Avocado – specjalne konto w BZ WBK dla klientów sieci Plus

W poniedziałek wspólnie z operatorem sieci Plus uruchomiliśmy pakiet Avocado – wygodny i prosty rachunek z dostępem do usług mobile banking, pozwalający dodatkowo obniżyć rachunki za telefon. Jak to działa? Już zdradzam.

 

 

WSZYSTKO O AVOCADO

Avocado to specjalne konto Banku Zachodniego WBK dla klientów indywidualnych z wydaną do niego kartą i dostępem do usług bankowości elektronicznej, które można założyć w placówkach  sieci Plus. W ramach usługi klient otrzymuje aplikację mobile banking dostępną na pięć systemów operacyjnych: iOS (iPhone), Blackberry, Android, Windows Mobile, Symbian oraz wersję przeglądarkową dopasowaną do użytkowników internetu w telefonie. Klienci Plusa korzystający z m-bankingu Avocado będą zwolnieni z opłat za transfer danych.

Do konta Avocado wydawana jest karta płatnicza VISA Electron, czyli „zwykła” karta pozwalająca na wypłaty z bankomatów, bezpieczne płatności zbliżeniowe i transakcje w internecie. Co ważne w ramach konta klienci otrzymają bezpłatne:

•    prowadzenie rachunku przy wpływach w wysokości co najmniej 1000 zł miesięcznie

•    wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,

•    przelewy realizowane przez bankowość elektroniczną i za pomocą m-bankingu,

•    kartę – przy miesięcznych transakcjach bezgotówkowych o wartości co najmniej  500 zł

•    powiadomienia SMS o transakcjach na koncie.

 

 

ZAŁÓŻ KONTO I OBNIŻ RACHUNKI ZA TELEFON

Klienci Plusa mają dodatkowe korzyści z usług bankowych Avocado:

50% na konto

Osoby, które podpiszą nową lub przedłużą dotychczasową umowę z Plusem (abonament, mix, internet) i najpóźniej w ciągu 30 dni zdecydują się na Avocado, otrzymają zwrot połowy abonamentu lub doładowania w Plusie (maksymalnie 60 zł miesięcznie) na konto w Avocado przez pierwszych 6 miesięcy korzystania z usługi. Jedynym warunkiem są miesięczne wpływy na konto w wysokości co najmniej 1000 zł.

Bonus z karty

Klienci będący w trakcie umowy z Plusem lub korzystających z oferty Plus na kartę otrzymają zwrot 2% wydatków kartą Avocado (nawet 500 zł miesięcznie) w formie rabatu na abonament w sieci Plus lub dodatkowe doładowanie usług prepaid (Plus na kartę, mix).

TO NIE WSZYSTKO

 

Pracujemy nad tym, by jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z usług finansowych w telefonie komórkowym. Planujemy m.in. wprowadzić możliwość przelewów i wypłat za pomocą SMS, dzięki czemu będzie można wypłacić gotówkę z konta Avocado w bankomatach sieci Banku Zachodniego WBK za pomocą telefonu komórkowego, czyli bez użycia tradycyjnej plastikowej karty płatniczej. Chcemy umożliwić także przelewanie środków z konta Avocado na rachunek przypisany do numeru telefonu. Przelew będzie się odbywał za pomocą SMSa bez konieczności logowania do aplikacji m-bankingowej w telefonie. Odbiorca przelewu nie musi być właścicielem konta Avocado, nie musi też być klientem sieci Plus. Otrzymane SMSem pieniądze będzie można wypłacić z bankomatów BZ WBK także za pomocą SMSa. W internetowym serwisie Avocado powstaje również tymczasowe konto (tzw. portmonetka), na którym znajdą się przelane środki i można będzie je przelać na własne konto lub dokonać nimi płatności w internecie. Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej usługi Avocado.

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • I sprawdza się powszechnia opinia o BZWBK, że to najbardziej innowacyjny bank w Polsce. Mam jednak pytanie, co z klientami banku jak ja, który jest klientem BZWBK posiadającym konto „wydawaj i zarabiaj”, do tego konta posiada kartę Payback i jest klientem Plus w usłudze Mix? Czy także może skorzystać z takiej oferty posiadając dalej kartę do konta Payback…

 • a czy w ramach tego konta jest też konto oszczędnościowe? Nigdzie nie mogę doszukać się tej informacji…

 • Łukasz Porażyński - 16.11.2011 o 17:10 Odpowiedz

  Panie Grzegorzu,
  może Pan jak najbardziej skorzystać z tej usługi. Przy czym ważna uwaga: Avocado to otwierany wyłącznie w punktach Plusa odrębny pakiet z osobnym kontem, nie można do niego „włączyć” już otwartego, „tradycyjnego” konta w BZ WBK. Dlatego powinien Pan po prostu otworzyć konto Avocado i korzystać ze związanych z nim bonusów.

 • Łukasz Porażyński - 16.11.2011 o 17:11 Odpowiedz

  Pani Marto,
  w pakiecie Avocado nie ma konta oszczędnościowego.

 • @Grzegorz Szot
  Zgłosiłem pomysł sprawdzania, czy klient zakładający pakiet Avocado ma już konto w BZ WBK. Taką możliwość sprawdzania pod tym kątem muszą mieć salony Plusa. W razie posiadania umowy z BZ WBK klient powinien móc dodać pakiet Avocado do dotychczasowego konta lub zastąpić swój rachunek (np. W&Z) rachunkiem Avocado.

  https://bankpomyslow.bzwbk.pl/i/5102-zakladanie-konta-avocado-sprawdzanie-czy-klient-ma-juz-umowe-z-bz-wbk

Dodaj komentarz