Połączenie BZ WBK i Kredyt Banku zarejestrowane w KRS

Wiadomości bankowe

Połączenie Banku Zachodniego WBK z Kredyt Bankiem zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. Tym samym fuzja obu banków stała się faktem.

Z chwilą połączenia Bank Zachodni WBK stał się następcą prawnym i wstąpił we wszystkie prawa oraz obowiązki Kredyt Banku. Rejestracja fuzji w KRS oznacza, że Bank Zachodni WBK stał się następcą prawnym i wstąpił we wszystkie prawa oraz obowiązki Kredyt Banku.

Połączony Bank będzie funkcjonował jako Bank Zachodni WBK, a od 4 stycznia br. nazwa „Kredyt Bank” będzie używana jako znak towarowy w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez Bank Zachodni WBK.

Zmiany prawne wynikające z tej decyzji nie wymagają zaangażowania klientów i wizyt w placówkach. Umowy, których stroną byli dotychczasowi klienci Kredyt Banku pozostają w mocy i nie wymagają aneksowania. Zmianie nie ulegają również numery rachunków bankowych, aktywne pozostaną wszystkie karty i numery PIN. Na dotychczasowych zasadach będą funkcjonowały systemy bankowości elektronicznej KB24 i KBNet oraz infolinia. Obsługa klientów marki „Kredyt Bank” będzie kontynuowana na niezmienionych zasadach, tzn. w placówkach oznaczonych logo „Kredyt Bank”. Więcej informacji na temat połączenia banków można znaleźć na www.bzwbk.pl/fuzja.

Integracja połączonych banków została rozłożona na etapy tak, by proces ten w żaden sposób nie był uciążliwy dla klientów, a o niezbędnych zmianach Bank Zachodni WBK mógł ich informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

W efekcie połączenia Banku Zachodniego WBK z Kredyt Bankiem powstaje trzeci co do wielkości bank w Polsce pod względem aktywów, portfela kredytowego i depozytów. Silniejszy Bank Zachodni WBK będzie dysponował siecią liczącą ok. 1000 placówek i obsługiwał 3,5 mln klientów.

Wpisu do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, stanowiącego o połączeniu obu banków w jedną instytucję, dokonał Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu (VI Wydział Gospodarczy).

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • Witam

  Czy to w nawiązaniu do zmian własnościowych w Tabeli Opłat i Prowizji BZWBK umieszczono passus następujacej treści? :
  „• Zmiany w „Regulaminie sprzedaży premiowej” (punkt 2 i 6), będącym załącznikiem nr 4 do „Zasad wydawania i używania kart płatniczych Banku Zachodniego WBK dla ludności”, dotyczy kart: Visa Wydajesz & Zarabiasz oraz Visa na Obcasach:

  – Od 1 grudnia 2013 r. premiowane będą wyłącznie zakupy dokonane w punktach handlowo–usługowych prowadzących działalność sklasyfikowaną jako sklepy odzieżowe, obuwnicze oraz odzież i obuwie dziecięce. ”
  z niecierpliwością czekam na nastęne, rewolucyjne posuniecia BZWBK, na przykład „premiowane będą wyłącznie opłaty u babci klozetowej”.
  Bez poważania J

 • Panie Filipie, proces połączenia jeszcze trwa, dlatego pełna obsługa wszystkich klientów we wszystkich oddziałach banków nie jest jeszcze możliwa. Planujemy umożliwić ją jeszcze w tym roku i będziemy o tym informować. Jeśli od naszych pracowników otrzymał Pan błędną informację – bardzo przepraszamy.

  Klientów informujemy o połączeniu od samego początku. Zależy nam na tym, byście Państwo wiedzieli na jakim etapie się znajdujemy i co – na każdym z tych etapów – dla Państwa się zmienia.

 • @Anonim: przepraszam za spóźnioną odpowiedź. Połączony bank jest częścią Grupy Santander.

 • Z tymi bankami jest jeden wielki MEXYK !!! Założyłem konto(po połączeniu już) w placówce KB, dzisiaj pojechałem sprawdzić stan konta i aktywować inne rzeczy. Pani z WBK podobno nie jest mi w stanie sprawdzić stanu konta, nic aktywować , ani wypłacić ( karty Paypass itp ). Pojechałem do placówki gdzie zakładałem konto i co się okazuje ? Podobno można to sprawdzić , porobić wszystko bez zadnych problemów juz w obu bankach . Po co to całe połączenie skoro system nie jest do konca zcentralizowany, personel nie kompetentny i nie doszkolony ??? Jak już chcieliście się lączyć to najpierw trzeba było porobić sobie centrale systemową , wyszkolić pracowników a dopiero wtedy informować o połączeniu opinie publiczną . prawda ???

 • Jak widać nie macie Państwo ochoty udzielić odpowiedzi, ani upublicznić stawianych pytań .

Dodaj komentarz