytania kierowane pod adres programpolecen [at] bzwbk [dot] pl
  pozostają bez odpowiedzi ?
  Co się dzieje z tym programem, że mimo obiecanych cotygodniowych aktualizacji osób poleconych nadal nic nie ma ?
  Czy to nie jest sposób Bank na naiwnych klientów, którzy zamiast być partnerami w programie stają się niedoinformowanymi naganiaczami ?
  Zrażam się do Was powoli …

 250. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Jazz, dave -
  V edycja Programu Poleceń, tak jak w podczas wiosennej kampanii Konta Godnego Polecenia, łączy się z promocją „Nawet 700 zł czeka na Ciebie – edycja 2”.

  pietruszka -
  Tak, posiadacz wyłącznie konta walutowego i oszczędnościowego może skorzystać z promocji. Wykluczeni są jedynie posiadacze konta osobistego.

  Iwona, Edek, maniek, Ewelina -
  Mając na uwadze fakt, iż nie wszyscy klienci otrzymują wypłatę w formie przelewu a np. „do ręki” podjęliśmy decyzję o zaliczaniu wszystkich wpływów na konto (wpłaty własne, wszystkie przelewy oprócz przelewów własnych czyli pomiędzy swoimi kontami w BZWBK np. przelew z konta oszczędnościowego w BZWBK na KGP)

  Teska -
  Brak zgody na działanie marketingowe nie wyklucza klienta z udziału w promocji „Nawet 700 zł czeka na Ciebie – edycja 2”.
  Wyklucza jedynie wyrażenie sprzeciwu na ww. działania.

  Michał, dario -
  Dane są aktualizowane raz w tygodniu.

  dario – dokładamy wszelkich starań, aby odpowiadać na pytania klientów na bieżąco. Prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości. W razie braku odpowiedzi prosimy o przesłanie reklamacji na adres rzecznik [dot] klienta [at] bzwbk [dot] pl

 251. Łukasz

  Chciałbym się dowiedzieć dlaczego mając konto <30 nie mogę zamienić go na KGP bez jakiś warunków. Numer rachunku chcę mieć taki sam, ale warunków nie mogę spełnić ponieważ nie opłacam jakiś rachunków a ubezpieczenia nie wezmę bo jest płatne a ja chcę zaoszczędzić a nie dopłacić do interesu. Denerwuje mnie jak pobierane jest mi 5zł co miesiąc jeśli nie wykonam zapłaty kartą gdy operujecie moimi pieniędzmi a ja z tego nic nawet nie mam.

 252. gola

  takie godne polecenia, ze heejj… zakladajac je, do konca lipca przez internet MOZNA bylo otrzymac 50 zl w prezencie, po spelnieniu kilku warunkow. Mimo, iz spelnilam „prezentowych 50 zl” nie otrzymalam, juz nie chodzi mi o ta kase, ale o to jak robicie ludzi w balona, chcecie sciagnac tymi promocjami jak najwieksza rzesze ludzi i owszem – wychodzi wam. Niejeden, nie zwroci uwagi na rozliczenie pod koniec miesiaca bez bonusa, ale ja niestety nie dam sie przechytrzyc ;]]] nie moge sie doczekac, jaka dostane odpowiedz od rzecznika oblugi klienta i czy w ogole zostanie rozpatrzona moja reklamacja elektroniczna . GORACA POZDRAWIAM !

 253. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Panie Łukaszu, można dokonać zamiany konta osobistego na Konto Godne Polecenia z zachowaniem numeru
  rachunku bez dodatkowych warunków, jednak taka zamiana wymaga indywidualnej zgody dyrektora regionu.
  Zapraszamy do placówki banku. Najbliższy oddział znajdzie Pan na http://www.bzwbk.pl/przydatne-informacje/wyszukiwarka-placowek-i-bankomatow/wyszukiwarka-placowek-i-bankomatow.html

 254. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @gola – Pańska reklamacja na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi z naszej strony. Bardzo prosimy o chwilę cierpliwości i dziękujemy za przekazane uwagi.

 255. dario

  Dzień dobry.
  Mam pytanie o program poleceń, gdzie wraz z kilkoma bliskimi jesteśmy polecającymi.
  W panelu programu widzimy osoby polecone ale nie wszystkie. Czytam tutaj, że aktualizacja jest co tydzień ale brakuje osób które uruchomiły produkty nawet dwa tygodnie temu a są osoby które uruchomiły produkty później. Stąd moje pytanie: o co chodzi ?
  Zakładam, że system bankowy raportuje spełnianie kryteriów i generuje przekazywanie nagród więc nie trzeba się martwić a witryna panelu to tylko taki dodatek dla zabawy który ktoś aktualizuje ręcznie.
  Ale skoro już jest to kiedy w końcu będzie wszystko aktualne ? Ponoć Pani Katarzyna Magaj już wróciła z urlopu i klepie dane…

 256. Ania

  Ja też jestem osobą polecającą, ale nie widzę żadnej z trzech osób, które skorzystały z mojego polecenia. „Zespół Banku Zachodniego WBK” napisał mi w mailu, że trwają prace techniczne. Więc jak to jest? Tylko u mnie trwają prace techniczne a inni widzą niektóre osoby? Dodam, że wszystkie odpowiedzi na pytania są wymijające i do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi, czy polecone przeze mnie osoby spełniły dotychczasowe warunki. Kpiną jest, że nie ma infolinii dotyczącej tego programu, a na odpowiedź na maila trzeba czekać 24h.

 257. Ania

  Ja również jestem osobą polecającą, ale nie widzę żadnej z trzech osób, które skorzystały z mojego polecenia. „Zespół Banku Zachodniego WBK” napisał mi w mailu, że trwają prace techniczne. Więc jak to jest? Tylko u mnie trwają prace techniczne a inni widzą niektóre osoby? Dodam, że wszystkie odpowiedzi na pytania są wymijające i do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi, czy polecone przeze mnie osoby spełniły dotychczasowe warunki. Kpiną jest, że nie ma infolinii dotyczącej tego programu, a na odpowiedź na maila trzeba czekać 24h.

 258. dario

  Ania, podejście Banku jest nieprofesjonalne. Co Ci mogą napisać: nie radzimy sobie? nie ma kadry do obsługi?
  Ja poleciłem produkty ponad dwudziestu osobom. Jeden nie skorzystał bo w oddziale mu powiedzieli, że nie ma takiej promocji, drugiemu, że nie ma mnie w bazie, innemu, że na formularzu ja się muszę podpisać; jeszcze komuś kto podpisał umowę przez kuriera powiedziano, że nie może skorzystać a innemu, żeby donieść formularz do oddziału. Zauważ, że Kevin Spacey pojawił się dwa tygodnie po rozpoczęciu promocji. Tak działają słabo zarządzane korporacje gdzie liczy się zysk a nie klient. W oddziałach niestety poziom znajomości oferty jest tragiczny. Ja dostałem stare regulaminy bo Pani improwizowała. Do tego nie przyjęła mi dokumentu więc poszedłem do drugiego oddziału gdzie dokument przyjęto bez problemu ale o programie np. poleceń kompletnie nie mieli pojęcia.
  Jeśli to tak będzie działać to ja po promocji napiszę do wszystkich poleconych wielką prośbę, żeby zamknęli konta. A jest nas polecających spora grupa…
  Dario

 259. truskawka

  Czy trzy przelewy jakie, jakie muszę wykonać za pośrednictwem systemu BZWBK24 mogą być wykonane na dowolną kwotę na inne konto osobiste w dowolnym banku?

 260. tomasz

  Stały klient posiadający inne konto, np. Wydajesz&Zarabiasz, musi spełnić określone warunki, żeby zamienić konto na Konto Godne Polecenia:

  - co najmniej 3 miesiące aktywne ubezpieczenie Ochrona Płatności, minimalna składka 12 zł na miesiąc
  lub
  - przynajmniej jedno polecenie zapłaty aktywne na obecnym koncie
  lub
  - przynajmniej dwa zlecenia stałe aktywne na obecnym koncie.

  czy zlecenie stałe może dotyczyć transferu z konta podstawowego na konto oszczędnościowe ?

  jaka powinna być częstotliwość zleceń stałych, aby spełnić waunek konwersacji konta z W&Z na KGP

 261. Szymko

  Czy mogę poprosić o linka z regulaminem otwierania Konta Godnego Polecenia? Bo próbowałem znaleźć na stronie internetowej ale nie ma.
  Chciałbym się dowiedzieć z czego wynikają warunki, które muszą spełnić klienci żeby zmienić konto <30 na KGP.

 262. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @dario @Ania dane Programu Poleceń zostały uzupełnione i zaktualizowane. Przepraszamy Państwa za niedogodności.

 263. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @truskawka – tak, dowolne 3 przelewy.

 264. dario

  Pani Katarzyno.
  Dane nie zostały uzupełnione w całości a na pewno nie zostały zaktualizowane.
  Mam przypadki, gdzie status był „premia wypłacona” i faktycznie była wypłacona a teraz jest status „jeszcze nie spełniono warunków”. Po za tym lista poleconych została przetasowana i uzupełniona pojedynczymi rekordami. Mam potwierdzone otarcie kont z ostatnich dni roboczych i tych osób nie ma. Opis jednego rekordu mi znikł – nie wiem kogo dotyczy. Poza tym u jednego polecającego, przy osobie są 3 produkty a u drugiego każdy produkt to osobny wpis. Poza tym pojawił się problem z polską czcionką a niechlujstwo osoby wpisującej dane to jest brak szacunku dla ludzi. Oto przykład wpisów (dane fikcyjne): Janusz B. , janusz B., janusz b., JANUSZ B., JANUSZ b. – straszne dziadostwo. Dobrze, że produkt (konto godne polecenia)jest solidny mimo kilku małych niedociągnięć w obsłudze www.

 265. dario

  Infolinia jest bezradna więc może tutaj uda się zdobyć informacje.
  Uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie dotyczące programu poleceń. W regulaminie jest napisane, że maksymalna nagroda to 760zł z wiadomych powodów.
  Pytanie: czy ta kwota jest górną granicą w czasie trwania całego programu czy może jest to kwota górnej granicy zwrotu rocznie, czyli czy mogę otrzymać np. 500zł w tym roku i 400 w przyszłym ?

 266. vitorio

  Posiadam Konto Godne Polecenia. Chciałbym uzyskać 200 PLN premii za polecenie zapłaty. Czy mogę opłacić poleceniem zapłaty fakturę za prąd, która jest wystawiona na mojego ojca, który jest zameldowany na ten sam adres co ja?

 267. Jachacy

  Jestem wieloletnim użytkownikiem konta oszczędnościowego w BZWBK. Z tego konta regularnie zakładam lokaty, po których zakończeniu kapitał i odsetki powracają na ten rachunek. Ostatnio chciałem założyć lokatę negocjowaną z dyspozycją powrotu środków po zakończeniu terminu trwania lokaty. Jakież było moje zdziwienie, gdy usłyszałem, że zwrot środków na konto oszczędnościowe jest niemożliwy i lokatę negocjowaną mogę założyć tylko wtedy, gdy podpiszę umowę otwarcia Konta Godnego Polecenia. Proszę o weryfikację, czy rzeczywiście jest to wymóg BZWBK, czy fanaberia pracownika oddziału, mająca na celu poprawę wyników sprzedaży nowego produktu.

 268. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @vitorio – w promocji uwzględnimy każde polecenie zapłaty zrealizowane z konta. Niestety technicznie nie ma możliwości ustanowienia na koncie polecenia zapłaty dotyczącego osoby innej niż właściciel konta – dyspozycja taka zostanie odrzucona.

 269. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Panie Tomaszu – zlecenie stałe musi dotyczyć rachunków klienta i musi być utrzymane, i zrealizowane przez przynajmniej 2 miesiące kalendarzowe.

  @Szymko – link do regulaminów i regulacji dotyczących rachunków: http://www.bzwbk.pl/przydatne-informacje/regulacje-i-regulaminy/dla-klientow-indywidualnych/regulacje-i-regulaminy-dla-klientow-indywidualnych.html

  Klient może przyjść do placówki, otworzyć Konto Godne Polecenia i zamknąć Konto<30 zachowując nr rachunku, jednak warunki takiej zmiany są rozpatrywane indywidualnie. Zapraszamy do najbliższego oddziału banku.

 270. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  @dario – kwota nagrody, o którą Pan pyta, to kwota roczna.

 271. Rafi

  Pani Katarzyno,

  składałem wniosek na otwarcie KGP przez internet. Na jednym z ekranów były zgody m.in. marketingowe, a przy jednej z nich była informacja, że trzeba zaznaczyć TAK, żeby brać udział w promocji 700 PLN. Tak też oczywiscie zrobiłem. Natomiast w systemie BZWBK w Mój profil -> Moje dane są: Zgoda na otrzymywanie drogą elektroniczną pełnej oferty produktowej oraz zgoda na otrzymywanie na adres korespondencyjny oferty produktowej. Obydwie te zgody nie są zaznaczone. Czy jezeli zostaną ona niezaznaczone, to czy nie wyklucza to z premii 700 PLN ?? Czy zgoda, która była udzielona na etapie składania wniosku o KGP jest wystarczająca do udziału w programie premia 700pln ??

 272. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  @Rafi, pierwsza zgoda, o której Pan wspomina jest istotna dla promocji, a druga (dotycząca adresu korespondencji) nie ma na nią wpływu. Prosimy o kontakt z nami przez zespol_bzwbk [at] bzwbk [dot] pl. Chcielibyśmy sprawdzić w systemie, dlaczego zgoda nie zaznaczyła się w Pańskim profilu.

 273. magda

  Witam,
  proszę o pomoc: założyłam konto KGP z polecenia koleżanki, wiem, że jakaś promocja pozwala na bon 50 zł, ale wiąże się to m.in. z zalogowaniem koleżanki i wypełneiniem czegoś – czego i gdzie ? :) proszę o podpowiedź.
  m.

 274. pws

  Mam pytanie o promocje: „Nawet 700…” v2 i IV edycję programu poleceń – czy mając w ciągu ostatnich 12 miesięcy lub obecnie w WBK lub byłym KB jakiś produkt nie będący kontem osobistym (typu np. konto oszczędnościowe, walutowe, KK czy kredyt) można skorzystać z obecnie trwającej 2. edycji promocji „Nawet 700…” w KGP oraz z czyjegoś polecenia otwierając w ten sposób to konto? Bardzo proszę o precyzyjną odpowiedź.

 275. dario

  Dzień dobry.
  Proszę o odpowiedź na pytania dotyczące panelu programu poleceń :
  -według jakiego klucza są prezentowane na liście osoby polecone? Mam w tej chwili około 40 poleconych osób a po ostatniej aktualizacji to się wszystko wymieszało.
  - jedna z poleconych osób założyła konto we wrześniu wraz z limitem z którego skorzystała kilka razy we wrześniu; czy premia za skorzystanie z tego produktu będzie przekazana teraz w październiku jak mówi regulamin (na razie nic nie wpłynęło, ale jeszcze jest dwa dni) ?

 276. Marcin

  Czy można przenieść się z konta<30 na konto Godne polecenia?

 277. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  Pani Magdo, aby otrzymać nagrodę pieniężną w wysokości 50 zł miesięcznie, należy zapewnić wpływy na konto z tytułu wynagrodzenia w łącznej wysokości minimum 1000 zł, należy wykonać trzy przelewy z konta za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej BZWBK24. W promocji uwzględnimy zarówno standardowe przelewy internetowe dotyczące np. płatności rachunków, jak również Przelew24, nie uwzględniamy natomiast zleceń stałych. Należy także dokonać transakcji bezgotówkowych kartą lub naklejką zbliżeniową MasterCard Omni lub MasterCard PAYBACK Omni na łączną kwotę minimum 300 zł.

  Szczegóły dotyczące Programu Poleceń znajdzie Pani na stronie:
  https://blog.bzwbk.pl/2013/03/iii-edycja-programu-polecen

  @pws – nie, warunkiem jest, by klient nie posiadał żadnego produktu na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

  Panie Marcinie, tak, jest taka możliwość, zapraszamy do oddziału.

 278. dario

  A ja? Co z moimi pytaniami?
  Ani ja, ani polecony nie otrzymaliśmy jeszcze premii i pewnie dzisiaj już nie otrzymamy bo koniec miesiąca w banku to mnóstwo innych rzeczy.
  Chciałbym przygotować przez weekend reklamację ale jest problem.
  Proszę o info co mam zrobić jeśli nie mam żadnego potwierdzenia o poleceniu. Taki dokument posiada osoba polecona ale mi go nie udostępni, bo tam jest wzór jej podpisu bankowego a ta osoba nie złoży reklamacji, bo cytuję: „nie pozwolę się więcej upokarzać w oddziale, gdzie doradcy nie znają produktu i po każdym pytaniu udają, że gdzieś dzwonią, w końcu kogoś tam nie ma, obiecują że oddzwonią i tak w kółko”.

 279. pws

  Tak Pani twierdzi? To dlaczego w regulaminach obu promocji są zapisy świadczące o tym, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy jednak można było posiadać inne produkty oprócz konta osobistego i skorzystać z obu promocji.

  REGULAMIN promocji „Nawet 700 zł czeka na Ciebie – edycja 2″: „§ 3. 1. Uczestnikiem jest pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadała KONTA OSOBISTEGO prowadzonego w złotych w Banku Zachodnim WBK S.A. i w byłym Kredyt Banku.”

  REGULAMIN IV edycji poleceń: „§ 2 1. (…)
  b) Klient Polecony – osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, będąca konsumentem w rozumieniu art. 221 kodeksu cywilnego, która nie posiadała KONTA OSOBISTEGO w Banku Zachodnim WBK przed jego przejęciem przez Bank w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczonych od dnia przystąpienia do Programu
  c) Konto osobiste – rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy prowadzony w złotych przez BZWBK”

  Poza tym Pani Katarzyna Sadowska w komentarzu z 11.10.2013 o 17:04 napisała do @piertuszki „Tak, posiadacz wyłącznie konta walutowego i oszczędnościowego może skorzystać z promocji. Wykluczeni są jedynie posiadacze konta osobistego.” (#comment-33074).

  Wobec tego proszę się odnieść do tych kwestii. Obawiam się jednak, że się Pani myli.

 280. anna

  WITAM
  czyli, jak załozyłam konto w pazdzierniku , wykonałam trzy przelewy, karta zapłaciłam na 300 zł i przelałam na konto godne zaufania 1000 zł z konta w pko bp, to dostane premie 50 zł.

 281. Szymko

  @Szymko – link do regulaminów i regulacji dotyczących rachunków: http://www.bzwbk.pl/przydatne-informacje/regulacje-i-regulaminy/dla-klientow-indywidualnych/regulacje-i-regulaminy-dla-klientow-indywidualnych.html

  Pani Katarzyno,
  w takim razie proszę mi napisać, w którym z regulaminów jest mowa o tym, jakie warunki muszę spełnić by zmienić Konto <30 na KGP. Wychodzi na to, że zależy to od widzimisię pracownika, który wykorzystuje brak jasnych zapisów do wyrabiania planu sprzedażowego.
  W placówce powiedzieli mi, że muszę skorzystać z ubezpieczenia albo wziąć kartę kredytową i innej możliwości nie widzieli. W związku z tym prawdopodobnie w styczniu pożegnam się z Waszym bankiem.

 282. anna

  Witam
  mam pytanie jezeli przeleje 1000 zł ze swojego konta w pko bp na konto godne polecenia , zrobie 3 przelewy , wykonam karta transakcje na 300 zł – to dostane premie 50 zł?

 283. dario

  Poleciłem KGP wraz z limitem.
  Polecony uruchomił produkty we wrześniu i już we wrześniu skorzystał z limitu.
  Polecony wraz z w/w produktami jest widoczny na liście poleconych a premii jak nie ma, tak nie ma.
  Miała być wypłacona w następnym miesiącu po tym, w którym spełniono warunki.
  Co się dzieje, dlaczego nas oszukano ?

 284. dario

  Mimo powyższych zapewnień, dane w programie poleceń nadal nie są aktualizowane nawet raz na tydzień. To bardzo źle świadczy o Waszej organizacji.
  Praktycznie CODZIENNIE komuś Was polecam a tu się okazuje, że ten program to straszna amatorszczyzna.

 285. dorota

  ja tez otworzylam sobie konto godne polecenia, przez jakis czas bylo fajnie. Wyjechalam za granice pozostawiajac konto puste. Pozniej nie wiem czy to przez zmiane regulaminy czy co, zaczelam placic za konto i jestem zla. Niedlugo wracam do Polski i niestety koncze z bankiem WBK, bo po co mam placic za cos czego praktycznie nie uzuwalam??

 286. dario

  Program poleceń – dane nieaktualizowane od dwóch tygodni, statusy nieaktualne od maja, zdublowane wpisy w panelu, puste rubryki zamiast imion poleconych i produkty polecone nie wiadomo komu, brak jakiejkolwiek informacji w oddziałach, brak odpowiedzi na maile.
  (…)
  Szanowni Państwo, to jest poniżanie i plucie na Klientów, którzy w roli osób polecających pozyskują Wam klientów.

 287. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  @dario – przepraszamy, bardzo prosimy o kontakt mailowy z nami przez skrzynkę zespol_bzwbk [at] bzwbk [dot] pl i podanie swoich danych oraz szczegółowe opisanie uwag i zastrzeżeń. Sprawdzimy tę sytuację indywidulanie i wrócimy do Pana z odpowiedzią.

  Pani Anno, aby otrzymać nagrodę pieniężną w wysokości 50 zł miesięcznie, należy zapewnić wpływy na Konto Godne Polecenia z tytułu wynagrodzenia w łącznej wysokości minimum 1000 zł. W przypadku weryfikacji takiego zasilenia np. złożenia przez Panią reklamacji, wpływ z Pani innego rachunku może nie zostać zaklasyfikowany i uniemożliwić udział w promocji.

 288. anna

  ,,Mając na uwadze fakt, iż nie wszyscy klienci otrzymują wypłatę w formie przelewu a np. „do ręki” podjęliśmy decyzję o zaliczaniu wszystkich wpływów na konto (wpłaty własne, wszystkie przelewy oprócz przelewów własnych czyli pomiędzy swoimi kontami w BZWBK np. przelew z konta oszczędnościowego w BZWBK na KGP) -to jak to jest , przelew ze swojego konta w innym banku 1000 zł jest brany pod uwage w promocji , czy nie?

 289. iwona

  Przelew z własnego konta w INNYM banku jest brany pod uwagę, natomiast nie liczą się przelewy własne w ramach BZWBK, czyli z jednego konta danej osoby na drugie.

 290. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  @pws – Tak, przepraszam za ten błąd i dziękuję za Pańską czujność. W Programie Poleceń oraz w promocji 700 zł mogą uczestniczyć Klienci, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadali konta osobistego prowadzonego w złotych w Banku Zachodnim WBK S.A. i w byłym Kredyt Banku, inne produkty nie są brane pod uwagę.

 291. Piotr

  Z powyższej odpowiedzi (Magda Kantorowicz-Kwietniak 24.10.2013 o 10:42) wynika, że premia dla polecającego z tytułu poleceń produktów określona w regulaminie maksymalną kwotą 760zł może być wypłacona w całości w tym roku oraz w takiej samej (maksymalnej) wysokości również w roku 2014.
  Dobrze interpretuję ?
  Piotr

 292. ja

  Jedna z odpowiedzi przedstawiciela banku:

  Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK) 11.10.2013 o 17:04

  ,,Mając na uwadze fakt, iż nie wszyscy klienci otrzymują wypłatę w formie przelewu a np. „do ręki” podjęliśmy decyzję o zaliczaniu wszystkich wpływów na konto (wpłaty własne, wszystkie przelewy oprócz przelewów własnych czyli pomiędzy swoimi kontami w BZWBK np. przelew z konta oszczędnościowego w BZWBK na KGP) -to jak to jest , przelew ze swojego konta w innym banku 1000 zł jest brany pod uwage w promocji , czy nie?

  Inna odpowiedź przedstawiciela banku:

  Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK) 6.11.2013 o 12:58

  Pani Anno, aby otrzymać nagrodę pieniężną w wysokości 50 zł miesięcznie, należy zapewnić wpływy na Konto Godne Polecenia z tytułu wynagrodzenia w łącznej wysokości minimum 1000 zł. W przypadku weryfikacji takiego zasilenia np. złożenia przez Panią reklamacji, wpływ z Pani innego rachunku może nie zostać zaklasyfikowany i uniemożliwić udział w promocji.

  ciekawe, że po zakończeniu promocji odpowiedzi przedstawicieli banku na kluczowe pytania kliętów, dotyczące spełnienia warunków do otrzytmania premi nagle zmilkły (3 dni).Urlopy po udanej promocji?

 293. hołek

  Witam
  Od niedawna jestem posiadaczem konta godnego polecenia, żeby otrzymać premię 50 zł potrzeba spełnić warunki między innymi płatności kartą za minimum 300zł.
  czy jeśli opłacę np czynsz (powyżej 300zł) w supermarkecie ( oprócz zakupów można też w niektórych kasach opłacać rachunki) i zapłacę za to kartą to spełnię ten warunek ?? lub jeśli opłacę ten rachunek (za czynsz ) w banku lub na poczcie płacąc kartą ?

 294. Piotr

  UWAGA – uczestnicy programu poleceń – OSTRZEŻENIE.
  Zarejestrowałem się we wrześniu, polecałem konta, karty i limity sporej grupie osób. Co tydzień lista poleconych w panelu się wydłużała. Pojawiały się kolejne osoby na liście na stronie Banku lecz jak przyszedł moment wypłaty premii to nic takiego się nie wydarzyło. Napisałem do Banku prośbę o korektę i wiecie co mi odpisano ?!? Otóż to, że nie jestem uczestnikiem programu i żebym sobie sam wyjaśnił sprawę z poleconym.
  Tak oto Bank pokazał mi gest Kozakiewicza.
  Nagrałeś nam klientów – to teraz spadaj!

 295. Marta P.

  Witam, czyli jeżeli swoje konto założyłam 25.10.2013r., to promocja mnie nie obowiązuje????

 296. Marta

  Piszecie Państwo o polecaniu konta i usług innym osobom, a w jakim celu to robicie? Czy to jakiś ukryty warunek, bo otrzymać premię z racji posiadania Konta Godnego Polecenia?
  Pozdrawiam, Marta

 297. Marta

  Czyli Pani w banku kłamała w żywe oczy, Pozdrawiam obsługę Banku z Dzierżoniowa! Nieładnie!

 298. Piotr

  Marto, jeżeli nie byłaś osobą poleconą to Ciebie to nie dotyczy. Ja ostrzegam tych, którzy wzięli udział w promocji poleceń, że czeka ich boksowanie z Bankiem. Ja, jako osoba zweryfikowana, widząca w panelu listę poleconych którą nawet raz mi na telefon zaktualizowano nie otrzymałem pierwszej premii i zgłosiłem to. Na to otrzymałem odpowiedź, że nie ma mnie w programie i żeby sobie to sam wyjaśniał z poleconym. I to nie sprzedawca w oddziale tylko „rzecznik” mi tak napisała.
  Ręce opadają. Chyba namówię wszystkich poleconych do likwidacji wszystkich produktów.
  P.

 299. Ania

  Jeśli będzie nas, oszukanych więcej, proponuję złożyć pozew zbiorowy przeciwko bankowi. Ja ze swojej strony przygotowuję właśnie pismo do UOKiK…

 300. Ania

  Komentarze zablokowane…?

 301. aqq

  Warunkiem uzyskania premii 200 zł jest min.
  1) Spełnienie warunków do otrzymania nagrody 500 zł (10 x 50 zł)
  oraz
  2) Zrealizowanie minimum jednego polecenia zapłaty

  Czy to „polecenie zapłaty”, to może być zlecenie stale na opłacanie czynszu, samodzielnie założone przez użytkownika poprzez interfejs BZ WBK ?

 302. Nowa

  czy mogę wyciągnąć wszystkie pieniadze z konta i nic nie bedzie naliczone żadne odsetki czy cos?

 303. tataaz

  Posiadam KGP od marca ,w miesiącu wrześniu korzystając z programu poleceń założyłem limit w koncie (5000zł)oraz kartę kredytową.Warunki zostały spełnione w pażdzierniku,czy i kiedy uzyskam premie.Na powyższe posiadam ksera formularzy potwierdzone przez pracownika Banku.

 304. Mateusz R

  Podbijam temat: Czy do promocji „700 zł dla Ciebie” bierze się pod uwagę datę transakcji czy datę księgowania?

 305. Anonim

  czytałem na forum, że

 306. Magda

  Wpis pracownika banku :
  Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK) 23.10.2013 o 12:56
  odnośnie polecenia zapłaty to na tym blogu kolejna bzdura i kłamstwo.
  Tym razem odnośnie Polecenia Zapłaty.
  Otóż, z mojego rachunku jest opłacana Poleceniem Zapłaty należność wystawiona na kogoś innego i nie ma z tym żadnego technicznego problemu.

 307. Ja

  A jakie warunki musi spełnić stały klient BZWBK, aby otworzyć konto Godne Polecenia?

 308. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  Panie Piotrze, tak, maksymalna premia jest brana pod uwagę w okresach rocznych.

  @Ja – podtrzymujemy tę odpowiedź – aby otrzymać nagrodę pieniężną w wysokości 50 zł miesięcznie, należy zapewnić wpływy na Konto Godne Polecenia z tytułu wynagrodzenia w łącznej wysokości minimum 1000 zł. W przypadku weryfikacji takiego zasilenia np. złożenia reklamacji, udział w promocji może zostać zakwestionowany.

  @hołek – na to pytanie odpowiedź została udzielona w innym wątku na naszym blogu.

  Panie Piotrze – Pan otrzymał odpowiedź indywidualną na pytanie. Prosimy o ponowny kontakt z bankiem, o ile chce Pan ponownie sprawdzić szczegóły dotyczące rejestracji w Programie Poleceń.

  Pani Marto P, jeśli spełniła Pani wszystkie warunki uprawniające do udziału w promocji i otworzyła Pani konto objęte promocją (Konto Godne Polecenia lub Konto 1I2I3), to tak.

  Pani Marto – zachęcamy naszych klientów do polecania naszych produktów i usług. Nie ma w tym żadnych ukrytych warunków, aby otrzymać premię w Promocji „Nawet 700 zł czeka na Ciebie”.

  @aqq – zlecenie stałe nie jest poleceniem zapłaty. Ustanowienie zlecenia stałego nie jest spełnieniem warunku uprawniającego do otrzymania nagrody.

  @Nowa – tak. Jednak w przypadku płatnych kont, należy pamiętać o pozostawieniu środków na prowizje.

  @tataaz – warunkiem udziału w Programie Poleceń jest nie posiadanie konta osobistego przez 12 miesięcy. W tym wypadku nagroda za założenie limitu się nie należy, jeśli klient posiada konto otwierając limit i kartę kredytową. Niestety premia nie może zostać naliczona.

  Panie Mateuszu – zgodnie z regulaminem promocji, do transakcji zrealizowanych w danym miesiącu zaliczane są transakcje wykonane w konkretnym miesiącu kalendarzowym (od 1 do ostatniego dnia miesiąca) i rozliczone albo w tym samym miesiącu, albo najpóźniej do 15. dnia kolejnego.

  Pani Magdo – zlecenie stałe można ustanowić samodzielnie np. w BZWBK24 albo w oddziale. Polecenie zapłaty wymaga wizyty u dostawcy usług i podpisania upoważnienia do obciążania rachunku przez Bank dostawcy usług.

  Realizacja zlecenia stałego nie jest spełnieniem warunku uprawniającego do otrzymania nagrody.

 309. kasiek

  Dzień dobry.
  Otrzymałam premie jako Polecający.
  Czy otrzymam również PIT od Banku ?

 310. Łukasz

  Mam podejrzenie, że bank chce sobie ograniczyć nieco koszty promocji, utrudniając klientom realizację polecenia zapłaty – poprzez stwierdzenie niezgodności podpisu złożonego na formularzu zgody (PZ) ze wzorem złożonym w Banku – ja podpisywałem formularz PZ w oddziale banku, mając wzór swojego podpisu wyświetlony na bankowym monitorze, a mimo to PZ nie zostało zrealizowane. Banku, czy uważasz, że nie potrafię się podpisać?

 311. dario

  Witam.
  Ja też powinienem otrzymać premie w postaci karty prepaid.
  Czy wysłanie karty było zlecone w grudniu ?
  Pytam, bo spodziewam się premii jeszcze w styczniu a to nowy rok rozliczeniowy i nowy limit premii.

 312. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  Panie Łukaszu, proces weryfikacji zgodności podpisu i akceptacji polecenia zapłaty przez Bank jest niezmienny niezależnie od tego czy trwa promocja czy też nie. Proponuję złożenie reklamacji na rzecznik [dot] klienta [at] bzwbk [dot] pl. Pańskie zgłoszenie z pewnością nie pozostanie bez odpowiedzi.

  Panie Dario, o jakiej promocji Pan pisze? W promocji 700 pln nagrody nie były wysyłane w postaci kart pre-paid. Proszę o szczegóły.

 313. dario

  Dziękuję za szybką odpowiedź i uzupełniam pytanie.
  Jestem beneficjentem programu Polecam Bank jako polecający, jako klient byłego Kredyt Banku.
  Dlatego premię otrzymuję w postaci kart prepaid.

 314. Przemek

  Witam i potwierdzam opinie pana Łukasza mi również utrudnia się polecenie zapłaty przez Bank ze względu na niezgodność podpisu jest to najwyraźniej celowe i żadne reklamacje nie dadzą rezultatów ale to bank sobie zabiera klientów tym sposobem. Jest wolny rynek więc po licznych promocjach banku i utrudnieniami z nimi związanymi klienci zaczną wybierać inne banki i słupki na wykresie spadną bo nie liczą się ludzie tylko statystyki i słupki na wykresie…

 315. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  @kasiek, zgodnie z regulaminem, bank zajmuje się kwestią podatku od nagród dla klientów polecających.

 316. Rafał

  Witam,

  czy zasilenie konta PayPal kwalifikuje się jako transakcja bezgotówkowa w ramach promocji „Konto Godne Polecenia” ???

  Pozdrawiam
  Rafał

 317. szakira

  Dzień dobry.
  Czy karty prepaid z premią za grudzień (promocja Polecam Bank) zostały już wysłane czy dopiero (kiedy?) będą wysłane ?

  szakira

 318. luki

  heh to wszystko ściema i tak ukryli jakieś opłaty słyszałem ze pobieraja opłate za ubezpieczneie karty czy cos wiec hehe

 319. andy

  Posiadam konto „Wydajesz i zarabiasz”. Obecnie to konto można by nazwać „wydajesz ale już prawie nic nie zarabiasz”.
  Chciałem je zmienić na „Godne polecenia” i co? Bank mnoży problemy wymyślając jakieś bezsensowne warunki w stylu zlecenia stałego czy jakiegoś ubezpieczenia.
  Dlaczego Bank traktuje tak swoich stałych klientów???

 320. KOwal

  Do luki: słyszałeś? Czy wiesz? Bo to róznica. Ja ubezpieczenia karty nie mam a reszta za 0.

 321. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  @luki – ubezpieczenie do karty nie jest obowiązkowe. Klient może w każdej chwili z niego zrezygnować.

  @andy – powyższe warunki dotyczą tylko zamiany konta bez zmiany nr rachunku. Natomiast każdy klient ma możliwość otwarcia nowego konta bez spełniania dodatkowych warunków.

 322. Ewelina

  Witam,
  swego czasu można było przeczytać, że zamiast wpływu wynagrodzenia przelewem można było również dokonać samemu wpłaty gotówkowej wynagrodzenia w kasie Banku (z uwagi na gotówkową wypłatę wynagrodzenia przez pracodawcę). Zmieniło się coś w tym względzie, czy jest to uznawane?

 323. magda

  Widzę, że unikacie odpowiedzi na powyższe pytania dotyczące Programu Poleceń.
  Ja też jestem jego „ofiarą” i beneficjentem.
  Czy zamierzacie w końcu uporządkować listę osób poleconych usuwając zdublowane pozycje i aktualizując statusy?
  Przyznam, że takiej olewki klientów to jeszcze w żadnym banku nie spotkałam.

  W regulaminie jest wpis: „Nagroda w postaci karty prepaid upominkowej zostanie przekazana Klientowi Polecajacemu
  poczta listem poleconym na adres korespondencyjny podany w Banku w terminie do konca
  miesiaca kalendarzowego nastepujacego po miesiacu, w którym zostały spełnione przez Klienta
  Poleconego wszystkie warunki okreslone w niniejszym Regulaminie.”

  Wynika z tego, że karta z premiami za listopad powinna być wysłana w grudniu. Jest 21 stycznia a kart jak nie było tak nie ma…

 324. dziku ;)

  mam pytanie ;) czy jak płacę gotówką to mogę dać w kasie kartę banku, aby mi doładowali punkty payback ? Mam opcję payback, lecz nie wiem czy mogę tak robić czy tylko jak płacę kartą to one mi są naliczane ?

 325. dario

  WBK-u !!!
  Zróbcie w końcu porządek z promocją Polecam Bank. Nic się nie zgadza, żadnych aktualizacji, karty prepaid nie docierają.
  Jedna wielka tragedia, nieudolność albo zwykła ignorancja wobec klientów.
  Straszną robicie łaskę.

 326. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  @Szakira – premia za polecenia z grudnia będzie wypłacana w marcu. Jeżeli chodzi o polecenia z września to karty zostały wysłane w grudniu.

 327. szakira

  Pani Magdo,
  może źle się wyraziłam. Chodziło mi o premie przyznane w grudniu a nie „za grudzień”. Osoby polecone dostały premię przelewem a ja jako osoba polecająca nie otrzymałam karty prepaid w grudniu i nie dostałam jej w styczniu. Czyli złamaliście regulamin. Ponadto nie ma też informacji jaka wysokość premii przysługuje mi w styczniu bo statusy są nieaktualizowane od listopada (!!!).
  Tak jak tu piszą niektórzy – olewacie nas, tych którzy przyprowadzili do Was klientów. Wstydźcie się.
  Obiecuję, że zamykam konto w tym kwartale.

 328. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  Pani Magdo, @dario, prosimy o kontakt z bankiem poprzez stronę: http://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/kontakt/kontakt-zadaj-pytanie.html lub mailowo na rzecznik [dot] klienta [at] bzwbk [dot] pl. Jak poprzednio, sprawa wymaga indywidualnej analizy.

 329. Ewelina

  Pani Magdo, ponawiam pytanie z 21.01.2014 r. Mam nadzieję, że przez przypadek Pani go nie zauważa?

 330. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  Pani Ewelino, dziękuję za uwagę i przepraszam za czas oczekiwania. Nie, ustalenia nie zmieniły się i w dalszym ciągu obowiązują.

 331. jans133

  Czy przelew ze swojego konta w innym banku 1000 zł jest brany pod uwage w promocji , czy nie?

 332. miro

  Czy na prawdę nikt nie może uporządkować informacji w Programie Poleceń ? W oddziale nic się nie można dowiedzieć a statusy nieaktualne od kilku tygodni.

 333. Andrzej

  Witam

  Czy po otrzymaniu premii 50zł w ramach konta godnego polecenia i 50zł w ramach programu poleceń, otrzymam od banku PIT? Czy te kwoty należy uwzględnić w rozliczeniu rocznym z US?

  Pozdrawiam

 334. Marek

  w oddziale BZWBK poinformowali mnie, że zupełnie nie jest możliwe przejście na Konto Godne Polecenia z zachowaniem numeru konta. czy to prawda? (dodam, że jest to filia byłego Kredyt Banku).

 335. Krzysztof

  Witam,

  Proszę mi wyjaśnić ile obecnie kosztuje wypłata kartą Visa Wydajesz & Zarabiasz z obcych, krajowych bankomatów ? W TOiP jest info., że wypłata wynosi 5 zł (dotychczas opłata wynosiła 0 zł) zaś na stronie w zakładce karty płatnicze (Visa W&Z i Visa na Obcasach) opłata wynosi nadal zero złotych.

  Skąd ten dysonans informacyjny ? Co w końcu jest prawdą – 0 zł czy 5 zł.

  Pozdrawiam,

  Krzysztof

 336. Irena

  Witam,

  Jest 27 lutego 2013 a na Konto Godne Polecenia nie wpłynęła premia 50zł z Promocji 700zł!? Zawsze wpływała dużo wcześniej …

  Jest jakieś opóźnienie w przelewach premii? czy coś padło u podstaw?

  Pozdrawiam

 337. stary klient

  do Marka!
  Niestety to konto jest tylko dla nowych klientów.
  Pani w banku obiecała mi przekształcić moje stare konto na KONTO GODNE POLECENIA gdy podpiszę zgodę na ubezpieczenie „ochrona płatności” za 12 zł na trzy miesiące. Niestety pobrali mi 12 zł za ubezpieczenie już czwarty miesiąc, a konto dalej mam stare, tzn. ponoszę te same koszty za prowadzenie konta co dawniej.
  MYŚLĘ NAD ZMIANĄ BANKU.

 338. assssssca

  witam, planuję otworzyć konto GODNE POLECENIA – byłabym nową klientką. mam kilka pytań:

  1. czy aby prowadzenie konta było całkowicie darmowe, należy mieć stałe wpłyty ( jako osoba bezrobotna nie mam stałych wpływów)?

  2. czy to prawda że przelewy bzwbk24 są darmowe ale tylko pierwsze 5 w ciągu miesiąca, a za kolejne już się płaci 0,20gr za każdy następny przelew internetowy bzwbk24 ?

  3. czy posiadanie i korzystanie z karty płatniczej jest całkowicie darmowe czy aby takie było należy ileś razy daną kwotą zapłacić za zakupy by było darmowe?

  4. czy do założenia konta wystarczy tylko dowód osobisty czy są jakieś inne wymagania?

  5. czy przy otwarciu konta w placówce bzwbk otrzymuję również punkty payback?

  6. jak dodać swój numer payback by otrzymywać punkty za płacenie karta oraz inne transakcje.

  proszę o odp.

 339. dario

  A w programie poleceń ostatnia aktualizacja danych w styczniu…
  Jak olewać klientów to z grubej rury, a co !

 340. Piotr

  Witam,
  Założyłem wraz z dziewczyną (jako pełnomocnik) na początku marca w oddziale banku konto „Godne polecenia”. We wtorek 25 marca zmieniliśmy w placówce konto na konto wspólne – ja jako właściciel, a dziewczyna jako współwłaściciel. Po jakim czasie powinny zmienić się dane, a mianowicie wyświetlanie moich danych jak i współwłaściciela na koncie internetowym ?? Chodzi mi dokładnie o przelewy internetowe, tak aby dane w przelewie były zarówno właściciela jak i współwłaściciela.

 341. Jano

  I znowu to samo (proszę spojrzeć na wpis z 17.04.2013 i 18.04.2013), Bank Zachodni WBK 2 Oddział w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 24 informuje, iż by posiadać konto godne polecenia trzeba wykupić obowiązkowo ubezpieczenie – innej opcji nie ma. A jak się poprosi o wskazanie stosownych zapisów które o tym mówią, to można uzyskać odpowiedź „znajdzie sobie pan” …

 342. jjkkk

  Mam pytanie:warunkiem otrzymania premii w promocji do konta godnego polecenia jest dokonanie transakcji kartą na kwotę 300zl.
  Czy do danego miesiąca wliczane sa transakcje wykonane kartą, ale zaksiegowane w następnym m-cu?
  Np zapłace kartą za zakup w sklepie 30 kwietnia, srodki zostana zablokowane, ale zaksiegowane na koncie dopiero w maju.
  Czy to wliczy mi sie do koniecznej puli 300zl jeszcze za kwiecien, czy juz na maj?

 343. ama

  jjkkk według regulaminu uwzględnione będą transakcje/zakupy wykonane w danym miesiącu, a rozliczone najpóźniej 15 dnia następnego miesiąca

  Piotr mam szczerą nadzieję, że dane pełnomocnika nie pojawią się jako dane nadawcy przelewu. Pełnomocnik występuje w imieniu właściciela konta, a nie w swoim.

 344. brzenka

  KONTO GP BYLO OTWIERANE W MAJU 2013 ROKU, WIEC PROMOCJA 700 ZŁ BYLA OD CZERWCA PRZEZ 10 MSC. ZAWSZE 50 ZŁ BYLO WYPLACANE A DO KIEDY POWINNO ZOSTAC WYPLACANE 200ZŁ? WARUNKI ZOSTALY SPELNIONE BO PRZEZ TE WSZYSTKIE MSC BYLO WYPLACANE 50 ZŁ POLECENIA ZAPLATY SCHODZA !!! ZROZUMIALAM ZE JAK KONTO OTWIERANE W MAJU TO 200ZŁ BEDZIE WYPLACONE DO KONCA MAJA A MOZE TO CHODZILO ZE JAK W CZERWCU PIERWSZY MSC W KTORYM MUSIALAM SPELNIC WARUNKI TO MOZE DO KONCA CZERWCA 2014R. KTORY MSC MNIE OBOWIAZUJE BO CZERWIEC JUZ DOBIEGA KONCA?

 345. Małgorzata

  Witam serdecznie,
  W miesiącu czerwcu nie otrzymałam przelewu 50zł z 700zł Premii za założenie Konta Godnego Polecenia, mimo że spełniłam wszystkie warunki tej promocji tj. płatności kartą na min 300zł + przelewy min 3szt.! Konto otwarte w 10.2013 (pierwsza premię otrzymałam w grudniu 2013 r.) więc promocja w moim przypadku nadal trwa! W jaki sposób mogę reklamować ten problem?
  Proszę o info …
  Pozdrawiam!
  Małgorzata

 346. gregor

  Skoro konto godne polecenia jest tylko dla nowych klientów należy zamknąć aktualne i jednocześnie otworzyć nowe..proste :)

 347. Dariusz

  Czy regulamin promocji „Mobilni zyskują więcej” 30 zł został zmieniony lub modyfikowany? W Maju nie widziałem zapisu o tym że wypłata w bankomacie bez użycia karty musi być zlecona z aplikacji mobilnej. Teraz taki zapis się pojawił. Kiedy została wprowadzona ta zmiana?

 348. Marta

  witam.
  proszę o informację jak jest ze zmianą konta <30 po ukończeniu 30 lat na inne konto (miało być konto W&Z a z racji jego likwidacji na Konto Godne Poecenia). na infolini jak i w oddziale banku dowiedziałam się iż następuje to automatycznie. 2 tygodnie temu uończyłam 30 lat, mam stałe wpływy na konto ze stosunku pracy i taka zmiana nie nastepuje.Jak długo trwa taka operacja, nadmieniam iż w listopadzie br moja obecna karta do konta traci ważność, jaka karta zostanie mi przesłana?

 349. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  Panie Dariuszu, nie zapisy regulaminu i zasady promocji nie uległy zmianie.

 350. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  Pani Marto, rachunek zostanie automatycznie zmieniony w najbliższym czasie na konto W&Z. Karta pozostanie ta sama, nową kartę otrzyma ja Pani pocztą przed upływem terminu ważności Pani obecnej karty.

  Zapraszamy do najbliższej placówki Banku i zapoznanie się z ofertą Banku.

 351. Tomasz

  Mam pytanie. Ile kosztuje wydanie tokena i jakie sa comiesięczne opłaty za jego użytkowanie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 352. Paweł Błasiak (Bank Zachodni WBK)

  Panie Tomaszu, do konta osobistego tokeny nie są wydawane.

 353. Łukasz

  mam pytanie w poniedziałek złożyłem wniosek o założenie konta godnego polecenia przez neta i chciałbym się dowiedzieć ile trzeba czekać na kontakt od kuriera?

 354. k

  Chcę znaleźć prawdziwe warunki konwersji konta na KGP.

  @Katarzyna Sadowska
  https://blog.bzwbk.pl/2013/03/7709#comment-32027
  @Paweł Błasiak
  https://blog.bzwbk.pl/2013/03/7709#comment-25405

  Czy te informacje powyżej są aktualne?
  I dlaczego nigdzie nie ma regulaminu migracji?

 355. Jonasz

  no właśnie… konto godne polecenia założone – pan w banku się spinał, że to będzie najlepsze dla emeryta. zero opłat, darmowa karta i wypłaty w BZWBK i PeKAo SA.
  i wszystko fajnie, ale po trzech miesiącach przyszła informacja o zmianie warunków i opłatach za kartę i prowadzenie konta.
  no nic – trzeba poszukać poważnego banku, który jeszcze daje gotówkę a nie zabiera

 356. MaciekM

  Najpierw Bank obiecuje na tej stronie: „karta debetowa do tego konta również jest za darmo i również bezwarunkowo”.
  A teraz Bank wprowadza opłaty za kartę debetową do tego konta. Jak to Bank na początku napisał: „promocje są tylko po to by pod płaszczykiem okazji wkraść się do portfela klienta, a kto chce zaoszczędzić ten płaci dwa razy”.

 357. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  Panie Jonaszu, Panie Macieju, potwierdzamy przekazanie Państwu komunikację zmian o TOiP od 1 lutego 2015 r.
  Zmiany cenowe są efektem dostosowania do obecnych warunków na polskim rynku. Bank Zachodni WBK wprowadzając zmiany w cenach wybranych produktów jednocześnie zaproponował klientom opłaty warunkowe ( np. 5 transakcji zwalnia z opłaty za kartę), możliwość zmiany na produkt tańszy lub warunkowo płatny lub zaoferował dodatkowe korzyści np. dla użytkowników karty MasterCard Omni w ramach wprowadzonej opłaty udostępnił wszystkie bankomaty w kraju bez prowizji za wypłaty. Szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób uniknąć opłaty korzystając aktywnie z dostępnych produktów, przekazaliśmy Państwu wraz z komunikacją zmian.

 358. k

  Próbowałem ustalić jakie są warunki konwersji konta na KGP.
  Według kontakt@bzwbk odpowiedzi:
  @Katarzyna Sadowska
  https://blog.bzwbk.pl/2013/03/7709#comment-32027
  @Paweł Błasiak
  https://blog.bzwbk.pl/2013/03/7709#comment-25405
  „mogą być nieaktualne”.

  Po dłuższej wymianie e-maili podobno teraz obowiązują poniższe warunki:
  - – - – - – - – - – - -
  W celu zamiany dotychczasowego konta na Konto Godne Polecenia należy zgłosić chęci konwersji rachunku w Oddziale oraz po spełnieniu jednego z warunków, o których mowa w ppkt. a), b) i c), zapraszam do złożenia ponownej wizyty w Oddziale Banku Zachodniego WBK S.A. w celu podpisania aneksu do umowy.

  a) złoży zlecenie przeprowadzania w ciężar obecnie posiadanego konta rozliczeń w trybie polecenia zapłaty lub zlecenia stałego, dotyczących powtarzających się periodycznie (nie częściej niż 1 raz w miesiącu) płatności, co, do których Posiadacz rachunku jest dłużnikiem i rozliczenia te zostaną skutecznie przeprowadzone, co najmniej dwukrotnie.
  albo
  b) przystąpi do ubezpieczenia Ochrona płatności i będzie objęty ochroną ubezpieczeniową:
  - przez co najmniej 3 miesiące kalendarzowe (dotyczy ubezpieczeń zakupionych do 16 grudnia 2013 r),
  - przez co najmniej 6 miesięcy kalendarzowych (dotyczy ubezpieczeń zakupionych po 16 grudnia 2013 r).
  albo
  c) złoży wniosek o wydanie płatniczej Karty kredytowej, zawrze umowę o udzielenie kredytu i wydanie głównej płatniczej Karty kredytowej (?Umowa o Kartę?), uzyska pozytywną decyzję kredytową w zakresie wydania płatniczej Karty kredytowej oraz wykona minimum jedną transakcję bezgotówkowa tą kartą do końca kolejnego miesiąca następującego po miesiącu, w którym została podpisana umowa.
  - – - – - – - – - – - -

  W placówce mówią w miarę podobnie, ale np. w przypadku wyboru warunku a) dodatkowo twierdzą, że zlecenie stałe trzeba koniecznie założyć w oddziale po zgłoszeniu chęci konwersji konta.

  Więc może jednak dalibyście oficjalny regulamin, a nie się tak wygłupiacie, że on taki tajny? Niejasność warunków i różne ich wersje tylko zniechęcają. Tym bardziej, że niedługo wprowadzicie opłaty za karty dla KGP, więc to konto wcale takie fajne już nie będzie. Można chociaż mieć nadzieję, że przez najbliższy rok nie pojawią się opłaty za samo konto i przelewy?

 359. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  @k – poza zmianami zapowiadanymi na 1 lutego 2015 r. w najbliższym czasie nie planujemy zmian w opłatach związanych z Kontem Godnym Polecenia.

 360. gracz kontowy

  Tak czy inaczej te niekorzystne zmaiany- opłata za kartę 7 plz gwarantuje zamykanie kont i przechodzenie do konkurencji..Jest jeszcze dużo kont zarabiających z programami premiowymi w porównaniu do których konta za zero są słabe a konta,a które trzeba płacić bardzo złe..

 361. Magda S.

  W listopadzie 2013 r.założyłam Konto Godne Polecenia. W styczniu 2014 otrzymałam pierwszą premię za 12.2013, natomiast w 10.2014 ostatnią za 09.2014r. Łącznie otrzymałam 10 x 50,0 oraz 1x 50,0 za polecenie.
  W tym okresie spełniłam wszystkie warunki, żeby otrzymać dodatkowo 200 zł. Niestety do tej pory nie otrzymałam tej premii. Proszę o informację jaki jest termin wypłaty ww. kwoty (podaję końcówkę numeru konta …1 2225 2061).

  Magda S.

 362. Marta

  Ja również nie dostałam 200 zł premii mimo że spełniłam wszystkie warunki…

 363. Hojrak

  Według mnie wszystko ok.Minus i to dosyć duży za intuicyjność Portalu jest wręcz ciężki do ogarnięcia.
  łatwość poruszania się po serwisie była by wielkim atutem.

 364. Monika

  Witam,
  mam problem z wykonaniem przelewu.Zmieniłam konto na Konto Godne Polecenia.
  W momencie potwierdzenia przelewu wyskakuje komunikat o treści, że limit został przekroczony mimo, że nie dokonywałam żadnego przelewu. Jaki jest na to sposób ?

  Pozdrawiam

 365. Monika

  Witam,
  Założyłam konto godne polecenie i w chwili robienia przelewu przy zatwierdzeniu pojawia się komunikat, że przekroczono limit , jak sobie z tym poradzić?
  pozdrawiam

 366. Przemo

  Bank nałapał klientów na jedno z najlepszych kont i po 2 latach zmienił warunki dokładając opłatę za kartę w wysokości 7 pln !!! Żenada. Od 10 lat w Banku, limiti, karty, miałem prawie każdy produkt. Czas na zmianę i mam nadzieję, że na zmianę zdecyduję się jak najwięcej osób aby skończyć z taka praktyką Bankowców !!!

 367. Kalirom

  Konto Godne Polecenie stało się zwykłym reklamowym bublem ,żeby nałapać klientów , a dzisiaj okazuje się że darmowe w utrzymaniu konto nagle zaczyna zarabiać na bank ,co miesiąc kasując na kliencie po 7zł !!! opłata za kartę , wszystko zostało napisane drobnym druczkiem i od lutego wszyscy są za to kasowani ! zwykłe złodziejstwo , wystarczy wyobrazić sobie tysiące klientów ustrzelonych co miesiąc na te 7zł i koszty utrzymania ich kont do tej pory zwracają się z nawiązką ! dla mnie konczy się era banków! pieprzonych złodziei

 368. ggg

  „Chcemy Państwu zaproponować nowe konto osobiste, Konto Godne Polecenia. A dlaczego jest godne polecenia? Oprócz tego, że jest po prostu fajne, mobilne i zawsze „pod ręką”, istnieje kilka bardziej wymiernych powodów:

  po pierwsze, bo jego prowadzenie jest za darmo i to beż żadnych warunków,
  po drugie, bo karta debetowa do tego konta również jest za darmo i również bezwarunkowo,
  po trzecie, bo oprócz karty debetowej jest naklejka do płatności zbliżeniowych, która także jest za darmo i także bez konieczności spełniania jakichś warunków,
  po czwarte, piąte, szóste i siódme, bo bezwarunkowo darmowe są również przelewy przez BZWBK24, zlecenia stałe i polecenia zapłaty, do tego bezwarunkowo bezprowizyjne są wypłaty gotówki z bankomatów BZ WBK, Kredyt Banku i PKO BP.”
  Świetnie to wyglądało przy otwieraniu konta,a w tym miesiącu z zaskoczenia opłata za kartę 7zł co daje w skali roku 84 zł to już całkiem spora sumka za
  kawałek plastiku,którego do tej pory nie użyliśmy z mężem ani razu(nie było takiej potrzeby). W wyrazie po drugie w tym miesiącu ujawniła się kwota 7zł.

 369. Jarek

  1500 transakcji kartą w miesiącu, a oni nadal zabierają 7zł!! Rozumiem,że nie ma przed tym obrony? Chyba tylko zmiana banku…

 370. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  Panie Jarku, aby nie ponosić opłaty za kartę można ją wymienić na kartę Visa Sol (bez opłaty miesięcznej – w przypadku rozliczenia przez BZ WBK w poprzednim miesiącu kalendarzowym co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu karty, z wyłączeniem transakcji typu Quasi Cash) >> http://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/karty-do-kont/karta-visa-sol/visa-sol.html

 371. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  @ggg – dziękujemy za wpis. Rozumiemy rozgoryczenie. O zmianach w TOiP, wraz z ofertą zamiany produktu na inny, informowalismy Państwa wielkokanałowo od 24 listopada ub, a także komunikacją przypominajacą. Jak wyżej, jeśli chcecie Państwo uniknąć opłaty, rekomendujemy zmianę karty do rachunku na Visa SOL >> http://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/karty-do-kont/karta-visa-sol/visa-sol.html

 372. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  Pani Moniko, limit może Pani zminić sama w BZWBK24 internet, za potwierdzeniem zmiany smskodem, lub zapraszamy do kontaktu pod nr 1 9999. Doradca udzieli Pani szczegółowych informacji.

 373. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  @Kalirom – proszę – bez wulgaryzmów. Dbajmy o jakość dialogu, także ze względu na inych uczestników rozmowy. Aby nie ponosić opłaty za kartę można ją wymienić na kartę Visa Sol (bez opłaty miesięcznej – w przypadku rozliczenia przez BZ WBK w poprzednim miesiącu kalendarzowym co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu karty, z wyłączeniem transakcji typu Quasi Cash) >> http://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/karty-do-kont/karta-visa-sol/visa-sol.html

 374. Magda Kantorowicz-Kwietniak (Bank Zachodni WBK)

  @gracz – konto jest w dalszym ciagu za 0 złotych. By nie ponosić opłaty rekomendujemy zmianę karty do rachunku na Visa Sol.

 375. bezaczek7

  byłam w banku pytać o darmową kartę, dostałam informację, że do KGP mogę jedynie dostać MC payback, która dodatkowo jest bez paypassa (myślałam, że takich kart już nie robią ;) ). pytałam nawet dosłownie o kartę visa (tak, o konkurs mi chodziło), to mi pani powiedziała, że visy do konta KGP nie mogę dostać.
  chyba że nastąpiło niedomówienie i uznała, że koniecznie muszę mieć kartę z paybackiem, a mi chodziło tylko o darmową? no nie wykluczam, ale dobrze wiedzieć, że można jednak mieć jakąś darmową.
  w zasadzie powiedziała mi też, jeśli dobrze pamiętam, że w WBK już żadne konto nie jest darmowe (chodzi mi o prowadzenie oraz opłaty za karty), także no nie wiem? nie wiedziała? albo visa sol jest dostępna od 2 tygodni lub mniej?

Dodaj odpowiedź