Avocado – specjalne konto w BZ WBK dla klientów sieci PlusŁukasz Porażyński 15.11.2011

W poniedziałek wspólnie z operatorem sieci Plus uruchomiliśmy pakiet Avocado – wygodny i prosty rachunek z dostępem do usług mobile banking, pozwalający dodatkowo obniżyć rachunki za telefon. Jak to działa? Już zdradzam.

 

 

WSZYSTKO O AVOCADO

Avocado to specjalne konto Banku Zachodniego WBK dla klientów indywidualnych z wydaną do niego kartą i dostępem do usług bankowości elektronicznej, które można założyć w placówkach  sieci Plus. W ramach usługi klient otrzymuje aplikację mobile banking dostępną na pięć systemów operacyjnych: iOS (iPhone), Blackberry, Android, Windows Mobile, Symbian oraz wersję przeglądarkową dopasowaną do użytkowników internetu w telefonie. Klienci Plusa korzystający z m-bankingu Avocado będą zwolnieni z opłat za transfer danych.

Do konta Avocado wydawana jest karta płatnicza VISA Electron, czyli „zwykła” karta pozwalająca na wypłaty z bankomatów, bezpieczne płatności zbliżeniowe i transakcje w internecie. Co ważne w ramach konta klienci otrzymają bezpłatne:

•    prowadzenie rachunku przy wpływach w wysokości co najmniej 1000 zł miesięcznie

•    wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,

•    przelewy realizowane przez bankowość elektroniczną i za pomocą m-bankingu,

•    kartę – przy miesięcznych transakcjach bezgotówkowych o wartości co najmniej  500 zł

•    powiadomienia SMS o transakcjach na koncie.

 

 

ZAŁÓŻ KONTO I OBNIŻ RACHUNKI ZA TELEFON

Klienci Plusa mają dodatkowe korzyści z usług bankowych Avocado:

50% na konto

Osoby, które podpiszą nową lub przedłużą dotychczasową umowę z Plusem (abonament, mix, internet) i najpóźniej w ciągu 30 dni zdecydują się na Avocado, otrzymają zwrot połowy abonamentu lub doładowania w Plusie (maksymalnie 60 zł miesięcznie) na konto w Avocado przez pierwszych 6 miesięcy korzystania z usługi. Jedynym warunkiem są miesięczne wpływy na konto w wysokości co najmniej 1000 zł.

Bonus z karty

Klienci będący w trakcie umowy z Plusem lub korzystających z oferty Plus na kartę otrzymają zwrot 2% wydatków kartą Avocado (nawet 500 zł miesięcznie) w formie rabatu na abonament w sieci Plus lub dodatkowe doładowanie usług prepaid (Plus na kartę, mix).

TO NIE WSZYSTKO

 

Pracujemy nad tym, by jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z usług finansowych w telefonie komórkowym. Planujemy m.in. wprowadzić możliwość przelewów i wypłat za pomocą SMS, dzięki czemu będzie można wypłacić gotówkę z konta Avocado w bankomatach sieci Banku Zachodniego WBK za pomocą telefonu komórkowego, czyli bez użycia tradycyjnej plastikowej karty płatniczej. Chcemy umożliwić także przelewanie środków z konta Avocado na rachunek przypisany do numeru telefonu. Przelew będzie się odbywał za pomocą SMSa bez konieczności logowania do aplikacji m-bankingowej w telefonie. Odbiorca przelewu nie musi być właścicielem konta Avocado, nie musi też być klientem sieci Plus. Otrzymane SMSem pieniądze będzie można wypłacić z bankomatów BZ WBK także za pomocą SMSa. W internetowym serwisie Avocado powstaje również tymczasowe konto (tzw. portmonetka), na którym znajdą się przelane środki i można będzie je przelać na własne konto lub dokonać nimi płatności w internecie. Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej usługi Avocado.

Nowości
|
Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim:
 • Facebook
 • Blip
 • Flaker
 • Pinger
 • Wykop
 • Twitter
 • Śledzik


Zobacz także389 odpowiedzi do “Avocado – specjalne konto w BZ WBK dla klientów sieci Plus”

 1. Grzegorz Szot

  I sprawdza się powszechnia opinia o BZWBK, że to najbardziej innowacyjny bank w Polsce. Mam jednak pytanie, co z klientami banku jak ja, który jest klientem BZWBK posiadającym konto „wydawaj i zarabiaj”, do tego konta posiada kartę Payback i jest klientem Plus w usłudze Mix? Czy także może skorzystać z takiej oferty posiadając dalej kartę do konta Payback…

 2. marta

  a czy w ramach tego konta jest też konto oszczędnościowe? Nigdzie nie mogę doszukać się tej informacji…

 3. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  Panie Grzegorzu,
  może Pan jak najbardziej skorzystać z tej usługi. Przy czym ważna uwaga: Avocado to otwierany wyłącznie w punktach Plusa odrębny pakiet z osobnym kontem, nie można do niego „włączyć” już otwartego, „tradycyjnego” konta w BZ WBK. Dlatego powinien Pan po prostu otworzyć konto Avocado i korzystać ze związanych z nim bonusów.

 4. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  Pani Marto,
  w pakiecie Avocado nie ma konta oszczędnościowego.

 5. Paweł Nyczaj

  @Grzegorz Szot
  Zgłosiłem pomysł sprawdzania, czy klient zakładający pakiet Avocado ma już konto w BZ WBK. Taką możliwość sprawdzania pod tym kątem muszą mieć salony Plusa. W razie posiadania umowy z BZ WBK klient powinien móc dodać pakiet Avocado do dotychczasowego konta lub zastąpić swój rachunek (np. W&Z) rachunkiem Avocado.

  https://bankpomyslow.bzwbk.pl/i/5102-zakladanie-konta-avocado-sprawdzanie-czy-klient-ma-juz-umowe-z-bz-wbk

 6. Paweł Nyczaj

  @Łukasz Porażyński
  Czyli to jest BZ WBK marki Avocado tj. customizowana oferta dla klientów Plusa. Z pańskiej pierwszej wypowiedzi wynika, że można mieć konto BZ WBK z pakietem BZWBK24 i niezależnie od tego de facto drugi pakiet BZWBK24, tyle że pod marką Avocado. Wydaje mi się to nienajlepsze rozwiązanie wprowadzające pewien chaos i powinna być jednak możliwość przyłączenia Avocado do posiadanej już umowy BZWBK24. No chyba, że po prostu chodzi o podbicie liczby rachunków, bo ktoś, kto ma pakiet BZWBK24 z rachunkiem oszczędnościowym, lokatami czy biurem maklerskim będzie musiał podpisać nową umowę BZWBK24 jeśli zechce mieć pakiet Avocado. A zapewne część klientów Plusa będzie chciała. A co, jeśli właściciel pakietu Avocado zapragnie mieć więcej? Wtedy musi podpisać kolejną umowę, tym razem z „normalnym” BZ WBK, skoro Avocado jest nierozszerzalną mutacją BZ WBK tylko dla klientów Plusa.

 7. zbyszko64

  @Paweł Nyczaj

  Zakładałem wczoraj konto avocado w salonie plusa. System sam wychwycił, że mam już inne konto w BZ, sam wypełnił dane w formularzach, a pracownik tylko sprawdził, czy są aktualne. Pozostało tylko podpisanie umowy. Po powrocie z salonu zalogowałem się do swojego starego konta z użyciem tokena, i avocado już było tam widoczne razem z innym kontem i produktami. Nie trzeba wię nowego NIK, konto jest dodawane do systemu automatycznie.
  Bardzo proste. Czekam teraz tylko na kartę, bo 2% to sporo więcej niż 1% za płatności kartą na obcasach (lub W&Z). Można więc zamknąć kartę na obcasach (lub W&Z), pozbywając się tej obligatoryjnej opłaty 3 zł, zarabiać na karcie avocado 2% zamiast jednego, no i przelewy zewnętrzne z avocado są bezpłatne, co dyskwalifikowało konto W&Z lub na obcasach jako przydatne do aktywnego użycia.

 8. rutek

  Witam!
  Przyznam się że jako wieloletni klient zarówno BZWBK jak i plusa po raz kolejny czuję się traktowany gorzej od klienta nowego. Dlaczego nie daje się takim ludziom jak ja możliwości „wpięcia” w dotychczas posiadany rachunek ROR? Z mojej strony zakładanie nowego konta Avocado, tylko po to żeby zbić nieco rachunki za telefon i zaoszczędzić na prowadzeniu konta i przelewach, to nieco mnożenie bytów ponad potrzebę. No ale nie od dzisiaj wiadomo, że po tej stronie Odry utrzymanie starego klienta jest dużo droższe od pozyskania nowego. Co innego TAM (tu skierować wzrok w stronę zachodnią).

 9. Miroslaw

  Czy istnieje możliwość przeniesienia swojego dotychaczasowego konta posiadanego w innym banku do BZWBK i skorzystania z tej promocji?? Niebawem podpisuję nową umowę w Plusie, a dotychczasowy bank już mi nie odpowiada.

 10. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  Panie Mirosławie, tak, jest taka możliwość. Powinien Pan:

  1. podpisać umowę z operatorem sieci Plus

  2. najpóźniej w ciągu 30 dni od dnia podpisania
  tej umowy założyć konto Avocado

  3. udać się do dowolnego oddziału BZ WBK i złożyć
  wniosek o przeniesienie rachunku z innego banku
  do BZ WBK (na konto Avocado).

  Tutaj znajdzie Pan informacje o tym jak przenieść konto do BZ WBK: http://indywidualni.bzwbk.pl/przewodniki/jak-przeniesc-konto-do-bz-wbk/jak-przeniesc-konto-do-bz-wbk-przewodnik.html

 11. mierzvoj

  witam a co jeżeli nie jestem klientem Plusa? Czy też mogę otworzyć to konto? pozdrawiam

 12. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  @mierzvoj: warunkiem założenia konta Avocado jest podpisanie umowy z operatorem sieci Plus.

 13. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  @rutek: proszę nie czuć się traktowany „gorzej” – Avocado jest dla wszystkich, również tych, którzy są już klientami zarówno Plus, jak i BZ WBK. Dla tych ostatnich, a więc i Pana: konto pojawi się w Portfelu 24 obok posiadanych już produktów Banku.
  Konto Avocado jest zakładane wyłącznie w punktach sprzedaży Plus, a do naliczania bonusów konieczna jest komunikacja i synergia obu firm – a jest to możliwe wyłącznie poprzez posiadanie tego rachunku. Proszę zauważyć, że konto Avocado to nie tylko możliwość zaoszczędzenia na rachunkach telefonicznych – to nowoczesny dostęp przez kanały mobilne, wyjątkowa strona graficzna, wyjątkowa jakość – a do tego bonusy.

 14. Darek

  A ja mam pytanie. Jestem klientem plusa, oferta avocado mi się podoba. A czy mogę przenieść konto z innego banku?
  Pozdrawiam

 15. Paweł Nyczaj

  @zbyszko64
  Z tego wniosek, że BZ WBK zachowuje się tak jak powinien i zapobiega dwum NIK-om. Jeśli ktoś jest już klientem BZ WBK logiczne jest dodawanie konta Avocado do jego bankowości elektronicznej. Stare konto np. W&Z mozna potem zamknąć.

 16. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  Panie Darku,
  Tak, powinien Pan:

  1. założyć konto Avocado w salonie sieci Plus

  2. udać się do dowolnego oddziału BZ WBK i złożyć
  wniosek o przeniesienie rachunku z innego banku
  do BZ WBK (na konto Avocado).

  Tutaj są informacje o tym jak przenieść konto do BZ WBK: http://indywidualni.bzwbk.pl/przewodniki/jak-przeniesc-konto-do-bz-wbk/jak-przeniesc-konto-do-bz-wbk-przewodnik.html

 17. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  @mierzvoj, wróć! konto można założyć bez względu na to, czy jest się klientem Plusa czy nie. Tyle tylko, że nie będzie Pan miał korzyści związanych z obniżką rachunków lub zwrotem określonej wartości transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą do konta.

 18. zbyszko64

  @Paweł Nyczaj

  Właśnie! Konto Avocado – dla klientów plusa – powoduje nieprzydatność karty W&Z lub na Obcasach. Wydając kartą na Obcasach (to smao tyczy W&Z) ok. 2000 zł miesięcznie otrzymywałem 20zł za 1% minus 3 zł opłaty za kartę, czyli 17 zł. Teraz płacąc kartą Avocado otrzymam 40 zł (o tyle będzie niższy rachunek w plusie) i żadnej opłaty za kartę. Na dodatek przelewy zewnętrzne są z Avokado bezpłatne, a w W&Z i na Obcasach kosztują 50gr.
  Dla klientów, którzy już mają telefon w plusie i rachunek w BZ, założenie Avokado jest więc bardzo korzystne, za co Bankowi jestem bardzo wdzieczny :-)
  Należy pamiętać tylko, żeby po otrzymaniu karty Avocado zamknąć kartę W&Z lub na Obcasach i cieszyć się z większych korzyści.

 19. mierzvoj

  @Łukasz thx za info. pozdrawiam Cię

 20. Miroslaw

  @Łukasz Dzięki za info. Pozdrawiam

 21. jar

  A swoją drogą ciekawe, kiedy informacje dotyczące zakładania konta Avocado będą pokrywać się z rzeczywistością? Byłem dzisiaj w salonie Plusa w Bytomiu, gdzie dowiedziałem się, że jeszcze nie mają tego w ofercie, może będzie w przyszłym tygodniu.

 22. Leszek

  Panie Łukaszu a co z opłatą za polecenie zapłaty za faktury plusa. Czy zakładając konto avokado jestem związany jakąś umową czasową?

 23. DVilla

  A ja mam takie swobodne pytanie :) Jaka jest geneza nazwy tego pakietu ?

 24. Leszek

  Panie Łukaszu czy jest gdzieś cennik prowizji konta avokado jesli tak to proszę o link.

 25. marta

  czy przy koncie Avocado jest możliwe prowadzenie dodatkowo konta oszczędnościowego (rozumiem, że nie ma go w domyślnym pakiecie)? Jaka byłaby opłata za prowadzenie takiego konta?

 26. jolek

  Oferta wydaje się atrakcyjna, ale mam pytanie do pracowników banku. Otwierając avocado w ciągu 6 m-cy dostanę zwrot 50% a co po tym okresie? Jakie klient poniesie koszty i ile zaoszczędzi po 6 m-cach trwania umowy? Pozdrawiam

 27. Pavel

  Ja mam pytanie. Podpisując lub przedłużając umowę z Plusem mogę skorzystać z promocji 50% opłaty abonamentowej przez 6 miesięcy- potem mogę wybrać drugą promocje 2% z karty – a jak kolejny raz będe przedłużał umowę to mogę wrócić do promocji 50% oplaty abonamentowej?

 28. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  Panie Leszku,
  Informację o opłatach i prowizjach znajdzie Pan tutaj: http://m-avocado.pl/oplaty-i-prowizje

 29. Pavel

  Panie Łukaszu gdzie mogę znaleść odpowiedź na moje pytanie?

 30. Paweł

  Dziś próbowałem założyć konto Avocado ale niestety ani w Plusie ani później w BZWBK nikt nie potrafił udzielić mi pełnej informacji.
  1. Chciałbym do konta Avocado wyrobić dwie karty: dla siebie i żony (telefon w Plusie jest na mnie). Gdzie mogę wyrobić tą drugą kartę: w Plusie czy Banku?
  2. Czy w przypadku posiadania dwóch kart jak wyżej, wydatki i 2% rabat sumuje się z obu kart?
  3 W BZWBK powiedziano mi że jedyne co oni mogą zrobić z tym kontem to podejrzeć je w systemie. Nie mogą wykonać żadnej operacji. Wszystkie sprawy powinienem załatwić w Plusie. Co w przypadku gdy po roku zrezygnuje z usług Plusa a chciałbym wykonać jakieś operacje na koncie (nowa karta lub chciałbym podłączyć automatyczną spłatę karty kredytowej pod to konto).
  Z góry dziękuję za odpowiedź

 31. gladi

  czyli konto tylko dla osób ze stałymi dochodami i wydatkami 500 zł miesięcznie karta , ineczej opłaty i opłaty

 32. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  Panie Leszku, zakładając konto Avocado nie wiąże się Pan umową czasową – konto jest zakładane bezterminowo. Informację o opłatach i prowizjach znajdzie Pan tutaj: http://m-avocado.pl/oplaty-i-prowizje

 33. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  Pani Marto, pakiet Avocado nie zawiera konta oszczędnościowego. Takie konto może Pani założyć w BZ WBK, więcej informacji znajdzie Pani tutaj: http://indywidualni.bzwbk.pl/oszczednosci-i-inwestycje/konta/konta-oszczednosciowe.html

 34. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  @jolek i Pavel, po zakończeniu promocji 50% (jedna osoba może z niej skorzystać tylko raz) zapraszamy do skorzystania z promocji 2%, więcej informacji: http://m-avocado.pl/oszczednosci-w-sieci-plus

 35. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  Panie Pawle,
  Odpowiadam:
  1. konto Avocado jest w założeniu kontem osobistym, można ustanowić doń pełnomocnika, natomiast karta będzie tylko jedna – karta Visa Avocado dla posiadacza konta,
  3. z przykrością stwierdzam, że odpowiedź, jaką Pan usłyszał w oddziale nie jest prawidłowa – konto Avocado jest całkowicie obsługiwane w oddziałach Banku – podobnie, jak pozostałe rachunki BZ WBK. Tym, co je wyróżnia jest to, że wnioskować o konto można wyłącznie poprzez punkty sprzedaży Plus.

 36. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  @Jar: konto Avocado w salonach Plus jest w ofercie od 14 listopada 2011 r.. Bardzo nam przykro, jeśli z jakiejś przyczyny nie mógł Pan zyskać informacji w salonie w Bytomiu. Informacje o tym jak zamówić konto znajdzie Pan na stronie http://m-avocado.pl/jak-zamowic

 37. Pavel

  Panie Łukaszu rozumiem, że jak wezmę AVOCADO z bonusem 2% z karty i za np. 6 miesiecy będe przedłużał umowę w PLUS to będę mógł skorzystać z bonusu 50% na abonament. Skoro jedna osoba może skorzystać raz z tego bonusu?

 38. jar

  @Łukasz Porażyński
  Dziękuję za odpowiedź. Od kiedy i jak zamówić konto, przeczytałem wcześniej na odpowiednich stronach internetowych. Jak z tego widać nie wszędzie w rzeczywistości oferta była od 14.11. Tym niemniej konto założyłem już w innym mieście.

 39. klient

  eee…. to wszystko lipa… plus wysyła smsy płatne za 25zł i każą płacić!!! i łączą ludziom telefony z internetem!!! uważajcie na nich! Żadnych kart! żadnych internetów! żadnych promocji nie chcę!

 40. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  @Pavel, odpowiedź brzmi nie. Promocja „50%” dotyczy kont Avocado zakładanych najpóźniej w 30 dni od przedłużenia lub podpisania nowej umowy z operatorem sieci Plus.

 41. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  @jar, cieszę się, że się udało! Gdyby miał Pan pytania z przyjemnością odpowiem. pozdrawiam

 42. ewa

  Witam,
  Chciałabym się dowiedzieć czy konto Avocado może być kontem wspólnym czy jedynie indywidualnym?

 43. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  Pani Ewo, konto Avocado jest kontem indywidualnym i można do niego wydać jedną kartę. Do konta może Pani ustanowić pełnomocnika – w oddziale Banku – ale, jak już wspomniałem, bez możliwości wydania dodatkowej karty.

 44. Michał

  Witam,
  Widziałem wczoraj reklamę TV usługi avocado,
  czy jest możliwość obejrzenia w sieci?
  Jest świetna:)

 45. Dawid Nowak

  Witam,
  Mam pytanie, tydzień temu przedłużałem, chce skorzystać z opcji avocado i moje pytanie brzmi:
  1. mam wpływ na 1000zł czyli spełniam warunek na bonus 50% i nie płace za prowadzenie konta lecz nie mam płatności kartą na kwotę 500zł czy będę płacił 3 zł za kartę ?
  2. Zagubiłem dowód czy mogę zawrzeć umowę na paszport ?
  3. Korzystając z 50% zwrotu czy po 6 miesięcy mogę zamknąć rachunek i jakie są tego konsekwencje?

 46. Gosia

  Mam pytania dot. konta AVOCADO.
  Jestem klientką Plusa i BZWBK od przeszło 10 lat i w lutym 2012 roku będę przedłużała umowę z Plusem na kolejne 2 lata (posiadam abonament w Plusie) i teraz nasuwają mi się pytania:
  1. czy oferta -50% będzie dla mnie aktualna w miesiącu lutym kiedy to przedłużę umowę z Plusem? Czy ta oferta ma jakiś czas obowiązywania od… do …?
  2. czy przy założeniu konta AVOCADO mój nr rachunku w BZWBK pozostaje ten sam, ponieważ wszelkie wpływy zarówno z zakładu pracy jak i innych osób prywatnych czy firm (np. z allegro, ebay, rodziny i przyjaciół) wpływają do mnie od lat na ten sam rachunek i niespecjanie chciałabym musieć zmieniać te dane we wszelkich miejscach (tak jak przy każdej zmianie dowodu osobistego :)).

  Proszę o odpowiedźna moje pytania wątpliwości.
  Myślę, że te pytania nasuwają się również innym zainteresowanym tą wyjątkowo korzystną ofertą, z pozdroiwieniami Małgorzata

 47. Gosia

  Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie:
  3. czy jeśli będę zmuszona otworzyć nowe konto AVOCADO i nowy nr konta do niego to czy mój min. wpływ 1.000,- zł może pochodzić z innego mojego konta w BZ WBK? a dokładniej jeśli wszelkie instytucje nadal będą dokonyway przeleu na mój aktualny nr rachunku a ja sama będę przelewała sobie 1000zł i więcej na konto AVOCADO to czy nadal będę uczestnikiem promocji z pełnym pakietem korzyści?

  pozdrawiam Małgorzata :)

 48. anysia

  Witam, czy jako nowy klient plusa, zakładając konto dostaję jedynie zwrot połowy kwoty abonamentu (przez pół roku) czy też od razu mogę korzystać z możliwości zwrotu 2% (czy dopiero po 6 miesiącach)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 49. anysia

  Proszę jeszcze o odpowiedź nt zwrotów.

  „Przez pierwsze 6 miesięcy nowego kontraktu będzie następował zwrot połowy abonamentu a pieniądze będą przelewane na konto Avocado klienta.”

  A jak wygląda zwrot 2% od transakcji karta?
  Czy tez jest on przekazywany na konto, czy odliczany od FV?
  Jeżeli jest odliczany od FV to co w razie gdy kwota zwrotu z transakcji karta jest wyższa od kwoty abonamentu?

  Czy będzie to traktowane jako nadpłata na kolejne okresy rozliczeniowe?

 50. Alex

  Do bani !!! Dlaczego nie można wydać drugiej karty do tego konta ? To dyskwalifikuje tą ofertę w moim mniemaniu.

 51. piotrek

  A czy osoba fizyczna prowadząca DG i mająca w Plusie taryfę biznesową może skorzystać z tej promocji i założyć konto Avocado?

 52. Adam

  Witam,
  Czy w transfery bezgotowkowe (500 i wieksze) wliczaja sie wyplaty z bankomatow ? Czy tylko same platnosci karta ?

  Czy AVOCADO posiada mozliwosc debetu/kredytu ?

 53. sylaba

  Witaj
  Czy weryfikacja transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą Avocado będzie prowadzona co miesiąc czy np. kwartalnie z uśrednionym miesięcznym wykorzystaniem?

 54. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  Panie Dawidzie, odpowiadam:
  1. jeśli nie spełni Pan warunku zwolnienia z opłaty za kartę, opłata zostanie naliczona,
  2. nie można zawrzeć umowy konta na podstawie paszportu,
  3. jeśli zdecyduje się Pan na zamknięcie rachunku po 6 miesiącach – musi Pan oddać nam naliczony bonus – takie są warunki.

 55. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  Pani Małgorzato, zapraszamy w lutym – bonus, o którym Pani pisze jest naszą długoterminową propozycją i z pewnością będzie wtedy dostępny.
  Co do numeru konta – jako, że jest to inne konto, zakładane za pośrednictwem innej sieci – numer ulegnie zmianie, ale formalności związane z tą zmianą przeprowadzimy my: http://indywidualni.bzwbk.pl/przewodniki/jak-przeniesc-konto-do-bz-wbk/jak-przeniesc-konto-do-bz-wbk-przewodnik.html
  Uwaga: aby móc skorzystać z odliczenia do 50% wartości abonamentu należy dokonywać zasilenia rachunku Avocado z innego niż własny rachunek z naszym Banku. Proponuję wykorzystać do tego dyspozycję przekazywania wynagrodzenia, jaką otrzyma Pani pocztą – wówczas w wygodny sposób zapewni sobie Pani wpływy na rachunek i będzie Pani mogła skorzystać z promocji.

 56. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  @anysia: klient Avocado może korzystać z jednego bonusa w danej chwili – czyli jeśli zamierza Pani korzystać z bonusa 50%, to o drugi bonus warto zawnioskować po 6 miesiącach.

  Zwrot 2% transakcji bezgotówkowych kartą miesięcznie nie może przekroczyć 500 zł. Będzie przekazywany w formie vouchera. Jeśli jest Pani klientką Plusa w ramach oferty Plus Abonament będzie Pani mogła zmniejszyć o wartość vouchera kwotę do zapłaty na najbliższej fakturze za usługi telekomunikacyjne (wystawionej po zakończonym Okresie rozliczeniowym). Jeśli wartość vouchera jest wyższa niż kwota brutto faktury za usługi telekomunikacyjne, jego niewykorzystana wartość przepada i nie jest zwracana.
  Jeśli korzysta Pani z oferty Plusa na Kartę lub Plus Mix – na podstawie vouchera będzie Pani mogła zwiększyć o wartość vouchera saldo konta telekomunikacyjne, w terminie 5 dni od daty zakończenia Okresu rozliczeniowego.

 57. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  @Adam: wypłaty z bankomatów nie są zaliczane do operacji bezgotówkowych. Po produkty kredytowe zapraszamy do naszych oddziałów, może Pan także zamówić kontakt z doradcą: http://blog.bzwbk.pl/2011/11/avocado-%E2%80%93-specjalne-konto-dla-klientow-sieci-plus/comment-page-2#comment-19453.

  @piotrek: aktualna oferta pakietu Avocado skierowana jest do osób indywidualnych – natomiast cieszy nas Pana pytanie – wiedząc, jak ważna może być dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Pracujemy intensywnie nad stworzeniem również dla nich możliwości skorzystania z tego, co daje Avocado. Więcej informacji na ten temat wkrótce.

  @Alex: przykro nam, że nie możemy zaspokoić wszystkich Państwa oczekiwań. Konto Avocado pomyślane jest jako konto osobiste w dosłownym tego słowa znaczeniu, czego konsekwencją jest między innymi to, że ma tylko jedną, zakładaną w pakiecie, kartę debetową – dla posiadacza.

 58. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  @sylaba: rozliczenia transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą Avocado dokonywane są co miesiąc.

 59. Michał K.

  Witam

  Jakie wymagania ma wersja aplikacji dla iPhone: której wersji iOS i której wersji telefonu wymaga?

  Pozdrawiam
  Michał

 60. Anka

  Witam
  Chciałabym dowiedzieć się czy kwota 1000 zł wpływu na konto aby być zwolnionym z opłat musi być jednorazową wpłatą czy mogą to być wpłaty z różnych źródeł dochodu sumujące się w ciągu danego miesiąca?
  I drugie pytanie co jeśli w jednym miesiącu wymagania dot. wpłaty ponad 1000 zł są spełnione a w innym nie (i analogicznie wymagania dot. płatności kartą za kwotę powyżej 500 zł)?

 61. Aśka.D.

  Proszę o informację:
  1. czy podczas wpłaty lub wypłaty pieniędzy z własnego konta w placówkach BZ WBK naliczane są jakieś opłaty dla posiadaczy konta avocado? (Tej informacji nie znalazłam w Waszym cenniku)
  2. czy pozycja „Wypłata gotówki w bankomatach w kraju Bez opłat” podana w cenniku opłat za avocado dotyczy tylko bankomatów BZ WBK czy także innych krajowych banków typu PKO BP?

 62. Gośka

  Witam.
  Gdzie można się zalogować na to konto avocado?
  Mam już umowę z plusem, patrzyłam na stronę http://www.m.avocado.pl ale nigdzie nie znalazłam opcji zeby się zalogować na swoim koncie.

 63. jar

  @Gośka,
  bo właściwa strona to: http://www.m-avocado.pl. Zamiast kropki – myślnik.

 64. Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK)

  @Gośka: tutaj może się Pani zalogować: https://www.centrum24.pl/centrum24-web/login?skin=avocado

 65. Wojtek

  Najpierw cytat: „Zwrot 2% transakcji bezgotówkowych kartą miesięcznie nie może przekroczyć 500 zł. Będzie przekazywany w formie vouchera. Jeśli jest Pani klientką Plusa w ramach oferty Plus Abonament będzie Pani mogła zmniejszyć o wartość vouchera kwotę do zapłaty na najbliższej fakturze za usługi telekomunikacyjne (wystawionej po zakończonym Okresie rozliczeniowym).”
  Pytanie: Jeśli faktura obejmuje telefon i internet iPlus (jedno konto, dwie usługi – dwie karty SIM) to voucher można rozliczyć z całą wartością faktury czy tylko z częścią dotyczącą telefonu?
  Bardzo proszę o odpowiedź. Pomysł konta Avocado jest bardzo fajny i jestem praktycznie zdecydowany, ale zastanawiam się nad rezygnacją z internetu u innego operatora, do podjęcia decyzji potrzebuję tej informacji. Pozdrawiam, Wojtek

 66. skorpio82

  ile potrącacie mi państwo za korzystanie z wypłat w każdym bankomacie w kraju

 67. Marek76

  Czy karta może być używana także do płatności w internecie?

 68. Annna

  Założyłam to konto na koniec listopada, okres rozliczeniowy jest zawsze od 10 do 9 kolejnego miesiąca, wiec jeżeli do 9 grudnia nie będzie wpływu zostanie naliczona opłata czy opłaty są naliczane od kolejnego pełnego okresu??

 69. Jola

  Kiedy oferta zostanie wprowadzona do salonów w Katowicach. Byłam w Plusie w Katowicach i powiedzieli mi że dopiero są szkoleni w Krakowie i konto będzie można założyć za kilkanaście dni.

  Czy karta do konta zabezpieczona jest do płatności w internecie tak jak visa wydajesz &zarabiasz (3D-Secure)?

 70. Karolina

  W pierwszej połowie grudnia planujmy z Mężem przedłużenie dwóch umów w PlusGSM – na telefon i internet (obydwie umowy na jednym koncie). Też jestem ciekawa czy zwrot z transakcji wykonanych kartą można rozliczyć z całą fakturą, czy tylko z jej częścią (dotyczącą jednej z usług). Bardzo proszę o odpowiedź na to pytanie. Np. Play także ma atrakcyjną ofertę i zastanawiamy się nad przeniesieniem jednej z usług do konkurencyjnej sieci, być może przenieślibyśmy obydwie, ale Karta Avocado to kusząca propozycja jeden numer w Plusie z pewnością zostawimy ;-)

 71. sledzio

  Mam konto Wydajesz I Zarabiasz wraz z dwoma kartami (moja i żony).
  Czy w koncie AVOCADO jest mozliwosc posiadania dwuch kart (dla mnie i dla żony)?

 72. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @sledzio: obecnie do każdego konta Avocado wydawana jest jedna karta – dla posiadacza rachunku. W takiej sytuacji rekomendujemy założenie dwóch kont.

 73. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Panie Wojtku, rabat jest naliczany na pełną wartość faktury bez względu za rodzaj usług, które dana faktura obejmuje – czyli w Pana przypadku i telefon, i internet. Dodam jeszcze, że cieszymy się bardzo, że pomysł się Panu spodobał – taka była nasza intencja podczas tworzenia Avocado :).

 74. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Anka: 1000 zł można na konto wpłacić dowolnie: jednorazowo lub w formie kilku wpłat. Jeśli w jednym miesiącu wymagania odnośnie minimalnej wpłaty na konto są spełnione – otrzymuje Pani związane z tym korzyści, jeśli w kolejnym wpływy będą mniejsze niż 1000 zł – nie otrzyma Pani tych korzyści, jeśli zaś w następnym będą większe – znów zostanie Pani obdarowana :)

 75. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Karolina: analogicznie do informacji dla Pana Wojtka – bonus dotyczy całej faktury za usługi operatora sieci Plus, niezależnie od jej składowych. Na pewno warto skusić się na Avocado :).

  @Michał: aplikacja wspiera wszystkie modele aparatów iPhone z wersją systemu operacyjnego iOS 3.1 lub wyższą. Dodatkowo wspierane są iPad i iPad 2.

  @Anna: opłaty zostaną naliczone wówczas, jeśli w kolenym okresie nie spełni Pani warunków zasilenia – są naliczane od kolejnego pełnego okresu

 76. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Jolu, produkt wystartował niedawno i jest zupełną nowością, więc mimo, że placówki Plusa mają wszystkie „narzędzia” do sprzedaży, może się zdarzyć, że doradcy w placówce nie czują się jeszcze dostatecznie pewnie i potrzebują chwilę więcej czasu na to by zacząć sprzedaż – dziękujęmy za informację gdzie tak jest. Mamy nadzieję, że takie sytuacje będą coraz rzadsze i zapraszamy na stronę http://www.m-avocado.pl, gdzie jest wyszukiwarka placówek operatora sieci Plus – można wybrać najdogodniej zlokalizowaną i skontaktować się telefonicznie by sprawdzić, czy można założyć w niej konto Avocado.

  Co do drugiego pytania – tak, karta Visa Avocado jest zabezpieczona 3D-Secure i znakomicie nadaje się do płatności w internecie.

 77. asi

  Witam,
  mam pytanie. mam w plusie internet czy jesli chcialabym do tego konta dolaczyc abonament i zalozyc pakiet avocado to obowiazywalaby mnie znizka 50% czy w takiej sytuacji moge skorzystac tylko z 2%.

 78. patrycja

  po jaki czasie (maksymalnie) od założenia konta muszę je zasilić???
  założyłam konto 3 grudnia chciałabym zasilać na poczatku stycznia a okres rozliczeniowy mam od 9 do 8 następnego miesiąca
  jeżeli się nie wyrobię z zasileniem i z okresem rozliczeniowym to przepada mi jeden miesiąc 50% z tej promocji

 79. marcin

  Czy oferta dotyczy również klientów biznesowych plusa?

 80. Pawel

  CZy Karta awokado wydawana jest z limitem debetowym? i czy jest wtedy obliczana zdolnosc kredytowa/

 81. Anula

  Jak wygląda zwrot 2% w przypadku gdy płacąc za abonament korzystam z polecenia zapłaty i z e-rachunków?
  Czy za polecenie zapłaty dot. opłaty za fakturę Plusa naliczone są jakieś koszta?
  Jaki jest okres rozliczeniowy konta bankowego avocado?

 82. aga

  Chciałam zalogować się na swoje konto Avokado. i nic. Zmieniłam hasło tak jak zalecano i otworzyć konta nie mogę.Skąd wynika ten błąd? kod błędu to 102/517626

 83. Adam

  Dzis otworzylem konto Avocado, dostalem smsa od Banku z numerem rachunku. Kiedy otrzymam smsa z kodem PIN wymaganym do zalogowania ?

 84. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @asi: będzie Pani mogła w takiej sytuacji skorzystać z bonusa 50% na konto, a bonus będzie liczony jako 50% wysokości abonamentu, na który podpisze Pani umowę.

  @patrycja: zgodnie z regulaminem, jaki dostała Pani w chwili zakładania rachunku, zasilenia konta należy dokonać w pierwszym pełnym okresie rozliczeniowym po otwarciu rachunku. W Pani przypadku na początku stycznia będzie OK.

  @paweł: karta Visa Avocado jest kartą debetową i jest wydawana bez limitu debetowego. W celu złożenia wniosku o limit debetowy powinien się Pan udać do najbliższego oddziału naszego Banku. Zdolność kredytowa obliczana jest indywidualnie.

 85. Wojtek

  Wiem, że mogę przenieść konto z innego banku do Waszego. A jak to wygląda gdy mam kredyt w tym banku?
  Nie jest to kredyt hipoteczny. Czy w tej sytuacji muszę najpierw go spłacić a potem przenieść?

 86. Wojtek (pierwszy)

  Mam już kartę i wszystko działa prawidłowo. Wizerunek karty jest najlepszy spośród tych, które do tej pory posiadałem. Karta jest piękna ;-)
  Nie potrafię jednak odnaleźć informacji o limitach płatności zbliżeniowych, nie jest dla mnie także jasny cennik powiadomień SMS. Czy powiadomienia SMS dot. transakcji wykonanych kartą Avocado wiążą się z dodatkowymi kosztami? Uprzejmie proszę o informację w tym zakresie. Pozdrawiam, Wojtek

 87. Szymon Marszałek

  Witam

  Podpisałem w plusie umowę na internet dnia 07.11.11r. Czy mam jeszcze możliwość założenia konta w BZWBK Avocado 50% na konto???

 88. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @wojtek: nie mogę odpowiedzieć precyzyjnie nie wiedząc, o jaki kredyt chodzi. Informacje uzyska Pan dzwoniąc na 1 9999 lub w oddziale Banku.

  @Wojtek (pierwszy): cieszę się, że karta zyskała Pana uznanie. Limity dla transakcji zbliżeniowych bez podawania PIN wynoszą 50 PLN dla pojedynczej transakcji i 100 PLN dziennie. Pakiet alertów Avocado (czyli powiadomień SMS dotyczących transakcji na koncie, w tym transakcji wykonanych kartą Avocado) jest bezpłatny.

 89. Renata

  Czy mogę zrezygnować z konta avocado jeszcze przed dokonaniem jakiejkolwiek wpłaty i czy wiąże się to z jakimiś kosztami? Karty jeszcze nie otrzymałam.

 90. Michał

  Panie Łukaszu (Porażyński),

  niestety, klient BZ WBK nie może ot tak sobie otworzyć konta Avocado, jeżeli będzie przelewał na nie środki z konta, które posiada w BZ WBK. W sumie jest to zrozumiałe – bank chce pozyskać nowych klientów, a nie bawić się w kanibalizm. Z drugiej strony, tak mnie korci aby przenieść konto ROR (w sumie to O w ROR – „oszczędnościowe” – jest nieco na wyrost) do konkurencji, a BZ WBK zostawić mniejszą cześć środków do obracania na koncie Avocado. Ale chyba nie o to chodzi, prawda?

  Pzdr.,
  Michał

 91. Anna

  Konto avocado nie jest dla wszystkich, ktorzy podpisuja nowa umowe w plusie albo przedluzaja stara. Majac karte pobytu nie mozna skorzystac z oferty. W panstwa reklmach powinniscie uscislic, ze produkt jest skierowany tylko do obywateli Polskich. :)

 92. Anna

  Panstwa oferta nie jest skierowana do wszyskich podpisujacych nowa umowe albo przedluzajacych stara w plusie. Trzeba miec dowod osobisty. A to oznacza, ze osoba z karta pobytu nie ma mozliwosci skorzystania z oferty. Konto avocado jest tylko dla obywateli PL. :(

 93. Anulka

  Mam pytanie dotyczące sposobu wyświetlania strony banku. Wszyscy chwalą wygląd avocado i przyznaję, że jest bardzo miły dla oka, ale w mojej rodzinie kilka osób ma avokado, a jedynie u mnie po zalogowaniu do bankowości elektroncznej nie mam grafiki avokado, tylko zwykłą BZWBK. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby moje avocado wyglądało tak przyjemnie jak u innych?

 94. jar

  @Anulka: logować się ze strony: m-avocado.pl

 95. Anulka

  @jar: no właśnie loguje się z tej strony, którą podałeś
  1. strona gdzie wpisuje NIK – jest avocado
  2. wpisuje gdzie podaje hasło – jest avocado
  3. zatwierdzam hasło, wchodzi na stronę z napisami BZWBK24 i tu avocado już nie ma ani śladu, a wiem że być powinno bo u siostry ta strona wygląda inaczej

 96. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Renato, rezygnacja z konta nie wiąże się z żadnymi utrudnieniami, można jej dokonać w dowolnej placówce sieci Plusa (nie musi to być ta, w której podpisała Pani umowę konta) lub w dowolnym oddziale banku. Mam jednocześnie uprzejmą prośbę – jeśli można :) proszę napisać mi na skrzynkę agnieszka [dot] dabrowska-uss [at] bzwbk [dot] pl jakie są powody Pani decyzji – dokładamy wszelkich starań, żeby konto Avocado było jak najlepsze a informacja od Pani byłby w tym pomocna.

 97. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Anna: nie sposób podać w kilkusekundowej reklamie wszystkich informacji. Informacja o której Pani pisze jest zamieszczona na stronie http://www.m-avocado.pl, można ją uzyskać we wszystkich punktach sieci sprzedaży Plus i w oddziałach banku.
  @Anulka: cieszę się, że grafika Avocado znalazła Pani uznanie. Nie mogę sprawdzić na czym polega problem dysponując tylko taką informacją – proponuję kontakt z infolinią banku 1 9999, a doradca znajdzie rozwiązanie.

 98. Renata

  Pani Agnieszko, jednak zdecydowałam pozostać przy koncie Avocado, rezygnując jednocześnie z mojego poprzedniego konta w ING. Początkowo miałam pewne wątpliwości, przerażała mnie procedura związana z formalnościami przeniesienia konta. Wszystko odbyło się sprawnie. Konto Avocado w pełni mnie satysfakcjonuje.
  Pozdrawiam Renata.

 99. Iwona

  Witam:) Mam pytanie: czy wpływ na konto w wysokośći 1000 zł może być wykonany przeze mnie w oddziale? Lub z mojego innego konta? Taką informację uzyskałam dziś w salonie plus. Czy jeśli nie to, czy ta wpłata może być dokonana z innego konta indywidualnego?

 100. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Panie Michale, zna Pan korzyści wynikające z posiadania konta Avocado – możliwość obniżenia rachunków telefonicznych, zwrot 2% wartości transakcji bezgotówkowych kartą, brak opłat za przelewy internetowe, SMSkody, konto i kartę (przy zachowaniu warunków związanych z określonymi wpływami i transakcjami). Naszym zdaniem warto je maksymalnie wykorzystać :-).

 101. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Iwono, zasilenie może zostać zrealizowane poprzez wpłatę własną w Oddziale lub przelewem z dowolnego rachunku bankowego. Ważne jest, to, by w przypadku promocji „bonus 50%” nie był to przelew z innego Pani rachunku w BZ WBK.

 102. zyga

  Bzdura.
  Alior jest najbardziej innowacyjnym bankiem w POlsce.
  To pomysły Alior są kopiowane przez inne banki.

  Ale usługi typu avocado plus Alior nie posiada.

 103. Iwona

  Bardzo dziękuje za odpowiedź:)

 104. Michał

  Pani Agnieszko,

  dziękuję za odpowiedź, aczkolwiek raczej zwracałem uwagę to fakt, że posiadacz konta w BZ WBK (lecz nie konta Avocado), nie może założyć konta Avocado, jeżeli na to konto chciałby przelewać środki z posiadanego już innego konta w BZ WBK. Przynajmniej wg pracowników Plus GSM. Zgadza się?

 105. klient

  Uważajcie na tę promocję!!! Naciągacze obiecywali, że z bonusu 50% na konto można skorzystać z wybranego numeru, który posiadam w Plusie a okazuje się, że mogę skorzystać z bonusa tylko i wyłącznie z numeru na który aktualnie podpisuję umowę. Złożyłem reklamację i okazało się, że obecnie nie mogę już w ogóle skorzystać z tej promocji. JEDNA WIELKA ŚCIEMA !!!

 106. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Panie Michale, fakty są takie:
  1. posiadacz konta w BZWBK może założyć konto Avocado
  2. może przelewać na nie środki z posiadanego już innego konta w dowolnej wysokości, ma tu pełną swobodę i dowolność :).

  Natomiast, jeśli chciałby jednocześnie skorzystać z bonusa „50% na konto” w ramach którego połowa abonamentu wraca do niego w postaci wpływu na konto Avocado – wówczas zgodnie z Regulaminem tej promocji spełnić musi określone warunki: aktywować kartę Visa Avocado i zasilać konto Avocado kwotą co najmniej 1000 PLN miesięcznie w każdym miesiacu, w którym chce korzystać z promocji. I to zasilenie nie może się odbywać z innego posiadanego przez niego konta w BZ WBK. Czyli jeśli chce uzyskać bonus, musi dokonać wpłaty własnej na konto Avocado lub przekazać dyspozycję wynagrodzenia lub … możliwości jest wiele. Po prostu nie może „żonglować” między kontami i dodatkowo oczekiwać z tego powodu korzyści – to chyba uczciwe, prawda? :)

  @klient: jednym z warunków skorzystania z „promocji 50%” jest to, że najpierw należy dokonać aktywacji lub przedłużenia umowy w sieci Plus i dopiero potem (najpóźniej w ciągu 30 dni) założyć konto Avocado. Staramy się o tym szeroko informować i przykro nam, że ta informacja do Pana nie dotarła. Chcemy jednak zaznaczyć, że w dowolnym momencie może Pan skorzystać z drugiej promocji związanej z kontem Avocado, w której można zyskać co miesiąc zwrot 2% (maksymalnie 500 zł) transakcji bezgotówkowych kartą Visa Avocado na konto w sieci Plus i w ten sposób obniżyć rachunki za telefon.

 107. Joanna

  Bardzo proszę o jasne wskazanie, co kryje się pod terminem transakcje bezgotówkowe?
  1. Czy tylko płatności kartą w punktach usługowo-handlowych, restauracjach, na stacjach paliw, w kasach biletowych, punktach prasowych, hotelach?
  2. Czy też doładowania telefonu komórkowego (innego numeru niż na który podpisano umowę lub w innej sieci)dokonane kartą w bankomacie?
  3. Czy także płatności kartą w internecie?
  4. Czy również przelewy dokonane z konta Avocado?Przelewy przecież są transakcją bezgotówkową?

 108. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Joanno, z wymienionych przez Panią transakcji bezgotówkowe są: płatności kartą (także w internecie) i doładowania telefonu kartą w bankomacie. Przelewy z rachunku karty nie są transakcją bezgotówkową.

 109. Iwona

  Witam skorzystałam z promocji i zalożyłam konto Avocado, mam w związku z tym kilka pytań:
  1. umowę podpisałam 29-12-2011 okres rozliczeniowy w Plusie mam od 21 kiedy powinnam dokonać pierwszej wpłaty na konto aby skorzystać z promocji „50%”
  2. dokonując przelew z konta jest on zatwierdzany kodem sms – czy kody te są odpłatne?
  Pozdrawiam

 110. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Iwono – witamy :-).
  Co do Pani pytań: zasilenia konta należy dokonać do końca stycznia a SMSkody są bezpłatne.

 111. Wojtek

  Witam

  mma pytanko jezeli chodzi o wypłate za darmo z bankomatów w całej Polsce… rozumiem ze za darmo z bankomatów pko bp czy milenium tak??

 112. Henryk

  Witam serdecznie i w związku z powyższym pytaniem Iwony i odpowiedzią na nie -mam podobne… Przedłużyłem umowę w Plusie dnia 14 grudnia .Okres rozliczeniowy mam od 9 do 8 następnego mies.Kiedy należy dokonać pierwszej wpłaty by skorzystać z promocji?

 113. Marek

  Czy karta płatnicza do konta avocado jest wysyłana automatycznie po podpisaniu umowy w punkcie Plusa, czy należy ją zamówić w systemie Bzwbk24?

 114. Aldona

  Witam, otrzymałam kartę bankomatową avocado i muszę teraz ja aktywowac przez internet, ale jaki ja mam wprowadzić pin, czy hasło skoro go nie mam??? Nie wiem jak mam to zrobić. Pomocy :)

 115. Anka

  Witam serdecznie.:)
  Doładowałam 2 x karte w plusie za 50 zł , mam podpisaną umowe na Avocado i nie mam 50% z tych doładowań na swoim koncie nowozałożonym w BZWBK.

  I zastanawiam sie Why?

  Z góry dziękuje za odpowiedź..:)

 116. ediyoan

  Brałam udział w konkursie PrzelewySMS odnośnie testowania usługi. Otrzymałam dane karty wirtualnej, którą zarejestrowałam. Kiedy nastąpi doładowanie tej karty? Mam też pytanie innej natury – jak wygląda wypłata gotówki w bankomacie za pośrednictwem tej usługi, bo z instrukcji nie do końca rozumiem ten proces.

 117. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Wojtek: tak, kartą do konta Avocado bez prowizji można wypłacić gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce.

  @Henryk: okres rozliczeniowy w Banku liczy się od 1 dnia do końca miesiąca i w tym właśnie czasie należy zasilić konto. Zgodnie z regulaminem Bonusa, dla jego naliczenia i wypłacenia konieczne jest, by w każdym z sześciu miesięcy, począwszy od następnego po podpisaniu umowy, został spełniony wymóg zasilenia.

  @Marek: tak, karta płatnicza do konta Avocado jest wysyłana automatycznie po podpisaniu umowy w punkcie Plusa, na adres podany jako korespondencyjny.

 118. Anka

  Witam serdecznie.:)
  Doładowałam 2 x karte w plusie za 50 zł , mam podpisaną umowe na Avocado i nie mam 50% z tych doładowań na swoim koncie nowozałożonym w BZWBK.
  I zastanawiam sie Why?
  Z góry dziękuje za odpowiedź..:)

 119. adam

  mam pytanie ,od 2 mc mam już konto avocado wszystko jest ok..:) póki co..ale czytam w tym artykule ,że powiadomienia SMS o transakcjach na koncie. są bezpłatne ,jednak jak wchodzę w ustawienia Alter24 takie pakiet kosztuję 9 zł.Co zrobić żeby był bezpłatny??Czekam na odp

 120. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @ediyoan: karta powinna być doładowana jeszcze dzisiaj.
  Co do wypłaty: najpierw należy wysłać sms o treści: G 10 (cyfra to kwota, jaką chcemy wypłacić) na numer 2424.
  W odpowiedzi otrzymamy sms’a z 8 cyfrowym kodem do wypłaty z bankomatu. Ważność kodu to 5 godz.
  Z tym kodem trzeba udać się do bankomatu. W bankomacie należy wybrać opcję Wypłata – Przelewy SMS (będzie widoczna w menu na ekranie bankomatu, lub można do niej wejść po wybraniu dolnego, lewego przycisku w bankomacie). Następnie na kolejno pojawiających się ekranach w bankomacie trzeba kolejno:

  - wybrać język,
  - wybrać kraj w jakim jest zarejestrowany telefon,
  - wprowadzić numer telefonu,
  - wprowadzić 8 cyfrowy kod otrzymany z Banku,
  - wprowadzić 4 cyfrowy kod (4 ostatnie cyfry numeru rachunku, z którym powiązana jest usługa, w Pani przypadku to 2949),
  - wybrać/wprowadzić kwotę wypłaty.
  Powodzenia!

 121. ediyoan

  Dziękuję serdecznie.
  Teraz wszystko jest już prawie jasne.

  Opcja wypłata – przelewy sms uruchamia się bez użycia karty bankomatowej tak?

 122. Michał

  Witam. FaJna sprawa to avocado ale nurtuje mnie pytanie. po jakim czasie od daty zapłacenia ostatniego rachunku dostanę zwrot polowy wartości abonamentu? I czy jeśli nie miałem w danym miesiącu wpływu na konto minimum1000 zł to zwrotu za rachunek też nie dostanę?

 123. gosia

  witam, konto avocado założyłam na początku grudnia zaraz po przedłużeniu umowy w mix plusie, w grudniu i w styczniu dokonałam zasilenia konta avocado kwotami trochę powyżej 1000 zł (wpłata osobista i przelew z innego konta innego banku) do tej pory nie otrzymałam żadnego bonusa 50%… to chyba nie jest uczciwe

 124. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Anka: fakt podpisania umowy na konto Avocado to nie jedyny warunek otrzymania bonusa. Proszę o kontakt z infolinią BZ WBK (1 9999), ponieważ potrzebne są bardziej szczegółowe dane dotyczące Pani usługi w celu identyfikacji problemu.

  @adam: jeżeli był Pan wcześniej klientem BZ WBK i miał już usługę Alerty24 (płatną), to musi się Pan udać do oddziału BZ WBK w celu zmiany na pakiet dedykowany dla klientów Avocado.

 125. Marta

  Witam. Mam pytanie – po jakim czasie od zapłacenia rachunku, następuje otrzymanie zwrotu połowy kwoty?

 126. EE

  Witam!!
  a na jak długo podpisuje sie ta umowę, czy można zrezygnować po pól roku bez żadnych kosztów??

 127. Artur

  Witam, mam pytanie czy promocja trwa tylko 6 miesięcy? A bonus z karty jest przez czas trwania całej umowy? Pozdrawiam!!!

 128. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @ediyoan: zgadza się – funkcja Przelewy SMS umożliwia realizację przelewów pomiędzy użytkownikami oraz wypłaty gotówki w bankomatach sieci BZ WBK bez użycia karty.

  @Michał: nagroda wypłacana jest na konto Avocado w terminie do 10 dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym spełniono warunki uprawniające do jej otrzymania. Jeżeli w danym miesiącu nie było minimalnego wpływu na konto, czyli nie został spełniony jeden z warunków otrzymania nagrody, to za ten miesiąc nie zostanie ona wypłacona. Jednak brak spełnienia warunków w jednym z miesięcy nie powoduje braku możliwości otrzymania nagrody w kolejnych miesiącach promocji.

  @gosia: zapewniam, że usługa jest uczciwa, ale potrzebujemy więcej danych aby zweryfikować problem. Prosimy o kontakt z infolinią BZ WBK (1 9999).

  @Marta: nagroda jest wypłacana na konto Avocado w terminie do 10 dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym spełniono warunki uprawniające do jej otrzymania. Dla przykładu: jeżeli wystawiono fakturę w dniu 10.02 i zapłacono ją 24.02. to w przypadku spełnienia wszystkich warunków promocji, nagroda wypłacona zostanie do dnia 10.03.

  @EE: w przypadku korzystania z promocji „50% na konto” umowę na pakiet Avocado trzeba podpisać na okres 12 miesięcy. W przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy na którykolwiek produkt z pakietu Avocado uczestnik promocji zobowiązany jest do zwrotu przyznanych nagród.

  @Artur: Bonus „50% na konto” przyznawany jest raz w miesiącu przez 6 miesięcy. Natomiast „Bonus z karty” trwa do odwołania. Jeśli zdecydujemy się na zakończenie tej promocji poinformujemy o tym.

 129. Artur

  Witam,czy jest taka możliwość założenia konta Avocado w salonie Plusa? B do oddział Banku znajduje się w innym mieście oddalonym o 30km pozdrawiam!!!

 130. Ula

  Witam. Mam już kartę Avocado i chciałabym zapytać, czy mogę płacić nią w punktach usługowo-handlowych poza granicami Polski?
  Jeśli tak, czy doliczana jest wtedy jakaś opłata za takie transakcje?

 131. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Panie Arturze, umowę na pakiet Avocado można podpisać wyłącznie w salonach Plusa.

 132. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Ula: kartą Avocado można płacić zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Do transakcji wykonywanej w walucie innej niż EUR doliczana jest prowizja za przewalutowanie, w wysokości 2,8% wartości tej transakcji.

 133. Damian

  Pani Agnieszko w odpowiedzi dla Artura pojawiła się informacja że bonus z karty trwa do odwołania, czyli może się okazać ze podpisując umowę na 24 miesiące to nawet w 4-5 miesiącu jej trwania zalety konta / karty Avocado mogą zniknąć? pytam bo Wasz pomysł jest argumentem by wybrać ofertę sieci Plus ale jeżeli ta promocja 2% jest okresowa to chyba trzeba to jeszcze przemyśleć

 134. Marek M.

  Czy zakładając konto Avocado istnieje możliwość używania konta w ramach konta wspólnego z małżonkiem i co wiąże się z wydaniem dodatkowej karty płatniczej

 135. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Panie Damianie, zapewniam, że w najbliższym czasie nie zamierzamy kończyć promocji. Zależy nam aby trwała ona jak najdłużej, stąd nie podaliśmy daty jej zakończenia.

 136. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Panie Marku, niestety póki co nie ma takiej możliwości. Jednak trwają pracę nad tym, aby umożliwić wydanie drugiej karty do tego samego rachunku.

 137. agata

  Witam.
  Podpisałam umowe avocado w dniu 27.01.12 kiedy mam wpłacić kwote 1000zł żebym nie miała opłaty za prowadzenie konta 3zł i bonus 50%.Czy jeszcze w styczniu ma być wpływ na konto avocado czy mogę wpłaty dokonać w lutym?

 138. Liliana

  Witam, czy przelewajac sume 1000zł ze swojego konta w innym banku na równiez swoje konto Avocado, takze otrzymuje sie 50% bonusu?

 139. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @agata: pierwsza opłata za prowadzenie rachunku jest pobierana po upływie pierwszego pełnego miesiącu od dnia podpisania umowy. Czyli w Pani przypadku, kwotę 1000 zł należy wpłacić na rachunek pakietu Avocado w lutym. Za te kilka dni stycznia nie zostanie naliczona bowiem opłata.

  @Liliana: wpływ na konto Avocado w wysokości 1000 zł to jeden z warunków otrzymania bonusa 50% na konto. Można go spełnić przelewając tę kwotę z własnego konta prowadzonego w innym banku na konto Avocado.

 140. Paulina

  mam takie pytanie, jak można zrezygnować z tego konta? dzisiaj podpisałam umowę ale jednak nie chce być posiadaczem konta avaocado, jak mogę odstąpić od niego

 141. sylwia

  a ja nie moge sie zalogowac na avocado mimo pierwszego logowania i zmianie haslo oo co tutaj chodzi?

 142. Joanna

  W najbliższym czasie mam podpisać umowę o przedłużenie umowy w plusie. Co do konta Avokado chciałam się jeszcze zastanowić i powiedziano mi, że oczywiście mogę się zastanowić, ale poproszono mnie już o podanie danych osobowych, zapewniając, że do niczego się jeszcze nie zobowiązuję. Tymczasem dostałam smsa z informacją, że już otworzono usługę na nr rachunku…. Gdybym nie chciała jednak korzystać z konta avokado i po prostu przedłużyć umowę z plusem, to teraz jakoś specjalnie „odkręcać”? Czy podpisanie umowy będzie automatycznie zgodą na Avokado?

 143. Agnieszka

  witam, zalozylam konto avocado na poczatku stycznia. Nalicozno mi nastepujace bonusy telekounikacyjne: 0,28 zl za okres 27.12-09.01, 28,80 zl za okres 10.01-09.02. Do biezacej faktury przyznano mi tylko pierwszy bonus, pmimo tego ze drugi obejmuje rowniez okres faktury. Z jaka czestotliwoscia sa naliczane bonusy, czy tylko raz w miesiacu? (bonus 2%)

 144. Bartek

  Witam,
  mam pytanie w jakim czasie są naliczane bonusy „plusa”, konto założyłem na początku stycznia 2012 do tej pory nie mam naliczonych żadnych bonusów (chyba, że jest to jakoś ukryte, a nie wchodzi na bieżący rachunek) mimo wymagalnej wpłaty 1000 złoty, opłaceniu terminowo faktury za telefon do tej pory nie otrzymałem żadnego zwrotu?

 145. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Paulino, na odstąpienie od umowy jest 14 dni od dnia podpisania umowy. Można tego dokonać w dowolnej placówce BZ WBK lub salonie sprzedaży PLUS. Po 14 dniach można zamknąć rachunek, jednak można to zrobić już tylko w oddziałach BZ WBK.

  @Sylwia: proszę o kontakt z infolinią na numer 1 9999.

  @Agnieszka: w przypadku promocji „Bonus z karty” okres rozliczeniowy ropoczyna się 10. dnia miesiąca i kończy 9. dnia następnego miesiąca. Dopiero kwota faktury wystawionej po danym okresie rozliczeniowym zostanie umniejszona o wartość przyznanego bonusa za ten okres.

 146. ewa@7

  ABY dostać zwrot kosztów za internet w plusie muszę dokonywać przelewu z własnego konta avokado czy mogę to robić także z innego konta?

 147. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Panie Bartku: pierwszy okres rozliczeniowy w promocji „50% na konto” liczony jest od początku miesiąca następującego bezpośrednio po miesiącu w którym aktywowano promocję. Czyli w Pana przypadku bonus zacznie się naliczać w lutym i jeżeli spełnione zostaną wszystkie warunki promocji, pierwsze benefity otrzyma Pan do 10 marca.

 148. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @ewa@7: Płatności za faktury z Plusa można dokonywać z dowolnego konta.

 149. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Joanno, bardzo proszę o kontakt z nami na adres zespol_bzwbk [at] bzwbk [dot] pl. Postaramy się jak najszybciej wyjaśnić opisaną przez Panią sytuację.

 150. Bartek

  Jak umowa avocado podpisana była w salonie plusa 7 stycznia 2011 roku, to kiedy powinien być naliczony pierwszy „bonus” za usługę połowa abonamentu na konto???? Dwie osoby na infolinii podały mi inne informacje.

 151. asia

  mam pytanie. czy jesli jestem klientem plusa, mam konto walutowe w WBK i chce przedłuzyc umowe i załozyc konto AVOCADO a nie mam stałych dochodów 1000 zł miesiecznie ponieważ pracuję za granica sezonowo i przelewam pieniążki na konto walutowe to czy moge założyc konto AVOCADO i przelewac lub wpłacac na to konto ale co jakiś czas wiekszą ilośc gotówki??

 152. Kris

  W regulaminie jest zapis warunkujacy przyznanie premii:
  „zapewnienie wpływów na konto osobiste zawarte w ramach Pakietu Avocado w wysokości min.
  1000 zł w każdym miesiącu kalendarzowym w Okresie przyznawania Nagrody, z zastrzeżeniem, że
  za wpływ na konto osobiste w rozumieniu niniejszego punktu nie będzie uważany przelew
  realizowany z innego konta Uczestnika Promocji w Banku.”
  Czy te wpływy muszą być przelewem z firmy czy może to być przelew od osoby prywatnej np kogoś z rodziny?

 153. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Bartek: w Pana przypadku pierwszy bonus powinien być naliczony za luty. W przypadku spełnienia wszystkich warunków promocji, nagroda w postaci wpływu na konto Avocado zostanie przyznana do 10 marca.

  @asia: minimalna kwota 1000 zł miesięcznego wpływu na konto jest warunkiem koniecznym przyznania nagrody w promocji „50% na konto” i niestety nie można go pominąć.

  @Kris: może to być przelew z dowolnego rachunku (osoby prywatnej, firmy, etc), który nie jest rachunkiem uczestnika promocji prowadzonym w BZ WBK.

 154. Fan avokado

  Dostaje kartę płatnicza VISA Electron do swojego konta awokado.
  I nie płace za jej posiadanie przy miesięcznych transakcjach bezgotówkowych o wartości co najmniej 500 zł.
  A jeśli zapłacę w sklepie miesięcznie mniej niż zł. lub wcale, to ile wtedy zniknie mi z konta????

 155. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Fan avokado: w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych za mniej niż 500 zł miesięcznie, prowizja za kartę zamiast 0 zł wyniesie 3 zł.

 156. Arkadiusz Laskowski

  Bonus z karty i rabat 50% na abonament wymienione są w opisie tak jakby z obu tych przywilejów można było skorzystać jednocześnie. W umowie jest natomiast zapis że takiej możliwości nie ma (albo jedna promocja albo druga). Więc zastanawiam się czy nie można skorzystać z promocji 50% na abonament a po 6 miesiącach korzystać z drugiej promocji Bonus z karty?

 157. Robert

  Moje pytanie jest związane z prawem bankowym i dotyczy
  przenoszenia kont . Mianowicie posiadam obecnie trzy konta : avocado , ror z kredytem oraz ror z saldem debetowym ; pytanie brzmi :czy mogę przenieść te konta i
  salda oraz kredyty do avocado ?

 158. karola

  Dlaczego nie otrzymuje tych 50% abonamentu na konto , skoro jet spełniany warunek wpływu 1000zł miesięcznie na konto?

 159. ewa

  Witam! mam taki problem, ponieważ wczoraj poszłam przedłużyć sobie umowę z plusem i usłyszałam właśnie o avocado to wzięłam. podpisałam umowę na 24miesiące z kwotą doładowania 60zł. natomiast nie wiedziałam, że to jest tylko na pół roku.. chciałabym jakoś to zmienić na 36zasileń po 40zł. i tu pojawia się problem, ponieważ nie wiem jak to zrobić:/ Pan w plusie mnie nie poinformował o tym, że to jest tylko na pół roku, bo gdybym to wiedziała wcześniej, od razu brałabym umowę o mniejszą kwotę doładowania. czy mogę jakos odstąpić od umowy lub cokolwiek zrobić, żeby to zmienić?

 160. Ewelina

  Jeżeli mam konto w innym banku i korzystam z promocji 50% na konto to czy mogę przelewać po 1000zł z konta z innego banku dla spełnienia warunku zasileń konta?

 161. b@rtek

  Witam
  W jakim cyklu są rozliczane transakcje bezgotówkowe kartą ( z ktorych tutułu mam rabat 2% za następna fakturę w plusie).Miesięcznie do końca kalendarzowego miesiąca,czy do np 4 dnia kolejnego miesiąca,kiedy kończy mi się okres abonamentowy w plusie?

 162. Mariusz

  Na jak długo wydawana jest karta (termin ważności) i ile kosztuje wydanie nowej karty?

 163. Użytkownik plusa

  Plus wolno odpisuje
  Lubi gdy ktoś czas marnuje
  Uwielbia oszukiwać
  Słowa nie dotrzymywać

  Chciałbym w słowach zwartych
  Hamując moc słów obdartych
  Ułatwić wybór masom
  Jak chcesz to leć za tą kiełbasą
  Ech…

 164. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Arkadiusz Laskowski: jeżeli skorzysta Pan z promocji 50% na konto to naturalnie po jej wygaśnięciu może Pan skorzystać z promocji Bonus z karty. Nie można tylko korzystać z tych dwóch promocji równolegle.

  @Ewelina: tak.

  @b@rtek: okres rozliczeniowy promocji Bonus z karty rozpoczyna się 10 dnia miesiąca i kończy 9 dnia następnego miesiąca.

 165. @slawek

  chcę wziąć numer w plusie na firmę i w salonie plusa zaproponowano mi założenie konta avocado,żeby przez 6 mies.płacić 50% abonamentu czy to ok?

 166. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @slawek: tak, zgodnie z regulaminem promocji osoby, które podpiszą nową lub przedłużą dotychczasową umowę z Plusem (abonament, mix, internet) i najpóźniej w ciągu 30 dni zdecydują się na Avocado, otrzymają zwrot połowy abonamentu lub doładowania w Plusie (maksymalnie 60 zł miesięcznie) na konto w Avocado przez pierwszych 6 miesięcy korzystania z usługi. Jedynym warunkiem są miesięczne wpływy na konto w wysokości co najmniej 1000 zł.

 167. seba

  Witam, mam pytanie do osoby ktora sie zajmuje tymi kontami.. Jezeli nie bede mial wplywu np 2 miesiace zadnego czy to cos sie stanie?? np zalozylem dzis konto wlacam sobie 500 zl i na ok 2 miesiace nie bede mial zadnych wplywow dopiero pozniej… to co bedzie w takim przypadku ??? dzieki z gory czekam.. Odp na podanego maila ok

 168. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Mariusz: karta standardowo wydawana jest na 4 lata. Wydanie nowej karty oraz wznowienie (w przypadku utraty ważności) jest bezpłatne.

 169. Marta

  Mam pytanie, czy kartą wydaną w ramach promocji avocado można płacić w innych krajach, np: Portugalia? czy przy wypożyczeniu samochodu w portugalii wypożyczalnia może pobrać z niej tzn. kaucje?

 170. Pumas

  Plus wolno odpisuje
  Lubi gdy ktoś czas marnuje
  Uwielbia oszukiwać
  Słowa nie dotrzymywać
  Chciałbym w słowach zwartych
  Hamując moc słów obdartych
  Ułatwić wybór masom
  Jak chcesz to leć za tą kiełbasą
  Ech…
  Razem z WBK do spółki!
  Jeżeli wydasz 500zł m-nie nie zostanie pobrana opłata 3zł za kartę… Tak głoszą reklamy! A w praktyce to płatności np 30 danego miesiąca księgują kilka dni pózniej i pobierają opłatę 3zł! Co mnie obchodzi dzień księgowania WBK??? A więc nie w miesiącu(od 1-30/31) tylko od 1-25 należy wydać 500zł by uniknąć opłaty 3zł za kartę! REKLAMY wprowadzają nas w błąd!!!

 171. marzena

  witam
  zlozono mi w plusie oferte zalozenia konta avocado ale mam pytanie: czy jest mozliwosc zebysmy ja i mąz mieli dostep do konta z osobnymi kartami? w plusie nie potrafili udzielic odpowiedzi. Chodzi o to zeby do jednego konta byly 2 karty. Bardzo przydalby sie tez rachunek oszczednosciowy bo z takowego korzystamy obecnie z pko

 172. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @marzena: obecnie do konta Avocado jest wydawana tylko jedna karta – dla posiadacza rachunku. Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe – zapraszamy do oddziału BZ WBK. Do obu kont będzie Pani miała dostęp przez bankowość elektroniczną.

 173. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Marto, kartą można płacić na całym świecie, ale przypominam , że to karta debetowa. To może oznaczać, że realizacja płatności w przykładzie, jaki Pani podała może nie być możliwa. Ustanowienie kaucji jest na pewno możliwe w przypadku kart kredytowych.

 174. Greg

  Pani Agnieszka Dąbrowska-Uss napisała:

  „…korzyści wynikające z posiadania konta Avocado – możliwość obniżenia rachunków telefonicznych, zwrot 2% wartości transakcji bezgotówkowych kartą, brak opłat za przelewy internetowe, SMSkody, konto i kartę (przy zachowaniu warunków związanych z określonymi wpływami i transakcjami). Naszym zdaniem warto je maksymalnie wykorzystać :-).”
  czyli możnaby domniemywać że ten „…zwrot 2% wartości transakcji bezgotówkowych kartą…” działa jak 1% w koncie W&Z.
  Ale tak chyba nie jest.
  Bo dalej Pani Agnieszka pisze (zgodnie zresztą z tym co na stronie Plusa) że:
  „…drugiej promocji związanej z kontem Avocado, w której można zyskać co miesiąc zwrot 2% (maksymalnie 500 zł) transakcji bezgotówkowych kartą Visa Avocado na konto w sieci Plus i w ten sposób obniżyć rachunki za telefon…”
  Czyli że tak naprawdę to te 2% wpłynie na wysokość faktury w Plusie a nie że wróci na konto.

  Proszę o wyjaśnienie.

 175. cossi

  Jak wygląda sprawa z przepisaniem konta avocado? Numer w Plusie jest na mamę a chcę zrobić cesję na siebie, czy mogę/muszę przepisać konto również na siebie żeby nadal korzystać z rabatu w abonamencie? Jak to zrobić? W oddziale BZWBK czy w punkcie Plusa?
  pzdr

 176. Artur

  Proszę o informację odnośnie braku opłaty za internet. Czy chodzi tu jedynie o transfer związany z obsługą konta Avocado przez komórkę? czy posiadając Avocado można bezpłatnie korzystać z internetu w telefonie (także inne strony internetowe)?

 177. Pumas

  Następna sprawa…!
  Co zrobić jak nie wiadaomo dlaczego nie przyznaje się komuś kolejnej nagrody 50% na konto??? Miałem wpłatę na konto ponad 1000zł!
  Byłem w Plusie odsyłają do WBK a w WBK mówią że z tymi kontami to nie mają nic wspólnego i podają mi numer infolini na który trzeba dzwonić na swój koszt!!! Dlaczego nie można załatwić sprawy w WBK z kontem AVOCADO???!!! Po pół godzinnej rozmowie dowiaduję się że mogę złożyć reklamację telefonicznie i mam czekać na pisemną odpowiedz do 14 dni…!!! Masakra! Obiecanki cacanki!!!

 178. Kamila

  Mam pytanie : okres rozliczeniowy w plusie mam od 5.03 do 4.04. Płatność za fakure mam do 20.03. Kiedy zostanie naliczony mi bonus 50% na konto?

 179. Kamila

  Mam pytanie : okres rozliczeniowy w plusie mam od 5.03 do 4.04. Płatność za fakture mam do 20.03. Kiedy zostanie naliczony mi bonus 50% na konto? Czy w okresie od 5.03 do 4.04 mam dokonać płatności kartą? Czy w jakimś innym okresie? Czy przelewy internetowe z konta też będą liczone do bonusu, czy tylko płatność kartą. Dodam iz umowe przedłużyłam 16.02, a przelewu na konto Avocado dokonałam 5.03. Czy wypłaty z bankomatów wszystkich banków są bezpłatne? Czy tylko z bankomatów BZWBK?

 180. aga

  Witam 25 stycznia przy przedłużaniu umowy z plusem założyliśmy konto avocado (2%). Do tej pory nie otrzymaliśmy ani smsa z pinem ani karty. Jak długo trzeba czekać na kartę?

 181. Monia

  jestem nowym klientem avocado i chce sie zalogowac aby aktywowac karte wpisuje NIK oraz PIN jaki mi przyszedł w smsie i NIC ciągle coś błędnego ale co skoro wszystko wpisuje taj jak powinno być!!! o co chodzi?

 182. Damian

  witam,
  proszę o informację po jakim czasie 50% jest zwracane na konto. iplusa mamy od połowy stycznia i do tej pory żadnego zwrotu. Czy można w jakiś sposób sprawdzić czy ta usługa jest aktywna.
  Pozdrawiam

 183. Renata

  Chciałabym dowiedzieć się jak należy aktywować kartę Avocado?

 184. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Greg: wszystko co Pan pisze w swoim komentarzu się zgadza. Promocja 2% z karty polega na tym, że wspomniany 2% wartości transakcji realizowanych przy użyciu karty Avocado „zwracany” jest na konto w Plusie w taki sposób, że obniżana jest kwota na fakturze za usługi telekomunikacyjne. Mechanizm jest podobny do tego jaki jest w koncie W&Z, z tą różnicą, że w koncie W&Z środki zwracamy na konto w BZ WBK.

 185. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @cossi: nie można „przepisać” konta Avocado, natomiast w sprawie samej cesji numeru telefonu prosimy o kontakt z placówką lub infolinią sieci Plus.

  Panie Arturze, brak opłat za transamisję danych dotyczy tylko korzystania z konta Avocado za pomocą aplikacji bankowości mobilnej BZ WBK.

  @Kamila: okresy rozliczeniowe są miesięczne. Pierwszy okres rozliczeniowy biegnie po miesiącu, w którym podpisano umowę i przystąpiono do promocji. Bonus wypłacany jest do 10. dnia miesiąca następującego bezpośrednio po okresie rozliczeniowym, pod warunkiem spełniania wszystkich warunków promocji.

 186. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Kamila: Jeśli chodzi o kartę Avocado, to w przypadku promocji 50% na konto głównym warunkiem przyznania nagrody są miesięczne wpływy na konto w wysokości co najmniej 1000 zł. Innym warunkiem jest posiadanie aktywnej karty przez co najmniej przez 12 miesięcy bez konieczności dokonywania nią transakcji. Aktywna karta oznacza, że została ona aktywowana w bankomacie BZ WBK, w usługach elektronicznych lub przy dokonaniu pierwszej transakcji. Z promocji 50% na konto można korzystać maksymalnie przez okres 6 miesięcy. Po tym czasie można skorzystać z bonusa „2% z karty”, w którym głównym warunkiem jest dokonywanie transakcji kartą w okresach rozliczeniowych (pełnych miesiącach kalendarzowych). 2% wartości wszystkich transakcji (także przelewów) w danym miesiącu będzie zwrócone na konto w Plusie (obniżając tym samym wartość faktury za usługi telekomunikacyjne) do 10. dnia miesiąca następującego bezpośrednio po okresie rozliczeniowym. Karta Avocado umożliwia wypłaty bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce.

  @Pumas: w takiej sytuacji może Pan reklamację zgłosić na infolinii. Przepraszamy, jeśli od razu Pana do niej nie skierowano.

 187. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @aga: prosimy o kontakt na infolinię 1 9999. Potrzebujemy bardziej szczegółowych danych aby zweryfikować Pani zgłoszenie.

  @Monia: podobnie jak w innych tego typu przypadkach, prosimy o kontakt z infolinią 1 9999.

  Panie Damianie, status można sprawdzić dzwoniąc na infolinię 1 9999 lub w usługach bankowości internetowej (zakładka „Oferta dla Ciebie” > „Bonusy”). Jeżeli spełnione były przez Pana wszystkie warunki, to pierwszy bonus powinien Pan otrzymać do 10 marca.

  @Renata: kartę należy aktywować w usługach bankowości internetowej (zakładka „Karty”).

 188. JOanna

  23 grudnia założyłam konto avocado w salonie Plusa i już następnego dnia pożałowałam, najpierw długo czekałam na kartę , później na PIN , w banku nie potrafili udzielić mi żadnej informacji, w końcu PIN nadał mi bank. Karta w końcu dotarła ( po dwóch tygodniach) ale usprawiedliwiam to okresem świątecznym. Używam karty wpłacam co miesiąc 1000 zł na konto, dokonuję transakcji i do tej pory(mamy marzec!!!!!)bonusu nie otrzymałam , a rachunki z plusa przychodzą w takiej wysokości jak przychodziły przed założeniem konta!!!!Totalna CHAŁa!!!!!Na infolinię dzwoniłam chyba cztery albo więcej razy , więcej zapłaciłam za połączenia z infolinią niż zyskałam z tego cholernego bonusu !Złożyłam też reklamację miesiąc temu, miałam dostać odpowiedź w ciągu 14 dni i nic!!!Niedługo znów przyjdzie rachunek z plusa ciekawe co tym razem wymyślą ludzie z INFOLINII!!!????SZCZERZE NIE POLECAM!!!!!!!

 189. JOanna

  Dodam jeszcze tylko że strona banku też nie wyświetla mi się jak dla użytkowników Avocado tylko jak dla klientów BZWBK.Pan z infolinii powiedział że to wina tego że nie wyraziłam zgody na przetwarzanie danych telemarketingowych.Poszłam do banku, sprawdziłam , i okazało się że wyraziłam wszystkie możliwe zgody jakie istnieją przy zakładaniu tego konta . Jetem już bezsilna i mam dość Avocado!

 190. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Joanno, mam prośbę o maila na adres zespol_bzwbk [at] bzwbk [dot] pl i przesłanie swojego numeru telefonu – skontaktujemy się z Panią i postaramy się wszystko wyjaśnić. pozdrawiam

 191. Damian R

  jak na razie też jestem średnio zadowolony reklama znów w tv leci a ja doładowania nie dostałem, reklamacja złożona i czekać należy do 30dni, szkoda że rachunki w Plusie do 30 dni później zapłacić się nie da.

 192. Wojtek G.

  Mam pytanie 24.01.2012 podpisałem umowę o przeniesienie nr do PLUSa na abonament – i żadnej informacji od osoby z salonu PLUS nie dostałem na temat konta AVOKADO?!! Mam konto w BZWBK już jakieś 2 lata i na pewno to konto przyniosło by mi korzyści przynajmniej 6mieś. połowa abonamentu itp.. – jeśli bym się zdecydował przez max 30 dni, a już minęły prawie 2mieś.
  Co w tej sytuacji mogę zrobić może ktoś mi podpowie???

 193. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Panie Damianie, powody nienaliczenia bonusa mogą być różne – na szczęście przypadków takich nie jest wiele. Najwięcej informacji na ten temat posiadają doradcy na infolinii, pon numerem 1 9999 . Jeśli Pan chce, może Pan napisać maila na adres zespol_bzwbk [at] bzwbk [dot] pl podając telefon kontaktowy, postaram się uzyskać informacje i napisać lub zadzwonić do Pana.

  Panie Wojtku, obawiam się, że nie mam dla Pana dobrych wiadomości – zgodnie z regulaminem czas pomiędzy podpisaniem umowy w sieci PLUS a założeniem konta Avocado nie może być dłuższy niż 30 dni, o czym Pan jak widzę wie…

 194. aga

  Dzień dobry

  mam już konto <30 w wbk. Czy jeśli założę konto avocado i będę co miesiąc przelewać 1000 zł ze starego konta na avocado, czy to się będzie liczyć jako miesięczne wpływ 1000zł?

 195. zbyszko64

  Avocado – mój niepokój budzi działanie bankowości internetowej w zakładce bonusy. Skąd system wziął, że wydałem kartą od 10 marca 12 tys. skoro faktycznie wydałem tylko ok. 2,5 tys. Jak tak bank będzie obliczał bonusy, to nie pozostaje mi nic innego tylko zwiększyć abonament do 500 PLN. Może zastosowalibyście też takie naliczanie do ROR – wpłacam 2,5 tys, a Bank księguje 12 tys.
  Ogólnie to uważam, że system bankowości internetowej nadaje się tylko do całkowitej wymiany i żadne liczne konserwacje nic tu nie pomogą.

 196. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @aga: przelew w wysokości 1000 zł z drugiego rachunku klienta w BZ WBK, który otworzył konto Avocado, nie uprawnia do zwolnienia z opłaty za konto Avocado.

  @zbyszko64: dziękujemy za informację. Już zidentyfikowaliśmy problem z poprawnym wyśtwietlaniem bonusów w usługach bankowości elektronicznej i naprawiamy go.

 197. Rafik

  Mam pytanie. Telefon mam wzięty na abonament od 14 lutego, czy jest szansa, że mogę przejść jeszcze na konto Avokado ? :(

 198. Grażka

  Gdzie mogę aktywować kartę do AVOCADO? Bo dostałam kartę a pin został niby przysłany smsem ale ja zmieniałam telefony i sms się usunął i jaki ja mam teraz pin wpisać

 199. guła

  Do konsultanta WBK.
  Witam.
  Proszę o podanie linku do aktywacji nowej karty Avocado
  bez PINu, „Aktywuj” i Nadaj PIN” Serwis bankowości
  elektronicznej Avocado. Jakoś nie mogę znaleźć.
  Dziękuję za szybką odpowiedź.

 200. aneta88

  Posiadam pakiet avocado Pieniążki na konto wpłynęły 14 marca – 1000.00 dokonuje przelewów wyciągam kwoty z bankomatu Kiedy dostanę bonus do karty?? Po 10 kwietnia?
  Czy z tego konta mogę opłacać rachunki innej osoby np kogoś z rodziny??
  Będę wdzięczna za odpowiedź Pozdrawiam

 201. guła

  No cóż, prędkość Waszej reakcji powala z nóg.
  Tylko pogratulować. A może lepiej zrezygnować z Waszych
  wynalazków? Jak się okazuje, sądząc po wpisach jest to zbyt skomplikowane i to nie tylko dla mnie.
  Ukłony.

 202. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Rafik, zgodnie z regulaminem ma Pani/Pan na to 30 dni.

 203. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Grażka: za pośrednictwem SMS przesyłany jest PIN do usług bankowości elektronicznej, nie do karty. Jeżeli nie posiada już Pani tego SMSa to proszę o kontakt z naszą infolinią na nr 1 9999. Po zalogowaniu się do serwisu może Pani nadać PIN do karty w zakładce Karty.

  @guła: po zalogowaniu się do usług bankowości elektronicznej proszę wybrać zakładkę Karty, po czym przy karcie Avocado wybrać opcję „Aktywuj”. Aktywację należy potwierdzić SMS Kodem. Następnie w celu nadania PINu należy wybrać opcję Nadaj PIN. Jeżeli nie ma jej widocznej, proszę wybrać opcję Więcej (powinna się rozwinąć lista z dodatkowymi opcjami).

  @aneta88: w promocji Bonus z karty okres rozliczeniowy kończy się z 9. dniem miesiąca kalendarzowego. Zwrot 2% transakcji w poczet umniejszenia abonamentu powinien być widoczny na następnej fakturze (w zależności od okresu bilingowego jaki Pani posiada). Proszę jednak pamiętać, że wypłata z bankomatu nie jest traktowana jako transakcja kwalifikowana do zwrotu 2%. Co do kolejnego pytania, to oczywiście można opłacać rachunki innych osób.

 204. guła

  Dziękuję za odpowiedź, ale… ale właśnie, nie mogę się zalogować bo system w drugim kroku(logowanie do BZBK24) żąda właśnie PINu którego nie mam i nie znam.
  Może chcę się zalogować nie tam gdzie powinienem?

 205. Dawid Ziółkowski

  Wiam nie dostałem jeszcze sms z pinem do karty bakomatowej awokado i nie wim za bardzo co mam zrobić proszę 0 pomoc

 206. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @guła, @Dawid Ziółkowski: jeżeli nie zachowali Państwo SMS-a z numerem startowym PIN do usług bankowości elektronicznej (PIN do karty nadaje się bowiem samemu w usługach elektronicznych), lub z jakichś powodów nie został Państwu wysłany to prosimy o kontakt z infolinią BZ WBK, na numer 1 9999.

 207. Joanna

  Witam,
  mam pytanie: jak pierwszy raz zalogować się do konta avocado? Mam numer klienta, ale nie mam pojęcia jak wpisać numer PIN? Pozdrawiam

 208. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Joanno, PIN startowy powinna Pani otrzymać SMSem. Jeżeli nie zachowała Pani tego SMS-a, lub z jakichś przyczyn nie został do Pani wysłany, prosimy o kontakt z infolinią BZ WBK, na numer 1 9999.

 209. Joanna

  Dostałam PIN, mam go, ale nie wiem jak go wpisać. Wyskakuje mi okno logowania hasła z polami do wpisania hasła.

 210. eliza

  Witam
  1. a jeśli na moje konto avocado ten wymagany tysiąc zł wpłacałby mój mąż ze swojego konta w BZ WBK, do którego jestem upoważniona, to przysługuje mi 50% zwrotu za abonament, czy nie?
  2. i kolejne pytanie: czy owe 50% kwoty doładowania wpływa jako pieniądze do wydania dla mnie na dowolny cel, czy tez jako voucher na wydanie jedynie na rachunki w plusie?
  3.Rozumiem,ze w WBK, jako alternatywa płatnego tokena, dostępna jest również bezpłatna usługa haseł sms, dzięki którym będę mogla dokonywać np. przelewów internetowych?
  4. a czy przy zakupach np. na Allegro posiadacz konta Avocado może „płacić z Allegro” bądź z Pay-U?
  Pozdrawiam.

 211. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Joanno, w pola hasła należy wpisać kod startowy otrzymany SMS-em.

 212. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Eliza,

  Odpowiadając na Pani pytania:

  Ad. 1. Tak, otrzymuje Pani 50% zwrotu
  Ad. 2. Środki można przeznaczyć na dowolny cel
  Ad. 3. Tak, dla klientów Avocado SMS kody niezbędne do autoryzacji przelewu są bezpłatne.
  Ad. 4. Dla klientów Avocado, podobnie jak dla pozostałych klientów BZWBK, dostępna jest możliwość przelewów online za pomocą Przelew24. Wszędzie tam, gdzie jest udostępniona ta usługa, klient Avocado może z niej korzystać.

 213. Małgorzata

  Dostałam smsem startowy numer pin do usług elektronicznych, czy wypłacając pierwszy raz pieniądze z bankomatu mam się posłużyć tym pinem?

 214. Konto pytanie

  Witam, czy jak będę przelewał kwotę 1000zł ze swojego konta w innym banku na swoje konto Avocado, to otrzymam ten bonus 50% ?

 215. Joanna

  Czy numer identyfikacyjny klienta NIK to na umowie CIF? Pozdrawiam

 216. Joanna

  Wprowadzam jako numer identyfikacyjny numer NIK z umowy i jednorazowy PIN dostępu i niestety nie mogę się zalogować. Proszę o pomoc.

 217. siemek

  Mam pytanie odnośnie powiadomień SMS o transakcjach na koncie. Miałem już kilka przelewów i płatności i jak do tej pory nie otrzymałem żadnego smsa.
  Czy coś muszę jeszcze ustawić żeby to zaczęło działać??

 218. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Małgorzata: PIN startowy jest do usług bankowości elektronicznej. To nie jest PIN do karty.

  @Konto pytanie: jeżeli pozostałe warunki promocji będą spełnione to tak.

  @Joanna: to są dwa różne numery.

  @Joanna: nie jesteśmy w stanie pomóc – prosimy o kontakt z infolinią 1 9999.

  @siemek: system powiadomień SMS (Alerty) należy uruchomić w usługach bankowości elektronicznej, dzwoniąc na infolinię lub osobiście w placówce BZ WBK.

 219. Helena

  Co trzeba zrobić żeby przychodziły powiadomienia SMS o transakcjach na koncie?Może jest potrzebny jakiś kod żeby to uaktywnić?Ponieważ chciałabym wiedzieć kiedy wpłyną mi jakieś pieniążki na konto,a nie zawsze mam dostęp do internetu.

 220. rozczarowany

  witam.
  chciałem zapytać dlaczego dzis nie można wejść na stronę m-avocado.pl??? Ile potrwa ta awaria???

 221. niezoriętowana

  mam kartę avocado ,muszę zapłacić 3500 ,czy taka płatność jest możliwa taką kartą ,oczywiście mam dostępne środki

 222. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Heleno, jeżeli usługa Alerty24 została uruchomiona, to może ją Pani sobie skonfigurować wg. własnych potrzeb. Aby zmienić konfigurację należy wejść w zakładkę w bankowości elektronicznej „Alerty24” i przy wybranym produkcie wcisnąć „Zmień ustawienia”, jeżeli dla danego produktu pakiet alertów jest uruchomiony ale nieaktywny należy wcisnąć „Aktywuj”.

  W przypadku braku Alertów, prosimy o udanie się do dowolnej placówki BZ WBK i uruchomić pakiet Alertów dla klientów Avocado.

 223. Michał

  Witam.
  Założyłem konto avocado 16.04.2012.
  Jak długo będę czekał na karte płatniczą?
  POZDRAWIAM

 224. startowy

  Proszę o podanie krok po kroku (bo niestety tego brakuje) jak zalogować się na konto m-avocado.pl. Co to jest startowy nr PIN(który przyszedł SMS-em) i do czego służy? Skąd pobrać nr PIN wymagany przy logowaniu? Niby proste…ale nie do końca.
  Napisali państwo, że PIN do karty nadaje się bowiem samemu w usługach elektronicznych. Proszę krok po kroku podać jak to zrobić.

 225. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @niezoriętowana: limit pojedynczej transakcji gotówkowej jest określony w umowie i jeśli nie jest niższy niż podawana przez Panią kwota, może Pani taką transakcję kartą zrealizować.

 226. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Michał: karta powinna dojść dzisiaj, gdyby nie dotarła bardzo proszę o kontakt na infolinię 1 9999.

  @startowy: po podpisaniu umowy, za pośrednictwem SMS otrzymuje Pan startowy PIN do usług bankowości elektronicznej. Aby zalogować się do systemu bankowości elektronicznej potrzebny jest numer klienta – NIK (jest w umowie) oraz startowy PIN (przesłany SMSem). Jeżeli z jakichś względów nie posiada Pan tego SMSa lub nie został on przesłany to proszę o kontakt z naszą infolinią na nr 1 9999. PIN do karty nadaje Pan samodzielnie, w usługach bankowości elektronicznej: proszę wybrać zakładkę „Karty”, po czym przy karcie Avocado wybrać opcję „Aktywuj”. Aktywację należy potwierdzić SMS Kodem (otrzyma go Pan na telefon, którego numer podał Pan przy zakładaniu konta). Następnie w celu nadania PIN-u należy wybrać opcję „Nadaj PIN”. Jeżeli jest niewidoczna, proszę wybrać opcję „Więcej” (powinna się rozwinąć lista z dodatkowymi opcjami.

 227. std

  Witam,
  Korzystam z Avocado już ponad miesiąc, wpłaciłem owy wymagany 1000,00 i do dzis jeszcze nie mam zwrotu za fakturke. Ile trzeba czekac?

 228. AnnaP

  Witam.dziś założyłam konto, otrzymałam zaraz sms-a z numerem konta ale sms-a z PIN-em już nie. ile muszę na niego czekać?

 229. JacekM

  A czy karta Visa do konta avocado przychodzi pocztą??

 230. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @std: wszystko zależy od tego, w jakich cyklach rozlicza się Pan z operatorem, czyli kiedy i za jaki okres wystawiana jest faktura.

  Pani Anno, SMS z PINem startowym do usług bankowości elektronicznej powinna Pani dostać zaraz po SMSie z numerem rachunku. Jeżeli tak się nie stało, proszę o kontakt na infolinię 1 9999.

  @JacekM: Tak, karta dojdzie pocztową na adres korespondencyjny podany w umowie.

 231. Anonim

  Witam, czy przenosząc biznesowy numer z innej sieci do państwa na firmę można mieć konto Avocado? Czy jest to tylko opcja dla indywidualnych abonentów. Słyszałem odmienne opinie na ten temat. Pozdrawiam

 232. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Anonim: obecnie z oferty Avocado mogą skorzystać tylko klienci indywidualni.

 233. Helena

  Witam!
  Mam założone konto w avocado już ponad miesiąc.Miały mi przychodzić sms-y o każdej transakcji i oczywiście sms-y nie przychodzą.Już nie wspomnę o wielokrotnych próbach zalogowania się przez internet-oczywiście bezskutecznych. Próbowałam się dodzwonić na infolinię żeby wyjaśnić dlaczego nie mogę się zalogowac na konto internetowe – straciłam tylko pieniądze za połaczenie i „wiszenie” na linii a juz nie wspomnę o czasie.Po prostu nikt nie odbiera.

 234. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Helena

  Pani Heleno, jeżeli przed otwarciem konta Avocado była Pani już klientką BZWBK, to w celu uruchomienia Alertów (powiadomień SMS) proszę o wizytę w dowolnej placówce Banku. Wówczas doradca uruchomi pakiet Alertów zgodnie z Pani dyspozycją. Jeżeli chodzi o problem z logowaniem, to niestety nie mamy wystarczająco dużo informacji aby zainterweniować. Skontaktujemy się z Panią indywidualnie drogą mailową.

 235. Piotr

  Witam, konto avocado zaproponowali mi przy podpisaniu umowy mix plus. Karta przyszła wczoraj pocztą, a pin około 3 dni temu na telefon. Brakuje mi nr NIK. Nie dostałem też żadnej umowy na której był by ten nr.
  Co w tym wypadu powinienem zrobić by uzyskać mój nr NIK
  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 236. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Panie Piotrze, numer NIK musi być na umowie o usługi bankowości elektronicznej (jest to umowa zintegrowana z rachunkiem i kartą). Powinien mieć Pan jej egzemplarz papierowy. Jeżeli z jakichś przyczyn nie ma Pan tej umowy to proszę o skierować się do najbliższej placówki BZ WBK i zawnioskować o wydanie numeru NIK.

 237. Joanna

  Witam,
  mam pytanko: kiedy Plus zwróci mi połowę faktury? Zaznaczam, że jest to już mój drugi miesiąc rozliczeniowy i z tego co się dowiedziałam Plus nie zwraca połowy kwoty z pierwszej faktury, dlatego czekam na zwrot, ponieważ druga faktura została zapłacona na początku tego miesiąca. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 238. Piotr

  Kończy mi się bonus 50% na konto. Jak mam teraz przejść na 2% na konto od płatności kartą?

 239. ukkesz

  Bardzo fajny produkt. Rachunki niższe. A to najważniejsze. Szczególnie, że karta jest za darmo. Kolejny raz się okazuje, że plus wprowadza innowacyjne produkty nie czekając na innych.

 240. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Joanno, bonus zostanie wypłacony najpóźniej do 10 czerwca.

 241. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Piotrze, bonus 2% z karty można aktywować w usługach bankowości elektronicznej w zakładce bonusy w „Ofercie dla Ciebie” lub telefonicznie pod numerem 1 9999.

 242. KRZYSZTOF PRZYMUS

  Witam mam problem co do konta AVOCADO mam podpisaną umowę a nie mam żadnego zwrotu co robić a są wpływy 1000,00zł na konto jakieś oszustwo ! 2 MIESIĄC NIE MAM ZWROTU Z FAKTURY BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ CZY ZOSTANIE ZWRÓCONY BONUS ,JEŻELI NIE TO SKŁADAM REZYGNACJĘ Z KONTA .
  DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ.

 243. Piotr

  Bonus 2% z karty również wymaga miesiecznych wpływów min 1000zł na konto? Kiedy mogę zacząć korzystać z tego bonusa 2%? Teraz mam otrzymać do 10 czerwca ostatni szósty bonus 50% na konto za maj. Czy już mogę skorzystać z bonusa 2% z karty?

 244. Gabi

  Witam mam następujący problem, usunęłam przez przypadek pierwszy kod do autoryzacji mojego konta AVOCADO a jak dzwonię pod numer 19999 to wszędzie gdzie bym nie weszła to każą wpisać najpierw ten stary numer kod, którego przecież nie posiadam więc w jaki sposób mogę uzyskać nowy by autoryzować konto?

 245. Alicja

  Mam pytanie jeśli zapomniałam aktywowac kartę avocado przed 10 dniem miesiąca a zrobiłam to dzis, czy równiez dostanę zwrot 50% doładowania czy to już przepadło… Niestety Pani w plusie nic o tym nie powiedziała, a dzis dopiero z regulaminu wyczytałam. Proszę o odpowiedz.

 246. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Krzysztof Przymus: Panie Krzysztofie, na podstawie przedstawionych przez Pana informacji nie jestesmy w stanie określić kiedy zostanie wypłacony bonus i czy są spełnione wszystkie pozostałe warunki. Najlepiej jeśli skontaktuje się Pan z naszą infolinią 1 9999.

 247. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Panie Krzysztofie, na podstawie przedstawionych przez Pana informacji nie jesteśmy w stanie określić kiedy zostanie wypłacony bonus i czy są spełnione wszystkie pozostałe warunki. Najlepiej jeśli skontaktuje się Pan z naszą infolinią 1 9999.

 248. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Piotr: bonus 2% z karty można uruchomić po zakończeniu korzystania z promocji 50% na konto, czyli po wypłaceniu ostatniego bonusa. Przy bonusie 2% z karty nie są wymagane minimalne wpływy na konto.

 249. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Gabi: w celu ponownego otrzymania kodu startowego do usług bankowości elektronicznej Avocado, proszę się udać do najbliższej placówki Banku Zachodniego WBK. Zostanie wygenerowany dla Pani nowy kod i dostarczony Pani w bezpiecznej kopercie (tzw. PIN-Mailer).

  Pani Alicjo, mimo aktywacji karty po 10. dniu miesiąca bonus i tak zostanie przyznany.

 250. Alicja

  Rozumiem, ale zostanie przyznany w nastepnych miesiącach czy za ten miesiąc również? Telefon wzięłam na poczatku maja wiec za ten maj dostanę zwrot czy dopiero za następne miesiące?

 251. aneta88

  w lipcu otrzymam ostatni bonus w ramach promocji 50% na konto nie jestem, zainteresowana bonusem 2% z karty a ni posiadaniem konta Czy w sierpniu mogę wyciągnąć środki z konta i zlikwidować konto avocado, czy może ono być bez środków a zlikwidować je mogę po roku czasu od podpisania umowy gdzie mam to zrobić w salonie plusa czy w banku
  bardzo proszę o odpowiedź
  pozdrawiam

 252. Paulina

  Założyłam konto przy podpisaniu umowy w plusie ale doszłam do wniosku że nie potrzebnie ponieważ z niego nie korzystam. chciałabym z niego zrezygnować nie bardzo wie jak.

 253. Renata

  Jakiś czas temu przeniosłam nr z abonamentu na karte w plusie wczoraj otrzymałam pocztą kartę do bankomatu WBK a nie chcę korzystać z usług avocado, co zrobić w takim wypadku?

 254. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Alicjo, okres rozliczeniowy zaczyna się w miesiącu następującym po tym, w którym podpisano umowę. Czyli za maj nie będzie naliczony zwrot 2% z karty.

  @Paulina: Bez żadnych konsekwencji można odstąpić od umowy (w placówce BZ WBK lub salonie Plusa) składając stosowne oświadczenie w ciągu 14 dni od dnia podpisania umowy.

 255. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Renato, jeżeli w ciągu 14 dni od podpisania umowy zdecyduje się Pani na rezygnację z usług Avocado, może Pani odstąpić od umowy w placówce operatora sieci Plus lub BZ WBK.

 256. Natalka

  Jestem bardzo zadowolona z konta Avokado :D
  Pozdrawiam ..

 257. ktoś

  Czy aby otrzymać zwrot 50% abonamentu muszę rachunek w plusie płacić z konta avocado czy mogę z dowolnego innego banku? Po jakim czasie pieniądze znajdują się na koncie avocado? Pozdrawiam

 258. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Natalka: bardzo nam miło – cieszymy się!
  @ktoś: rachunki w Plusie można płacić z dowolnego konta – nie jest to warunek otrzymania bonusa. Bonus wypłacany jest do 10 dnia miesiąca kalendarzowego następującego po okresie rozliczeniowym.

 259. Tomasz

  Witam.
  Korzystam z oferty MIX Plus i zastanawiam się nad Państwa ofertą Avokado.
  Proszę o potwierdzenie n/w stwierdzeń i udzielenie odpowiedzi na pytania:

  1. W czasie pierwszych 6 miesięcy oferty Avokado otrzymam 50% zasilenia konta w Plusie, jeżeli w ciągu każdego miesiąca na konto Avokado będzie wpływać dowolny przelew z innego banku w wysokości minimum 1000zł.
  2. Zasilenia konta w Plusie można dokonywać w dowolnej formie (np kodem ze zdrapki). Zakładając że w miesiącu wykonam zasilenia 4x50zł=200zł, wtedy na koncie Avokado pojawi się 60zł (bo takie jest maksimum w miesiącu)
  3. Jeżeli w dowolnym miesiącu będę wyłącznie: płacił kartą za kwotę niższą niż 500zł oraz wykonywał przelewy na lub z konta Avokado na kwotę niższą niż 1000zł – jakie poniosę koszty ? Czy będzie to tylko 3zł- za prowadzenie konta oraz 3zł- opłata za kartę ?
  4. Rozumiem że oferta 50% zasileń Plusa wygasa samoczynnie po 6 miesiącach, a ofertę 2% za transakcję kartą należy włączyć ręcznie poprzez BZWBK24. Czy klient otrzymuje od Państwa informację o wygaśnięciu pierwszej ofert 50%, jeżeli tak to w jakiej formie?
  5. Jeżeli klient chciałby zrezygnować z oferty Avokado bez ponoszenia dodatkowych opłat i bez utraty otrzymanych środków- rezygnację można złożyć dopiero po upływie 12 miesięcy ?
  6. Czy przypadku MIX Plusa 2% z obrotu karty przekazywane jest w formie doładowania konta Plus? Kiedy i jak często doładowywane jest konto, i ile wynosi minimum/maksimum doładowania ?

  Dziękuję za wyjaśnienia i pozdrawiam

 260. devil's advocate

  Czy można otworzyć konto Avocado i korzystać ze zwrotu 2%, jeśli jest się udziałowcem spółki, a telefon jest zarejestrowany na ową spółkę?

 261. Marta

  Witam. Chciałam wczoraj włączyć „Bonus z karty”, dostałam jednak sms’a z informacją, że nie można włączyć tej promocji, a wniosek o bonus został odrzucony. Dlaczego tak się stało?

  Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

 262. Tom

  Tomasz:

  1. 50% kwoty minimalnej.
  2. 25.
  3. Tak.
  5. Tak.
  6. Tak, raz w miesiącu, 0, 500.

 263. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Tomasz: w odpowiedzi na Pana pytania:

  Ad.1 Zgadza się.

  Ad.2 Dla klientów z ofertą MIX Plus, zwracamy 50% od wartości doładowania na które klient się zobowiązał w umowie, czyli jeżeli podpisano umowę na 24 miesiące po 30 zł to dostanie zwrócone 15 zł

  Ad.3 Opłata za prowadzenie konta (3zł) jest zniesiona przy utrzymaniu minimalnych miesięcznych wpływów, natomiast opłata za kartę jest zniesiona przy realizowaniu transakcji kartą debetową na łączną kwotę min. 500 zł. Czyli jak nie zostaną spełnione w/w warunki, będzie pobierana opłata w wysokości 3zł za prowadzenie konta i 3 zł za kartę. Pozostałe opłaty i prowizje dla poszczególnych czynności wymienione są Tabeli opłat i prowizji.

  Ad.4 Zgadza się, z tym, że bonus 2% z karty można włączyć również telefonicznie dzwoniąc na 1 9999. Klient indywidualnie nie otrzymuje informacji o wygaśnięciu promocji 50% na konto.

  Ad.5 Dokładnie tak. Następuje to raz w miesiącu do 5 dni po zakończeniu okresu rozliczeniowego który kończy się 9 dnia miesiąca kalendarzowego. Maksymalna kwota zwrotu to 500zł.

 264. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @devil’s advocate: oferta kont Avocado skierowana jest wyłącznie dla klientów indywidualnych, czyli telefon musi być zarejestrowany bezpośrednio na klienta.

  Pani Marto, najlepiej będzie jeżeli złoży Pani reklamację dzwoniąc na infolinię 1 9999. Powodów może być kilka, ale potrzebne są bardziej szczegółowe dane aby zidentyfikować problem.

 265. Andrzej

  Witam. Zakładam indywidualną działalność. Czy jest możliwość połączenia ewentualnego konta firmowego BZ WBK z pakietem Avocado ?

 266. mariusz

  Witam. Mam pytanie dotyczące rezygnacji z konta Avocado.
  Po jakim czasie mogę zamknąć konto Avocado nie ponosząc konsekwencji finansowych?

 267. Anulka

  Witam
  Proszę o informację jak zainstalować aplikację Bank Avocado na telefonie NOKIA LUMIA?
  Byłoby prościej gdyby aplikacja była w MARKETPLACE, a tak to nie wiem jak sobie z tym poradzić.

 268. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @mariusz: od umowy można odstąpić w ciągu 14 dni od dnia jej podpisania.

  @Anulka: obecnie aplikacja nie jest dostępna na system Windows phone 7 – a taki jest na Lumii. Aby korzystać z usług bankowości elektronicznej na tym telefonie komórkowym należy się za logować na lekką stronę pod adresem https://m.bzwbk24.pl

 269. Anulka

  wobec tego dlaczego na stronie do pobrania aplikacji na telefon http://www.m-avocado.pl/pobierz-aplikacje-na-telefon jest wersja windows mobile? czy to nie jest wersja dla windows phone 7,5 ?

 270. paweł

  podpisałem umowe z plusem 26 lipca i mam pytanie dotyczace bonusu 50 % czy juz od 1 sierpnia itd moge smialo wplacac te 1000 zł czy to jest jakos inaczej ograniczone terminowo ??

 271. paweł

  czyli jednak nie moge tak czulem bo cos pani w plusie mi poleciala jakims terminem :D:D

 272. Agata

  Witam ;) W palcówce banku dostałam informacje o lokacie 2 miesięcznej dla klientów Avocado. Czy mogę prosić o szczegóły? Pozdrawiam :)

 273. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Agato, informacje o lokacie znajdzie Pani tu: blog.bzwbk.pl/2011/12/lokata-avocado-–-wyjatkowy-produkt-wylacznie-dla-klientow-avocado

 274. cddavd

  Dzień dobry. Co mam zrobić najwyraźniej zablokowałem sobie promocje 50% na konto. bonus aktywowany 20.07.12. 07.08.12 z czystej ciekawości aktywowałem 2% z karty i zablokowałem prawdopodobnie na amen 50% na konto. Wszystko trwało 4 min. Tel do pani na 19999 a tam usłyszałem że koniec, nie da się tylko reklamacja. O i tak się ucieszyłem

 275. Anulka

  Witam
  To jak w końcu jest z tymi aplikacjami do pobrania? Na stronie http://www.m-avocado.pl/pobierz-aplikacje-na-telefon jest „windows mobile” – to dla jakich telefonów przeznaczona jest ta wersja mobilnego banku?

 276. tomek

  Dzień dobry, chciałem się zapytać czy lokata avocado się skończyła, bo taką informację dostałem z banku wbk

 277. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Anulka: Windows Mobile i Windows Phone 7,5 to dwa różne systemy operacyjne. W przypadku posiadania sytemu Windows Phone 7,5 aby skorzystać z bankowości mobilnej Avocado należy posłużyć się wersją przeglądarkową, tzn. wchodząc na stronę m.bzwbk24.pl.

  Panie Pawle, warunki przyznania bonusa 50% weryfikowane są w Pana przypadku od 1 sierpnia, czyli jak najbardziej może Pan wpłacać min. 1000 zł na swoje konto Avocado.

 278. Marecki

  Witam. Założyłem wczoraj konto Avocado i jaki jest miesięczny koszt za korzystanie z karty do bankomatu?

 279. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @Marecki: opłat nie ma jeśli karą dokona Pan transakcji o wartości co najmniej 500 zł miesięcznie. Jeśli wartość transakcji będzie mniejsza naliczona zostanie opłata w wysokości 3 złote.

 280. paweł

  moze juz bylo ale spytam o te transakcje na min 500 zł.
  i tak czy bedzie mi to zaliczane:
  1. jesli place przez internet raty ??
  2. kupuje na allegro i płace sprzedajacemu poprzez allegro ??

 281. ana

  Witam.Własnie wzielam telefon w Plusie,założyłam konto Avocado,przelałam 1000zł i co dalej?miał być zwrot abonamentu.Kiedy to nastąpi?Czy zwrot będzie na konto?

 282. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @paweł: transakcje mają być realizowane za pomocą karty, nieważne czy będą one internetowe czy w punktach sprzedaży. Nie będą za to liczone transakcje z wykorzystaniem przelewu on-line z rachunku lub innych podobnych form płatności.

  @ana: zwrot będzie na Pani konto Avocado. Z podanych przez Panią informacji trudno stwierdzić kiedy zostanie wypłacony bonus. Sugeruję kontakt z infolinią 1 9999.

 283. Meg

  Witam,
  podpisałam umowę z Plusem 17.07.2012 (przeniosłam numer z innej sieci) obecnie mam nr tel czasowy po 24.08 bedę juz mieć stały. Podobno nie mogę skorzystać z promocji zwrotu 50 % abonamentu.

 284. ewag

  Czy jeżeli przeleję jednego 1000 zł na konto Avocado, a następnego wypłacę te pieniądze z konta, jakie będą tego konsekwencję?

 285. ana

  Witam ponownie.
  Umowe spisałam 16/07/2012.Przelew zrobiłam tego samego dnia 16/07/2012 w kwocie 1000zł,potem jeszcze raz operacje wykonałam 07/08/2012r w kwocie 1000zł.Bonusu nie mam do tej pory,czy powinien już być?

 286. paweł

  @ana: wg mnie bonusu za lipiec nie dostaniesz bo to dziala od nastepnego miesiaca czyli dopiero dokonujac wpłaty w tym miesiacu do 10 wrzesnia otrzymasz bonus. Pozdrawiam.

 287. ana

  Dzięki Paweł za informacje:)

 288. ana

  Ale w tym m-cu już jest 24 i nic nie ma

 289. ana

  aha ok

 290. Agata

  Jeżeli uruchomię na koncie Avocado dyspozycje stała automatyczne ściąganie z konta należności za rachunek telefoniczny w PLUS z jakimi kosztami to się wiąże?

 291. krzysiek

  czy można jednocześnie korzystać z promocji 2% z karty i 50% abonamentu?

 292. paweł

  @Agata: jeśli to będzie na inne konto niz bzwbk to 0,50 zł…
  @krzysiek: niestety nie ma tak dobrze :D czyli niemożna…
  @ana: i jak dostałaś bonus ?? ja już 2 września dostałem za sierpień :D

 293. Adrian

  Założyłem konto avocado oczywiście z miesięczną wpłatą 1000pln i już 2 miesiąc żadnych zwrotów 50% z tego tytułu nie otrzymałem. Dodam jeszcze że dodzwonić się na infolinie to tragedia trzeba mieć co najmniej 50 zł na koncie żeby usłyszeć konsultanta który przełączy dalej do papugi i za to wszystko trzeba zapłacić w rezultacie i tak nic się nie dowiedziałem żenada i naciągacze

 294. paweł

  @Adrian: trzeba dobrze czytać w umowie warunki przyznania takiego bonusu, poza wpłatami 1000 zł trzeba pamiętać o aktywnej karcie czyli przynajmniej raz w miesiącu jej używać…

 295. Sławek

  Witam! Od niedawna jestem posiadaczem konta AVOCADO. Moje pytanie brzmi, po jakim czasie bank przeleje 50% kwoty abonamentu po wpływie na konto umownej kwoty 1000zl? Pozdrawiam.

 296. paweł

  Wystarczy wszystko dobrze poczytac, teoretycznie do 10 dni ale ja np juz mialem zwrot 2 dnia nowego miesiaca…

 297. Jakub

  W listopadzie 2011 r. założyłem konto Avocado w . Klientem Banku jestem od ponad 10 lat.Zgodnie z warunkami oferty, oferta obejmuje dwa rodzaje „bonusów” tj. bonus 50% na konto oraz bonus z karty. W pierwszej kolejności korzystałem z pierwszego wyżej wskazanego bonusu. Dodam, iż działał on z dużym opóźnieniem tzn. 50% kwoty z abonamentu wpływało z dużym opóźnieniem po wystawieniu faktury przez Plusa. Często okres oczekiwania wpływu środków na konto przekraczał ponad miesiąc. W kwietniu zdecydowałem się na zmianę bonusu na tzw. bonus z karty. Przedmiotowa promocja polega na tym, iż 2% wydatków, które zostały doknane za pośrednictwem karty debetowej avocado, zostają uwzględnione na fakturze z sieci Plus za usługi telefoniczne. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnego bonusu w postaci rabatu na fakturze z sieci Plus. O tym fakcie poinformowałem już sieć Plus. Niestety postępowanie reklamacyjne nie przyniosło oczekiwanego rezultatu do tej pory. Sieć Plus zobowiązała sie, iż poinformuje Bank o zaistniałym zdarzeniu. Dodam, iż kartą płaciłem często mając w świadomości, iż obniży to moje rachunki telefoniczne. Niestety tak się nie stało do tej pory. Przyznam szczerze, że bardzo mnie rozczarował Państwa produkt, który powstał ze współpracy z siecią Plus. Państwa współpraca w z siecią Plus nie wydaję się być wystarczająca. Dodam, iż w dniu 24 sierpnia również złożyłem reklamację za pośrednictwem strony Banku. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi. Takie zachowanie banku jest oburzające. Sądząc po wypowiedziach innych użytkowników w internecie widzę, że mój przypadek nie jest odosobniony. Nie polecam tego produktu!

 298. Daniel

  do Paweł,

  Wydaje mi się, że aktywność karty nie powinna wiązać się z jej użyciem. Aktywowałem kartę na stronie Avocado i to powinno moim zdaniem wystarczyć. Promocja 50% nie wiąże się z zakupami kartą a wpływem na rachunek. Jeśli się mylę proszę napiszcie, bo być może źle zrozumiałem umowę.

  Pozdrawiam

 299. paweł

  REGULAMIN PUNKT 11 PODPUNKT B:
  posiadanie aktywnej karty płatniczej Avocado w każdym miesiącu kalendarzowym w Okresie
  przyznawania Nagrody,
  I DEFINICJA:
  aktywna karta płatnicza Visa Avocado – karta płatnicza Visa Avocado, którą użytkownik karty
  aktywował w bankomacie, za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej lub dokonując
  transakcji kartą.
  KOMENTARZ:
  Jasno jest że musi być aktywna w każdym miesiącu czyli jak ja to rozumiem trzeba jej użyć nie koniecznie płacąc ale tez wybierajac pieniadze z bankomatu…

 300. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Sławek

  kwota połowy abonamentu jest naliczana i zasila konto do 5 dnia miesiąca następującego po miesiącu w jakim Klient „spełnił warunek”. W praktyce to oznacza, że jeśli przykładowo zakładał Pan konto w sierpniu, we wrześniu spełnia Pan warunek zasilenia, to do 5 października kwota zasila rachunek – i tak co miesiąc przez kolejnych 6 miesięcy.

 301. Kasia

  Witam
  Właśnie podpisałam umowę z plusem na mixa. Musze ładować go za 30 zł. Czy jeżeli w miesiącu doładuje to konto 4 razy po 30 zł czyli razem za 120 zł czy dostanę 50% tej kwoty na konto czy tylko tego jednego doładowania czyli 50% 30 zł= 15zł bez względu na to ile będzie w miesiącu doładowań.
  Pozdrawiam

 302. moonika

  Witam dostałam dziś telefon z propozycją założenia karty avokado jednak nie do końca zostałam poinformowana o wszystkim podałam swoje dane i pani kazała mi się zgłosić w najbliższej placówce plusa żeby podpisać umowę. Po przeczytaniu wszystkich komentarzy jednak nie chciała bym zawierać tej umowy. moje pytanie brzmi czy jestem juz zobligowana do jej podpisania skoro telefonicznie wyraziłam na nią zgodę i podałam swoje dane do umowy? czy po prostu mogę nie przyjść i nie podpisać tej umowy co wiąże się z automatyczną rezygnacją?

 303. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Kasiu,

  otrzymuje Pani 50% z doładowania obowiązującego w umowie – czyli w tym przypadku doładowania o wartości 30 zł.

 304. rafal

  Mam pytanie jaka jest opłata za kartę jeśli miesięcznie nie wykona się transakcji bezgotówkowych na min 500 zł?

 305. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Panie Rafale,
  w przypadku nie dokonania transakcji bezgotówkowych za minimum 500 zł miesięcznie opłata za kartę wyniesie 3 zł

 306. Arek.K.

  W dniu 31.08.2012 przedłużałem umowę w plusie, pani namówiła mnie na kartę AVOKADO. Powiedziała że jeśli jej nie aktywuję to tak jakby jej nie było i nie będę ponosił żadnych kosztów. Czy to prawda???

 307. Marta

  Dlaczego mi wyswietla że saldo mam przydkładowo 1000zl a dostepnych środków jest 920zł. gdzie to 80zł niby? Przesledziłam całą historę wypłat i opłat i wychodzi że mam saldo dobre wiec czemu dostepnych jest mniej???

 308. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  Panie Arku, zgadza się. Aby jakiekolwiek opłaty za kartę się pobrały karta musi zostać aktywowana.

  Pani Marto, w niektórych przypadkach kwota dostępnych środków może być mniejsza niż saldo. Wynika to z ewentualnych blokad na rachunku. Przykładowo, w chwili zakupu towaru/usługi przy pomocy karty debetowej na kwotę 80 zł, na rachunku pojawi się blokada, czyli dostępne środki się zmniejszą. W historii natomiast, będzie ta transakcja widoczna wówczas, gdy akceptant (np. sklep) wyśle do banku jej rozliczenie. Gdy to nastąpi, saldo zostanie pomniejszone o kwotę tej transakcji, a w historii pojawią się jej szczegóły. Niestety bank nie ma wpływu na czas otrzymywania rozliczeń od akceptantów. Bywa, że już tego samego dnia jest ono przesyłane, a niekiedy nawet po tygodniu.

 309. alina

  witam, zakładałam w PLUSIE internet mobilny LTE jest superowy do tego założyłam konto avocado w sierpniu 2012r.W każdym punkcie usługowym Plus w Legnicy otrzymałem nie wyczerpującą informację , każdy punkt udzielał wiadomości po trochę.Sklejając każdą informacje z każdego punktu w całość wynika że: zakładając konto avocado przez pól roku ma się zniżkę za internet czy inne usługi, z tym że muszą być wpływy na konto miesięczne 1000,00zł minimum , nie trzeba koniecznie przez te pół roku korzystać z karty ( za kartę ściagnieto mi z konta 3,00zł- a miała być za darmo ) , ale po pół roku powinno się zgłosić w punkcie usługi PLUS promocje karty avocado na 2% aby skorzystać z 2% promocji, W dalszym ciągu trzeba zasilać konto. Aby otrzymać 2%( dotyczy drugiej połowy roku) w punkcie usługowym Plus uzyskałam informacje,że należy dokoywać transakcji kartą minimum 500,00zł miesięcznie, tylko nie wiem czy dotyczy to transakcji jednorazowej czy ilokrotność transakcji. Będę musiała znowu pójść do punktu PLUS i uzupełnić swoje wiadomości. Każdy co innego mówi. Czytając posty dowiedziałam się , że przez cały rok powinno się dokonywać transakcji kartą minim 500,00zł wtedy nie ma tej opłaty 3 zł. Teraz to w ogóle zgłupiałam ……

 310. alina

  Byłam dzisiaj świadkiem w punkcie plus w legnicy udzielenia informaci starszej osobie , że od następnego miesiąca papierowe faktury będą płatne co miesiac za 5,00zł, starsza osoba zdecydowała sie na otrzymanie SMS faktury. Zadzwoniam do biura obsługi i okazało się ,że są to opłaty za bylingi, no i co wy na to!!!!!

 311. Witek

  witam jestem klientem waszego banku gdzieś od 3 miesiecy i podpisalem jednoczesnie umowe z plusem. konto AVOKADO zostało załozone a ja co miesiac wplacam na nie ten 1000zl ale jeszcze ani razu nie dostałem obiecanych przez was 50%, czyli 60zl w celu obnizenia mojego abonamentu. czy ktos mi powie o co tu chodzi???

 312. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  Pani Alino, standardowe opłaty związane z prowadzeniem konta Avocado wyglądają następująco:

  - 0 zł za prowadzenie rachunku (pod warunkiem miesięcznych wpłat w wysokości min. 1000 zł), w pozostałych przypadkach 3 zł,

  - 0 zł za kartę (pod warunkiem zrealizowania transakcji kartą na łączną kwotę w miesiącu min. 500 zł), w pozostałych przypadkach 3 zł,

  Co do bonusów sprawy mają się następująco:
  W przypadku bonusa „2% z karty”, jedynym warunkiem (oczywiście poza aktywacją bonusa i zgodnością podanych danych osobowych) jest posiadanie pakietu Avocado. Warunek zrealizowania transakcji w miesiącu na łączną kwotę 500 zł dotyczy tylko wyzerowania opłat za kartę, nie jest to tym samym warunek przyznania bonusa „2% z karty”. Może zaistnieć więc sytuacja, w której pobrana zostanie opłata 3 zł za kartę i równolegle pomniejszony zostanie rachunek w Plusie, jeżeli suma płatności kartą w danym miesiącu była niższa niż 500 zł. Jeżeli będzie to kwota powyżej 500 zł to skorzysta Pani zarówno z bonusa i nie poniesie kosztów opłaty za kartę.

  W przypadku bonusa 50% (przypominam, że nie można łączyć bonusów) dochodzi jeszcze jeden warunek, tj. minimalne miesięczne wpływy na konto w wysokości 1000 zł. Jako, że warunek ten jest identyczny z warunkiem uprawniającym do wyzerowania opłat za prowadzenie rachunku, spełniając go, czyli wpłacając na konto Avocado min. 1000zł w miesiącu „zaliczamy” warunek z bonusa 50% i jednocześnie pozbywamy się opłat za prowadzenie rachunku.

  Odnośnie Pani drugiego komentarza: na łamach bloga możemy udzielić odpowiedzi wyłącznie na pytania dotyczące konta Avocado. W razie problemów lub pytań dotyczących innych produktów z oferty Plusa prosimy o kontakt z infolinią Plus 601 102 601.

  @Witek: w celu identyfikacji problemu potrzebujemy więcej danych, dlatego proszę o kontakt z infolinią BZ WBK 1 9999.

 313. Anonim

  Witam dzisiaj t.18.10.2012 przedłużyłam umowę z Plusem przedstawiciel firmy mieszczacej się w Poznaniu przy ul.Drużynowej sklep Panorama poinformował mnie że dla osób przedłużającch umowę jest specjalna oferta na okres pół roku Avocado iż będę częściowe zwroty za abonament, ale nie poinformował mnie na jakiej podstawie będę te zwroty.I tu szok bo w tej drugiej umowie jest notatka,że warunkiem otrzymania zwrotu 50% abonementu jest wpłacanie na konto Banku min.1000 zł „zupełnie zapomniał o takim drobiazgu” poinformować.Ja nie mam zamiaru niczego do Banku BZWB wpłacać.Chcę tą umowę anulować ale nie wiem jak.Może ktoś mi doradzi.

 314. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  @Anonim: W przypadku chęci zrezygnowania z pakietu Avocado, można odstąpić od umowy w terminie 14 dni od dnia jej podpisania. Można to zrobić osobiście w salonie Plusa lub w oddziale BZ WBK. Proszę jednak pamiętać, że istnieje jeszcze jeden bonus – 2% z karty. Polega on na tym, że każde 2% z wartości transakcji realizowanych kartą VISA Avocado idzie w poczet zmniejszenia rachunków za telefon w Plusie. W tym przypadku nie ma warunku minimalnych wpływów na konto. Należy mieć jedynie aktywne wszystkie produkty z pakietu Avocado.

 315. Anna Mierzejewska

  Witam,
  Ponieważ zaczynam być wkurzona zarówno na Plus Gsm, a także na BZWBK SA, chyba nadeszła pora na upublicznienie mojego problemu.
  Założyłam 6 lipca 2012 konto Avocado. Od samego początku pojawiły się problemy. Pracownik Plus powiedział, że nie może mi założyć NIKu, bo jestem już klientem BZ WBK, co nie było prawdą, bo jedynie mam upoważnienie do konta narzeczonego. Założono mi więc NIK do logowania internetowego w placówce banku. Spełniam wszystkie warunki promocji, a bonusu jak nie było tak nie ma do dziś. Inni znajomi mają po zalogowaniu do konta „ologowamą stronę AVOCADO” a u mnie zwykłe logo BZWBK. Brak również możliwośći aktywowania bonusu 2% za płatności kartą. Reklamacje składałam juz zarówno telefonicznie jak i w bok internetowo 3.10.2012. Hmm, no i minęło 14 dni na rozpatrzenie reklamacji, i brak odzewu ze strony Polkomtela …

 316. Anita

  Witam
  Mój mąż utworzył w Plusie Państwa konto Avocado, korzysta z niego cały czas. Pytanie czy ja jako żona mogę przystąpić do tego konta żebyśmy mieli jedno wspólne Avocado?
  Ja obecnie jestem w innym banku, które chciałabym zmienić.

 317. magda

  to jest wielka sciema,zalozylam konto avocado 13.09 mamy juz listopad a ja dalej nie dostalam polowy doladowania telefonu na konto.mimo iz mialam juz dwa przelewy na ponad 1000 zl.tj.10.10 i 9.11.nie polecam!oszusci

 318. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  @Anna Mierzejewska: uprzejmie prosimy o przesłanie maila na adres zespol_bzwbk [at] bzwbk [dot] pl. Skontaktujemy się z Panią, sprawdzimy na czym może polegać problem i postaramy się go rozwiązać.

  @Anita: Pani Anito, istnieje możliwość ustanowienia pełnomocnictwa do konta w oddziale BZ WBK. Jednak w chwili obecnej pełnomocnikowi nie może zotać wydana druga karta do konta. Pracujemy nad udostępnieniem takiej funkcjonalności.

  @magda: pierwszy okres rozliczeniowy zaczyna się w Pani przypadku w październiku. Miesiąc, w którym podpisano umowę nie jest brany pod uwagę. Dlatego pierwszy zwrot połowy doładowania powinien nastąpić w listopadzie. Jeżeli to nie nastąpi prosimy o kontakt z infolinią 1 9999 i złożenie reklamacji.

 319. Bartosz

  Witam, moje pytanie dotyczy likwidacji konta avocado a dokładnie czy da się dokonać likwidacji po przekroczeniu tych 14 dni? Moja umowa trwa już ponad pół roku i chciałbym zrezygnować z tej usługi.

 320. ulka

  Witam mam pytanie konto w ramach promocji 50% zwrotu kosztów za abonament w plusie założyłam 14 lutego 2012r w regulaminie pisze że konto musi istnieć 12 miesięcy aby nie ponosić kosztów za jego likwidacje czyli konto mogę zlikwidować w moim przypadku 15 lutego 2013r w dowolnej placówce banku wbk czy jest jakaś rejonizacja ze względu na miejsce zamieszkania, jakie dokumenty są wymagane do zamknięcia konta?
  druga sprawa
  Gdy po dokonaniu 12 razy co miesiąc wpłat na konto 1000zł nadal chcę posiadać konto nadal muszę mieć regularne comiesięczne wpłaty 1000zł aby nie ponosić kosztów za prowadzenie konta Czy wpłaty mogą być różnej wysokości w różnych terminach a opłaty za prowadzenie konta i karty bankowej będą naliczane czy nie ?
  w Chwili obecnej nadal jest promocja bo niedługo znów będę przedłużać umowę w plusie?
  bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania pozdrawiam

 321. art

  swego czasu podawali Państwo iż pakiet Avocado można uruchomić również nie posiadając aktywnego numeru w Plusie (wpis Łukasz Porażyński (Bank Zachodni WBK) 18.11.2011 o 11:23)
  Czy coś się zmieniło? obecnie pracownik Plusa odmówił założenia konta, również infolinia BZ WBK twierdzi że absolutnie jest to niedopuszczalne.

 322. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  @Bartosz: umowę można rozwiązać z 28-dniowym okresem wypowiedzenia. Jednak zgodnie z regulaminem promocji „50% na konto” w przypadku rozwiązania umowy przed upływem 12 miesięcy od dnia jej podpisania, konieczny będzie zwrot wartości przyznanych bonusów.

  @ulka: nawiązując do pierwszego pytania, rozwiązanie umowy może nastąpić w dowolnej placówce BZ WBK. Dokumenty wymagane to dowód osobisty lub oryginał pełnomocnictwa (o ile zostało ono ustanowione). Co do kolejnych pytań, aby nie ponosić opłat za prowadzenie rachunku i karty konieczne są odpowiednio: miesięczne wpływy w łącznej kwocie 1000 zł oraz transakcje bezgotówkowe wykonywane przy pomocy karty na łączną kwotę 500 zł miesięcznie (również po zakończeniu promocji).

  @art: musiało zajść nieporozumienie, za co najmocniej przepraszamy. Konto Avocado można bowiem otworzyć nie posiadając numeru w Plusie. Doradcom najwyraźniej chodziło o to, że niedopuszczalne jest skorzystanie z bonusów telekomunikacyjnych dla numerów w innych sieciach niż Plus GSM.

 323. art

  Panie Michale

  Niestety doradca w Plusie ODMÓWIŁ założenia konta osobie której poleciłem ten pakiet.Podobna sytuacja miała miejsce w innej placówce

  Nadmienię iż infolinia BZ WBK również udziela informacji iż pakiet Avocado jest wyłącznie dla klientów Plusa (jeśli zainteresowani są Państwo weryfikacją nagrania z konsultantem to mogę podać kiedy rozmowa miała miejsce)Powiedziano mi jasno iż moje konto zostało założone w wyniku BŁĘDU pracownika i ja również nie powinienem korzystać z tego typu konta…

 324. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  @art: proszę o przesłanie na adres zespol_bzwbk [at] bzwbk [dot] pl informacji o tym w jakich salonach operatora sieci Plus odmówiono założenia konta Avocado oraz kiedy miało to miejsce. Poproszę także o informację kiedy rozmawiał Pan z doradcą na naszej infolinii.

  Przepraszam za tę sytuację, konto Acovado mogą założyć osoby, które nie są klientami sieci Plus i nie powinno być z tym żadnych problemów.

 325. Arek.K.

  w punkcie plusa poinformowano mnie iż jeśli nie aktywuję karty avokado nie poniosę żadnych kosztów, pan z bzwbk potwierdził to. A w dniu dzisiejszym dostałem sms-a z informacją że niezwłocznie mam się skontaktować z placówka banku w celu uiszczenia niedozwolonego zadłużenia na koncie. PYTAM ZA CO MAM PŁACIĆ SKORO NIE AKTYWOWAŁEM KARTY ANI NIE KORZYSTAŁEM Z KONTA?????????

 326. magda

  Co oznacz błąd w logowaniu 102/396928 Nie ma żadnej informacji p zablokowaniu hasła jak to odblokowav

 327. ewelina

  Witam
  Od sierpnia 2012 mam podpisaną umowę w Plus-ie oraz aktywne konto avocado. Przez 3 miesiące otrzymywałam premię w wysokości 50% abonamentu jednak w tym miesiącu takiej premii nie otrzymałam. Wpływy na konto są takie same jak były dotychczas a premii niestety nie ma. Jakie trzeba spełnić warunki aby otrzymać premię.

  Pozdrawiam Ewelina

 328. ewelina

  Przy zakładaniu rachunku avocado była informacja że przy minimum 1000 zł wpływie na konto nie będą ponoszone opłaty za prowadzenie rachunku i kartę jednak w moim przypadku tak nie jest wpływy są co miesiąc i nie dość że nie otrzymałam premii 50% na konto to naliczono mi opłatę za prowadzenie rachunku i kartę do bankomatu – DLACZEGO??????

 329. Katarzyna Sadowska (Bank Zachodni WBK)

  @magda: Pani Magdo, prosimy o wysłanie – na adres pomoc24 [at] bzwbk [dot] pl – zgłoszenia zawierającego informację o tym kiedy dokładnie próbowała się Pani logować, jaki wystąpił błąd i jaki komunikat się wyświetlił. Prosimy też o podanie swoich danych: imienia i nazwiska i daty urodzenia. Te szczegóły są konieczne, żebyśmy mogli wyjaśnić i rozwiązać ten problem.

 330. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  @Arek K: Panie Arku, w przypadku braku aktywacji karty prowizja nie jest pobierana. Jednak prowizja za prowadzenie konta jest, o ile nie spełniono warunku minimalnych miesięcznych wpłat na rachunek. W przypadku spełnienia tego warunku opłata jest wyzerowana.

  @ewelina: bardzo proszę o kontakt z infolinią 1 9999. Potrzebne nam będą bardziej szczegółowe informacje by zweryfikować brak wypłaty bonusa 50%.

  Prowizja za kartę i prowizja za prowadzenie konta to dwie różne pozycje w Tabeli Opłat i Prowizji. Jeżeli były miesięczne wpływy na konto w łącznej kwocie min. 1000 zł a prowizja została pobrana to bardzo proszę zgłosić reklamację telefonicznie (1 9999) lub w oddziale BZ WBK.

  Miesięczna prowizja za kartę nie jest pobierana jeżeli w danym miesiącu zrealizowano transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę 500 PLN. Jeżeli po spełnieniu tego warunku prowizja również została pobrana to również proszę o zgłoszenie reklamacji telefonicznie lub w oddziale.

 331. ewelina

  Dziękuję za odpowiedź, ale w przypadku opłat za kartę pracownicy PLUSA nie informują o konieczności dokonania transakcji kartą czyli wprowadzają klientów w błąd,mówiąc przy podpisaniu umowy że konto jest całkowicie bezpłatne bo taką informację otrzymałam. Poinformowano mnie że nie poniosę żadnych kosztów związanych z prowadzeniem i obsługą konta. gdybym to wiedziała nie założyłabym konta.
  pozdrawiam Ewelina

 332. Ania

  witam, podpisałam umowe w pazdzierniku z avocado, miałam zwrot 50% jednakze aktywowałam bonus z kartu i bonus 50% zostal wylaczony, czy jest mozliwosc aktywowania go ponownie????

 333. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  @ewelina: mam prośbę o przesłanie na adres zespol_bzwbk [at] bzwbk [dot] pl informacji, w której placówce Plusa miała miejsce sprzedaż. Będziemy interweniować, by takie sytuacje się nie zdarzały.

  @Ania: nie ma możliwości ponownego uruchomienia bonusa 50%.

 334. lukasz

  witam czy mozna zrezygnowac z karty z konta avocado zeby uniknac oplaty tych 3zl w trwania bonusu 50% i po jakim czasie mozna zmknac konto avokado zeby niebylo trzeba zwracac bonusu

 335. Joanna 3

  W listopadzie skończył się 6-miesięczny okres na 50%bonus(otrzymałam dopiero po złożeniu reklamacji.Udałam się więc do BOK w Wałbrzychu,aby aktywować bonus 2%z karty-3 pracujące tam osoby zapewniły mnie,że to nastąpi automatycznie.Tymczasem dziś sms-em zostałam zawiadomiona przez Avocado,że mam aktywować ten bonus!W jaki sposób-nie mogę znaleźć takiej informacji w internecie-ani na m-avocado.pl ani w bzwbk24.pl(przez cały grudzień płaciłam kartą.Proszę mi pomóc.Mam 73lata i nie umiem sobie poradzić!

 336. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  @lukasz: jednym z warunków przyznania nagrody w Promocji „50% na konto” jest posiadanie aktywnej karty płatniczej. Co do drugiej części pytania, po 12 miesiącach od dnia podpisania umowy można zamknać konto Avocado bez konsekwencji w postaci zwrotu przyznanego Bonusu 50%.

  Pani Joanno, bonus „2% z karty” można aktywować samodzielnie w usługach bankowości elektronicznej BZWBK24 Internet (w zakładce „Oferta dla Ciebie” należy wybrać „Sprawdź” w kategorii Bonusy na lewym pasku nawigacyjnym) lub dzwoniąc na infolinię BZ WBK 1 9999.

 337. art

  ponawiam pytanie co zrobić, na co powołać się w momencie gdy pracownik Plusa odmawia założenia konta klientowi BZWBK z aktywnym numerem w innej sieci

 338. Iwona

  Mam pytanie… Dostałam nową kartę AVOKADO i nie mam bladego pojęcia jak ją aktywować potrzebuje pomocy… z góry dziękuje.

 339. Iwona

  Czy potrzebne jest do tego jakieś hasło lub pin???

 340. Mikus

  Witam A jeżeli nie mam juz srodków na koncie i płacać przez payWave to zrobi mi sie debet na tyle ile nią za pałace i zabierze mi z konta przy przelwie ? oraz czy jest mozliwość debetu kredytowego ? i czy mozna aktywować karte przez internet ?

 341. Mark

  Dzień dobry czytającym. Przedłużałem umowę w plusie, zaproponowano mi avocado – że takie fajne i nic nie kosztuje. Myślę sobie, BZ i coś dobrego?, niemożliwe, w kontakcie przecież to taka poczta lub zus, nie radzą sobie z kolejkami (np. w siedzibie na Rynku) a tu…
  ale dajmy się ponieść marketingowi, zobaczymy gdzie jest haczyk. Najwyżej dołożę za prowadzenie konta i naiwność (bo pewnie coś zapłacę).

  Oczywiście problem był już przy zakładaniu konta – miało być internetowo i zdalnie, system nie zadziałał – jak to w zusie, było w okienku i w kolejce (mam trzy umowy drukowane w salonie plusa, z różnymi datami, podpisaną jedną, zgadnijcie która data widniej w systemie bankowym?).

  Jedna karta płatnicza ? Proszę…

  Czy z istniejącym kontem w BZ można migrować do avocado – żart. Migracja w BZ? Trzeba zobaczyć oczy ekspedientki w banku za pulpitem… .

  Opłaty i prowizje. Jak się zwiera umowę, to powinno się wszystko przeczytać, tak OWU, tabelę prowizji? Kto tak robi? Po sprawdzeniu czy nie podpisuję weksla in blanco, resztę przejrzałem. Nie wierzyłem, że będzie bezpłatnie. Oczywiście nie było, o limicie transakcji bezgotówkowych nikt w salonie plusa się nie zająknął – a cisnąłem. Nic tylko przelewać 1tys. i już. Pewnie bank nie szkolił by mówić – cóż taki marketing to tylko na jeden raz.

  Po co to konto:
  - niewątpliwie by podbić sztucznie statystyki w banku,
  - jeżeli już to wykorzystać bonus i uciekać, dla poważnych ludzi, jak mają inne konta, takie konto to jak noszenie drugiego portfela, niby nic takiego, a jednak uciążliwe… trzeba pamiętać, aby coś do niego włożyć,
  - dowolny bankomat – jedyna korzyść z takiego drugiego portfela, jak nie zapomnisz przełożyć pieniędzy,
  - romans z bz na rok? Pracownik plusa bijąc się pierś zapewniał, że jak nie chcę, to po pół roku wypowiadamy umowę i już. „Zapomniał” że trzeba zwrócić bonus.

  W efekcie – martwe, nieużyteczne konto i niesmak, że mogło być ładnie, a wyszło tak jak zawsze wychodzi romans z bz … Na pewno się pożegnamy, tak jak pożegnaliśmy się z kontem osobistym.

 342. aga

  Witam a jak zamknąć to konto skoro z niego nie korzystałam nie aktywowałam a została mi naliczona opłata..za co za to że karta leży gdzieś w kącie konto nie zostało aktywowane a ja mam ponosić za to koszta jakieś..
  Nie jest to takie piękne konto jak się wam wydaje.

 343. Pawlo001

  Mam pytanie do pracownika BZ WBK w sprawie przełączania „Bonusu 50%” na „Bonus z karty”.
  W tym miesiącu należał mi się ostatni (szósty) bonus 50% na konto. 2 lutego włączyłem „Bonus z karty”, jednak dopiero po włączeniu zauważyłem że na moje konto nie wpłynęła jeszcze kwota ostatniego „Bonusu 50%”.
  W historii bonusów widać że „Bonus 50%” został naliczony 1 lutego, a 2 lutego bonus został zamknięty.
  Proszę o podpowiedź co mam teraz zrobić, czy mam w tej sytuacji złożyć reklamację i jeśli tak to czy bezpośrednio do Banku czy za pośrednictwem BOK Plusa ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 344. Sylwia

  Trzeba przyznać że usługa zapowiada się całkiem fajnie :)

 345. Kasia

  Wśród postów udało mi się znaleźć informację, że chcąc zamknąć konto Avocado po 6-ciu miesiącach należy zwrócić bonusy z doładowań telefonu (promocja 50% zwrotu). Kiedy zatem można zamknąć rachunek bez konsekwencji? I gdzie właściwie jest napisane, że owy bonus należy zwrócić? Nie wątpię, że jest, po prostu nigdzie nie mogę tego znaleźć…

 346. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @Iwona: informację o tym, jak aktywować kartę znajdzie Pani na http://www.m-avocado.pl/przewodniki-dla-klienta.
  Do aktywacji kanałów bankowości elektronicznej niezbędny jest PIN, jaki otrzymała Pani po zakończeniu sprzedaży konta Avocado – przyszedł SMS-em na telefon kontaktowy.

  @Mikus: czasami może się zdarzyć, że przy płatnościach zbliżeniowych na małe kwoty saldo będzie ujemne – co zostanie wyrównane wraz z najbliższym zasileniem konta. Nie ma możliwości automatycznego debetu kredytowego – natomiast jest możliwość wnioskowania o limit w koncie – zapraszam w tym celu do najbliższego oddziału Banku lub do kontaktu poprzez infolinię 1 9999. Osoby aktywnie korzystające z konta od dłuższego czasu mogą też możliwość wnioskowania o limit w ścieżce „NA KLIK” – w kanałach elektronicznych. Kartę Visa Avocado można aktywować przez internet.

  @aga: konto można zamknąć w dowolnym oddziale Banku Zachodniego WBK.

  @Pawlo001: myślę, że najlepiej zaczekać ze złożeniem reklamacji do chwili, gdy okaże się, że jest coś nieprawidłowego – na razie, jako, że bonus został naliczony, zostanie przekazany do wypłacenia – zgodnie z regulaminem. Gdyby się okazało, że złożenie zapytania jest niezbędne – najlepiej zrobić to dzwoniąc na infolinię: 1 9999.

  @Kasia: informacja o warunkach skorzystania z bonusa 50% zawarta jest w regulaminie http://www.m-avocado.pl/regulaminy – regulamin promocji 50% na konto.

 347. ulka

  zamknęłam konto w banku ale jest ono jeszcze ważne przez miesiąc czasu w tym czasie na konto wpłnęły środki w umowie rozwiązania konta zaznaczona jest opcja że środki można wyciągnąć z kasy banku czy do tego potrzebne są jakieś blankiety czy wystarczy pismo o zlikwidowaniu konta
  bardzo proszę o szybką odpowiedź

 348. pawel

  Czy dopóki nie otrzymałem karty, mogę zrezygnować z konta? Czy wiążą się z tym jakieś opłaty? Czy konto mogę zamknąć w salonie plusa?

 349. marcin

  Witam,

  Czy już istnieje możliwość wydania 2 kart do jednego rachunku?

 350. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  @marcin: tak, istnieje taka możliwość. Wystarczy, że posiadacz rachunku ustanowi – na mocy pełnomocnictwa – użytkownika do karty. Zapraszamy w tym celu do oddziału banku.

 351. marcin

  Dzieki, a kontynuujac czy wiąże sie z jakimis dodatkowymi opłatami??

 352. marcin

  a zapomniałem dodac, chodzi o konto avocado :)

 353. marcin

  Witam

  Znowu mam problem, przedłużyłem umowe przez internet i jak teraz założyć to konto? pomocy!!!

 354. ewelina

  WITAM
  W DNIU 30.07.2012r przedłużałam abonament w PLUS-IE I założyłam konto AVOCADO.Mam pytanie dotyczące rozwiązania umowy o konto i kartę w jakim czasie muszę złożyć wypowiedzenie i czy mogę zrobić to w dowolnym oddziale BZ WBK?

 355. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  Pani Ewelino, wypowiedzenie może Pani złożyć w dowolnym czasie i dowolnym oddziale BZ WBK. Jednak wypowiadając umowę nie wcześniej niż 31.07.2013 nie będzie Pani ponosiła żadnych konsekwencji z tytułu zwrotu naliczonych bonusów.

 356. ewelina

  CZYLI MOGĘ ZŁOŻYĆ WYPOWIEDZENIE UMOEY W DNIU 01.08.2013? ABY UNIKNĄĆ KOSZTÓW?

 357. Grzegorz

  Witam

  Posiadam zarejestrowany numer w „Plus na Kartę” i konto Avocado. W chwili obecnej korzystam z promocji „Bonus z karty”. Mam zamiar podpisać dodatkową umowę abonamentową na internet LTE.

  Czy jako posiadacz konta mogę skorzystać z promocji „50% na konto” ,z której nigdy nie korzystałem ???

 358. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  Panie Grzegorzu, bonus dotyczący zwrotu połowy abonamentu „50% na konto” jest możliwy do uzyskania wyłącznie w przypadku, jeśli został aktywowany w chwili wnioskowania o konto Avocado, oznacza to, że jeśli nie został wówczas uruchomiony, to nie ma już takiej możliwości.

 359. Grzegorz

  Witam ponownie.

  Dziękuję za szybką odpowiedź.
  Czy w takim razie mogę rozwiązać/wypowiedzieć w oddziale BZWBK umowę konta Avocado i podpisać nową w salonie podczas zawierania umowy na abonament LTE ?
  Pytanie drugie.
  Czy transakcje drugą karta wydaną do konta Avocado również wliczają się do promocji „Bonus z karty” ?

 360. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  Konto Avocado można założyć tylko raz – czyli po wypowiedzeniu nie będzie można założyć kolejnego.

  Transakcje bezgotówkowe wykonane wszystkimi kartami do konta wchodzą w bonus – więc te kartą dodatkową też.

 361. Grzegorz

  Panie Michale,jestem pod wrażeniem.

  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  W jakim dokumencie ukryty jest zapis o tylko jednej możliwości założenia konta Avocado ?
  Sam, niestety nie znalazłem nigdzie takiej informacji.

 362. Grzegorz

  Witam ponownie.

  Chyba za wcześnie pochwaliłem Pana Michała. Mija prawie tydzień a odpowiedzi brak.

  Mam nadzieję, że jeszcze tu zajrzy i udzieli odpowiedzi na wcześniej zadane pytanie.

  Pozdrawiam

 363. Michał Frankiewicz (Bank Zachodni WBK)

  Panie Grzegorzu, zapis o tym, że tylko raz można założyć konto Avocado z jednoczesnym skorzystaniem z promocji dotyczącej zwrotu połowy abonamentu wynika z punktu 13 Regulaminu promocji „50%na konto” dostępnego między innymi na stronie http://www.m-avocado.pl
  http://www.m-avocado.pl/uploads/pliki/Regulamin-promocji-50-na-konto.pdf?20130911

 364. SUNDRAGON

  ALE LIPA MAM JUŻ Z 10 LAT TELEFON W PLUSIE.
  a koto AVOCADO mozna załozyć tylko w momencie podpisywania umowy – teraz półroku musze czekać.
  Czemu Tak jest?

 365. sundragon

  No to kiedy będzie można zakładać konto w trakcie trwania umowy z PlusGsm ?

 366. irek

  czy żeby otrzymać zwrot 50% abonamentu należy opłacać faktury poprzez konto avokado?

 367. ewaka

  Korzystam z promocji „Bonus z karty”. W systemie bonus ma status aktywny. Ostatni okres rozliczeniowy z naliczonym 2% bonusem widoczny w systemie to 10.09.13 do 09.10.13 (bonus został rozliczony na ostatniej fakturze Polkomtela z 04.11.13). Następny okres rozliczeniowy 10.10.13 do 09.11.13 jest niewidoczny pomimo że wykonałam w tym okresie 7 operacji kartę na ponad 1400,-zł.
  Proszę o odpowiedź, czy należy w związku z tym, że bonus nie został naliczony złożyć reklamację?

 368. mfaf

  Założyłam konto avocado z dniem 13.09.2013, ale dopiero teraz aktywowałam kartę, a zapłaciłam już 2 rachunki.Jak długo obejmie mnie promcja zwrot 50%?

 369. irek

  Odradzam, ja się skusiłem, 21 sierpnia podpisałem umowę, jednak żadnych bonusów nie otrzymałem więc zostałem z bezużytecznym kontem(nieoprocentowane), z którego mogę zrezygnować w ciągu 14 dni od podpisania umowy, a na rozpatrzenie reklamacji muszę czekać 30 dni. Nie wspomnę o braku kompetencji pracowników siedzących na infolinii (celowo użyte-”siedzących”, bo nic poza tym „nie mogą” zrobić). Na oczekiwanie na połączenie, a później oczekiwanie, aż konsultant sprawdzi Bóg raczy wiedzieć co, straciłam więcej pieniędzy niż to warte. Powtarzają w kółko tą samą regułkę, obiecują za każdym razem się skontaktować- ani razu nikt nie zadzwonił.Promocja kusząca przed podpisaniem umowy, po podpisaniu- same problemy i nerwy. Ja odradzam.
  P.S. Wymagania to wpływ miesięczny 1000zł-inaczej 3 zł za prowadzenie rachunku oraz miesięczne transakcje kartą 500zł- inaczej dodatkowo 3 zł za obsługę karty.
  Cała ta sytuacja wydaje się być nieco komiczna…

 370. irek

  Mi żadne bonusy nie działają!!!!!!!

 371. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  @SUNDRAGON – Konto Avocado można założyć w dowolnym momencie trwania umowy, co więcej – można je założyć nawet bez umowy w Plusie. Data podpisania umowy ma znaczenie w przypadku, jeśli klient chce uruchomić promocję „50% na konto” – wówczas ważne jest, by między dniem zawarcia umowy z Plus (pierwszej lub kolejnej), a dniem zawarcia umowy konta Avocado nie minęło więcej, niż 30 dni.
  Można również zawrzeć umowę konta i aktywować promocję 2% z Karty – tutaj nie ma znaczenia czas zawarcia umów.

  @irek – nie jest to warunek otrzymania zwrotu, aczkolwiek jest to bardzo wygodny sposób opłacania – zarówno przez kanał internetowy, jak i mobilny.

  @ewaka – nawet jeśli bonus nie jest wyświetlany – co może się czasami (chociaż rzadko) zdarzyć – jest naliczany, o czym poinformujemy SMS. Nie ma zasadności składanie reklamacji przed datą naliczania bonusu – zaręczam, że będzie poprawnie naliczony i zasili konto Avocado.

  @mfaf – Promocja „50% na konto” trwa przez sześć kolejnych miesięcy od dnia założenia konta Avocado, a fakt nie otrzymania bonusu w jednym miesiącu nie przekreśla szans na otrzymanie go w kolejnych – więc zachęcam do spełnienia warunków i otrzymania bonusa.

  @irek – każdego miesiąca naliczamy i wypłacamy bonusy dla kilkudziesięciu tysięcy klientów, zadowolonych z posługiwania się Avocado. Rozumiemy natomiast, że każdy ma prawo do swojej subiektywnej opinii.
  W kwestii bonusów – proponuję kontakt z Bankiem – po spełnieniu warunków opisanych w Regulaminie promocji, którą Pan aktywował, a mimo tego braku zasilenia – optymalnym rozwiązaniem jest wyjaśnienie tej sytuacji za pośrednictwem infolinii (1 9999) lub w każdym Oddziale Banku.

 372. kasia

  dziękuję za wspaniałą radę aby skontaktować się za pomocą infolinii, tylko pytanie kto za tą rozmowę będzie płacił? próbowałam i koszt rozmowy przewyższył wartość tego bonusu, tak może i komiczne ale niestety są też niezadowoleni klienci, którzy czują się bezradni zostając z bezużytecznym kontem….

 373. Łukasz

  Witam! Proszę o informację czy przy koncie Avocado jest jakiś limit bezpłatnej wypłaty gotówki w oddziale WBK. Potrzebuję wypłacić 14 tys. zł, w dostępie internetowym nie mogę się nigdzie doszukać czy mam ustawiony limit wypłat z bankomatu na jeden dzień..

 374. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Kasiu, ceny połączeń z infolinią Banku są uzależnione od stawek operatora. W przypadku, gdy klient ma wątpliwości dotyczące poprawności naliczeń, a nie chce korzystać z infolinii, może złożyć na stronie www Banku prośbę o kontakt lub złożyć reklamacje w Oddziałach Banku, wówczas to Bank kontaktuje się z Klientem.

  Panie Łukaszu, wypłata w oddziale Banku musi być awizowana dla kwot wyższych, niż 20 tys, wypłata z konta klienta Avocado jest bezpłatna bez względu na kwotę.
  Limit dziennych wypłat w bankomacie sprawdzić w kanałach bankowości elektronicznej (zakładka KARTY, szczegóły) – natomiast ustawić/ zmienić należy w Oddziale.

 375. katarzyna

  Witam!
  Korzystam juz z bonusu 2% zwrotu z operacji dokonanych kartą i zauwazyłam,że od 10.11.2013 nie są widoczne w rozliczeniach bonusowych moje operacje.Czy to oznacza ,że ta promocja się juz skonczyła[bo jeżeli tak to chcę zrezygnować z tego konta].Ostatnie widoczne rozliczenia sa od 10.10.13 do 9.11.13,a mamy już 4.12.13 i zrobionych dosyć troche transakcji bezgotowkowych karta.Z góry dziękuję bardzo za odpowiedz,mam nadzieje dla mnie pozytywna.

 376. Aleksandra

  Podpisałem w Plusie umowę na tel. na kartę. Założono mi konto w WBK. Nigdy nie skorzystałem z usług tego banku , nie użyłem karty bankomatowej. Zapomniałbym o tym koncie gdyby nie pewien sms . Ale jakiego? Przecież nie pobierałem ani nie wpłacałem żadnych pieniędzy na to konto. Opłata za prowadzenie ??…miało być bezpłatne ! Dowiem się po świętach jak udam się do banku bo teraz nie mogę. A może ktoś miał coś podobnego?

 377. Artur

  Witam
  Piszę w sprawie bonusu 2%. Jak widzę to nie jest już mi naliczany? Czy się już skończyła promocja? Pozdrawiam.

 378. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Katarzyno, Panie Arturze promocja trwa nadal – nawet, jeśli w niektórych przypadkach nie widać operacji (kwestia aktualizacji), to bonus nalicza się prawidłowo i jest księgowany na koncie (zaś klient otrzymuje informację SMS o wysokości naliczonego bonusu).

  Pani Aleksandro, jeśli podczas wizyty w salonie Plus założyła Pani konto, podpisując umowę – wówczas konto jest otwarte i zgodnie z aktualną TOiP naliczane są opłaty. Opłata za prowadzenie konta to 3 pln, może zostać zniesiona pod warunkiem zasilenia konta kwotą co najmniej 1000 pln w miesiącu.

 379. Artur

  Witam, po jakimś czasie mogę zamknąć konto? We wcześniejszych komentarzach przeczytałem, że jeśli zamknę po miesiącach to będę musiał oddać naliczony bonus więc jak to z tym jest?

 380. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Panie Arturze, w przypadku zamknięcia konta przed upływem 12 miesięcy od daty podpisania umowy klient, który otrzymywał bonus w postaci zwrotu połowy abonamentu – zgodnie z regulaminem – powinien zwrócić wypłacone bonusy.

 381. Agnieszka

  Witam

  Pomimo spełnienia w styczniu warunków „Promocji 50% na konto” do tej pory nie otrzymałam zwrotu połowy wartości abonamentu. Wykorzystałam tylko zwrot za 4 miesiące , więc pozostały jeszcze 2 miesiące.
  Do kogo napisać reklamację ?

 382. Ala

  Witam
  Z końcem tego miesiąca ma zostać zakończona promocja bonus z karty – proszę o informacje jak będzie wyglądało rozliczenie?
  Czy ostatnim okresem z którego będzie liczony bonus będzie od 10.02.14 do 9.03.14 czy też od 10.03.14 do 31.03.14 i jaki będzie termin przekazania ostatniego bonusu/rabatu na rachunek za telefon do Plusa?

 383. justyna

  nie otwiera się strona żeby sie zalogować do kata avocado dlugo tak bedzie.dla mnie to jedna wielka ściema

 384. Eliza

  No właśnie jak sprawdzić stan konta?

 385. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Justyno, konto Avocado prowadzone jest przez Bank Zachodni WBK i optymalnym sposobem logowania się do bankowości elektronicznej BZWBK24 Internet jest skorzystanie z adresu: http://www.bzwbk.pl, a następnie zalogowania się w polu „ZALOGUJ SIĘ” – lewy górny róg ekranu.

  Od 14 kwietnia zmienił się wygląd graficzny stron – obecnie nie ma osobnej grafiki „avocadowej”.

 386. Michał

  witam.czy jeśli przebywam za granicą mogę robić przelewy z konta avocado (np. aby zapłacić rachunek z plusa), chodzi mi głównie o to czy będzie „przychodził” sms z kodem do przelewu.pozdrawiam

 387. karolina

  jak zrezygnować kata???

 388. Agnieszka Dąbrowska-Uss (Bank Zachodni WBK)

  Pani Karolino, zapraszamy do najbliższej placówki banku w celu zamknięcia rachunku.

Dodaj odpowiedź