Cash back – sklep jak bankomat?

Pragniemy przedstawić Wam ciekawy sposób, w jaki można wykorzystać kartę znajdującą się w Waszych portfelach. Dla niektórych być może nie będzie to temat nowy, ale zważywszy na to, że wg badań nadal wolimy wypłacać w bankomacie niż płacić kartą, wartą przedstawić alternatywę dla zasłużonych bankomatów.

Co to jest?

Cash back jest usługą, za pomocą której można wypłacić gotówkę m.in.w sklepie przy użyciu karty.

Dzięki tej usłudze, która z powodzeniem funkcjonuje na polskim rynku, do wypłaty gotówki nie jest już potrzebny bankomat czy okienko kasowe w oddziale banku. Czas i miejsce bez ograniczeń 🙂

Aby móc skorzystać z usługi Cash back ważne jest, aby zarówno karta, jak i punkt usługowy „uczestniczyły” w tej usłudze. Karty debetowe BZ WBK dają Wam taką możliwość. Nie ma więc problemu, aby z kartą udać się do jednego z ponad 23 tys. punktów zlokalizowanych na terenie całej Polski, aby dokonać wypłaty, zwłaszcza że liczba ta przekracza już liczbę bankomatów w Polsce Również w przypadku naszych klientów obserwujemy ciągły wzrost zainteresowania tego typu usługą. Punkty w jakich można dokonać wypłaty można łatwo zlokalizować na stronach internetowych organizacji płatniczych: karta Visa, karta MasterCard i Maestro.

Jak to funkcjonuje?

Wystarczy, że będąc w sklepie, który oferuje tego typu usługę, płacisz kartą za zakupiony towar. Stwierdzasz, że przydałaby się gotówka, bo np. musisz zapłacić za parking, a w portfelu pusto… Żeby Twój samochód nie „ugrzązł” na parkingu, przy płaceniu za zakupy mówisz w sklepie, że chcesz wypłacić gotówkę ze swojego konta. Podajesz kartę, akceptujesz transakcję i środki dostajesz do ręki wraz z wydrukiem z terminala. (na zdjęciu obok). W ten sposób w jednej transakcji realizujesz zakupy i wypłatę gotówki.

Kwota jednorazowej wypłaty przy każdych zakupach wynosi do 200,00 PLN (niezależnie czy za zakupy płacisz 1,00 PLN czy 500,00 PLN). Wypłaty można dokonywać kilkukrotnie, a nawet kilkunastokrotnie w ciągu dnia. Jedynym ograniczeniem jest limit środków na rachunku.

Koszt skorzystania z usługi Cash back, w zależności od typu karty wynosi od 0 – 1zł. Szczegóły w Taryfie Opłat i Prowizji dostępnej na stronie internetowej banku.

Korzyści z usługi Cash back:

 • – oszczędność czasu dzięki możliwości połączenia w jednej transakcji płatności za zakupy oraz wypłaty gotówki,
 • – łatwiejszy i szybszy dostęp do gotówki, w związku z większą dostępnością punktów wypłaty gotówki,
 • – zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, kartę mamy cały czas w zasięgu wzroku.

 

Korzystaliście już? I jak wrażenia?

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • Usługa cashback kosztuje 10 PLN. To nieco za drogo z racji, że jak dotąd była zawsze za darmo. Nie rozumiem też, jaki koszt bank ponosi z racji cashbacku…

 • Cash Back dla karty kredytowej | Blog Banku Zachodniego WBK S.A. - 16.05.2016 o 15:12 Odpowiedz

  […] usłudze Cash Back  pisaliśmy już TUTAJ, jednak tym razem zachęcamy do  skorzystania z tej usługi na karcie kredytowej. Aby docenić jej […]

 • Paweł Nyczaj - 06.12.2010 o 12:51 Odpowiedz

  Moim zdaniem szkolic sprzedawców powinni pracownicy firm rozliczeniowych instalujących terminale. Trudno tego wymagać od ludzi z organizacji płatniczej, natomiast od właściciela terminali można wymagać przeszkolenia dzierżawcy w zakresie nowych usług.

 • Za granicą to normalność, ale w Polsce widać nie.
  Pomysłodawcą gratulacje:)

 • @Zespół ZUCh
  No wiadomo, że na wieś ciężko czasami dojechać 🙂
  Ale jak się nie chcą pokwapić ze szkoleniem, to niech nie wyklejają naklejek z logiem CashBack, bo punkt z taką QuasiUsługą nikomu nie jest potrzebny.
  Banki jak i Visa/MC promują usługę, ale o jakość usług to już należycie nie chce się zadbać.

Dodaj komentarz