Jak aktywować kartę debetową lub kredytowąNatalia Czaplicka 10.07.2012

„Jak aktywować kartę debetową lub kredytową?” to jedno z pytań, które klienci często nam zadają. Wyjaśniamy i przypominamy krok po kroku jak to zrobić.

Zarówno kartę debetową jak i kredytową można aktywować na 3 sposoby w przypadku, gdy otrzymasz kartę wraz z PIN Mailerem pocztą, w osobnych kopertach (PIN Mailer to właśnie koperta z numerem PIN do Twojej karty):

 

 

1. w bankomacie BZ WBK – wybierz opcję „aktywacja karty”, a następnie wpisz poprawny numer PIN

2. podczas pierwszej transakcji w bankomacie lub w sklepie gdzie będzie wymagane podanie numeru PIN

3. w usługach bankowości elektronicznej –  po zalogowaniu wybierz zakładkę „Karty”, następnie

- dla karty debetowej: „Karty do konta”, ostatnim krokiem jest kliknięcie opcji „Aktywuj”,

- dla karty kredytowej: „Karty kredytowe” i podobnie jak wyżej – „Aktywuj”.

 

Jeśli jesteś nowym klientem i podpiszesz umowę również o usługi bankowości elektronicznej, wtedy nie otrzymasz PIN Mailera i kartę aktywować możesz tylko w usługach bankowości elektronicznej BZWBK24:

 

1. po zalogowaniu wybierz zakładkę „Karty”, następnie „Karty kredytowe” lub „Karty do konta”, potem: „Aktywuj”

2. potwierdź operację SMS kodem.

 

Uwaga, jeśli za kartę należna jest opłata za wydanie karty, opłata roczna lub miesięczna zgodnie z aktualną Taryfą Opłat i Prowizji, pamiętaj, że zostanie naliczona nawet jeśli karty nie aktywujesz.

Jeśli zgubisz lub zapomnisz numeru PIN, może go nadać w Usługach Bankowości Elektronicznej BZWBK24 wchodząc w sekcję „Karty”, następnie „Więcej” oraz wybrać zakładkę „Nadaj PIN”. Nadając PIN w BZWBK24 nie trzeba pamiętać starego PINu, ale wymagane będzie potwierdzenie zmiany SMSkodem.

 

Pamiętaj, że:

 

- po nadaniu/zmianie PINu poprzez BZWBK24 może zaistnieć konieczność powtórzenia 4-krotnie nowego PINu w terminalu podczas pierwszej płatnością kartą,

-  nowy PIN można również zamówić bezpłatnie poprzez kontakt z doradcami banku na infolinii pod numerem 1 9999, dzwoniąc z zagranicy +48 61 81 19999, infolinie są czynne całą dobę,

- jest również możliwość zamówienia nowego PINu w Oddziałach Banku, opłata za wygenerowanie nowego, papierowego PINu na wniosek użytkownika zgodna jest z obowiązującą Taryfą Opłat i Prowizji.

Produkty i usługi
| |
Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim:
 • Facebook
 • Blip
 • Flaker
 • Pinger
 • Wykop
 • Twitter
 • Śledzik


Zobacz także47 odpowiedzi do “Jak aktywować kartę debetową lub kredytową”

 1. asia92

  mam takie pytanie. niedawno założyłam sobie konto w bzwbk, otrzymałam koperte z PINem, po włożeniu karty do banomatu i wpisaniu PINU wszystko działało ale kiedy chciałam zapłacić w sklepie 3 razy wyskoczył błąd „błędny kod PIN” mimo, że w bankomacie działał. o co tu chodzi?

 2. marcineczek

  Aby klienci tak często nie pytali i aby nie trzeba było o tym pisać aż na blogu, czy nie prościej byłoby te informacje napisać w liście dołączonym do karty lub na naklejce przyklejonej do karty, którą po aktywacji klient by odklejał? :)

 3. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  @asia92: bardzo prosimy o kontakt z nami na adres pomoc24 [at] bzwbk [dot] pl i podanie w mailu numeru karty informacji kiedy wystąpiła ta sytuacja.

 4. Justyna Karwecka

  Czy konto debetowe jest możliwe w przypadku konta >30 oraz osoby, która nie posiada umowy o pracę tylko umowę zlecenie?

 5. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Pani Justyno, konto <30 może założyć osoba, która nie ukończyła 30. roku życia – nie ma tu znaczenia fakt z jakich źródeł ta osoba osiąga dochody (umowa o pracę, o dzieło, zlecenie, itp). Warto wiedzieć, że dla osób powyżej 26. roku życia konto jest bezpłatne jeśli wpływa na nie co najmniej 1000 złotych miesięcznie (dla osób poniżej 26. roku życia wpływy nie są konieczne).

 6. Paweł Dąbrowski

  Mam duży problem zgubiłem papiery od karty AVOCADO i nie mogę jej aktywować… Co mam teraz zrobić??? Proszę o szybką pomoc! Z góry dziękuje;)

 7. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Panie Pawle, jeśli zgubił Pan jedynie tzw. card carrier (kartkę dołączoną do karty) może Pan samodzielnie aktywować kartę w BZWBK24: po zalogowaniu należy wybrać zakładkę „Karty”, następnie „Karty do konta” i „Aktywuj”.

  PIN do karty może Pan też nadać/zmienić w BZWBK24: wchodząc w sekcję „Karty”, następnie „Więcej”, potem wybrać zakładkę „Nadaj PIN”. Nadając PIN w BZWBK24 nie trzeba pamiętać starego PINu, ale wymagane będzie potwierdzenie zmiany SMSkodem.

  Jeśli zgubił Pan dokumenty ze swoimi danymi, np. umowę prosimy o kontakt z oddziałem Banku lub infolinią: 1 9999.

 8. Jakub Kudela

  @asia92:
  „2. podczas pierwszej transakcji w bankomacie lub w sklepie gdzie będzie wymagane podanie numeru PIN”
  Zapomnieliście dodać, że aktywując kartę w sklepie trzeba podać kod PIN 4 razy dopiero wtedy karta jest aktywowana, aktywowałem już parę kart i dopiero po ostatniej próbie PIN karta została aktywowana.
  Niejednokrotnie Pani w sklepie była zdziwiona, że karta nie została zablokowana, to samo dotyczy zmiany PIN przez bankowość elektroniczną, prosiłbym o umieszczenie tejże informacji w opisie aktywacji kart.

 9. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  Panie Jakubie, wspominaliśmy o tym w powyższym artykule: „Po nadaniu/zmianie PINu poprzez BZWBK24 może zaistnieć konieczność powtórzenia 4-krotnie nowego PINu w terminalu podczas pierwszej płatnością kartą”

 10. Anonim

  a jak aktywować kartę jeżeli jestem pełnomocnikiem

 11. Justyna N.

  Mąż dostał poczta kartę do mojego konta, ale twierdzi, że nie dostał pinu. Chciałam aktywować ją według instrukcji w bzwbk24, ale obok tej karty nie ma opcji „aktywacja”, a zamiast opcji „więcej” (tak jak jest przy mojej karcie) są tylko „szczegóły”. Co teraz?

 12. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  @Anonim: jeśli nie ma Pan dostępu do usług bankowości elektronicznej powinien Pan otrzymać PIN Mailer, jeśli dostęp Pan ma, kartę można aktywować z BZWBK24. Jeżeli nie posiada Pan dostępu do usług bankowości elektronicznej, powinien Pan udać się do oddziału, gdzie otrzyma Pan PIN Mailer bezpłatnie.

 13. Marek T

  Witam,mam takie pytnie:Posiadam kartę kredytową Visa Silver Akcja Pajacyk z limitem 1000zł.Gdy chciałem zapłacic przez bankowosc eletroniczną na allegro własnie środkami z tej karty, gdy wykonam przelew to transakcja po paru minutach została anulowana.Czy ważne w tym jest aby aktywowac kartę,gdyż karta jeszcze nie przyszła do mnie,a zalezy mi bardzo na czasie aby zapłacić.

 14. Anonim

  tak bez aktywnej karty kredytowej nnie można dokonać transakcji

 15. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  @MarekT: najpierw należy aktywować kartę a następnie można dokonywać nią transakcji. Aby płacić kartą właściciel powinien ją mieć w posiadaniu, tym bardziej, że aby przeprowadzić transakcje kartą płatniczą podczas dokonywania płatności należy wpisać dane z karty.

  Absolutnie nie można aktywować karty, której nie ma się w fizycznym posiadaniu, ponieważ gdyby przesyłka z kartą uległa zagubieniu, stanie się ona łatwym łupem dla przestępców.

 16. łukasz

  jak mam aktywowac karte skoro do zalogowania potrzebny jest NIK ? nie dostalem zadnego pinu ani niku tylko karte

 17. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  Panie Łukaszu, chodzi o NIK i PIN do bankowości elektronicznej BZWBK24. Dostęp do BZWBK24 otrzyma Pan w oddziale Banku. PIN do karty może Pan również zamówić na infolinii: 1 9999.

 18. Marcin

  Witam,
  po aktywacji karty i 4 krotnym wpisaniu pinu pomniejszono mi środki o 4-krotność wartości transakcji.
  Kiedy środki te zostaną odblokowane?

 19. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  Panie Marcinie, w przypadku kart debetowych blokada może utrzymywać się do 7 dni.

 20. Marek

  Mam pytanie po jakim czasie od załozenia konta można wystąpić o kredyt na firmę jedno osobowa kiedy można otrzymać karte kredytowa…

 21. malina

  czy przy aktywacji kart coś się płaci?

 22. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  @malina: nie, aktywacja jest bezpłatna.

 23. Mateusz

  Witam,

  a czy karty Visa Silver z Pay Wave mogą zostać aktywowane tylko i wyłącznie w bankomacie?

 24. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  @Mateusz, tę kartę aktywujesz na trzy sposoby – w bankomacie BZ WBK, podczas pierwszej transakcji w sklepie lub bankomacie oraz w usługach bankowości elektronicznej.

 25. Jakub

  Jeżeli aktywowałem kartę przez stronę BZWBK24 nie muszę jej już aktywować w bankomacie, tak?

 26. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  @Jakub – jeśli karta została aktywowana w BZWBK24, nie wymaga ponownej aktywacji w bankomacie.

 27. martyna

  Aktywowałam kartę przez stronę BZWBK24, ale nie mogę zrobić przelewu. Kody sms przychodzą normalnie, ale niestety nie zapisuje sie ten przelew w historii….

 28. Greta Kosiugaite

  W jakich polskich bankach mozno aktywowac litewska kredytowa karte „SEB MYLIMIAUSIA”?

 29. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  Pani Martyno, prosimy o kontakt z infolinią: 1 9999. Sprawa wymaga indywidualnego wyjaśnienia.

  Pani Greto, nasze katy można aktywować na trzy sposoby: w bankomacie, w terminalu oraz w bankowości elektronicznej. W przypadku Pani karty powinna się Pani skontaktować z jej wystawcą czyli ze swoim bankiem.

 30. aga

  Mam pytanie,założyłam karte kredytową , jeszcze do mnie nie doszła, ale pieniądze widnieja na koncie, lecz nie mogę zrobić przelewu. czy najpierw musi byc aktywacja karty?

 31. paweł depta

  Wkładam karte do bakomatu i wpisuje pin kiedy chce wypłacić pieniądze wyskakuje odrzucono tranzakcie

 32. Miodek

  @paweł depta – no to niepoprawnie ten bankomat komunikat wypisuje. Masz rację. Powinien wyświetlić słowo „tranSakcję” Dobrze, że zgłosiłeś. To dość poważny błąd ortograficzny.

 33. Radek

  klikam na opcję karty i nie mam zakładki więcej w celu nadania nowego pinu!

 34. Adam

  „Mąż dostał poczta kartę do mojego konta, ale twierdzi, że nie dostał pinu. Chciałam aktywować ją według instrukcji w bzwbk24, ale obok tej karty nie ma opcji „aktywacja”, a zamiast opcji „więcej” (tak jak jest przy mojej karcie) są tylko „szczegóły”. Co teraz?”

  mam bardzo podobną sytuację z własną kartą, kredytową, a mam już jedną kartę w koncie <30 i też nie mam opcji nadania pinu co teraz???

 35. Kasia

  Witam!
  Chciałam przez dostęp do internetu aktywować karty (do konta złotówkowego i walutowego) ale nie ma opcji „aktywacja”. Dlaczego tak jest i co z tym zrobić?

  Pozdrawiam.

 36. Dominika

  Czy po aktywacji karty, pierwsza płatność musi być wykonana na terenie Polski? (chodzi o kartę do konta walutowego)

 37. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  Pani Dominiko, nie musi być w Polsce, jednak zalecamy, aby pierwsza transakcja jednak została dokonana w Polsce.

 38. Marta

  chcę aktywować kartę przez internet a nie otrzymałam żadnego sms kodu

 39. Kamil

  Mam pewien drobny problem, założyłem dziś Konto godne Polecenia i nie mogę znaleźć tego „AKtywuj” w zakładce „Karty”, gdyż chciałbym za pomocą BZWBK24 aktywować kartę kredytową. Gdzie dokładnie się znajduje to polecenie?

 40. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  Pani Marto, w takiej sytuacji należy skontaktować się z bankiem pod nr 1 9999.

  Panie Kamilu, klient ma taka możliwość możliwość, gdy w usługach pojawi się konto z kartą. Radzimy oczywiście, żeby aktywować kartę dopiero jak klient będzie miał kartę fizycznie w ręku, wtedy należy wejść w zakładkę karty->aktywuj.

 41. manek

  witam pracuje na umowe zlecenie od 4 miesiecy na konto co miesiac wplywa 6 tys zl regularnie w banku bzwbk pytanie czy moge starac sie o kredyt w wysokosci 20 tys zlotych ???

 42. Dariusz

  „Mąż dostał poczta kartę do mojego konta, ale twierdzi, że nie dostał pinu. Chciałam aktywować ją według instrukcji w bzwbk24, ale obok tej karty nie ma opcji „aktywacja”, a zamiast opcji „więcej” (tak jak jest przy mojej karcie) są tylko „szczegóły”. Co teraz?”

  mam bardzo podobną sytuację z własną kartą, kredytową, a mam już jedną kartę w koncie <30 i też nie mam opcji nadania pinu co teraz???" – to pytania, które nie doczekały się odpowiedzi. Czy w tej sprawie należy się kontaktować indywidualnie? też nie mam opcji nadania nowego PINu

 43. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  Użytkownik karty w tym momencie mąż klientki powinien był otrzymać numer PIN w Oddziale. Zapraszamy do placówki.

 44. Natalia Czaplicka (Bank Zachodni WBK)

  @manek – decyzja kredytowa to sprawa bardzo indywidualna, wymagająca indywidulanej analizy. Bardzo prosimy o kontakt z Doradcą Online >> http://www.bzwbk.pl/doradca-online/doradca-online.html lub pod nr 1 9999 lub zapraszamy do placówki banku. Doradca przeanalizuje wszelkie dane i udzieli szczegółowych informacji.

 45. magdalena

  czy przelew elektroniczny z karty kredytowej jest możliwy dopiero po aktywacji karty? muszę czekać tydzień na kartę a każdy przelew jest odrzucony, proszę o odpowiedź

 46. beatal66

  Mam nowa kartę do konta VISA SOL, nie mogę jej aktywować w internecie, bo klikam na AKTYWUJ i nic się nie dzieje. Nie wiem, jak to inaczej zrobić.

 47. djdobrowolny

  Niedawno założyłem karte do mojego konta walutowego w euro. Do tej pory musiałem przewalutować z euro na zł a potem dopiero wyciągać pieniądze z bankomatu za granicą. Chciałem zaoszczędzić czasu i pieniędzy więc skusiłem się na kartę do konta euro. Niestety jakie było moje zdziwienie, gdy po kilkukrotnym wyciąganiu pieniędzy z bankomatu nie udało się zapłacić tą kartą w żadnym holenderskim sklepie. Wszędzie karta byłą odrzucana. w Takim razie, czy karty które wydajecie są jedynie do wypłacania z bankomatu, a w sklepach to tylko gotówka?

Dodaj odpowiedź