Połączenie BZ WBK i Kredyt Banku zarejestrowane w KRS

Połączenie Banku Zachodniego WBK z Kredyt Bankiem zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. Tym samym fuzja obu banków stała się faktem.

Z chwilą połączenia Bank Zachodni WBK stał się następcą prawnym i wstąpił we wszystkie prawa oraz obowiązki Kredyt Banku. Rejestracja fuzji w KRS oznacza, że Bank Zachodni WBK stał się następcą prawnym i wstąpił we wszystkie prawa oraz obowiązki Kredyt Banku.

Połączony Bank będzie funkcjonował jako Bank Zachodni WBK, a od 4 stycznia br. nazwa „Kredyt Bank” będzie używana jako znak towarowy w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez Bank Zachodni WBK.

Zmiany prawne wynikające z tej decyzji nie wymagają zaangażowania klientów i wizyt w placówkach. Umowy, których stroną byli dotychczasowi klienci Kredyt Banku pozostają w mocy i nie wymagają aneksowania. Zmianie nie ulegają również numery rachunków bankowych, aktywne pozostaną wszystkie karty i numery PIN. Na dotychczasowych zasadach będą funkcjonowały systemy bankowości elektronicznej KB24 i KBNet oraz infolinia. Obsługa klientów marki „Kredyt Bank” będzie kontynuowana na niezmienionych zasadach, tzn. w placówkach oznaczonych logo „Kredyt Bank”. Więcej informacji na temat połączenia banków można znaleźć na www.bzwbk.pl/fuzja.

Integracja połączonych banków została rozłożona na etapy tak, by proces ten w żaden sposób nie był uciążliwy dla klientów, a o niezbędnych zmianach Bank Zachodni WBK mógł ich informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

W efekcie połączenia Banku Zachodniego WBK z Kredyt Bankiem powstaje trzeci co do wielkości bank w Polsce pod względem aktywów, portfela kredytowego i depozytów. Silniejszy Bank Zachodni WBK będzie dysponował siecią liczącą ok. 1000 placówek i obsługiwał 3,5 mln klientów.

Wpisu do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, stanowiącego o połączeniu obu banków w jedną instytucję, dokonał Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu (VI Wydział Gospodarczy).

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • Gratulacje

 • Dziękuję za link do strony opisującej fuzję – takie realizacje powinny towarzyszyć każdej takiej operacji, aby klient banku nie zgubił się w szumie informacyjnym związanym z połączeniem banków.

 • Aktualnie mieszkam w miescie w kktórym nie ma placówki WBK, za to sa 2 placówki Kreedyt Banku. Ciekawe kiedy będzie mozna w tych placówkach załatwić sprawy dotyczace konta w WBK?

 • Katarzyna Sadowska - 29.01.2013 o 17:39 Odpowiedz

  Panie Sławomirze, do czasu operacyjnego połączenia obsługa klientów będzie odbywała się na dotychczasowych zasadach – odpowiednio w placówkach oznaczonych logo „BZ WBK” lub tych oznaczonych logo „Kredyt Bank”. Celem naszych działań jest jak najszybsze doprowadzenie do udostępnienia klientom wygodnego rozwiązania do obsługi swoich rachunków w całej sieci połączonego Banku. O tym kiedy to nastąpi będziemy Państwa informować.

 • witam
  czy majac konto w banku zachodnim wbk moge z kredyt banku wplacac na konto w wbk ew czy z bankomatu kb moge pobierac srodki bez prowizji
  dziekuje za informacje
  Pozdrawiam Grzegorz

Dodaj komentarz