Blokada na rachunku czyli szlaban

Klienci, których dotknął problem braku dostępu do rachunku tłumaczą to tak: bank zablokował rachunek i to bank musi go odblokować. Prawda jest jednak inna. Bank sam z siebie rachunków nie blokuje, ale czasami musi. Odbywa się to wyłącznie na podstawie dokumentów, które wystawia i przesyła do banku np. Urząd Skarbowy, Urząd Miasta, ZUS, Izba Celna, komornik itd. Takie ich prawo, a nasza powinność.

Egzekucja z rachunków bankowych odbywa się na podstawie Kodeksu Postępowania Cywilnego oraz Ustawy z dnia 17.06.1966r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Na podstawie tych przepisów zajmowane są rachunki posiadaczy w stosunku do których toczy się egzekucja z rachunku bankowego.

W związku z tym jeżeli np. Urząd Skarbowy dokonał zajęcia rachunku bankowego klienta to tylko urząd może dokonać jego odblokowania poprzez przesłanie do banku stosownych dokumentów.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Blokada na rachunku czyli szlaban

319

Od postulatu do rezultatu…

27

Nordic Walking z wyjątkowym Kontem 50+

0

WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ

 • witam, dlaczego bank zabrał moje jedyne pieniądze na utrzymanie? miałam kredyt w tym banku lecz umowa juz dawno została wypowiedziana. Nachodza mnie windykatorzy a bank i tak zabral mi jedynę pieniadze na utrzymanie

 • Witam . Mam taki problem bralam kredyt 3 tysiace w tamtym roku i w tym roku konczyla sie jego waznosc. Bank zabral mi cala wyplate czyli 2 tysiace czy to jest mozliwe ? Z tego co czytam to musi zajac sie tym przynajmniej komornik by moglo zniknac jakas część wyplaty a bie odrazu cala .

 • Witam,
  Mam następujący problem. Mam zajęcie komornicze na rachunku w waszym banku. Natomiast owo zadłużenie wynikające z karty kredytowej zostało już opłacone u komornika około 15 marca. Komornik nadał pismo o zdjęciu blokady 18 marca a 1 kwietnia zostało poświadczone o odbiorze przez centrale BZWBK. Niestety ta blokada nie została zdjęta do tej pory. Kiedy mogę się spodziewać, zniesienia tej blokady i czy tempo zdejmowania takich zajęć nie może przebiegać tak szybko jak ich zakładanie?
  Pozdrawiam

 • mam zajęte konto przez komornika a wpływają tam i stypendia przyznane na dzieci i zasiłek rodzinny na każde mam papiery co zrobić w sytuacji gdy nie mogę ich wypłacić?

 • Witam. Jestem osobą prywatną. Mam rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Banku. I niestety dwa zajęcia – dwóch komorników. Jaka przysługuje mi kwota wolna od zajęcia z art 54 ustawy. Czy na każde zajęcie przysługuje mi kwota wolna ?

  Kwota wolna przysługuje tylko raz.

Dodaj komentarz