Blokada na rachunku czyli szlaban

Klienci, których dotknął problem braku dostępu do rachunku tłumaczą to tak: bank zablokował rachunek i to bank musi go odblokować. Prawda jest jednak inna. Bank sam z siebie rachunków nie blokuje, ale czasami musi. Odbywa się to wyłącznie na podstawie dokumentów, które wystawia i przesyła do banku np. Urząd Skarbowy, Urząd Miasta, ZUS, Izba Celna, komornik itd. Takie ich prawo, a nasza powinność.

Egzekucja z rachunków bankowych odbywa się na podstawie Kodeksu Postępowania Cywilnego oraz Ustawy z dnia 17.06.1966r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Na podstawie tych przepisów zajmowane są rachunki posiadaczy w stosunku do których toczy się egzekucja z rachunku bankowego.

W związku z tym jeżeli np. Urząd Skarbowy dokonał zajęcia rachunku bankowego klienta to tylko urząd może dokonać jego odblokowania poprzez przesłanie do banku stosownych dokumentów.

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • Witam,
  Mam następujący problem. Mam zajęcie komornicze na rachunku w waszym banku. Natomiast owo zadłużenie wynikające z karty kredytowej zostało już opłacone u komornika około 15 marca. Komornik nadał pismo o zdjęciu blokady 18 marca a 1 kwietnia zostało poświadczone o odbiorze przez centrale BZWBK. Niestety ta blokada nie została zdjęta do tej pory. Kiedy mogę się spodziewać, zniesienia tej blokady i czy tempo zdejmowania takich zajęć nie może przebiegać tak szybko jak ich zakładanie?
  Pozdrawiam

 • mam zajęte konto przez komornika a wpływają tam i stypendia przyznane na dzieci i zasiłek rodzinny na każde mam papiery co zrobić w sytuacji gdy nie mogę ich wypłacić?

 • Witam. Jestem osobą prywatną. Mam rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Banku. I niestety dwa zajęcia – dwóch komorników. Jaka przysługuje mi kwota wolna od zajęcia z art 54 ustawy. Czy na każde zajęcie przysługuje mi kwota wolna ?

  Kwota wolna przysługuje tylko raz.

 • Witam, jestem pani Diana, który Pożyczkodawca udziela pożyczki prywatnej pożyczki czasu życia okazję. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki na spłatę długów lub Cúa Potrzebujesz kredytu na zwiększenie swojej firmy? Ty được Odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe? Niesiemy do osób potrzebujących pomocy środków finansowych, i MA mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w interesach w wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że Cung niezawodne i beneficjenta pomocy i będzie skłonny udzielić kredytu. Więc skontaktuj się z nami poprzez e-mail pod adresem: dianarobertloanfirm [at] gmail [dot] com i dianarobertloanfirm [at] accountant [dot] com

 • rok w rok zmienia się kwota jaką komornik może zająć. Po zajęciu konta i tak możemy wypłacić pieniądze tylko nasze konto traci pełną funkcjonalność. Możemy tylko wypłacać w kasę banku, nie możemy robić przelewów i innych czynności.

Dodaj komentarz