Blokada na rachunku czyli szlaban

Blokada rachunku

Klienci, których dotknął problem braku dostępu do rachunku tłumaczą to tak: bank zablokował rachunek i to bank musi go odblokować. Prawda jest jednak inna. Bank sam z siebie rachunków nie blokuje, ale czasami musi. Odbywa się to wyłącznie na podstawie dokumentów, które wystawia i przesyła do banku np. Urząd Skarbowy, Urząd Miasta, ZUS, Izba Celna, komornik itd. Takie ich prawo, a nasza powinność.

Egzekucja z rachunków bankowych odbywa się na podstawie Kodeksu Postępowania Cywilnego oraz Ustawy z dnia 17.06.1966r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Na podstawie tych przepisów zajmowane są rachunki posiadaczy w stosunku do których toczy się egzekucja z rachunku bankowego.

W związku z tym jeżeli np. Urząd Skarbowy dokonał zajęcia rachunku bankowego klienta to tylko urząd może dokonać jego odblokowania poprzez przesłanie do banku stosownych dokumentów.

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • Czy jesteś w żadnych problemów finansowych? Czy potrzebujesz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub zapłacić rachunki? Dajemy pożyczki dla osób, które potrzebują pomocy. Zgłoś się poprzez e-mail: elenanino07 [at] gmail [dot] com

  Dziękuję i Bóg błogosławi
  Pani Elena

 • Witam
  W związku z przelewem na moje konto pewnej kwoty(kilkanaście tysięcy) moje konto zostało zablokowane. Czym to jest spowodowane?

 • Zastosuj na szybkie i niedrogie pożyczki z Barry Jones Finance Company. barryjonesfinance [at] hotmail [dot] com
  Czy jesteś w potrzebie pożyczki, czy może został z kolei w dół przez bank wcześniej, jest to okazja szukasz. Oferujemy wszystkie rodzaje kredytu, takich jak pożyczki biznesu, kredyt samochodowy, kredyt firmy, kapitał podwyższonego ryzyka, kredyt mieszkaniowy, kredyt studencki lub pożyczki do wyboru w 2% stopy procentowej. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy: barryjonesfinance [at] hotmail [dot] com

 • witam, dlaczego bank zabrał moje jedyne pieniądze na utrzymanie? miałam kredyt w tym banku lecz umowa juz dawno została wypowiedziana. Nachodza mnie windykatorzy a bank i tak zabral mi jedynę pieniadze na utrzymanie

 • Witam . Mam taki problem bralam kredyt 3 tysiace w tamtym roku i w tym roku konczyla sie jego waznosc. Bank zabral mi cala wyplate czyli 2 tysiace czy to jest mozliwe ? Z tego co czytam to musi zajac sie tym przynajmniej komornik by moglo zniknac jakas część wyplaty a bie odrazu cala .

Dodaj komentarz