Połączenie BZ WBK i Kredyt Banku zarejestrowane w KRSKatarzyna Teter 4.01.2013

Połączenie Banku Zachodniego WBK z Kredyt Bankiem zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. Tym samym fuzja obu banków stała się faktem.

Z chwilą połączenia Bank Zachodni WBK stał się następcą prawnym i wstąpił we wszystkie prawa oraz obowiązki Kredyt Banku. Rejestracja fuzji w KRS oznacza, że Bank Zachodni WBK stał się następcą prawnym i wstąpił we wszystkie prawa oraz obowiązki Kredyt Banku.

Połączony Bank będzie funkcjonował jako Bank Zachodni WBK, a od 4 stycznia br. nazwa „Kredyt Bank” będzie używana jako znak towarowy w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez Bank Zachodni WBK.

Zmiany prawne wynikające z tej decyzji nie wymagają zaangażowania klientów i wizyt w placówkach. Umowy, których stroną byli dotychczasowi klienci Kredyt Banku pozostają w mocy i nie wymagają aneksowania. Zmianie nie ulegają również numery rachunków bankowych, aktywne pozostaną wszystkie karty i numery PIN. Na dotychczasowych zasadach będą funkcjonowały systemy bankowości elektronicznej KB24 i KBNet oraz infolinia. Obsługa klientów marki „Kredyt Bank” będzie kontynuowana na niezmienionych zasadach, tzn. w placówkach oznaczonych logo „Kredyt Bank”. Więcej informacji na temat połączenia banków można znaleźć na www.bzwbk.pl/fuzja.

Integracja połączonych banków została rozłożona na etapy tak, by proces ten w żaden sposób nie był uciążliwy dla klientów, a o niezbędnych zmianach Bank Zachodni WBK mógł ich informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

W efekcie połączenia Banku Zachodniego WBK z Kredyt Bankiem powstaje trzeci co do wielkości bank w Polsce pod względem aktywów, portfela kredytowego i depozytów. Silniejszy Bank Zachodni WBK będzie dysponował siecią liczącą ok. 1000 placówek i obsługiwał 3,5 mln klientów.

Wpisu do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, stanowiącego o połączeniu obu banków w jedną instytucję, dokonał Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu (VI Wydział Gospodarczy).

Nowości
| |
Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim:
 • Facebook
 • Blip
 • Flaker
 • Pinger
 • Wykop
 • Twitter
 • Śledzik


Zobacz także14 odpowiedzi do “Połączenie BZ WBK i Kredyt Banku zarejestrowane w KRS”

 1. Kicker

  Gratulacje

 2. Tomasz

  Dziękuję za link do strony opisującej fuzję – takie realizacje powinny towarzyszyć każdej takiej operacji, aby klient banku nie zgubił się w szumie informacyjnym związanym z połączeniem banków.

 3. Sławomir

  Aktualnie mieszkam w miescie w kktórym nie ma placówki WBK, za to sa 2 placówki Kreedyt Banku. Ciekawe kiedy będzie mozna w tych placówkach załatwić sprawy dotyczace konta w WBK?

 4. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Panie Sławomirze, do czasu operacyjnego połączenia obsługa klientów będzie odbywała się na dotychczasowych zasadach – odpowiednio w placówkach oznaczonych logo „BZ WBK” lub tych oznaczonych logo „Kredyt Bank”. Celem naszych działań jest jak najszybsze doprowadzenie do udostępnienia klientom wygodnego rozwiązania do obsługi swoich rachunków w całej sieci połączonego Banku. O tym kiedy to nastąpi będziemy Państwa informować.

 5. GRZEGORZ

  witam
  czy majac konto w banku zachodnim wbk moge z kredyt banku wplacac na konto w wbk ew czy z bankomatu kb moge pobierac srodki bez prowizji
  dziekuje za informacje
  Pozdrawiam Grzegorz

 6. Katarzyna Teter (Bank Zachodni WBK)

  @GRZEGORZ: może Pan dokonywać wpłaty na swoje konto w dowolnej placówce oznaczonej logo Kredyt Bank bez prowizji. Może Pan dokonywać wypłat z bankomatów oznaczonych logo Kredyt Bank na takich samych warunkach jak z bankomatów BZ WBK.

 7. Mateusz

  Kredyt Bank, to była jedna z najgorszych instytucji finansowych. Kupowanie czegoś takiego, w tym chociażby problemów ze sprzedanymi przeterminowanymi wierzytelnościami, znacznie osłabia wizerunek BZWBK. Nie zazdroszczę… A placówek z logo KB na pewno będę unikał przez wiele lat…

 8. Anonim

  a gdzie Santander ?

 9. Anonim

  Co się stało z Santanderem ??

 10. Anonim

  Jak widać nie macie Państwo ochoty udzielić odpowiedzi, ani upublicznić stawianych pytań .

 11. Filip

  Z tymi bankami jest jeden wielki MEXYK !!! Założyłem konto(po połączeniu już) w placówce KB, dzisiaj pojechałem sprawdzić stan konta i aktywować inne rzeczy. Pani z WBK podobno nie jest mi w stanie sprawdzić stanu konta, nic aktywować , ani wypłacić ( karty Paypass itp ). Pojechałem do placówki gdzie zakładałem konto i co się okazuje ? Podobno można to sprawdzić , porobić wszystko bez zadnych problemów juz w obu bankach . Po co to całe połączenie skoro system nie jest do konca zcentralizowany, personel nie kompetentny i nie doszkolony ??? Jak już chcieliście się lączyć to najpierw trzeba było porobić sobie centrale systemową , wyszkolić pracowników a dopiero wtedy informować o połączeniu opinie publiczną . prawda ???

 12. Katarzyna Teter (Bank Zachodni WBK)

  @Anonim: przepraszam za spóźnioną odpowiedź. Połączony bank jest częścią Grupy Santander.

 13. Katarzyna Teter (Bank Zachodni WBK)

  Panie Filipie, proces połączenia jeszcze trwa, dlatego pełna obsługa wszystkich klientów we wszystkich oddziałach banków nie jest jeszcze możliwa. Planujemy umożliwić ją jeszcze w tym roku i będziemy o tym informować. Jeśli od naszych pracowników otrzymał Pan błędną informację – bardzo przepraszamy.

  Klientów informujemy o połączeniu od samego początku. Zależy nam na tym, byście Państwo wiedzieli na jakim etapie się znajdujemy i co – na każdym z tych etapów – dla Państwa się zmienia.

 14. jm

  Witam

  Czy to w nawiązaniu do zmian własnościowych w Tabeli Opłat i Prowizji BZWBK umieszczono passus następujacej treści? :
  „• Zmiany w „Regulaminie sprzedaży premiowej” (punkt 2 i 6), będącym załącznikiem nr 4 do „Zasad wydawania i używania kart płatniczych Banku Zachodniego WBK dla ludności”, dotyczy kart: Visa Wydajesz & Zarabiasz oraz Visa na Obcasach:

  – Od 1 grudnia 2013 r. premiowane będą wyłącznie zakupy dokonane w punktach handlowo–usługowych prowadzących działalność sklasyfikowaną jako sklepy odzieżowe, obuwnicze oraz odzież i obuwie dziecięce. ”
  z niecierpliwością czekam na nastęne, rewolucyjne posuniecia BZWBK, na przykład „premiowane będą wyłącznie opłaty u babci klozetowej”.
  Bez poważania J

Dodaj odpowiedź