Przelewy i wypłaty SMS w pakiecie Avocado

W pakiecie Avocado do konta i lokaty właśnie dołączyły przelewy i wypłaty SMS. Nowa funkcjonalność pozwala łatwo przelewać pieniądze dowolnemu odbiorcy, który ma telefon komórkowy oraz wypłacać gotówkę z bankomatów bez użycia tradycyjnej plastikowej karty płatniczej. Wzbogacamy więc Avocado o kolejne wygodne rozwiązania i  jeszcze bardziej wiążemy usługi finansowe z telefonem komórkowym.

Prace nad wprowadzeniem możliwości dokonywania przelewów i wypłat z bankomatów za pomocą telefonu komórkowego (bez konieczności logowania do aplikacji m-bankingowej w telefonie) dobiegły końca. Nowe rozwiązanie dostępne dla klientów Avocado (ale nie tylko! o tym dalej) pozwala m.in. na przelanie pieniędzy za pomocą SMS–a bezpośrednio do dowolnego użytkownika telefonu komórkowego, nawet jeśli nie posiada on żadnego rachunku bankowego. Wystarczy, że wcześniej uruchomi on usługę „Przelewy SMS” (wystarczy wysłać SMS-a o treści P SMS na numer 2424) lub w momencie otrzymania SMS-a o przelewie wyrazić zgodę na jej założenie. Usługa różni się od istniejących na rynku rozwiązań tym, że do korzystania z niej nie jest wymagane wgrywanie do telefonu żadnej aplikacji, a możliwość wykonywania transakcji zapewnia każdy telefon z oferty rynkowej, który udostępnia wysyłanie i odbierania wiadomości SMS.

Posiadacze konta Avocado mogą też dzięki nowej usłudze wypłacić pieniądze z bankomatu BZ WBK za pomocą SMS-a, bez użycia karty. Wystarczy, że prześlą na nr 2424 SMS-a o treści G 00,00 (gdzie w miejsce 00,00 należy wpisać kwotę do wypłaty) i wykonają instrukcje podane na ekranie bankomatu.

Ale uwaga, jeśli nie macie konta Avocado, ale chcielibyście wypróbować usługę przelewów i wypłat SMS możecie to zrobić. Aby ją uruchomić – jak wcześniej napisałem – należy wysłać SMS o treści P SMS na nr 2424. Tym samym tworzona jest karta internetowa z numerem rachunku przypisana do numeru telefonu, z którego wysłany był SMS. Informacje o założonej karcie i usłudze „Przelewy SMS” zapewnia serwis online (przygotowany specjalnie w wizerunku Avocado). Dostęp do niego jest na stronie www.bzwbk.pl/przelewysms. W zamyśle usługa „Przelewy SMS” z Kartą internetową oferowana jest jako produkt „na próbę” przed zdecydowaniem się na Pakiet Avocado,

Korzystanie z usługi „Przelewy SMS” jest proste i intuicyjne, a wykonywanie transakcji możliwe jest w każdym miejscu i o każdej porze. Wystarczy przesłać odpowiednio sformatowaną wiadomość SMS na numer 2424. Nowa usługa umożliwia:

 1. przekazanie pieniędzy poprzez SMS dla innego użytkownika korzystającego z usługi „Przelewy SMS” (przy Pakiecie Avocado),
 2. wysłanie pieniędzy innemu użytkownikowi telefonu komórkowego, który nie posiada usługi „Przelewy SMS” (odbiorca wiadomości nie musi być właścicielem konta Avocado, nie musi też być klientem sieci Plus). Odbiorca aby odebrać przelew musi założyć usługę „Przelewy SMS”,
 3. przekazanie pieniędzy poprzez SMS na rachunek predefiniowany określony w usługach elektronicznych lub serwisie internetowym,
 4. dokonanie wypłaty gotówki z bankomatu sieci Banku Zachodniego WBK poprzez SMS, bez użycia karty.

Dzięki nowemu rozwiązaniu nie musimy pamiętać numeru konta, żeby przekazać niewielką kwotę dziecku lub znajomemu. Wystarczy, znać numer ich telefonu komórkowego. Zapraszam do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej usługi Avocado oraz serwisu online usługi „Przelewy SMS” dla Karty internetowej.

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • Czy karta internetowa utworzona w wyniku powyższej procedury może być zarejestrowana na standardowej stronie kart prepaid tj. prepaid.bzwbk.pl, czy też będzie można obsługiwać ją tylko na stronie http://www.bzwbk.pl/przelewysms? Dla klientów nie-Avocado (a więc wszystkich poza klientami Plusa na abonament) jest to dobre rozwiązanie. Można zrobić przelew zdefiniowany na taką kartę prepaid i po przelaniu na nią pieniędzy móc wypłacić z bankomatu nawet bez portfela (wystarczy komórka). Jednak biorąc pod uwagę to, że przelewy między rachunkami w BZ WBK nie są całkowicie online nadal nic nie zastąpi klasycznej karty. Klienci Avocado tego problemu nie mają, bo usługa przelewów i wypłat SMS jest powiązana z kontem Avocado.

 • Odniosę się do serwisu https://www.centrum24.pl/prepaidavocado/index?index=1491
  Serwis dużo lepszy niż jego poprzednik http://prepaid.bzwbk.pl/ między innymi dlatego że wdrożono kilka pomysłów z Banku Pomysłów chociaż nie wszystkie które według mnie są ważne. Tutaj widzę i obsługuję te same swoje karty co na starszym serwisie dlatego też uważam że coś w sprawie tych pomysłów można było by zrobić.
  Ciekawi mnie czy oba serwisy będą nadal rozwijane, czy serwis prepaid zostanie zapomniany, a może oba serwisy zostaną zintegrowane pozostawiając je jednak na dwóch różnych adresach i innych szatach graficznych ale o jednakowym interfejsie.

 • Na pewno warto zaktualizować prepaid.bzwbk.pl do looku Avocado i w perspektywie połączyć oba serwisy. W tej chwili BZ WBK trochę się miota wprowadzając submarkę Avocado. Myślę jednak, że Avocado powinien być wstępem do odświeżenia wszystkich serwisów BZ WBK. Kto wie, może właśnie taką rolę pełni na próbie klientów abonamentowych Plusa (o ile wiem Avocado jest dostępny tylko dla klientów Plusa na abonament). A przy okazji look Avocado w niczym nie przypomina Santandera. Mało tego, zdecydowanie oddala BZ WBK od Santandera a to akurat bardzo dobrze.

  PS
  Warto przypomnieć, że obecny właściciel Plusa, czyli Cyfrowy Polsat już pod koniec XX w. przećwiczył integrację swoich usług z bankiem (konkretnie częściowo należącym do niego Invest Bankiem). Co więcej był w ofercie dekoder firmy Thomson z modemem telefonicznym dial-up, który pozwalał zarządzać kontem w Invest Banku i być może także OFE Polsat. Nie miałem tego sprzętu, ale słyszałem o nim.

 • Szymon Wasiak - 03.01.2012 o 11:54 Odpowiedz

  @Paweł Nyczaj: na chwilę obecną serwis dostępny pod adresem http://www.bzwbk.pl/przelewysms jest dedykowanym serwisem do rejestracji i obsługi karty internetowej z usługą Przelewy SMS. Serwis http://www.prepaid.bzwbk.pl zapewnia jedynie dostęp do samej karty internetowej.

  @DVilla, Paweł Nyczaj: wyrównanie funkcjonalności obu serwisów będzie naturalnie przedmiotem dyskusji w Banku.

 • Od teraz przestaję korzystać z serwisu https://www.centrum24.pl/prepaid/index?index=1491, gdyż po zalogowaniu na stronie https://www.centrum24.pl/prepaidavocado/index?index=1491 zauważyłem, że widoczne są wszystkie karty prepaid zarejestrowane w starym systemie (a wszystkie moje karty zostały zarejestrowane na długo przed powstaniem Avocado). Jak widać BZ WBK oficjalnie wprowadził nowy, ładniejszy i lepszy serwis kart prepaid w sumie wyglądający niemal jak normalny serwis transakcyjny BZWBK24 (jest to serwis BZWBK24 brandowany na Avocado, lecz obsługujący tylko karty prepaid). Oznacza to, że posiadacze prepaidów już mają okrojony BZWBK24 sporo lepszy od starego serwisu kart prepaid. Ciekawe, czy taki jest ostateczny kierunek rozwoju serwisu kart prepaid. Tak, czy owak Avocado ów kierunek wyznaczy, o czym zresztą pisze Bankier.pl także na swym portalu PRNews http://prnews.pl/michal-kisiel/bz-wbk-testuje-nowosci-przelewy-przez-sms-i-wyplaty-bez-karty-67742.html.

Dodaj komentarz