Kredyt Ratio, czyli jak obniżyć oprocentowanie karty kredytowej

Kredyt ratalny Ratio to mało znana ale bardzo atrakcyjna cecha karty kredytowej. Dzięki niemu można „od ręki” rozłożyć wybraną transakcję na raty oprocentowane znacznie niżej niż „standardowy” kredyt w karcie. W ten sposób można ułatwić sobie spłatę zadłużenia na karcie lub po prostu pozwolić sobie na nieprzewidziane zakupy na raty bez zaświadczeń i formalności. Jak to zrobić? To proste.

Kiedy nadarza się niepowtarzalna okazja zawsze kalkulujemy dostępne środki i możliwość ich spłaty, aby uniknąć odsetek. Pomoże nam w tym kredyt ratalny Ratio, który pozwala na swobodniejsze i bardziej oszczędne korzystanie z limitu przyznanego na karcie. Nie musimy się bać dokonywania większych transakcji, gdy mamy możliwość rozłożenia ich na dogodne raty. Jeżeli wiemy, że nie uda się nam spłacić zadłużenia w okresie bezodsetkowym uruchamiamy spłatę w ratach w ramach kredytu Ratio.

Taka opcja może być doskonałą alternatywą dla kredytów ratalnych oferowanych przez sklepy. Kredyt Ratio nie wymaga dostarczania żadnych dokumentów i nie musimy czekać na decyzję kredytową. Jeżeli jakiś produkt wpadnie nam w oko możemy zapłacić za niego kartą i mieć pewność, że koszty będziemy mogli spłacić w ratach. Po dokonaniu zakupów wystarczy zadzwonić pod numer 1 9999 (opłata za minutę połączenia zgodna z taryfą danego operatora) czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -17.00 i doradca „od ręki” rozłoży nasze transakcje na raty. Co ciekawe w formie rat można spłacać nie tylko zakupy dokonane w sklepie ale również te za które zapłaciliśmy przelewem z karty kredytowej wykonanym w BZWBK24 oraz  uruchomioną w tym roku nową opcjąPrzelewu24 z rachunku karty kredytowej.

Kredyt Ratio dostępny jest dla każdego posiadacza karty kredytowej BZ WBK bez wyjątku, a jego najważniejsze warunki to:

– możliwość rozłożenia transakcji na 6 do 18 rat – to my decydujemy jak długo chcemy spłacać nasze zakupy

– na raty można rozłożyć jedną lub kilka transakcji o łącznej wartości nie mniejszej niż 500 i nie większej niż 75% przyznanego przez Bank limitu na karcie kredytowej – może to dobry moment na zwiększenie limitu? 😉

– kredyt Ratio można uruchomić najpóźniej w ciągu 14 dni od dnia rozliczenia transakcji.

– oprocentowanie kredytu ratalnego Ratio jest stałe i wynosi 11,9% – i podkreślam, że jest zdecydowanie niższe niż standardowe oprocentowanie karty kredytowej.

Po uruchomieniu kredytu Ratio limit kredytowy pozostaje bez zmian. Jednak każdorazowa spłata raty kredytu Ratio zwiększa dostępne środki o spłaconą kwotę. Co to w praktyce znaczy? Załóżmy, że mamy limit kredytowy w wysokości 2000 złotych. Kupujemy wycieczkę last minute za 1000 zł i ten zakup rozkładamy na raty w ramach Ratio. To oznacza, że dostępny limit wydatków na karcie wynosi teraz 1000 złotych, ale zwiększa się o kolejne spłacane w ramach Ratio kwoty. Do wcześniejszego limitu w wysokości 2000 złotych powrócimy w momencie, kiedy dokonamy całej spłaty.

Szczegółowe informacje o tym produkcie znajdziecie w Przewodniku po kredycie Ratio, warunki dotyczące uruchomienia usługi kredytu ratalnego Ratio określone są w Regulaminie wydawania i używania Kart kredytowych BZ WBK.

Jestem przekonany, że wraz z rosnącą liczbą kart kredytowych w naszych portfelach będzie rosło zainteresowanie tego typu możliwościami. Czy uważacie, że taka opcja jak kredyt ratalny Ratio jest atrakcyjnym rozwiązaniem? Co jest według Was najlepszą cechą Ratio?

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • Z tą kartą kredytową to tak, przelew rzedu 1000zł opłata 20zł… rozłozyłem na ratio to pierwsza spłate kredytu mam na sierpien składałem na początku maja, czyli przez około 4-5 miesięcy nie bede mogł korzystac z karty.

 • Zabieranie 10zł z konta za to, że ktoś… nie używał karty przez 2 miesiące…
  Sprawdzenie stanu konta w bankomacie kosztuje 2zł…

  Wy naprawdę jesteście BANDĄ ZŁODZIEI.

 • @niezadowolony klient: nie ma konieczności zamawiania nowej karty tylko po to, by ją zamknąć. Jeśli pracownik Banku udzielił Panu takiej informacji – przepraszamy. Co do opłaty, o której Pan wspomina, nie znamy szczegółów by to wyjaśnić, prosimy o złożenie reklamacji na adres rzecznik [dot] klienta [at] bzwbk [dot] pl

 • niezadowolny klient - 18.03.2012 o 19:52 Odpowiedz

  JESTEŚCIE ZŁODZIEJAMI ! ZMIENIAM BANK ! TO JEST CHORE ŻE ŻEBY ZAMKNĄĆ KARTĘ KREDYTOWĄ TO TRZEBA JĄ ODDAĆ W BANKU. A JEŚLI ZOSTAŁA TO TRZEBA JĄ ZASTRZEC I CZEKAĆ AŻ DOJDZIE NOWA I DOPIERO Z NOWĄ IŚĆ DO BANKU I ZAMKNĄĆ KARTĘ KREDYTOWĄ. LUDZIE TO JEST PARANOJA. NA DODATEK ŚCIĄGACIE MI NIE SŁUSZNIE ZA TO Z KONTA 12ZŁ ! BRAK MI SŁÓW. ZAMYKAM TĄ KARTĘ JAK TYLKO DOJDZIE I ZMIENIAM BANK. ŻAŁUJE OD SAMEGO POCZĄTKU ZAŁOŻENIA U WAS KONTA. ZA WSZYSTKO TRZEBA PŁACIĆ. OKRADACIE LUDZI Z KAŻDEGO GROSZA….!!!!! BANDA ZŁODZIEI ! ! ! !

 • Upominki „last minute” na Dzień Kobiet | Blog Banku Zachodniego WBK S.A. - 02.03.2012 o 11:37 Odpowiedz

  […] bardzo Wam zależy na kupnie prezentu, ale jest on sporym wydatkiem – mamy na to sposób: usługę Ratio. Za prezent zapłaćcie kartą kredytową BZ WBK, a wydatek będziecie mogli od ręki rozłożyć […]

Dodaj komentarz